Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod marekkl » 11 Mar 2014 23:48 pm

co dodat pekne si to spravil vidiet ze si sa s tym vyhral :) :pivo:
Obrázok používateľa
marekkl
 
Príspevky: 249
Obrázky: 16
Založený: 09 Sep 2006 08:53 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Reklama

Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod Stewie » 12 Mar 2014 08:12 am

Čistý, oku lahodiaci dizajn. Klobúk dole, ostáva už len overiť účinnosť osvetlenia v praxi a v podstate máš kvalitné a originálne svetlo za pár €.... v prípade že aj bude funkčné môžeš rozbehnúť výrobu vo veľkom :) Vďaka za inšpiráciu.


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod Giftzahn » 12 Mar 2014 08:21 am

njn, ja som ti ten stojan uz niekde videl ... vo vseliakych variaciach :mrgreen: ... jj, super praca ... presne nejaky takyto setup ma aj najprv s pociatku oslovil ... dokonca aj plexisklo je doma .... a dokonca aj vybrusene a aj vylestene lestidlom na autolak ( az sa z Dremelu parilo ) .... ale ... :twisted:

pri pokusnom "zlepeni" pomocou maskovacej pasky a polozeni na akva som zistil:

1) ze pokial bude v takomto tvare bude cistenie akva dost osemetna zalezitost ( aktualne mam 2x24W zavesne hlinikove teleso nad akva ) .... nakolko svetlo bude zavadazt a pre dobru pristupnost ho bude treba dat bude prec alebo posunut a v akva bude tma ... cize ergo budem vidiet tak "koulove jojo"

2) taktiez nozicky povodne vyska 10cm su prilis nizke ... ja potrebujem odstup LEDiek minimalne 30cm od hladiny ... co je vsak riesitelne vacsimi / vyssimi nozickami ...

3) presne to co si realizoval ty s hlinikovym U profilom a M4 srobmy nie je pre mna akceptovatelne ... ono, chapem ze potrebujem vodiace listy ... cize u mna je v plane ... ak ( vobec budem niekedy plexisklo realizovat ) tak pouzit L profil ako vodiacu listu a nesrobovat M4kami "krycie sklo" ...

4) boky a predna a zadna cast telesa su "priesvitne" a "creva" presvitaju von ... cize tam by som supol tenke platky sediveho plexiskla ... u mna su pripravene cierne ( ja idem Back to Black ) nakolko a moj hlinikovy chladic a hlinikove L profily su cierne ...

5) samotne zapojenie LEDiek nie je ziaden problem ... u teba vidim ze nakolko si sa nechal ukecat a nekupil si KSQ - Konstantstromquelle rovno na LED-Tech ... inak stoji 9,90 EUR a utiahne az 18 ks 1W CreeXP Lediek ( ja som ho dostal teda iny typ od spriatelenej firmy zadara sice "vojety" ale funkcny) ... a poslu ti ho postou za 1 - 2 EUR ... to iba tak na okraj a mimo dostrelu nepriatelskych diel ... mne hned od zaciatku vadili tie nevzhladne kabliky priletovane k Ledkam .... cize som si nechal reznut cierny tenky hlinikovy "plat" s vyfrezovanymi dierkami na LED tak aby len LEDky vykukali a ziadne mrzke vodice ( nechcem aby moje svetlo vyzeralo ako praca absolventa strojarskej fakulty z Ciny ) ... ked som to zaplatil a mal doma zistil som ze to na "koulove jojo" a soudruzi z DDR udelali chybu... :mrgreen: ... na LED-Tech som objavil Optiky na CREEXP LEDky ... kua a moze sa opat rezat a frezovat ... :lol:

6) aktualne som prehodnotil setup telesa ... a nepojdem do plexiskla ... ale do hliniku a / alebo orechoveho dreva resp. do kombinacii oboch materialov ... s tym ze budu 2 x 50 cm hlinikove chladice a na kazdom bude po 12ks 1W CREEXP Lediek + 3 ks OSRAM DEEP RED ... plus teleso musi byt zavesitilne na lanka nad akva s moznostou posuvania hore dole a taktiez postavitelne na okraj akva .... cize jednoduche pridanie nozok .... tak aby bol odstup od hladiny 30cm .... ak to bude treba ... :wink:

7) OSRAM DEEP RED ... podla mna si mal supnut dve DEEP RED LEDky .... ale ako vravim proti gustu ziaden disputat ....

jj, tak som nakoniec rad ze som sa nikam neponahlal .... tvoje svetlo je super a za odvedenu pracu sa rozhodne hambit nemusis ( aj ked si tam musel naletovat tie odpory ci aky das to je ) :pivo: .... a som rad ze si sem popis stavby a fotky supol .... aspon vidim ze som na spravnej ceste, ze som takyto styl nerealizoval / zavrhol .... nakolko to pre moje aktualne 60L akva nie je to prave orechove ... :wink:

inak ak si si vsimol na LED-TECHu zacali ponukat POWER CREEXP LED pasy .... 8 ks CREEXP Lediek na pase R2 alebo R5 ... cize za pomoci nich sa da este "cistejsie" riesenie postavit .... ale tie ceny co za ne chcu .... :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod tomas57 » 12 Mar 2014 09:15 am

Mas to celkom premyslene tak sup do toho :-)

Ako som hovoril ostanem ja pri tom plexi len ho trosku vylepsim ale som zvedavy na tvoj system zavesenia a hlavne vzhladu cierna plus hlinik plus drevo moze to byt zaujimave :-)

Neni 30 centi nad hladinou trosku moc ja mam asi 6 cm a je to akurat a co sa tyka manipulavie v akva svvetlo len odsuniem ku zadnej stene a miesta je dost. Ale zase pozeram ze mas slusnu rezervu lumenov len aby si si neosvetloval skor izbu ako akva 8)

U mna dve deep red na 22 litrov by bolo asi moc nebudem klamat napadlo ma to ale nie zavrhol som to u teba su 3 myslim ze ok ale ako ich chces rozdelit na dva chladice ci tam kde mas viac rastlin pojdu dve ?

Ku tym okrajom mas pravdu ze presvecuju do miestnosti aj na tom sa myslou pracuje :o

Kabliky a prepojenia led moc neschovas menej ci viac ich bude vidiet ale jediny kto ich v mojom pripade vidi je osadka akva a zatial nevraveli nic :lol:

Skoda ze vam nemozem odfotit akva aj so svetlom som velmi spokojny s tym ako to svieti.

K tej optike planujes ju dat na ledky? Pokukoval som po tom len som este neprisiel nato co by som tym ziskal???? :roll: mozno rozptyl svetla iny len neviem ci lepsi nemas odskusane???

Tak Giftzahn do toto nech tu mame viac sposobov a moznosti vela zdaru zdrave oci a pevnu ruku :pivo: :pivo: :pivo:
tomas57
 
Príspevky: 28
Obrázky: 12
Založený: 29 Máj 2008 22:53 pm

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Mar 2014 10:28 am

tomas57 napísal:
.....Skoda ze vam nemozem odfotit akva aj so svetlom som velmi spokojny s tym ako to svieti.

Škoda a verím :wink:
Škoda snád len dočasná,spokojnosť dúfam,že tvalá.V druhom momente ma napadla presne tá obtiažnejšia,menej komfortná manipulácia v akva.(prvý moment bol obdiv a uznanie...) Ale ak to má 10cm šírku a akva máš hlbku 30,tak žiadny problém. Celá Tošova 27-ička musela zaiste "schrumkovatieť"... :mrgreen:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod Giftzahn » 12 Mar 2014 12:00 pm

jj, sak este stale premyslam a konzultujem svoj zamer ... to je ta najdlhsia a najnamahavejsia cast a samozrejme ze uplny zaklad ... hlavne je sa nikam neponahlat svietit cim mam.... :mrgreen: ... ked bude do puntiku dospekulovane tak sa ide na vyrobu ... :wink:

jj, tak to teda ver ze kombinacia orechu a cierneho eloxovanho hliniku vyzera fesne ... system zavesenia je uz objednany z DE ... a uvidime ci slubene cierne ocelove lanko dojde ... a hlavne ci sa pohybom hore a dolu nebude z neho praskova farba zliezat ... mno sak ufidime .... :twisted:

eee, u mna je 30 cm uplne optimum a akva ma na vysku 36cm .... cize LEDky presvietia dopohody az na dno ... plus ked bude vysiet 30cm od hladiny pri udzbe nim ani pohnut nebudem musiet ... :wink: ... njn, ked supnes do akva fesne korene tak zistis pre dve OSRAM DEEP RED Ledky ... :lol: ... u mna ich bude celkovo 6ks na kazdom hliniku po 3ks ... :wink: ... ale schovam ...tie mrzke kabliky ... sak nato je ten tenky hlinik ako dekel ... s vyfrezovanymi otvormi na jednotlive LEDky ... to ze kabliky nie je vidiet este neznamena ze o nich neviem ja .. a mna by to dost sralo ... ja som hnusny detailista a bud nerobim nic alebo 1x a poriadne ...:lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod fazyl » 10 Jún 2014 17:39 pm

Gift nijaky update k tvojmu ADA style? :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod Giftzahn » 11 Jún 2014 09:45 am

jj, ked bude hotovo .... za posledne 3 mesiace boli ( ergo mojim drapmy) kompletne prerobene ( nanovo vyrobene ) vsetky skrinky ... skrinky verzie 1.0 si nasli novych majitelov ... teda bol som o ne bezcharkterne ozbijany .... :lol: .... a jedna funglovka 180x60x60 bola vyrobena na vrch .... a pre nu sa pripravuje akva 180x60x60 a nad nim bude LED svetlo .... cize Cree Power Ledky a asi to este "osmahnem" aj nejakym tym LED pasom ( SAMSUNG LEDky 5060 ) ....:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod astro » 11 Jún 2014 11:11 am

Sa na tento tvoj setup tesim snad viac ako som sa tesil na svoje akva :)

Odoslané z HTC Desire 310 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod Giftzahn » 11 Jún 2014 13:01 pm

njn, sak napodobne ... :mrgreen: .... neboj budem isto aspon dve pomocne ruky potrebovat .... pri umiestvovani skrinky a nasledne akva ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod radusho » 11 Jún 2014 13:50 pm

na to velke akva som zvedavy a z trnavcanov urcite aj jopo a juro tiez chystaju nieco podobnych rozmerov tak budu potrebovat insipraciu :D
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod Viktor » 11 Jún 2014 20:50 pm

tak drzim palce a uz sa tesim. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod fazyl » 12 Jún 2014 09:01 am

no dufam ze tie nove si zdokumentoval a podelis sa s nami o to
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod Giftzahn » 12 Jún 2014 10:34 am

hmm ... njn, astro ponukol pomoc ... cize bude ucastnikom setupu ( a naslednej oslavnej grilovacky pre pozvanych pomahajucich hosti .... :mrgreen: ) teda aspon dufam ze bude mat cas .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod astro » 12 Jún 2014 20:57 pm

Grilovacka? Tak to sa ma uz nezbavis [FACE SAVOURING DELICIOUS FOOD] Len tu instalaciu spravne nacasuj.

Odoslané z HTC Desire 310 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Hej Rup Vol.2 - "ADA Style" LED Aquasky Svetlo

Odoslaťod Giftzahn » 13 Jún 2014 09:46 am

jj, neboj ...sak pomocnici sa musia po fyzyckej namahe aj nieim dobrym posilnit .... nie ze mi potom poodpadavaju ako muchy .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.