www.akva.sk



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

www.akva.sk

Odoslaťod marlo » 19 Aug 2004 16:41 pm

Takze na zaklade tejto diskusie Fúúúúúj sklamanie som sa rozhodol zriadit novu temu .

Ak ma niekto nejaky napad alebo myslienku co sa mu na tomto fore ale aj stranke http://www.akva.sk nepaci a co by zlepsil ..alebo co by chcel aby tu bolo ..nech to napise sem ..alebo cez SS.



Poprosim Vas aby sem pribudali iba napady a nazory na konkretne veci.
Naposledy upravil marlo dňa 03 Aug 2005 21:05 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: www.akva.sk

Odoslaťod ritmo » 19 Aug 2004 17:26 pm

K diskusii Fúúúúúj sklamanie sa nebudem vyjadrovat - na to som tu prilis kratko
Ale celkovo sa k stranke akva.sk vyjadrim
Forum je dobre, sem tam sa trochu odboci od temy a sem tam niekto zalozi temu s divnym nazvom a tak ale az na temu Fúúúúúj sklamanie a mozno adusine akva je to fajn
Zatial som cez forum vzdy nasiel pomoc alebo odpoved na otazku a ked nie tak aspon snaha bola
dalsia dobra vec na fore je to ze "zije" tj. ma hadam okolo 100 prispevkov denne a to znamena ze ked napisem otazku, odpoved sa dozviem rychlo a to je dost podstane na inych forach sa mi to nestalo (ale musim povedat ze som ich az tak vela nepreliezol)
Preto NEKAZTE TO CO JE NA AKVA.SK DOBRE prispevkami ako v Fúúúúúj sklamanie

Inak na akva.sk mi chyba viac clankov, mozno (urcite) by sa hodila aj nejaka databaza rastlin, rybiek a inych akva organizmov. Celkovo viac informacii pre akvaristov napr. pravidla akva sutazi som zatial nenasiel (aj ked je pravda ze som ich nehladal) lepsie info o vystavach, reportaze z vystav a tak, alebo strukturovanu galeriu farebnych variet ryb (zaujimaju ma hlavne zivorodky) najlepsie aj s kontaktom na chovatela.

Ale zacinam mat dojem ze by som toho asi chcel privela.

Tak nech sa vam vsetkym dari robit akva.sk stale lepsie a kvalitnejsie
ritmo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 14
Založený: 09 Apr 2004 23:11 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: www.akva.sk

Odoslaťod vest » 19 Aug 2004 17:38 pm

Ritmo,prosím Ťa,prečítaj si tému "Vallisneria spiralis Tiger" a dozvieš sa o čo vlastne ide.Takto to dopadne vo fore vždy,keď si niekto neprečíta o čo vlasne ide a ten čo sa pýta,alebo hľadá pomoc nič sa nedozvie.Takže Ti doporučujem,čítať od začiatku a nie iba posledné príspevky.To že sa tu poniektorí pochytili za vlasi ja nemôžem,to sú ich existenčné problémy,ale aspoň sú si na čistom.Takže čítaj všetko!
vest
 
Príspevky: 163
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 18:10 pm
Bydlisko: BA

Re: www.akva.sk

Odoslaťod marlo » 19 Aug 2004 18:30 pm

ritmo napísal:K diskusii Fúúúúúj sklamanie sa nebudem vyjadrovat - na to som tu prilis kratko
Ale celkovo sa k stranke akva.sk vyjadrim
Forum je dobre, sem tam sa trochu odboci od temy a sem tam niekto zalozi temu s divnym nazvom a tak ale az na temu Fúúúúúj sklamanie a mozno adusine akva je to fajn
Zatial som cez forum vzdy nasiel pomoc alebo odpoved na otazku a ked nie tak aspon snaha bola
dalsia dobra vec na fore je to ze "zije" tj. ma hadam okolo 100 prispevkov denne a to znamena ze ked napisem otazku, odpoved sa dozviem rychlo a to je dost podstane na inych forach sa mi to nestalo (ale musim povedat ze som ich az tak vela nepreliezol)
Preto NEKAZTE TO CO JE NA AKVA.SK DOBRE prispevkami ako v Fúúúúúj sklamanie



Poprosim aby ste sa vyjadrovali k teme...a neodbocovali...vsetko ostatne si rieste cez SS alebo IRC ..

Este raz ... piste napady ,navrhy,pripomienky... PLS...
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.akva.sk

Odoslaťod canart » 19 Aug 2004 21:09 pm

Ja hodnotim tento portal vysoko a v podstate by som nemenil nic. Naco? Pripomienky k obsahovej stranke akva.sk su mozno opravnene, ale ja chapem, ze proste casto niet casu na to, aby clovek stale nieco pisal. A podnety zo strany spravcov tohto webu na nas, aby sme niecim prispeli sa nestretavaju az na par vynimiek s odozvou.

Podla mna ma/malo forum vysoku kvalitu, i ked to za posledne asi 3 mesiace dost kriva a trochu sa zmenili diskutujuci a mam pocit, ze to tu vyzera ako v materskej skolke, kde sa debati o primitivnostiach. Ale ako som si vsimol, prilis vela odbornosti alebo az vedeckosti tu vela ludi nechape a na take prispevky je tiez dost slaba odozva. Mozno sa mylim, nestiham uz sledovat vsetky prispevky, ale obsahovo je forum slabsie, ako pred par mesiacmi.

Jediny navrh, co by som mal, je mazat nekompromisne vsetky nevhodne, odbocujuce, osocujuce a "o nicom" prispevky. Ale to je zase uloha moderatorov, ktoru asi casto nezvladaju. Admini to za nich stihat asi nebudu.

Tolko moj nazor, verim, ze ma toto forum uz nacisto neznechuti, ako na akvarium.cz, kde som radsej prestal chodit a navstivim ho len z dlhej chvile.
Vela uspechov!
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: www.akva.sk

Odoslaťod skala » 20 Aug 2004 07:55 am

navrhy: moderovanie for, alebo radsej to nazvem uprava - temy obacajuce - nie som proti tomu, aby sa obacala, ale ked, nech sa to presunie do inej temy.

nazov temy - mal by sa nekompromisne menit moderatorom, adminom, aby mal vyssiu informacnu hodnotu. marlo, aj toto forum si nazval podla mna nie velmi dobre, co tak, navrhy na zmenu akva.sk. alebo predstav si ze niekto chce nejaku specialitku na filtri a nazve temu filter. to povie strasne malo.

clanky - bolo by to fajn, ale chcelo by to mat zdroj, a potom daleko viac ich uprednostnovat. ja som sa pokusal, nie sice du polemizovat na takto stylizovane vety. takmer bez uspechu (tak na 1%). ako bolo spomenute, ked sa prejde na vyssiu odbornost je problem. ja to chapem, ale poviem to tatko - malo by sa stale pokusat.

existuje kopec odbornikov, ktori by sa vedeli vyjadrit, ale ich hlavny problem spociva v znamej veci, neserioznosti Internetu ako celku. maloktora stranka je naozaj na vysokej vecnej urovni. ale ked tito ludia to tu najdu, tak sa casom chytia. da sa podla mna dosiahnut aj inou prestiznou zalezitostou, a to podporou ludi co vedia, alebo nejakou organizaciou, zastitou. pomohli by aj tie tricka, vyssia angazovanost na verejnosti (burza sa blizi). ale mozno by stacilo, chodit viacej na vystavy v trickach, a vobec vonku.

na veci, ktore by tu mali byt v uvode - take tie clanky co sa tu vola, mali by byt ucelenejsie, ktore chybaju doplnit, a preco nie, pouzit informacia z fora, viac na ne uputat.

to je asi vsetko co ma v rychlosti napadlo. ja si myslim, ze sa da, domena je super, dalo by sa to podla mna, a ani nie za velku cenu.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: www.akva.sk

Odoslaťod Ceco » 21 Aug 2004 01:03 am

Podla mojho skromneho nazoru... Kazdy inteligentny clovek si dokaze z tem, ktore sa na tomto portaly vedu, vyfiltrovat to podstatne, co ho zaujima, co potrebuje, a co mu potencialne pomoze vyriesit problemy. A urcite sa nebude zamyslat nad tym, ci doslo k odboceniu od temy alebo nie. Ja osobne som casto nezaregistroval odbocenie od temy, resp. som tomu nevenoval velku pozornost, az pokial na to niekto explicitne neupozornill. A uz duplom som sa na to nesnazil reagovat. Aj ked urcite je zopar takych ukazkovych tem, kde si to clovek vsimne aj ked nechce, a neda mu nereagovat. K veci: Moj navrh znie: Nechajte forum zit svojim vlastnym zivotom. Nech to je aspon take zive ako doteraz. Moderatoti nech zasahuju fakt len v pripadoch, ked je to nevyhnutne (urazky, diskriminacia, a podobone). Gramotni clenovia populacie si vyfiltruju co potrebuju. Aj ked niekto zalozi temu s divnym nazvom... Aky je realny postup? Urcite vacsina z nas si tu temu otvori a precita si a vzapati zisti, o co skutocne ide, kde je sever. Ved nikde nie je napisane, ze tema s nazvom XY sa musi striktne tocit nonstop okolo XY. Podla mna je casto zaujimave ako sa z XY da niekedy prejst na temu QZ, ktora by normalnym sposobom nikdy nevznikla...
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: www.akva.sk

Odoslaťod andy.betta » 21 Aug 2004 18:21 pm

Cecove slova o prispevok vyssie zhruba popisuju aj moj nazor na prispevky. WWW.AKVA.SK je plne zivota a mozno prave prechadza pubertou. Vsetko chce cas a ono sa to vykristalizuje tym spravnym smerom. Co ma trochu sklamalo je maly pocet fotografii napr. techniky, odchovu drozofil, lovenia zivej potravy a vsetkeho OKOLO tejto peknej zaluby. Stara mudrost hovori: Je lepsie raz vidiet ako sto krat pocut(citat) 8) Mozno by pomohlo aj zverejnit fotky z akvastretnuti a priblizit nezucastnenim atmosferu(napr.Fefeho fotky z nejakej grilovacky boli pre mna prijmnym uvolnenim). Bol by to mozno stimul k vlastnej aktivite. A potesila by ma aj moznost prejst priamo na galeriu alebo fotoalbum odkazom umiestnenim pod obrazkom prispievatela.
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: www.akva.sk

Odoslaťod jacik » 21 Aug 2004 21:54 pm

moj nazor na moderovanie akva.sk je ze hranica medzi moderovanim a cenzurou je velmi tenka. preto aj ked mam moznost moderovat prispevky v niektorych sekciach tak 2x rozmyslam nad tym ci to je naozaj nutne.
vlastne upravujem len prispevky vulgarne a hlavicky prispevkov v sekcii akvarijne obchody, to aby bola dodrzana dohodnuta struktura.

v odbocovani od temy nevidim problem. omnoho radsej by som privital keby sa novi uzivatelia najprv poriadne porozhliadli po fore a az potom sa pytali. pokial viem, rad odpoviem.

myslim ze akva.sk je v sucasnosti najlepsi portal v .sk a aj v .cz :D
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: www.akva.sk

Odoslaťod wu-tan » 20 Okt 2004 13:32 pm

mam len jednu vyhradu k tejto stranke - zvacsenie priestoru na sukromne spravy
Obrázok používateľa
wu-tan
 
Príspevky: 60
Založený: 12 Okt 2004 16:08 pm
Bydlisko: bratislava - petrzalka

Re: www.akva.sk

Odoslaťod ivo » 20 Okt 2004 15:31 pm

Skúsim sa vyjadriť aj ja:

myslím si, že táto stránka je super.

Aby som sa však držal témy, môj nápad
alebo pripomienka je takáto:

Na tejto stránke by mohol existovať
register akvariových rýb ( aj rastlín ),
kde by si menej skúsení akvaristi ( napr. ja )
mohli nájsť presne ryby, ktoré hľadajú.
Predstavujem si to tak, že by existoval
zoznam všetkých rýb, ktoré vôbec
akvaristi chovajú ( asi sa bude dať
niekde zohnať ), ktorý by bol v abecednom poradí, ( popr. aj podľa
druhov rýb - africké cychlidy, živorotky atď. ).
Ku každej rybe by potom mohli registrovaní užívatelia
priložiť aspoň jednu fotku a pokec o skúsenostiach s touto
rybou.
Na začiatok by sa dal určite utvoriť základný register z už publikovaných
článkov ( asi by to musel zhrnúť správca stránky) a potom by ten,
kto niečo vie o rybe, ktorá nemá fotku alebo pokec, mohol priložiť
svoj názor
ivo
 
Príspevky: 1
Obrázky: 7
Založený: 13 Máj 2004 20:03 pm

Re: www.akva.sk

Odoslaťod Ceco » 20 Okt 2004 15:52 pm

Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: www.akva.sk

Odoslaťod skala » 20 Okt 2004 16:02 pm

ceco, to nie je ono. toto si ambicie zavrhol az pod dno. okrem toho, skusenosti ludi z akva.sk su ine ako s fishbase. a tie s fisbase su inak ladene a su skor pre skusenejsieho, ja by som povedal ze az pre takmer biologa na to, aby to lahodilo jeho oku.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: www.akva.sk

Odoslaťod Peter » 20 Okt 2004 19:05 pm

keby sa niekomu chcelo utriedit cast "akvarijne ryby"....
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: www.akva.sk

Odoslaťod salik » 21 Okt 2004 12:04 pm

ritmo napísal:..Inak na akva.sk mi chyba viac clankov..
aj mne ritmo, ja s marlom tu uz nemame co napisat, od vas nieco sporadicky pride, nieco bolo naslubovane..ale myslim ze to podstane si clovek najde na fore, ak nie, opyta sa

ivo napísal:..Na tejto stránke by mohol existovať register akvariových rýb ( aj rastlín )..
ritmo napísal:..mozno (urcite) by sa hodila aj nejaka databaza rastlin, rybiek a inych akva organizmov...
http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=6070#6070, plati to co som tu uz spomenul pred rokom, ak mate peknu fotku rybky, vlozte ju do albumu, kto ma otazku, moze sa tam spytat, popripade zalozit na fore temu o rybke ktora vas zaujima, ale ako to vacsinou byva, tema sa rychlo zvrtne na cokolvek ine a tak by tomu aj bolo v nakej speci databaze ryb, ale ak niekto velmi chce a je sikovny, prosim, skuste nieco "zmajstrovat", ak bude vysledny produkt fajn, nie je problem to spustit

wu-tan napísal:..mam len jednu vyhradu k tejto stranke - zvacsenie priestoru na sukromne spravy
ss nie su chat, myslim ze 20 prij./20 odosl./5 ulozenych ss na sporadicku komunikaciu staci
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: www.akva.sk

Odoslaťod Kingo » 06 Feb 2005 23:04 pm

Ahoj, takze:
Toto je jedina solidna stranka o akva aku poznam a este k tomu je "ziva".
Este sa mi nestalo, ze by som z tejto stranky zmizol, lebo som sa uz nudil. Vzdy je co objavit, vzdy je na koho sa obratit, je to zaujimava, zabavna i poucna stranka.
Klobuk dolu pred tym, koho toto bola myslienka, poklona tomu, kto to zrealizoval a vdaka a uznamie tomu, kto to udrziava v chode.

A ani neviem preco, ale ten sneh na loge "akva" v lavom hornom rohu nema chybu - je to malickost, ale z tych sa sklada cely svet...

Len tak dalej!

P.s.: co nahradi ten sneh? :D
Obrázok používateľa
Kingo
 
Príspevky: 8
Obrázky: 8
Založený: 07 Máj 2004 22:52 pm
Bydlisko: Bratislava,Ra?a

Re: www.akva.sk

Odoslaťod emkac » 07 Feb 2005 11:41 am

Ahojte,

skor nez prejdem k nevyhode http://www.akva.sk, najprv si treba povedat, ze pre skuseneho akvaristu akva moze pripadat dokonala. To co tu nie je, resp. je to tu schovane, to uz vie, to ho nezaujima. A ak ma nejaky konkretny problem, spyta sa na fore, kde mu urcite kopec inych odbornikov poradi (myslene v dobrom).

Co vsak s takymi ako som ja?

Nie som ani odbornik, ani uplny lamer, ktory si kupi set (teda ten mam aj ja :-) ), da do neho umele rastliny (ved je to lacnejsie a nenarocnejsie) a par rybiek, a tesi, kym to zije. Ked su problemy, skonci sa to splachnutim rybiek, a akvarko sa odlozi ad acta.

Ja som si kupil akvarko, a staram sa o neho. T.j. mam ho sice iba mesiac a pol, ale zalezi mi na tom, aby to prosperovalo. A tak chcem pre neho to dobre. Ale ja neviem, co je to "dobre".
Ja neviem co mam robit, ano, mozem sa spyta na fore, to je super, ale co sa mam spytat?
A ked sa N ludi pyta to iste, potom ich musia admini stale odkazovat, ze toto tu uz riesene bolo a podobne. To je sice ok, mne by to bolo pohodlne, ale ja sa nechcem pytat, aby mi niekto odpovedal, ze si to mam najst tam a tam. Mne zalezi aj na case a nervach toho druheho. Ved si viem predstavit, ze mu musi poriadne liezt na nervy, ked sa tu N ludi zacne napr. pytat na krupicku, a pritom tu toho bolo popisane dost. A admin to musi filtrovat, odkazovat, uzamykat...
Nemozem si pozriet vsetky clanky z fora, to sa neda. A vela je vysoko odbornych.

Chyba mi tu nejaky postup. Navod. To co je v clankoch, nie je vela. Viem ze nema kto pisat clanky, ale Vy tie fora poznate. Vyberte zopar tem, ktore sa tykaju "low level urovne", zakladny beh akvaria, jeho udrzba. A dajte to na jedno miesto. Samozrejme tieto fora uzamknite, resp. odomknite iba vynimocne. Nech sa tie fora nezhodnocuju.

Napr.:
- mam chorobu v akvarku. Dal som preliecovat cez Tetra Medical. Keby som nemal stale problemy, a nesiel znova do predajne po dalsiu radu (potreboval som ju okazmite), ani sa nedozviem, ze po prelieceni treba prehnat vodu cez aktivne uhlie. Viem ze na fore to je, vid
-----
Zaslal: 11 Apr 2003 15:35 pm Predmet: Re: aktivne uhlie
V akvariach bez rastlin, kde su len ryby (cichlidy a pod.) je aktivne uhlie dobra vec na dosiahnutie naozaj krystalovej vody, ale u "klasickych" rastlinnych akvarii aktivne uhlie pouzivame len za konkretnym ucelom - odstranenie lieciv, zakalu a pod. ( www.akva.sk/clanky/aktivne_uhlie.php )
Naposledy upravil salik dňa 12 Feb 2004 17:52 pm, celkom upravené 1 krát
------
Toto je super veta, ale to som ho hladal. Ked som vedel, co hladam. Inac dany clanok je tiez zaujimavy, ale pise sa tam az o samotnom uhli, nie preco vobec uhlie.

- CO2. Je tu clanok na prikrmovanie CO2. Ale nikde clovek nenajde, ze to rastlinky potrebuju. Keby som kvoli chorobe nehladal vsetko mozne, keby som necital rozne hodnotenia akvarii tu vo fore, tak ani neviem, ze nejake CO2 je a ze ho treba. (Inac taka vsuvka k tomu clanku. Predstavte si mna ako amatera, ktory chce dat do vody CO2. Co si mam pomysliet o vete: Tu už treba dávať pozor - prvotný tlak co2 býva dosť veľký, môže dôjsť k presýteniu vody co2 a následne k úhynu všetkého živého v akváriu - vrátane poškodenia rastlín. Vsak uz teraz mam strach experimentovat a skusat nieco urobit.) Mam teda rastlinky "krmit", alebo nie?
Urcite by som tu na fore dostal odpoved, ale podla mna to tu uz niekde aj je. Ale kde?

- filter. Ked sme sa v obchode bavili o aktivnom uhli, vysvitlo, ze vnutri filtra (mam nejaky AquaEl) je dutina, kde asi mam penu, cez ktoru sa to filtruje. Alebo mozno tam nic nie je. A ze tam dam potom to uhlie. Ale predavacka zostala v soku, ze to neviem, ci tam nieco mam. Ze ci to necistim. Ale ako som to mal cistit, ked som o tom nevedel. Vam to mozno pripada smiesne, a nelogicke. Teraz uz aj mne ano, je logicke, ze sa ta voda filtruje, ale ja poznam len tie velke stare molitanove filtre, odkial som mal vediet, ze aj v tomto malom filtriku sa to vo vnutri filtruje cez nieco "obycajne", co sa ma pri vymene vody cistit. A ma sa vobec? A ako casto?

- ?. Neviem, neviem ako este sa mam starat o akvarko. Neviem co este mam vediet. Ak by som to vedel, tak si to najdem.


Moj navrh:
Spravte sekciu Udrzba akvaria. Kde budu uzavrete niektore fora, ktore sa tykaju vseobecnych veci v akvariu. Aj napr. nieco o chorobach.
Spravte sekciu Zalozenie akvarka. Nech tam priamo ludia daju svoje postupy, ako zakladali akvaria. Vacsina ich ma na svojej stranke, ale.... kto to ma hladat.


emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: www.akva.sk

Odoslaťod marlo » 07 Feb 2005 12:54 pm

to emkac :

I.No sekcia popripade clanok s chorobami ,ich popisom a postupom liecenia by sa zisiel to mas pravdu .

II . na Fore je velmi vela veci..a ak to nenajdes cez "Hladat" tak poloz kludne otazku a budu nasledovat dve moznosti :
a.> bud ti admin,moderator alebo nejaky uzivatel napise odkaz na temu kde sa to preberalo
b.> v tebou zalozenej teme pribudnu odpovede na tvoje otazky

Mozno sa to nezda ale aj takato obycajna sukromna stranka si vyzaduje nejaky cas na udrzbu a chod.A to nevravim ze to vsetko aj nieco stoji.No a casu z nas nikto nema na rozdavanie takze sa to vsetko snazime robit v ramci nasich moznosti a schopnosti.

Ale som rad ze sa sem pisu veci ktore by sa dali zlepsit popripade vymysliet ...urcite nam to posluzi ako inspiracia.
Velmi vela veci na akva.sk je zmenenych a prerobenych na podnet od uzivatelov ;)
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.akva.sk

Odoslaťod skala » 07 Feb 2005 14:04 pm

emkac na neucelenost nejakych naj tem, je lepsie najst ine zdroje informacii. aj na webe ich je viacero. to, ze nie su na akve povazujem za chybu. viem, nejake su tu, ale stranka je o fore, a to ze su tu aj clanky (mimo forat) a ine info ako je vo fore, unika. verim tomu, ze vela z prispievatelov do fora o tom ani poriadne nevie.

okrem toho emkac, existuju aj knizky. viem, mozes namietat, ze niektore veci ti nebudu suhlasit. na to je ale prave forum skvele, uvedies nejaky povedzme citat a zacne polemika.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: www.akva.sk

Odoslaťod emkac » 07 Feb 2005 15:26 pm

marlo napísal:Mozno sa to nezda ale aj takato obycajna sukromna stranka si vyzaduje nejaky cas na udrzbu a chod.A to nevravim ze to vsetko aj nieco stoji.No a casu z nas nikto nema na rozdavanie takze sa to vsetko snazime robit v ramci nasich moznosti a schopnosti.


Ja si prave uvedomujem, ake je to narocne pre Vas. A prave preto Vas nechcem zatazovat tym, aby ste na mojich 10 ziadosti 9 krat uverejnili - toto bolo riesene tam a tam. Keby take sekcie existovali, vzniknu opakovane dotazy.

skala napísal:je lepsie najst ine zdroje informacii. aj na webe ich je viacero.


Vies, v tomto som konzervativny - som verny. Som tu na www.akva.sk. Nechcem ist na ine www, mozno su aj lepsie, neviem, nepoznam. Ale ked som uz raz tu, tak som tu. Zatial som tu nemal nejake problemy, nikto ma tu nebije ani nic podobne. Nemam dovod ist hladat nieco ine niekde inde. Mozno je to chyba, ale ak by tak rozmyslali vsteci, vsetci by isli na stranku www.supervsetkytemyoakvariach.sk, tak by tu nezostal okrem adminov nik :-). Mozno je to chyba, ale ak sa tu priamo pytaju na to, co nam tu chyba, tak to tu radsej napisem, nez aby som isiel hladat inde. A ak by to tu pribudlo, potom budem iba rad. A nebude to pozitivum iba pre mna.

A este jedna vec. Nemam rad protichodne informacie. Ak mi niekde poradia A, niekde B a niekde C, je to zle, nanic. Ked sa blbo rozhodnem, potom si mozem trepat hlavu o stenu, ze som mal pocuvnut toho ineho. Radsej nech viem iba A, a ked to nevyjde, potom viem, ze ina moznost nebola. (Schvalne som to pritiahol za vlasy, ale pointa Vam dufam neunikla.)


Uvedomujem si, co je to za robotu, taketo nieco robit. Ale tu by mozno stacilo najprv. vybrat par rovnakych tem a dat ich spolu. A nedovolit ich modifikovat. Ved nikto nemusi vytvarat novy clanok.
Aj ked zopar vseobecnych rad by urcite napisat bolo potrebne.


skala napísal:okrem toho emkac, existuju aj knizky. viem, mozes namietat, ze niektore veci ti nebudu suhlasit. na to je ale prave forum skvele, uvedies nejaky povedzme citat a zacne polemika.


Ano, mam dve. Stare zo 20 rokov :-). Cca 70% tvori popis rybiek a rastliniek. 25% su kadejake rucne upravy vody, tvorby filtrov a pod. cisto vedeckotechnicke haluze. Zvysok, t.j. dokopy mozno 10 stran su prakticke informacie. Ale mozno by som sa mal poobhliadnut po nejakej noevj knizke, ale... Ale vacsina novych kniziek je gyc, t.j. velka obrazkova knizka plna pestrych farieb. Ak by ste mi poradili nejaku novsiu knihu, kde poznaju nove technicke pomocky, a je tam udrzba, budem rad. Ale... vlastne neradte. Skusim nieco najst vo fore Literatura. A potom sa pripadne spytam. :-)


emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: www.akva.sk

Odoslaťod jacik » 07 Feb 2005 16:07 pm

velmi podobna tema sa tu riesila ani nie pred dvoma mesiacmi. viewtopic.php?t=2080

Co keby sme skusili rozbehnut wikipediu so zameranim na akvaristiku? Vysledok by mohol vyzerat nejako takto: http://en.wikipedia.org

Salik, Marlo, pohladajte wiki php engine ktory mate odvahu spustit na vasom serveri a pomalicky ho budeme naplnat. Samozrejme hned na zaciatku nevznikne kvalitna databaza, chvilku to potrva ale vysledkom bude uceleny hutny clanok vzdy o konkretnej teme a to si myslim bude stat za to.

Pre blizsie info: http://www.zive.cz/h/Uzivatel/Ar.asp?AR ... 1&CAI=

ps, alebo sa pripojme do nejakej uz hotovej wikipedie a vytvorme len osobitnu kapitolu o akvaristike, samozrejme v slovencine. http://meta.wikimedia.org/wiki/How_to_s ... _Wikipedia
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: www.akva.sk

Odoslaťod skala » 07 Feb 2005 17:22 pm

emkac napísal:
Vies, v tomto som konzervativny - som verny. Som tu na www.akva.sk. Nechcem ist na ine www, mozno su aj lepsie, neviem, nepoznam. Ale ked som uz raz tu, tak som tu.


Joj, to sa velmi ochudobnujes. To je jednostranne, nech by bolo akva.sk neviem ako super, to je obmedzovanie vlastnej slobody.

Nemam dovod ist hladat nieco ine niekde inde.


dovolim si nesuhlasit

Mozno je to chyba, ale ak by tak rozmyslali vsteci, vsetci by isli na stranku www.supervsetkytemyoakvariach.sk, tak by tu nezostal okrem adminov nik :-).


to je hlupost. prepac za vyjadrenie. ved uz len ked si vezmes, ze viaceri mame vlastne akva stranky. a predsa chodime sem. a vies ze aj preto, lebo sa osobne pozname? nielen cez obrazovku monitora!

A este jedna vec. Nemam rad protichodne informacie.


to je pochopitelne. ale inak to nejde. okrem toho, aj tak je mozne, ze oba nazory mozu byt spravne. mozu byt vytrhnute z konceptu, maju zly uhol pohladu, nepoznaju okolnosti, kadeco. na kazdom je aby zvazil. okrem toho, ak niekto tvrdi opak toho co si myslim, som zvedavy preco, a mozem sa poucit. a iste uznas, ze clovek casom meni svoje nazory. a aj poznatky. informacii je stale nedostatok.


Uvedomujem si, co je to za robotu, taketo nieco robit.


Nesuhlasim. Nie je to nic strasne. Sam som to absolvoval.

Ale vacsina novych kniziek je gyc, t.j. velka obrazkova knizka plna pestrych farieb. Ak by ste mi poradili nejaku novsiu knihu, kde poznaju nove technicke pomocky, a je tam udrzba, budem rad. Ale... vlastne neradte. Skusim nieco najst vo fore Literatura. A potom sa pripadne spytam. :-)


nuz, mozno nevzbudim sympatie niektorych, ale podla mna ti uplne staci stary Frank. na technicke vymozenosti sa zatial mozes vykaslat. vezmi si, ze aj vtedy boli akvaria skvele. ked prides na to, ako na to, nebude ti robit problem ani nova technika, ani balast, budes vediet co sa ti hodi

prepac za tolko slov a takych, snazim sa len pomoct
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: www.akva.sk

Odoslaťod jacik » 08 Feb 2005 16:27 pm

tak som vytvoril prvy zakladny clanok o akvaristike na wikipedii. toto riesenie sa mi zda najvhodnejsie. http://sk.wikibooks.org/wiki/Akvaristika
dufam ze sa pridate viaceri :)

skala na svojej stranke mas vela akvariovych tem podrobne rozpracovanych ale chcelo by to dobrusit detaily. prosim porozmyslaj nad tym, ze by si ich zavesil na wikipediu a my ti uz pomozeme :)

marlo, salik, takisto co sa tyka clankov na akva.sk.

pokial mate niekto kontakt na admina akvarium.sk. aj jeho clanky by sme mohli po uprave zavesit na wikipediu. akvarium.sk pomaly upada a bola by to skoda zahodit.

takisto aj z ostatnych portalov (akvanet.sk, akvarium.cz, akva.cz, akvaria.sk, at) pokial viete prispiet pomoc je vitana.
Naposledy upravil jacik dňa 10 Feb 2005 12:28 pm, celkovo upravené 2 krát.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: www.akva.sk

Odoslaťod Ceco » 08 Feb 2005 16:55 pm

jacik, pokial dobre viem, akvarium.sk sa ide zlucit s akvaria.sk.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.