Obyvačka remake



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 20 Jún 2014 18:25 pm

Otec odomňa dostal na 50ku do obyvačky 60l set no teraz som sa rozdohol to trošku upraviť, keďže mám už v chodbe veľké akva, nieje problém previezť co2 a tým ušetriť 130€ na CO2ke, tak som starý set predal a púšťam sa do prestavby :)

Akvarium predtým vyzeralo nejako takto http://imagizer.imageshack.us/v2/1600x1200q90/853/6aak.jpg
Bolo to vlastne prvé akvárium, ktoré som spravil (preto anubias v substráte, celkom velky echinodor, ryby atď.)

Mojou inšpiráciou je napodobniť toto akvárium od profíkov z Green Machine, no v trošku menšom vydaní
Obrázok
http://www.thegreenmachineonline.com/articles/journals/altitude-aquascape-james-findley

Technika:
Akvarium 60*35*40 priesvitný silikon - celkovo objem 84L
Filter Eheim2213 original náplne + dvojkohúty
Eheim Skimmer
CO2 - buď cez vnútorný atomizer alebo cez UPinline atomizer :?:
Svetlo - Blau HQI 70W (díki Giftzahn)

Dekorácia:
Ako už naznačovala moja inšpirácia, tak vzadu bude spravený kopec z lávového kameňa červenej farby
Ada Amazonia soil + powder
Obyčajný biely piesok
+ k dispozícii mám ešte JBL manado ak by som niekde potreboval
Výživný substrát - Dennerle DeponitMix Profesional toho mam asi 4kg od známeho
Ďalej mám k dispozícii aj nejaké malé fingerwoody a vyschnutý bonsai no neviem či to využijem.

Rastliny:
Výber ešte nemám úplne špecifikovaný dosť rozmýšlam nad tým či dám do stredu piesok, alebo to jednoduché celé vysadím HCčkom.
Ďalšie druhy:
Microsorum pteropus 'Trident'
Microsorum pteropus 'Narow'
Rotala Macandra
Alternanthera reineckii 'Mini'
Hygrophila pinnatifida
Ammania sp. 'bonsai'
Alternanthera 'Rosanervig'

Neviem či dať aj tieto:
Pogostemon helferi
Hemianthus callitrichoides ‘Cuba’
Pheonix moss
Christmas moss

Ak by boli nejaké nápady ako to realizovať, kľudne niečo navrhnite. Zakladať to plánujem tak o 2 týždne tak času na premýšlanie zatiaľ je :) Ešte nemám doma ani lávové kamene, tak som zatiaľ hardscape neskúšal, ale asi podľa toho potom dopasujem rastliny.
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Reklama

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Giftzahn » 21 Jún 2014 10:27 am

njn, greenmachine borci maju fuzik vysie akva ...ale to isto nebude vadit ..tak som zvedavy ze ako to rozbehnes ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Viktor » 21 Jún 2014 21:50 pm

No tak toto ma vazne zaujalo, vyzera to velmi zaujimavo. Drzim palce. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 21 Jún 2014 22:37 pm

Tak objednané 50kg lávového kameňa, bude dosť aj do veľkého akva :twisted:
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Kajko88 » 22 Jún 2014 15:06 pm

Mozem sa opytat odkial? A cenu?
Obrázok používateľa
Kajko88
 
Príspevky: 90
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2010 21:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Giftzahn » 22 Jún 2014 16:42 pm

vLato napísal:Tak objednané 50kg lávového kameňa, bude dosť aj do veľkého akva :twisted:


jj, sak to .... ocividne chyba nam tu nejaka ta sopka ... a hned by bolo lavoveho kamena nadostac ... :lol: .... aj ked 50kg je podla mna fuz trochu dost ale sa ked ostane mozes isto zaarchivovat ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod cizmonster » 23 Jún 2014 11:33 am

Giftzahn napísal:
vLato napísal:Tak objednané 50kg lávového kameňa, bude dosť aj do veľkého akva :twisted:


jj, sak to .... ocividne chyba nam tu nejaka ta sopka ... a hned by bolo lavoveho kamena nadostac ... :lol: .... aj ked 50kg je podla mna fuz trochu dost ale sa ked ostane mozes isto zaarchivovat ... :mrgreen:


K sopečnej aktivite na Slovensku :D

Obrázok
Obrázok používateľa
cizmonster
 
Príspevky: 14
Založený: 11 Máj 2009 09:21 am
Bydlisko: Martin

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 23 Jún 2014 12:41 pm

Kajko88 napísal:Mozem sa opytat odkial? A cenu?

http://www.kamenta.sk/lava-kusovy-dekoracny-kamen-611 0,60€ kg, ale doprava stojí 15€ 50kg paleta, tak preto sa mi oplatilo radšej zobrať celú paletu.

Giftzahn napísal:jj, sak to .... ocividne chyba nam tu nejaka ta sopka ... a hned by bolo lavoveho kamena nadostac ... :lol: .... aj ked 50kg je podla mna fuz trochu dost ale sa ked ostane mozes isto zaarchivovat ... :mrgreen:

No keď si zobereš že v hornbachu ťa stoji 1kg asi 4-5€ v prepočte na tie ich cenovky :D a už to osrali tak že tie 1,29€ cenovky dali do preč a nechali iba 3,79 a 5,39€ +- tak som sa nasral a toto sa mi oplatilo viacej :o
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Giftzahn » 23 Jún 2014 13:40 pm

jj, sak vravim co ostane zaarchivujes .... jasnacka sak Hornbach / Baumax atd. uz od dobroty nevedia co za kusok lavoveho kamena pytat ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 23 Jún 2014 14:01 pm

Giftzahn napísal:jj, sak vravim co ostane zaarchivujes .... jasnacka sak Hornbach / Baumax atd. uz od dobroty nevedia co za kusok lavoveho kamena pytat ... :wink:


Tak, tak, kamene budú väčšie, takže zoberem pekne kladivko a dláto a budem pekne formovať ako budem potrebovať :roll:
Oko na výšku má 10cm
Prílohy
unnamed.jpg
lavovy kamen
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Giftzahn » 23 Jún 2014 16:40 pm

njn, ono ten lavovy kamen ti pojde aj kladivom rozbit na mensie ... a hlavne budu potom mensia ale stale "prirodzene"kusky ... cize dlato myslim ze ani potrebovat nebudes ... :wink: ... no som zvedavy ze co za paletu ti to dojde ..sak ked ju budes mat doma cvakni ju mobilom ze nech je nejaka ta predstava o velkosti dodavky ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 23 Jún 2014 18:54 pm

Giftzahn napísal:njn, ono ten lavovy kamen ti pojde aj kladivom rozbit na mensie ... a hlavne budu potom mensia ale stale "prirodzene"kusky ... cize dlato myslim ze ani potrebovat nebudes ... :wink: ... no som zvedavy ze co za paletu ti to dojde ..sak ked ju budes mat doma cvakni ju mobilom ze nech je nejaka ta predstava o velkosti dodavky ... :mrgreen:


Jasne, veď prv kladivom, ak nepôjde, tak použijeme ťažšie mechanizmy :o ale tiež mám ten pocit, že bude stačiť to kladívko :wink: Jasne, cvaknem :)
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 03 Júl 2014 21:39 pm

Tak, dneska mi doviezli kameň, na palete bolo asi 7-8 väčších kameňov, niektoré som robil a založil som aj dneska akvarium fotky pridám neskôr :)
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Viktor » 03 Júl 2014 22:48 pm

Tak dufam, ze sa Ti podarilo vsetko ako si planoval. Tesim sa na fotku. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 03 Júl 2014 22:51 pm

Viktor napísal:Tak dufam, ze sa Ti podarilo vsetko ako si planoval. Tesim sa na fotku. :-)


Ano, hardscape je taky aky som chcel, už musia len rastliny podrásť :)
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Viktor » 03 Júl 2014 22:53 pm

To pride, len aby Ta pani riasa obchadzala.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 23 Júl 2014 13:50 pm

ObrázokObrázokObrázok
Obrázok

Zatial takto, ešte to chce pár úprav testujem zopár stoniek rotali v popredí ako pôjdu, ďalej mám pogo ešte nezasadene ktoré dneska prišli aj so svetlom, niektoré rastliny úplne zhnili :( čo bolo zapríčinené asi slabim svetlom, hnojít začínam až teraz, výmeny vodu obden 50%, rozmýšľam že microsoftu pôjdu úplne preč lebo sú dosť veľké a na miesto nich do skál dať čisto machyna alebo do škár dať HC.
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Giftzahn » 23 Júl 2014 15:58 pm

jj, tak to zatial vobec zle nevyzera ... akurat mas nejaky velky odpar vody ( heh, prekialte to tepla) ... cize vypusti ten zbytocny vzduch z akva .... inak pekny zaciatok ... ok, az na tu cistinku s bieleho piesku ... mne osobne sa take nieco nepaci ... plus tie monster anubiasy by som zamenil za variatu s mini listkami .... ale hej, sak je to tvoje akva takze hlavne aby si bol spokojny ty s nim .... :wink:

niektoré rastliny úplne zhnili :( čo bolo zapríčinené asi slabim svetlom)


njn, to by som takto netvrdil .... nezabudaj ze do coho si tie rastliny sadil ... :twisted: ... cize opat ziadna panika .... ono, sam zistis ktore rastlinky u teba pojdu .... cize s tych este par pridas ... das ism formu = spravny zastrih a mas fesne akva .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 23 Júl 2014 16:29 pm

Diki Gift :) No pôvodne som chcel tú pieskovú čistinku pokryť celú HCčkom, ale priateľka povedala že by to bolo už moc zelené, ale mne by sa to zase s tou zeleňou viacej páčilo :D No možno zamením za nana verziu tie veľké anubiase, zatiaľ som dal, čo som mal :) K tomu dopusteniu vody po okraj neviem :D Trošku sa prehýba predné sklo, tak 1-1,5mm a mama má z toho panický strach :lol: Keďže je to v obývačke a je citlivá na parkety :) Inak dozadu namiesto tej Macrandry som dal Rotalu walichii tak uvidime ako sa uchytí, bude mať mäkkej vody až až cez osmozu, tak uvidime :)
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vincent van gogh » 23 Júl 2014 18:48 pm

Súhlas s Giftom v dvoch veciach: Vôbec to zle nevyzerá :wink: a ehm, bielopiesková čistinka.

Aj si použil lepiacu pištol ako mistr J.F.? A to svetlo je HQI 70w -ako píšeš v úvode?
Inak ocenujem tvoju aktivitu, zápal a chuť bojovať s novými výzvami.Sympatické.....a do budúcnosti iste velmi poučné.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Giftzahn » 24 Júl 2014 07:36 am

Trošku sa prehýba predné sklo

njn, to nie je ziadna tragedia ...trosku sa prehybat moze ... co je aj dost normalne vzhladom ze nemas vystuhy ... a parketam sa nic nestane ... cize tu by som problem nehladal ... :wink:

o možno zamením za nana verziu tie veľké anubiase

jj, sak tie by podla mna tam viacej pasovali ... a koniec koncov mozes za jeden velky anubias pytat dva male ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 24 Júl 2014 08:35 am

Pistol som tentokrát nepoužil. Ale použil som veľa plastových odrezkov rôznych tvarov aby to celé držalo a napadala amazonia, drží to super, použil som na to obal na papier taký tvrdší A4. Nakoniec z HQI zišlo nakoľko mi znamy ponúkol takmer nepouzivane svetlo 4x24w T5HO, tak som použil toto :) No cistinku by som chcel pokryť HCckom asi... no uvidíme
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Viktor » 27 Júl 2014 22:11 pm

Myslim, ze si to slusne poskladal a drzim palce v dalsom vyvoji. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Giftzahn » 28 Júl 2014 07:24 am

No cistinku by som chcel pokryť HCckom asi... no uvidíme


njn, sak to si ju potom ani zakladat nemusel tu cistinku ... ked ju HC celu zarastie .... ci sa mylim? ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.