okysličovanie - umiestnenie hadičiek



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

okysličovanie - umiestnenie hadičiek

Odoslaťod tomas22 » 02 Jún 2014 11:37 am

Ahojte,

chcel som sao pýtať, ako máte poriešené umiestnenie hadičiek na okysličovanie v akváriu? Ako by sa dali umeistniť tak, aby ich bolo čo najmenej vidno? nepodarilo sa mi zohnať priehľadnú hadičku ale mám len jemne mliečnej bielej darby a nepáši sa mi keď ju vidno. Dala by sa hadiška umiestniť aj pod štrk?

Ďakujem
tomas22
 
Príspevky: 2
Založený: 02 Jún 2014 11:23 am

Reklama

Re: okysličovanie - umiestnenie hadičiek

Odoslaťod Standoo » 02 Jún 2014 11:55 am

...ja mam hadicky vedene po modulmi Back to nature, ale ak si navlecies na hadicky nejake gumenne prisavky tak tie potom nalep o dno. Ak uz mas akva zabehnute. zak prisavky zahrab co najhlbsie do strku. Obcas pri odkalovani nejaka vykukne, ale prihrnies ju a bude to OK
Obrázok používateľa
Standoo
 
Príspevky: 4
Založený: 18 Júl 2012 07:32 am

Re: okysličovanie - umiestnenie hadičiek

Odoslaťod Jozef_L » 05 Jún 2014 08:21 am

Kúp si nejakú dlhšiu valisnériu (znesie málo svetla), napchaj ju do kúta, a ňou zamaskuješ hadice kotré pôjdu po stene dolu a to čo je pod štrkom, už nikto nevidí. Valisnériu nežerú ryby lebo je pre ne tvrdá, dokonca ani prísavníci ju ignorujú.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Re: okysličovanie - umiestnenie hadičiek

Odoslaťod Miloš » 05 Jún 2014 23:00 pm

tomas hadicku tahaj v rohu akvaria a potom poza dekoraciu, lepsie riesenie ako vzduchovanie je nechat filter (ak filter pouzivas) nech ceri hladinu cim dojde k omnoho efektivnejsiemu okysliceniu vody
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: okysličovanie - umiestnenie hadičiek

Odoslaťod tomas22 » 25 Jún 2014 21:59 pm

Jozef dik za typ na rastlinu

Miloš jasné filter používam ale akvarium je 100x40x40 a keďže zospodu je štrk a filter je externy a vykonny tak pri vtekani vody to bol neznesiteľný zvuk nakoľko to mam v spálni a tak som dolial vodu povrch.... inak musela byť 8 cm od vrchu a nevyzeralo to pekne no keď vypnem okysličovanie, hladiny sa aj tak hýbe síce už nie tak ako keď ju vody z filtru prerážala ale predsa aspoň trochu..... ale okysličovaním nič nepokazím či áno?
tomas22
 
Príspevky: 2
Založený: 02 Jún 2014 11:23 am

Re: okysličovanie - umiestnenie hadičiek

Odoslaťod cizmonster » 26 Jún 2014 11:24 am

Myslím že pri dnešných filtroch vzduchovanie nie je potrebné pretože slúži na premiešavanie vody, aby sa voda prekysličila v celom objeme akvária. Už si ani nepamätám kedy som naposledy videl akvárium s filtrom s čerpadlom a bublajúcim vzduchovacím kamienkom. Ak ti filter vlní hladinu, tak zväčšuje jej povrch, čo pomáha prestupu plynov a to by ti malo stačiť ak nemáš prerybnené akvárium. (Treba počítať aj s výpadkom elektriny) Ak by to nestačilo, tak pomôže rozstrekovacia rampa po dĺžke akvária. Len to je už na zváženie či to zurčanie vody budeš akceptovať.

Okysličovaním nič nepokazíš, len si myslím že vzduchovanie nepotrebuješ :-)
Obrázok používateľa
cizmonster
 
Príspevky: 14
Založený: 11 Máj 2009 09:21 am
Bydlisko: Martin

Re: okysličovanie - umiestnenie hadičiek

Odoslaťod M.i.s.o » 26 Jún 2014 19:44 pm

mna by zaujimalo co to je za filter ze si musel mat hladinu 8cm od vrchu ;) mam ehejm 2213 (440l/h) v 36l a vodu mam 3mm od vrchu.
alebo to si mal ten vyvod nad hladinou?
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: okysličovanie - umiestnenie hadičiek

Odoslaťod Miloš » 26 Jún 2014 21:08 pm

tomas22 napísal:Jozef dik za typ na rastlinu

Miloš jasné filter používam ale akvarium je 100x40x40 a keďže zospodu je štrk a filter je externy a vykonny tak pri vtekani vody to bol neznesiteľný zvuk nakoľko to mam v spálni a tak som dolial vodu povrch.... inak musela byť 8 cm od vrchu a nevyzeralo to pekne no keď vypnem okysličovanie, hladiny sa aj tak hýbe síce už nie tak ako keď ju vody z filtru prerážala ale predsa aspoň trochu..... ale okysličovaním nič nepokazím či áno?


Okyslicovanim nepokazis nic ak si dobre pamatam mas akvarium bez rastlin a teda CO2 nepotrebujes, otazka teda nie je co vzduchovanim pokazis ale naco si vyrabat problemy mas pocit ze ak len filter ceri hladinu tak sa ryby dusia? ak nie tak naozaj vzduchovanie nema vyznam a to ze vyvod externeho filtre usis mat 8 cm pod hladinou mi pride extrem tiez pouzivam externe filtre a teda aj ked som mal akvarka v izbe kde som spal nikdy som nemal vyvod tak extremne nizko skor naopak ked som zabudol doliat vodu tak som mal v izbe taku bystrinku ale mne sa pri tom zaspavalo dobre :)
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: okysličovanie - umiestnenie hadičiek

Odoslaťod cezar.milan » 28 Jún 2014 13:25 pm

Nóóóó , konečne ste na to prišli! Veď čo som iné napísal ja???, aby sa to muselo mazať?? :kiss:
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.