Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT



Zoznam kamenných predajní a Vaše skúsenosti s nimi.Ponuka v predajni.

Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod marian » 27 Okt 2003 13:45 pm

Nazov: Akvaristika AKVA-EXOT
Ulica : Kudlovska 1
Mesto: Humenne

Je to pivnicna predajna asi 6x6 m. Slaby vyber lieciv a krmiva. Predavacka je mlada a neuvedomuje si, ze nemoze precovat v takej predajni, ak jej nevyhovuje smrad, ktory je pre taku predajnu s krmenim pre psov tak typicky. Mala otvorene okno a v predajni bolo asi 10 °C. Bol som tam v piatok 24.10. 03 , ked tak padal sneh a vonku bolo poriadne chladno. Vyber ryb bol pre takuto predajnu typicky. Na moje otazky odpovedalo mlcanim, alebo ...no mohla byt radsej ticho. Spytal som sa na skalare, lebo tie som mal pred nosom. Nevedela urcit, co su to zac. Akvaria boli so vzduchovanim a bez teplomerov a ohrevu. Ryby oznacene ako TETRA, SKALAR, PLATA.......
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Reklama

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod marian » 16 Aug 2004 06:19 am

Bol som na navsteve pri znamych, tak som sa chcel tam pozriet, ale mali dovolenku. Nemozem to ohodnotit po case, ale este to funguje.
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod Mr.C » 16 Aug 2004 09:05 am

Bohužial na Slovensku je takýchto predajní stále dosť, človek si chce kupiť akaru a jediné čo nájde su gupky,tetry,skalare,neonky.Nič proti týmto druhom rýb ale ...
Podla mna by predavačov v akvaristikach mali robiť ludia ktorých to baví a majú nejaké skúsenosti.
Naposledy som nasiel dobrú akva. v Žiline,je novootvorená a predavač sa do oboru vyznal, poradil,dal alternatívy iných rýb a som zatial spokojny .Odporúčam
Mr.C
 
Príspevky: 16
Obrázky: 1
Založený: 30 Mar 2004 19:38 pm

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod Ceco » 16 Aug 2004 17:35 pm

Tato predajna nestoji za rec.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod viktorm » 04 Mar 2005 17:14 pm

Bieda :( :( :(
viktorm
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Feb 2005 16:14 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod Daniel » 05 Mar 2005 01:53 am

Mr.C aku AQ v ZA myslis tym novootvorenu. Porad ja tam poznam len dve: hned za podchodom doprva ulicka pri naradi a oproti farby laky a druha blizko kina. Dik za info
Obrázok používateľa
Daniel
 
Príspevky: 26
Založený: 15 Jan 2005 20:56 pm
Bydlisko: TN

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod Michal Gnip » 16 Apr 2006 21:39 pm

No ta predajna je fakt na ho..o.Kupil som si tam raz rastlinku,strasne som sa ponahlal na autobus k babke tak som sa len tak pozrel a jednu som si kupil.Pridem domov a co... :(.Listy sama diera korene nikde,...Proste nic
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod pipapo » 16 Apr 2006 22:33 pm

no je to tam dost o nicom....Ked v HE tak v byvalom Chemkostave je jedna predajna, neviem ako sa vola. Humencania snad vedia, kde to je... Ked je tam jeden chlap, asi majitel, ochotne poradi a vyzna sa, sam je chovatel. Akurat tie ceny. Neviem ako ostatne veci, ale raz som tam kupil krmivko od Tropicalu vlocky stali 75 a v MI som to iste dostal o 20lacnejsie. To je myslim dost rozdiel...
pipapo
 
Príspevky: 65
Založený: 13 Nov 2005 21:35 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod Michal Gnip » 16 Apr 2006 23:18 pm

Hej krmiva ma drahe.Ale ja ho poznam a je fakt scitany a skuseny znalec.Poradi snad so vsetkym.
Obrázok používateľa
Michal Gnip
 
Príspevky: 197
Obrázky: 5
Založený: 27 Feb 2006 23:25 pm
Bydlisko: Osloboditelov 13, Humenne 06601

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod pipapo » 16 Apr 2006 23:36 pm

Mozno mas pravdu a len tie krmiva ma drahe, neviem. Ja som raz od neho kupil aj granule taky maly sacok za 20 a kolega mi dal za 30Sk asi 5x viac, ale prehlad ma a najma skusenosti, to mu fakt neberiem.
pipapo
 
Príspevky: 65
Založený: 13 Nov 2005 21:35 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod Aquanaut » 17 Aug 2010 15:45 pm

Obchod bol prvý krát otvorený veľmi dávno tuším tesne po páde režimu :twisted: na hrnčiarskej ceste hore, v rodinnom dome, neskôr sa presťahoval do podzemia a začal upadať, :cry: pôjdem skontrolovať či tam ešte niečo žije ale mám tušenie že nie :x
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod Luboo » 17 Aug 2010 16:03 pm

Obchod bol otvorený za "totáča", bola to prevádzka bratislavského CHOVPRODUKTU. Jej vedúcim bol Andrej Hatala, skúsený humenský akvarista, kynológ a chovateľ exot. vtáctva. Po r. 89 sa osamostatnil a neskôr presťahoval do budovy Št. lesov. Zo začiatku mal široký sortiment všetkého, prijateľné ceny a aj vzornú obsluhu. Potom mu pribudla dosť vážna konkurencia v meste i okolí. Iné predajne boli na lepších a dostupnejších miestach a jeho predajňa z môjho pohľadu (step-by-step) upadala. Teraz je presťahovaná na veľkú želez. stanicu. Občas tam zájdem, pre bežného drobno-chovateľa je tam toho "primerane", ceny nedokážem posúdiť, lebo nič z tohto sortimentu už nekupujem. Jeho hlavného dodávateľa rýb poznám osobne, tak som presvedčený, že ryby na predajni sú nielen mladé, ale aj zdravé a odchované v zemplínskej vode. Pán Hatala sa spája s mojimi akva-začiatkami, dosť mi radil aj pomáhal, hlavne keď som mal sám chovňu a vyskočil mi pri rybách nejaký problém. Preto nedám ne neho dopustiť...
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod Luboo » 17 Aug 2010 16:20 pm

Som stále v kontakte s viacerými chovateľmi, aj majiteľmi predajní. Doba je pre akva-biznis všeobecne zlá už dosť dlho. Kritika zo strany spotrebiteľov na ponúkaný sortiment je často opodstatnená. Mnoho zákazníkov však o zlej situácii nemá "ani páru... Problém je v tom, že tržby klesajú a náklady NIE. V predajni potrebujete svietiť rovnako, či vám v nádržiach pláva 10 alebo 500 rýb. Importované ryby sú síce lacnejšie, ale s veľkým rizikom prinesenie všelijakých chorôb do vlastnej predajne. Liečivá sú drahé, ryby, voda ani el. prúd nie sú zadarmo, ak ešte platíte legálny personál...Večer spočítate tržbu, v horšom prípade počet uhynutých kusov a možno sa opýtate: prečo som to nezatvoril radšej už včera? Ak by v predajniach nepredávali potravu aj ostatné serepetičky pre domácich miláčikov - už dávno by "čistá" akvaristika bola po bankrote. A že hovorím pravdu, stačí ak si prejdete na slov. a českých fórach, koľko je inzerátov o končiacich chovniach. O nič lepšie na tom nie sú ani v Maďarsku, Poľsku, Ukrajine... Už asi pred dvoma rokmi som o tom písal asi na tomto fóre a jeden známy má presviedčal, že sa mýlim a že akva-chovniam sa na Slovensku a v Čechách darí. LENŽE moje slová potvrdzujú mnohí. Ázia už dávnejšie prevalcovala a ďalej valcuje stredo+východoeurópske akva-chovne. Pred majiteľom väčších chovní, ktoré sa napriek tomu všetkého negatívnemu držia a prežívajú u nás, skláňam klobúk a vyslovujem svoje uznanie.
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod Aquanaut » 17 Aug 2010 16:54 pm

Ano súhlasím, Hatalu poznám tiež osobne a jeho striebornú Fiat Mareu :mrgreen:
v predajni na stanici som už dlhšie nebol, navštívim ju časom aby som si po dlhom cestovaní mimo sk urobil prehľad, viem, že aj situácia nákupnej sily je zlá, ľudia nakupujú len "nutné veci" veľa stratilo zamestnanie
Sám som chcel otvoriť v meste akva predajňu :o , skôr ale terraristiku so zameranim na plazy a chrobáky, vyžobrať si aj povolenie na prechov korytnačky močiarnej..ale to je o inom
bol som pozrieť v Michalovciach, mal tam skoro všetko nutné, čo nemal do dvoch dní by to došlo
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Humenné - Kudlovska 1 - Akvaristika AKVA-EXOT

Odoslaťod Mario320 » 04 Júl 2014 09:17 am

Pekné ryby ale mohli tam mať veci výber a dať viac znalcov aby aspoň poznali tie ryby a aj dajakej cichlidy predávať.ináč cena je tam dosť drahá ale rastliny ani nie
Mario320
 
Príspevky: 6
Založený: 24 Dec 2013 12:43 pm


Naspäť na Kamenné predajne

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.