Rozdiely medzi samčekom a samičkou.



Všetko okolo akvarijných rýb

Rozdiely medzi samčekom a samičkou.

Odoslaťod patoke » 04 Júl 2014 12:54 pm

Dobrý deň.
Mám doma akvárium a neviem zistiť, či je ryba samček alebo samička. Taktiež, dnes by som chcel ísť na väčší nákup. Viem, že samičky sú vždy väčšie ako samci, ale aké ďalšie znaky sú? Je to tak isto ako aj medzi vtákmi, že samci sú pestrofarebný?

Ďakujem za odpovede.
patoke
 
Príspevky: 3
Založený: 04 Júl 2014 12:49 pm

Reklama

Re: Rozdiely medzi samčekom a samičkou.

Odoslaťod kvietik » 04 Júl 2014 13:18 pm

prosim ta nastuduj si nieco o rybach a j o akvaristike pred tym nez spravis ten velky nakup....
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Rozdiely medzi samčekom a samičkou.

Odoslaťod kilo18 » 04 Júl 2014 13:41 pm

tvoj prvy velky nakup by mala byt dobra knizka o akvaristike, mas doma rybicky ani nevies ake a ides zistovat co je samec a co samica, ziadny velky nakup nerob !!! jedine koho potesis bude obchodnik - preda ti co on bude chciet lebo sa vobec nevyznas

PS: dobrou knihou, studovanim a trpezlivostou nic nepokazis, ked nieco nastudujes sam zistis co ti treba usetris ze nekupis hluposti a hlavne budes vedet ako sa o rybky starat

ako dlho mas akva co mas doma?
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Rozdiely medzi samčekom a samičkou.

Odoslaťod patoke » 04 Júl 2014 14:34 pm

Tak akvarko mame uz niekolko rokov, len proste sme to nechali len tak.

Mam asi 10 prisavnikov
1 skalara
2 diskusov
A nieco, co vyzera ako panciernik, len je to velke 20 cm ma to velke fuziska...
Akurat sme dostali 200 litrove akvarium tak ho chcem ttosju zvacsit. Ano mozno sa smejete, ked mame roky akvarium a neviem ani samicku od samceka rozoznat ale mali sme dobru znamu, co mala akvaristiku a velmi dobre skusenosti a hlavne ze to dobre vyzeralo, neboli sme ziadny velky vasnivci akvarii. Tak aprdon ak Vam to vadi, ze som sem prisiel...
patoke
 
Príspevky: 3
Založený: 04 Júl 2014 12:49 pm

Re: Rozdiely medzi samčekom a samičkou.

Odoslaťod martin_s » 04 Júl 2014 15:38 pm

Ak by si zacal citat zakladne informacie tak zistis ze pohlavny dimorfizmus ryb sa u jednotlivych druhov lisi...
Blizsie informacie najdes v temach ktore sa venuju jednotlivym druhom (prip. celadiam - napr. v pripade Poeciliidae)...
search.php
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.