Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod aughostino » 18 Nov 2010 00:12 am

mate niekto skusenosti s tymto rohovym filtrom? ci uz s verziou Nano Eckfilter alebo Nano Clean Eckfilter XL. chcel by som ho dat do 30L akva, ktore bude v izbe v ktorej spim cca 2-3m od postele. bojim sa toho, ze kedze bude filter oprety v podstate o 2 steny akvaria, ze bude dost rezonovat. este by ma zaujimala celkom dostupnost filtracnych medii, na nemeckom amazone som nasiel original filtracne media, no bohuzial na slovensko nezasielaju. najde sa niekto kto ma s tymito filtrami skusenost? :)
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Reklama

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod dodofix » 18 Nov 2010 10:12 am

ten filter je standardnou sucastou nano cube setov od rovnakeho vyroccu, podla objemu davaju normalnu alebo XL verziu, rozdiel je v tom, ze v XL verzii su dve filtracne media

filter aj naplne maju napr. skladom v hornbachu, pre hornbach dodava macenauer.eu - s tymto nebude problem

filtracne medium je taka vata, nasunuta na plastove drziaky - dole to ide fajn, ale davat to naspat mohli vymysliet aj lepsie
s hlukom nema problem, podla mna je v pohode (fakt je ze kazdy to vnimame inac)

v akva s tymto filtrom mam zivorodky, mrenky a prisavnika (60L) a stiha to filtrovat, ale pokial by nebol sucastou setu, vzal by som iny, konstunkcia sa mi moc nepaci - voda totizto ciastocne preteka cez media a ciastocne cez vnutro filtra, kde je volny priestor - ta vata je akoby dookola tohoto

inak sucastou je aj difuzer, prietok sa da mechanicky regulovat - toto je ok

pripajam foto filtracneho media ... fotene narychlo mobilom, tak nic moc kvalita
Prílohy
filter3.jpg
filter2.jpg
filter1.jpg
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod barky » 18 Nov 2010 12:05 pm

Mam tento filter v sete v 30 l akvarku - asi 0,5 m od postele - prvy mesiac bol trosku hlucnejsi ale po zabehnuti ho absolutne nepocut.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod Richard Tokušev » 18 Nov 2010 13:19 pm

Mám tento filter vo svojom miničku. Dobre zladený prietok, nepočuteľný, ale na môj vkus sa dosť rýchlo zanáša. Osobne by som riešil filtráciu viac biologicky ako mechanicky. Biela filtračná vložka je priveľmi jemná a nahradil by som ju biofiltrénom.
Inak spokojnosť.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod Giftzahn » 19 Nov 2010 08:03 am

aughostino napísal:mate niekto skusenosti s tymto rohovym filtrom? ci uz s verziou Nano Eckfilter alebo Nano Clean Eckfilter XL. chcel by som ho dat do 30L akva, ktore bude v izbe v ktorej spim cca 2-3m od postele. bojim sa toho, ze kedze bude filter oprety v podstate o 2 steny akvaria, ze bude dost rezonovat. este by ma zaujimala celkom dostupnost filtracnych medii, na nemeckom amazone som nasiel original filtracne media, no bohuzial na slovensko nezasielaju. najde sa niekto kto ma s tymito filtrami skusenost? :)


jj, pouzivam ich dva v 12L a v 20L minickach .... co sa tyka hluku nikdy ziaden nebol, nevrcal, neklepal (@barky: mozno ze ten tvoj je nejaky pondelkovy vyrobok :wink:) atd ... teda mam skor pozitivnu skusenost co sa hluku tyka ...

co s tyka vhodnosti pre minicko kde su krevety, ziaden problem v 12L sa sakury mnozia ako "potkany" a filtrik je bezpecny pre aj skutocne mrnave mlade krevetky, mozes regulovat prietok ... nevyhodou je samotna cena filtra, cena filtracnho media a manipulacia s filtrom pri cisteni ... plus ono vo svojej podstate je to vlastne len "pohybovadlo" hladiny a nie nejaky seriozny filter ... ale ucel pohybovania hladiny plni na 100%

co sa tyka zanasania je to rozdielne a zalezi od toho co je v minicku ... v 20L je monosolenium ...jj, a tu sa "zanasa" hlavne monosoleniom :twisted: rychlo 1-2 mesiace a treba menit napln v 12L si fici cca 8 - 9 mesiacov bez vymeny filtracneho media, jj sam som dost prekvapeny :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod aughostino » 20 Nov 2010 22:56 pm

nekupujem dennerle set, ale iba samotny filter no neviem sa rozhodnut, ak by som sa rozhodol pre tento rohovy filter, tak pojdem do XL verzie no mam este otazku, ako je to s alternativnymi naplnami? naplne stale objednatat z netu je asi trochu neprakticke, dali by sa nahradit tym biofiltrenom ako spominal Richard? (dufam ze nevadi ze tikam ;)), pripadne niecim inym? z obrazkov si to neviem dobre predstavit tak preto sa pytam vas :)

neviem sa rozhodnut ci ist do tohto filtra, alebo si este nieco dolozit a ist do externeho, kazdy, ma svoje plusy aj minusy
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod dodofix » 21 Nov 2010 10:42 am

no nevyhoda je, ze v akva zabera nejake to miesto a pokial chces mat pekne akva, tak proste filter v nom zvacsa rusi ...
naplne nie su fakt problem ... boli napr. na poslednej akva burze v dubravke, hornbach to ma skladom tiez ... dalsia vec - ked budes kupovat filter, vezmi si zaroven par nahradnych naplni

mozes to skusit nahradit molitanom, ale neviem ako to bude fungovat - ono fakt je, ze ked trochu klesne hladina (pod uroven samotneho puzdra cerpadla - cierny kus) tak to ihned zacne nasavat vzduch - t.j. taha vzduch cez rozoberatelne spoje - myslim, ze ak zvolis husty molitan, tak to cerpadielko cez neho nebude tahat, ale skor ciez tie spoje - mozno aj preto je v strede tych naplni otvor

a este mas jednu variantu - spravit si vlastny externy filter :) aspon za uvahu to stoji
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod skaner » 21 Nov 2010 11:49 am

výborná voľba do nádrže, do akej patrí - do malej nádrže bez rýb. vtedy stíha aj filtrovať a je celkom bezhlučný.

mám ten filter už viac ako rok a som spokojný. mal som ho v 54 litorvke (bezrybovej) kým som ju nepraskol, kde som pri plnom prietoku využil rozstrekovaciu rampu.
teraz ho mám v 20 litrovke v spálni (bezhlučný) a vidím, že nestíha filtrovať, lebo tam mám popri RCS aj množiace sa endlerky. i keď je pravda že vodu takmer nemením, no aj tak žiadna masť na hladine. občas začne hlučne chŕliť nahromadené bublinky. vtedy stačí na chvíľu pustiť max prietok a bublinky sa vyplavia. ale na to ten filter nie je stavaný.

čo sa týka filtračného média - skúšal som v minulosti tam dať jemný molitan z bublifuku, čo umožnilo zvýšiť prietok. vtedy zvládal menej časté výmeny vody. avšak opäť platí, že ak je filter v nádrži na akú je stavaný, tak netreba špekulovať. pôvodná filtračná sa nedá dôkladne vyčistiť, takže vydrží tak 6-8 mesiacov. potom by som ja osobne dal novú.
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod IringPalo » 04 Júl 2014 11:20 am

ahojte. mám tento filter pol roka a zvažujem výmenu ,,vnútorností,,. čo mi poradíte? zvažujem biomolitan. možno by som išiel do nejakej biologickej náplne, ale na mám strach, že mi to natiahne do vrtulky. ďakujem za nápady.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod triscene » 04 Júl 2014 11:39 am

nie je vo vrchnej casti ten kusok maleho cierneho molitanu? ten by mohol zabranit pohybu tej naplne k vrtulkam.
kazdopadne by som ale rozmyslal nad externym filtrom, pripadne Eden 501, predsa len ho mas asi v malom akva a esteticky a aj funkcne je tento filter len taky nahanac vody s nie moc dobrou biologickou a mechanickou filtraciou. sam ho mam a mam ho fakt len do zalohy.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod Loki12 » 04 Júl 2014 11:44 am

Pali, setri a kup externy
pre tu tvoju 30L aspon Eheim 2211, pripadne Eden501(alebo jeho klony), Fluval, TetraTecEX400,...

viem ze su to peniaze navyse oproti biofiltrenu. ale interny bude vzdy interny filter. A podla mna je na to ako je skonstruovany ten EckFilter dobry. Zbytocne budes robit zasahy ale efekt nebude az taky prevratny.

Drz sa.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod kilo18 » 04 Júl 2014 12:44 pm

ja mam v 28L Eheim classic 2211 a som spokojny prudenie je akurat, nemenil by som
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod bajobb » 04 Júl 2014 13:26 pm

ak chces pouzit nieco sypke na filtraciu mozes kupit Nano Filtermodul urceny priamo na to a do neho Nano Bio FilterGranulat.
Ja to tak mam v 16l akva a funguje spolahlivo
bajobb
 
Príspevky: 54
Založený: 03 Máj 2012 16:39 pm

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod triscene » 04 Júl 2014 13:56 pm

ak mas 30 litrov, tak Eden by som teda nevolil, ja ho mam v 20tke a pridal som tam minicerpadlo lebo voda pri zarastenom akva sa ani nehybala a ani hladina pomaly :)
2211 alebo 2213 pre ten rozmer bude idealne..radsej 2213, ja mam v 38icke 2211 a uz by som volil vacsi :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod IringPalo » 05 Júl 2014 00:29 am

zohnal som penu aj granule zadarmo tak to skusim s nimi. ked je filter cisty tak je prud dost silny, so silnejsim si to neviem predstavit. hlavne mam v akvariu neoheterandrie ktore maju radsej stojate vody takze to je jedna z veci.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Dennerle Nano Eckfilter/Nano Clean Eckfilter XL

Odoslaťod cezar.milan » 05 Júl 2014 11:53 am

Ty si nedáš povedať a furt svoje :) Veď už ti tu niekoľko krát bolo povedané, že je to honič vody a nie filter.
Ešte, že ti už krevetky nehynú, či?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.