Cholera plat a mecunov



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Cholera plat a mecunov

Odoslaťod luBBo » 17 Dec 2005 22:25 pm

moje maličké koralky strácajú chrbtovú plutvu a chvostová plutva sa stráca zhora a zdola - chvost sa zmení na anténku , žiabronôžky prijímajú s chuťou ale po pár dňoch uhynie , so staršími a dospelými nemám tento problém , majú to aj malinké gupky, Terap AB v obchodoch nemajú takže skúsim soľ a znížiť ph , ,,foto v mojom albume
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Reklama

Re: Cholera plat a mecunov

Odoslaťod SoRex » 18 Dec 2005 00:18 am

luBBo napísal:moje maličké koralky strácajú chrbtovú plutvu a chvostová plutva sa stráca zhora a zdola - chvost sa zmení na anténku...

To jsou docela typické příznaky buď bakteriálního rozpadu ploutví, nebo vysoké koncentrace dusíku. Měla by pomoci častější výměna vody, sůl, vyšší teplota a nesnižovat pH. Na dospělých se to projevit nemusí - mláďata jsou vnímavější.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Cholera plat a mecunov

Odoslaťod Igor123 » 02 Júl 2014 22:05 pm

Ahojte mal som ten isty problem s mecunmi samicka umrela do troch dni a samcek po jej odchode ako by sa opustil bol smutny, plaval na mieste medzi rastlinkami, zchudol a stratil farbu a z chvosta mu akoby odhnilo ... vzal som vodu na expertizu do predajne a zenska mi odporucila bud vymenit 1/3 vody alebo kupit pripravok Nitrate Minus Reliably reduces nitrate od spolocnosti Tetra Aqua a samcek sa do dvoch dni po podani presnej davky na litraz akvarka spamatal a obzil ...
Igor123
 
Príspevky: 1
Založený: 02 Júl 2014 21:50 pm

Re: Cholera plat a mecunov

Odoslaťod triscene » 02 Júl 2014 22:12 pm

Co si zvolil? Zacal dbat na hygienu alebo kupil magicku vodicku, dal niekomu zarobit ale nevyriesil si pricinu?

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Cholera plat a mecunov

Odoslaťod cezar.milan » 05 Júl 2014 12:09 pm

Igor123 napísal:Ahojte mal som ten isty problem s mecunmi samicka umrela do troch dni a samcek po jej odchode ako by sa opustil bol smutny, plaval na mieste medzi rastlinkami, zchudol a stratil farbu a z chvosta mu akoby odhnilo ... vzal som vodu na expertizu do predajne a zenska mi odporucila bud vymenit 1/3 vody alebo kupit pripravok Nitrate Minus Reliably reduces nitrate od spolocnosti Tetra Aqua a samcek sa do dvoch dni po podani presnej davky na litraz akvarka spamatal a obzil ...

Ryby preč, akvárium zabehnúť bez nich aspoň 4 týždne. Meniť obdeň 1/3 vody potom menej často, tak, aby si sa dostal na výmenu raz týždenne a čítať
akvarijne-ryby-choroby-ako-postupovat-ke-chcem-radu-t14331.html
a podľa toho popísať o akváriu
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.