Prisavnik [Ancistrus]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod crevo » 07 Jún 2014 21:06 pm

presne tak to bude :) má biele bruško a tmavé škvrny :) ďakujem ti pekne :)
crevo
 
Príspevky: 166
Obrázky: 8
Založený: 25 Aug 2012 09:08 am

Reklama

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod prasan » 07 Jún 2014 21:11 pm

Za málo.Mal som ich,no bohu žiaľ mi ich asi pred mesiacom skántrila akási pliaga.Neostal mi ani jeden.Kámoš ich našťastie stále niekoľko z odchovov má.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod crevo » 07 Jún 2014 21:13 pm

oj to je škoda, ja mám len jedného :) nech trošku prečisťuje :)
crevo
 
Príspevky: 166
Obrázky: 8
Založený: 25 Aug 2012 09:08 am

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod prasan » 07 Jún 2014 21:19 pm

V dospelosti tmavne.Orandžovo čierny je len za mlada.Potom mu ostane taký ten orange nádych,ale inak skoro ako bežný ancík,len trocha vzrastovo menší.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod crevo » 07 Jún 2014 21:30 pm

Super , to bude pekný :) a prácu si vykonáva dobre :) v skutku dobrá rybka :)
crevo
 
Príspevky: 166
Obrázky: 8
Založený: 25 Aug 2012 09:08 am

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod nanusho258 » 04 Júl 2014 16:38 pm

ahojte.. chcem sa spýtať či by som mohol dať k prísavníkom závojnatku.
nanusho258
 
Príspevky: 16
Založený: 30 Jún 2014 22:33 pm

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod cipik » 04 Júl 2014 21:07 pm

mozes dat ale lepsie by jej bolo v dakom jazierku
cipik
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Feb 2014 18:07 pm

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod cezar.milan » 05 Júl 2014 11:43 am

nanusho258 napísal:ahojte.. chcem sa spýtať či by som mohol dať k prísavníkom závojnatku.

V žiadnom prípade! Sledujem tvoje príspevky a doporučujem ti teda začať o akvaristike študovať a študovať. Vypytuješ sa na hlúposti namiesto toho, aby si začal čítať
http://rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod cipik » 05 Júl 2014 20:03 pm

cezar.milan nerozmyslal si zalozit si akvaristicku policiu a chodit kontrolovat akvaria dake pokuty? odobratie ryb? niektory by si to naozaj zasluzili ale od toho tu niesi ludia si aj tak spravia po svojom aj ked sa postavis na hlavu jedina moznost je ich skusit usmernit tak ze vlastne to bude ich napad a ze nato prisli vlastne sami prikazmi a zakazmi alebo urobit z niekoho hlupaka nieje riesenie neber to v zlom len moj postreh
cipik
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Feb 2014 18:07 pm

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod cezar.milan » 06 Júl 2014 10:08 am

To nie, ale ty máš nábeh na psychológa, tak do toho!
Tiež to neber v zlom ale keď niekomu doporučíš dať zavojnatku k prisavníkovi??, tak rovnako mám pocit, že ti treba ešte čo to doštudovať. Začni trebars druhmi rýb a ich biotopmi a krajinách ich pôvodu. Nerobte toto
Prílohy
704ffebe822b25913b50cb34548d94cb.jpg
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod cipik » 06 Júl 2014 12:20 pm

nic take som nedoporucil ale zmieril som sa stim ze studenovodne karase proste budu zit v akvariach a gulach a neviem co lebo je to biznis akvaristiky su toho prepchate a ludom to nevysvetlis a nemusim si nic o rybach nastudovat ja to mam vystudovane
cipik
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Feb 2014 18:07 pm

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod cezar.milan » 06 Júl 2014 12:34 pm

cipik napísal:mozes dat ale lepsie by jej bolo v dakom jazierku

Tak ja teda neviem :shock:
Ono je to tak, 100 ľudí povie, že mať v akváriu zavojnatku nieje dobré a zjaví sa jeden, čo povie, že môže byť a tých 100 ako by nepovedalo nič.
Ja nechcem ísť do osobného sporu a keď to tak vyzerá, tak sa ospravedlňujem, ale uvítal by som lepšiu osvetu ohľadom chovu zavojnatiek v akváriu. Niekto začať musí :pivo:
Aj ja ich mám celoročne vonku
Prílohy
P1070075.JPG
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod nanusho258 » 07 Júl 2014 13:35 pm

cezar.milan.... akože ja neviem skade ty uznávaš že ja mám doma závojnatku....mám aj priateľov ktorý vedia že som na tomto fóre a čo to by sa aj oni chceli spýtať tak sa ma spýtali a povedak som im že zistím... ale neviem o čom je toto fórum keď ty tu na niekoho kričíš ako na idiota a ani nevieš ako to je myslím si že by si mal skôr ľudom radiť ako po nich vrieskať že si to majú naštudovaď inde... vieš od toho je fórum aby ľudia zdieľali svoje skúsenosti a poradili iným a nie po ľudoch tuto vybľakovať že sa pýtajú hlúposti... neviem ale toto fórum potom nemá zmysel ked tu chceš niekomu nadávať že sa vypytuje hlúposti miesto toho aby si im poradil si tu ako nejaký policajt prečítaj si to tu ... nič nevieš o akvaristike...............neviem ale mám taký názor a podľa toho si asi zožral všetkú múdrosť sveta.....
nanusho258
 
Príspevky: 16
Založený: 30 Jún 2014 22:33 pm

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod cezar.milan » 07 Júl 2014 17:53 pm

Podľa toho, čo píšeš, tak by som mal mať za každou vetou výkričníky. Takže nekričím. Určite rád poradím, ale popzri sa sám na svoje príspevky.
search.php?author_id=12928&sr=posts
No a rozhodne nevybľakujem a vyprosím si takéto osočovanie.
Uznávam, že fórum môže každý dobrovoľne obohatiť o svoje vedomosti, opakujem, môže. Tu však ide o to, že ak chceš niejaké informácie, tak si ich na fóre najprv pohľadáš, prečítaš a ak vo fóre nieje, čo hľadáš, potom položíš otázku. Čo myslíš, koľko krát je tu rozobraté, že zavojnatky potrebuje veľkú nádrž a pre bojovnicu sú tri litre a aj sedem málo.?
bojovnica-pestra-t231.html
bojovnica-pestra-t2760.html
16-l-pre-betta-splendens-t14847.html
karas-zlaty-voda-a-k-menie-t6495.html
zavojnatka-zerie-ostatne-ryby-t15095.html
zavojnatky-a-botie-v-jednom-akvariu-t14423.html
Treba pokračovať? Toto fórum je na informácie veľmi bohaté.
Prajem ti, aby si našiel všetko, čo hľadáš
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod Hryzo » 16 Júl 2014 21:47 pm

zdravim,

nechce sa mi citat celych 26 stran tohto topicu tak sa snad nepytam to co tu uz bolo zodpovedane ale mam pocit ze asi nie :)

kedze bojujem so slimakmi clunkou pravohrotou http://rybicky.net/atlasostatnich/clunka_pravohrota ... a pripravok molucid nezabera tak ako by som potreboval (sice ich vacsina zmizne ale casom sa tam objavia nove a zase sa postupne viac a viac rozmnozuju aj napriek opakovanej davke) som odskusal mimo akvaria pripravok proti riasam algicid ktory je toxicky pre slimakov a v testovacom 5l pohary boli do par hodin vsetky mrtve. takze po davke molucid-u z pred 3 dni chcem zajtra vymenit vodu a dat tam teraz ako dorazku slimakom ten algicid aby som ich vyhladil.
skusal som uz aj taktiku 3krat denne pucit co najdem a trpezlivo ich systematicky vyhladzovat ale aj napriek mensej velkosti akvaria (54l) je to dost velka nadrz na to aby mali dostatok priestoru sa dalej viac a viac mnozit a aj napriek velkej snahe som ten boj vzdal a idem do chemie.

a tu sa dostavam k otazke v ramci temy prisavnikov - viem (docital som sa) ze prisavnici su nachylny na med vo vode a spominany algicid obsahuje pentahydrat siranu mednateho. myslite, ze im to nejako uskodi alebo to preziju bez ujmy. nema s tym niekdo uz nejake skusenosti?
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod prasan » 16 Júl 2014 23:53 pm

Hryzo skúsenosť nemám.Ohľadne člnky,je to indikátor čistej vody.Mal by si oslavovať,že sa jej tak darí.Mohol by si vyskúšať na ancíky neškodný prípravok No-Planaria.Je to síce na planárky,ale vo viacerých prípadoch zničí i slimáky v akvárku.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod Hryzo » 17 Júl 2014 05:39 am

viem ze to ze tam su je vdaka cistej vode ale ked sa kazdy den pozeras na skla akvaria posypane malymi bodkami a je ich tak zo dna na den viac prestane ta hriat pocit cistej vody :)
este pockam ci neodpovie par ludi mozno niekdo uz skusal a potom uvidim ako sa rozhodnem. ja len ze ten algicid ich zabije na 100 percent preto sa pytam na tu med noo
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod prasan » 17 Júl 2014 15:32 pm

Myslel som,že nemám skúsenosť s algicidom.No-Planariu odskúšanú mám.U mňa totálne vymlátila vežovky a na 80% i kotuľky.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod Hryzo » 17 Júl 2014 21:42 pm

a obsahuje planaria nejaku mednatu zluceninu? mne ide totiz o to aby som neublzil prisavnikom s tym algicidom
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod prasan » 17 Júl 2014 23:17 pm

No-Planaria je prírodný extrakt z Betelovej palmy,neobsahuje žiadnu meď.No ale niekoľko ľudí písalo,že im aj slimáčiky prežili.Takže záleží od várky a použitého množstva.Pre ryby ,krevetky či rastliny je neškodný.Prirodzene sa neskôr z vody odbúra.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod triscene » 18 Júl 2014 00:34 am

Ja by som nakupil clea helena a nech ich vyhladia prirodzenou cestou. Skusal som no planaria kedysi na plostenky a účinok bol na ne, len cele akva sa ako keby restartovalo, rastliny boli v soku a spomalili rast a celkovo trvalo dosť kým sa dali veci do normalu. Pri sladkej vode buďte radi že máte slimaky a sa sa to regulovať. Na to je katantena čo by mala byt bežnou praxou, hoci pri rybach by mala byt, pri rastlinach ani nie.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod Hryzo » 18 Júl 2014 09:26 am

v akvariu mam 4 heleny a jedina ich starost je naklast stale viac a viac vajicok ... su tam uz nejaky ten mesiac a ziadny pozitivny vysledok ... clunky sa stale len mnozia a mnozia.

teraz som heleny vybral a nahodil tam zatial aspon ten molucid, clunky ubudli a urcite aj vacsinovo ale stale tam nejake su viditelne volnym okom tj zase sa rozmnozia ... a to nehovorim o tom ze velke sice takmer vsetky pokapali ale vcera som menil vodu a na skle som nasiel tolko malych pravy vyliahnutych ze ma skoro otocilo ... len tak servitkou som ich daval dole z hornej polovice skla a ked som ich nedal dole aspon 100 tak ani jednu .. a to nehovorim kolko ich je este bars kde na rastlinach, dreve ci v strku.

naozaj som zatial neprisiel na to ako by som tie clunky vedel regulovat ale toto su uz prispevky do ineho topicu ...

tu nadalej ostava otvorena otazka ci pentahydrat siranu mednateho uskodi prisavnikom ktorych tam mam :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod prasan » 18 Júl 2014 15:02 pm

Na člnky helena nemá.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Prisavnik [Ancistrus]

Odoslaťod cezar.milan » 18 Júl 2014 16:19 pm

Algicid je jed pre všetko živé vo vode, toho sa treba držať
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.