1.Ostravská aquaburza



Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod Dusky » 05 Sep 2012 22:25 pm

zdarvim, nebude niekto predavat alebo nemohol by niekto doniest geophagy na akvaburzu v ostrave? red tapajos, pindare, alebo braziliensis
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Reklama

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod Richard Tokušev » 16 Sep 2012 21:42 pm

Asi takto to vyzerá pred otvorením tradičnej burzy v Ostrave.
Foto prebraté z rybicky net.

...len tak pre zaujimavosť.
Prílohy
436580.jpg
436579.jpg
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod Dusky » 16 Sep 2012 21:57 pm

jj bol som ludi ako maku, Blava sa ani nechyta, ale na druhej strane, zdalo sa mi slaby sortiment co sa tyka rastlin aj ryb, zo slimakov napr. tylomenie xxl za 60 kc, napr. devil
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod Richard Tokušev » 16 Sep 2012 22:00 pm

Slabý?
Jooj.!
Začínate byť dosť nároční. Akvaristi.
Podla mňa na každej burze nájdem niečo čo ma zaujme.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod Vlado21 » 16 Sep 2012 22:57 pm

Ak to v tej Ostrave vyzera zhruba takto: http://rybicky.net/clanky/928-aquaburza-ostrava- http://www.aquaburza.cz/fotogalerie.htm "slaby vyber" (oproti Bratislave?) tam bude asi len dost tazko. :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod Dusky » 17 Sep 2012 20:17 pm

mozno som trafil slabu buzru, to co je na tych obrazkov tak tam veru nebolo, moj nazor je takyto a nezmenim ho, vela predajcov ale maly sortiment ryb, skoro kazdy mal zivorodky, ja som chcel nejake ryby ktore by mi zapadali do amazonskeho biotopu, nasiel som len niekolko druhov sumcov (platydoras atd), apistogramm, akar hnedych tam bolo ako nasratych a kym som sa ja k nim dostal kym som ich kupil to som sa ich nahladal, akurat som kupil 2 loricarie red, 4 cor. sterbai, ktore su na kazdej burze, ale nejake speciality som tam nevidel, to sa v akvaristike vyznam co sa tyka ryb, napr. take geophagy, nejake ine druhy akar tam veru nebolo a to nie su az take specialne ryby, chcel som aj nejake ine druhy corydorasov, a z rastlin tam veru moc na vyber nebolo, narocnejsi rastlinkar by sa nenabazil :D, uz teraz sa tesim na trnavu alebo blavu (mozno)
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod Dusky » 17 Sep 2012 22:30 pm

Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod paloi » 18 Sep 2012 07:07 am

Dusky, geophagy nie sú až také špeciálne ryby? Ja som ich ešte nevidel na žiadnej burze, ani v obchodoch.
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod Miloš » 18 Sep 2012 12:03 pm

Dusky napísal:mozno som trafil slabu buzru, to co je na tych obrazkov tak tam veru nebolo, moj nazor je takyto a nezmenim ho, vela predajcov ale maly sortiment ryb, skoro kazdy mal zivorodky, ja som chcel nejake ryby ktore by mi zapadali do amazonskeho biotopu, nasiel som len niekolko druhov sumcov (platydoras atd), apistogramm, akar hnedych tam bolo ako nasratych a kym som sa ja k nim dostal kym som ich kupil to som sa ich nahladal, akurat som kupil 2 loricarie red, 4 cor. sterbai, ktore su na kazdej burze, ale nejake speciality som tam nevidel, to sa v akvaristike vyznam co sa tyka ryb, napr. take geophagy, nejake ine druhy akar tam veru nebolo a to nie su az take specialne ryby, chcel som aj nejake ine druhy corydorasov, a z rastlin tam veru moc na vyber nebolo, narocnejsi rastlinkar by sa nenabazil :D, uz teraz sa tesim na trnavu alebo blavu (mozno)

To ze tam su prevazne zivorodky je dane tym ze v Ostrave a okoli je vela zivorodkarov a teda logicky ponukaju to co chovaju
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod Dusky » 18 Sep 2012 20:58 pm

to lebo sa o ne nezaujimas, a mozno kvoli tomu ze nie su este take rozsirene, ved stoja par korun, a tiez sa normalne rozmnozuju v zajati, specialne su mozno pre to ze potrebuju vacsie akvarium tak nemoze mat kazdy take podmienky, ale urcite su rovnako specialne ako ostatne juhoamericke cichlidy ako napr. tercovce
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod Miloš » 20 Sep 2012 12:26 pm

Dusky napísal:to lebo sa o ne nezaujimas, a mozno kvoli tomu ze nie su este take rozsirene, ved stoja par korun, a tiez sa normalne rozmnozuju v zajati, specialne su mozno pre to ze potrebuju vacsie akvarium tak nemoze mat kazdy take podmienky, ale urcite su rovnako specialne ako ostatne juhoamericke cichlidy ako napr. tercovce

Podobne by sa dalo argumentovat tebe vzhladom na zivorodky na ostravskej burze byvaju v ponuke divoke zivorodky ktore rozhodne nie su bezne ale kedze sa o ne nezaujimas su to jednoducho zivorodky a s geophagmi ano niektore stoja par korun a potom su take ktore su drahsie a tazsie zohnatelne
navyse nemyslim ze to ci je ryba specialita zavisi na jej cene alebo natom ci sa ju dari mnozit v zajati ale skor to je otom kolko ludi ju ma a teda ako lahko alebo tazko ju viem zohnat ak si budem vediet zohnat napr. Pterophylum leopoldi na kazdom rohu tak uz to zas taka specialitka asi nebude ale momentalne to nie je nic jednoduche zohnat hoci su ludia ktori ich rozmnozili resp. mnozia len dopyt je vacsi ako ponuka a aj ta je skor v nemecku
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod Richard Tokušev » 20 Sep 2012 12:36 pm

http://tpw.ifauna.sk/images/com_adsmanager/ads/35307a.jpg
A také tam Dusky neboli?

detail inzerátu...http://tpw.ifauna.sk/component/adsmanag ... 7&catid=19

Aj vo fotogaléri som videl niektoré juhoamerické cichlidky. Najmä z rodu Apistogramma, ale aj Herosy.
Geophagusy treba skutočne zháňať.
Mal som ich jedného času v obchode a pravdupovediac sa dosť zle predávali. Toť dôvod, prečo sú v ponuke vzácne.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod Dusky » 20 Sep 2012 23:06 pm

to mas pravdu richard, herosy tam boli ale ties su velke ryby, herosy sa daju lahko zohnat skoro na kazdej burze, ale vidis to a tiez nie je o ne az taky velky zaujem a videl som ich skoro na kazdej burze co som bol

tak samozrejme ze tam boli aj vzacnejsie rybky, ale zase nemozem miesat ryby z jedneho biotopu do druheho, to som sa uz davnejsie naucil,
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod peter-trnava » 20 Júl 2014 16:02 pm

Dnes som bol pozriet na burzu v Ostrave a musim konstatovat ze je to pekna akcia. Jedna sala je urcena pre akvaristiku a druha (asi 2x vacsia a klimatizovana) pre teraristiku. Vyber ryb a rastlin dost siroky, ceny asi ok, to som neporovnaval. Predavalo sa vela krmiva vratane ziveho co je vyborna prilezitost na nakup.
Cena vstupneho naozaj ludova - 30CZK
Kto na cas a chut tak chodte, stoji to za pozretie, nakupenie.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod milop » 21 Júl 2014 09:05 am

a že si sa nepriznal, tajnostkar
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: 1.Ostravská aquaburza

Odoslaťod peter-trnava » 21 Júl 2014 12:31 pm

milop napísal:a že si sa nepriznal, tajnostkar

Rychle rozhodnutie, rychla akcia :-)
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Predchádzajúca

Naspäť na Chovateľské burzy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.