Nano 30l - vLato



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Nano 30l - vLato

Odoslaťod Giftzahn » 28 Júl 2014 07:22 am

njn, ono sak daj im cas .... teda pokial ti ich nevcucol filter .... ked trosku narastu zacnu "vyliezat"zo substratu .... resp. ich vylovis pri cisteni z filtra ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Nano 30l - vLato

Odoslaťod vLato » 28 Júl 2014 12:39 pm

Giftzahn napísal:njn, ono sak daj im cas .... teda pokial ti ich nevcucol filter .... ked trosku narastu zacnu "vyliezat"zo substratu .... resp. ich vylovis pri cisteni z filtra ... :wink:


No filter mi ich nemá ako vcucovať, mám na nasávaní takú vec proti nasavaniu malych krevetiek, a čistil som ho 4 dni dozadu, a nič v ňom nebolo :/ Tak neviem, dokonca mi asi umreli nejaké dospelé kúsky, alebo sa dobre skovávajú medzi rastlinami, rozmýšlam či nedám všetko preč a nenechám tam iba zopár kúskov dreva a machu, aby som ich lepšie videl a aby sa mi lepšie odkalovalo.
Neviem či s mladými nieje problém s kŕmením, všade spomínajú že v akvariach na množenie CRS by mali byť molitanove filtre, kde je veľa potravy, hlavne pre mladé krevetky, ktoré sa neživia priamo riasami, ale nejakými micro živočíchmi, tak neviem.
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Nano 30l - vLato

Odoslaťod Giftzahn » 28 Júl 2014 14:16 pm

njn, sak ono aj vysoke teploty resp. zvysene im dobre nerobia ... ale ako vravim daj im chvilku cas ...ono, tie mlade isto "vylezu" so substratu ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano 30l - vLato

Odoslaťod Hryzo » 28 Júl 2014 14:47 pm

ja mam 15L mikro a v nom nasadene red cherry ktore som dostal .. dostal som ich asi 18 ks velkych aj malickych ... minimalne 7 velkych uz porodilo a aj tak sa mi nezda ze by ich tam bolo tolko takze asi par aj zozeru ale mam tam velku gucu machu (cez pol akvaria) a keby som ju prebral tak tam najdem urcite aspon miliardu malickych ... aj ked menim vodu vzdy par kusov vycucnem nech sa snazim ako sa snazim ... ich v tom strku proste nevidno ... bohvie kolko som ich uz vilial pri vymene vody a nevsimol som si ich
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Nano 30l - vLato

Odoslaťod vLato » 28 Júl 2014 20:51 pm

Hryzo napísal:ja mam 15L mikro a v nom nasadene red cherry ktore som dostal .. dostal som ich asi 18 ks velkych aj malickych ... minimalne 7 velkych uz porodilo a aj tak sa mi nezda ze by ich tam bolo tolko takze asi par aj zozeru ale mam tam velku gucu machu (cez pol akvaria) a keby som ju prebral tak tam najdem urcite aspon miliardu malickych ... aj ked menim vodu vzdy par kusov vycucnem nech sa snazim ako sa snazim ... ich v tom strku proste nevidno ... bohvie kolko som ich uz vilial pri vymene vody a nevsimol som si ich



Red Cherry umňa išli tiež úplne v pohode, ale tieto potvorky nejako stagnujú :x

Gift- Jj čas tomu dám :) Akurát spravím ešte upgrade že predelím akvarium Molitánom tak 3cm od steny a za neho dám nasávanie do externého, tým pádom tam bude dosť potravy aj pre mladé aj pre dospelé, čítal som veľa vecí na iných fórach a písali že hlavné dôvody sú buď zlá kvalita vody, alebo to, že nemajú čo jesť, tak neviem, toto je minimalna investicia, ak to nepôjde tak kupim Shirakura substrat a necham iba ten, popripade pod neho ešte akadamu, čo tiež znižuje PH a necham tam iba par drevok a ten mach, nech to môžem ľahko odkaľovať, teraz ľutujem že som tam daval ten žltý štrk :oops:
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Nano 30l - vLato

Odoslaťod vLato » 31 Júl 2014 12:58 pm

Dneska som dal molitan do akvaria, a do 2 hodin som videl ako sa malé crystalky na tom pasú :D tak uvidime koľko ich prežilo

http://imageshack.com/a/img745/4215/U6yub0.jpg
http://imageshack.com/a/img909/2166/h3Ts21.jpg
http://imageshack.com/a/img907/1385/n5NES0.jpg
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.