Dragon Land (Iwagumi)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Dragon Land (Iwagumi)

Odoslaťod nitro » 22 Nov 2012 19:20 pm

@triscene: tak urictee :) vsetky ADA veci su designove lahodky podla mna. Len tie ceny, tie ceny... take budeme mat ked raz budeme velki a bohati
@Glitter: ta Tropica vyzera velmi fajnovo - mozno ked zacnem realizovat vacsie akva, co mam zatial len v hlave :)
nitro
 
Príspevky: 17
Založený: 20 Nov 2012 22:32 pm

Reklama

Re: Dragon Land (Iwagumi)

Odoslaťod nitro » 03 Dec 2012 21:21 pm

Maly update - vcera som nainstaloval novy filter - externy eheim classic 2211. Dal som donho okrem novych filtracnych medii aj stare z uz zabehnuteho vnutorneho filtra, nech to trosku urychli vytvorenie nitrifikacnych bakterii. Uz asi tyzden aj co2kujem s bio co2 starter setom od dennerle. Vsetko ok, ale ten reaktor + ta ohavna zelena hadicka co k tomu boli tam dost spatia. Musim vymysliet nieco nenapadnejsie. GDA stale otravuje, ale subjektivne mam pocit, ze sa to mierne zlepsuje. Glossa stale nie a nie poriadne nastartovat :( Len na jednom mieste v akvarku to uz trochu zacina tvorit suvislejsi porast, ale stale to neni ono. Na hladine sa mi zacala tvorit nejaka pena (take jemne bublinky) neviete co by mohlo byt pricinou?
nitro
 
Príspevky: 17
Založený: 20 Nov 2012 22:32 pm

Re: Dragon Land (Iwagumi)

Odoslaťod nitro » 14 Mar 2013 23:03 pm

Update po dlhsej dobe aj s par fotkami. Od posledneho prispevku sa udialo v akva zopar zmien.
Tie menej potesitelne su, ze mi zdochli dve galaxie, a dve mrenky vyskocili. Naopak ma potesilo ze sa mi okotili male krevetky v celkom hojnom pocte. Zopar som uz daroval kolegovi, zopar sa nejako v akva "stratilo" :) a dost mi ich tam ostalo - doposial sa mi ich nepodarilo spocitat.

Co sa rastlin tyka tak ziadne vyrazne pokroky som nespozoroval. Skusal som uz glossu aj zastrihnut (dost radikalne) ale moc sa nezhustila. Iba pustila zdravsie vyhonky. EP si rastie svojim tempom, ale taktiez nemam pocit ze sa to nejak zahustuje. GDA som sa z kamenov zbavil, avsak mam miesto toho ine chutovecky. Vid foto :( Podla mna to je staghorn... Jednym dychom vsak priznavam, ze som trochu zlenivel co sa vymeny vody tyka, v com vidim pricinu jej vzniku. Snad sa pomynie ked budem vodu menit pravidelnejsie.

Nainstaloval som do akva aj lilypajpy, uz som aj inflow stihol rozdrvit pri cisteni, preto tam mam opat tu skaredu zelenu ehaimacku trubicu. Co uz ked som raz sikovny :(

_IGP6387.jpg

_IGP6384.jpg

_IGP6392.jpg
riasa
nitro
 
Príspevky: 17
Založený: 20 Nov 2012 22:32 pm

Re: Dragon Land (Iwagumi)

Odoslaťod fazyl » 15 Mar 2013 14:15 pm

preco nemas outflow a inflow na jednej strane akvarka? zlepsi sa ti tym prudenie v akva
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Dragon Land (Iwagumi)

Odoslaťod M.i.s.o » 15 Mar 2013 14:31 pm

jj, outflow a inflow na jednu stranu a CO2 na opacnu, prud ti bude bublinku tlacit ku dnu.
Podla mna tiez staghorn, mne sa vecsinou spravi po vecsom zasahu do akva, akonahle sa to stabilizuje zmizne.
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dragon Land (Iwagumi)

Odoslaťod nitro » 15 Mar 2013 14:59 pm

Zo zaciatku som ich mal obe na jednej strane. Potom som skusil dat na jednu stranu in na druhu stranu out a mam pocit ze to prudi lepsie, aspon podla pohybu hladiny som usudil. Lebo pri takomto zapojeni sa mi aspon trochu ceri. Ked som ich mal na jednej strane obe, tak bola uplne mrtva. Ale skusim to dat este raz na jednu stranu ked vravite, ze by to malo byt lepsie. A co sa tyka ponoru outflow, co odporucate? uplne? alebo, kusok nad hladinnu nech si obcas cucne aj vzduchu? Na nete som videl aj tak aj tak.

BTW ak by mal niekto navyse lilypipe inflow na 12/16mm hadicu a nevedel by co s nim, dajte vediet dohodneme sa :)
nitro
 
Príspevky: 17
Založený: 20 Nov 2012 22:32 pm

Re: Dragon Land (Iwagumi)

Odoslaťod fazyl » 15 Mar 2013 15:21 pm

inflow nebude mat s cirenim hladiny vela spolocneho podla mna, skor si mal inak umiesteny outflow. uricite si to zmen ako pisal M.i.s.o, je to ludi a rokmi overeny sposob ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Dragon Land (Iwagumi)

Odoslaťod nitro » 28 Júl 2014 14:15 pm

Ahojte, po viac nez roku sa ozyvam v "chlieviku" o mojom akva. Za ten rok sa vela pomenilo. Najma vsak adresa mojho bydliska. Vzhladom na vybavovanie vsetkeho mozneho a nemozneho ohladne noveho bytu mi na akvarium nezostalo skoro vobec casu a zial dost som ho zanedbal. Zije si sice svojim zivotom ale nie je to podla mojich predstav.

Preto som sa rozhodol ho znovuzalozit. A aj zmenit layout. Este nemam uplne vsetko premyslene co a ako, ale chcel by som sa poradit o pripadnom znovupouziti substratu a hardscapu ktory je momentalne v akva:

1. Mozem pouzit substrat ktory je v akva viac nez rok? Pocas toho roku som nepridaval donho ziadne pevne hnojiva (tablety...)?
2. Ak ano - chcel by som ho pred tym preprat - ma to zmysel?
3. Ak ano - mozem pouzit vodovodnu vodu? Pripadne odstatu? Alebo radsej len vodu vytiahnutu z akva?
4. Kamene co tam mam (dragon stone) chcem tiez znovu pouzit - taktiez ich chcem precistit od rias ktore sa na nich drzia ako kliest. Nejake rady ako sa toho najlepsie zbavit? Klasicky kefkou? Vzhladom na clenitost povrchu kamenov sa nedostanem vsade, preto som rozmyslal ci nie je nejaka chytrejsia metoda? (napadlo ma prevarit ich vo vriacej vode)
nitro
 
Príspevky: 17
Založený: 20 Nov 2012 22:32 pm

Re: Dragon Land (Iwagumi)

Odoslaťod triscene » 28 Júl 2014 16:25 pm

Nevidim, ze co tam mas za dno, aspon v specifikaciach :)
Ak je to ADA, siel by som do novej, kedze uz z toho bude blatko a menej zivin. Ak je to strk alebo nieco podobne, prevarit alebo preprat znovuzalozit. Predsa len do dna si daval hnojivo a nechces aby teraz ho bolo plno vo vode. Siel by som od zaciatku.
Vodu je jedno, zakladas nanovo bez zivocichov.
Kamene mozes vysusit, osuchat, pripadne ked som mal seyriu, tak najmetodou bol kupel v save ;)

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Dragon Land (Iwagumi)

Odoslaťod vincent van gogh » 28 Júl 2014 23:21 pm

Dobré otázky.To by mohlo zaujímať viac ludí.
Nie je jasné o aký substrát ide.Ale asi by som takú polvicu použil ako výživové,"staré dno",škoda sa ho zbaviť......čiže neprepierať.

Ak chceš kamene s primeranou a prirodzenou patinou,tak postačí zlahka.... ocelová kefka.
Ak chceš kamene ako nové,tak presne,...vedierko a savo.Za 10 min hotovo(podla koncentrácie) :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Dragon Land (Iwagumi)

Odoslaťod Giftzahn » 29 Júl 2014 07:19 am

njn, odpovede su dost priamociare ... :lol:

1. ano mozes
2. nie nema ... teda jedine ze budes po takej akcii lepsie spavat ... :mrgreen:
3. ano mozes a ano mozes aj z akvaria a ano mozes aj kombinaciu oboch uvedenych ...
4. njn, holt take uz riasy su ... zubna kefka a ides ... pripadne zober savo teda urob roztok a sup kamen namocit + zubna kefka ... ale pozor najprv si na malom kusku dragonu vyskusaj ze aka bude reakcia na savovy roztok ... njn, bez namahy to nepojde teda ta riasa nepojde dole a co je najtragickejsie po chilke ju mas opat spat na kamenoch ... ono ta "chytresia???" metoda je kupit nove ... alebo rovno riasu na kamenoch vobec neriesit a nechat ju pre krevetky, slimaky pripadne otikov ti ti kamienky vyluxuju .... :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dragon Land (Iwagumi)

Odoslaťod nitro » 29 Júl 2014 13:05 pm

Chlapi dakujem za rady. Co sa substratu tyka nie je to ADA. Nechcem klamat ale zda sa mi ze je to nieco od JBL (Manado?) naozaj si nepamatam.
Ok tak ho pouzijem nanovo. Iba ho trochu preperiem, len kvoli zbaveniu mechanickych necistot ktore v nom su.
Este som rozmyslal ze ci ma zmysel dno trochu nakopnut tymi ADA praskami (Bacter, Clear Super atd) Bude to fungovat aj v inych substratoch ako ADA? Teda myslim skor ci to nebude viac na skodu ako na uzitok.

Co sa kamenov tyka tak dostali na zaklade vasich rad kupel v roztoku zo sava. Nieco zliezlo, niecomu som pomohol kefkou ale nieco aj ostalo :( Uvidim ked to preschne ci to nepojde dolu nasucho. Co ma trochu teraz stve je ze kamene su celkom dost vyrazne napachnute chlorom aj napriek tomu ze som ich niekolko krat preplachol vodou. Dufam ze to vyprcha ked sa preschnu. Predsa len chlor je latka prchava... Uvidime.
nitro
 
Príspevky: 17
Založený: 20 Nov 2012 22:32 pm

Re: Dragon Land (Iwagumi)

Odoslaťod vincent van gogh » 29 Júl 2014 13:55 pm

Manado to nebude...,to je tehlovočervené a trochu inej frakcie.Ale to je vedlajšie.
Čo sa týka spomínaných ADA-prípravkov......tak podstatné a lacnejšie je,že to bude fungovať aj bez nich. :roll:

No,savo je taká aromatická lahôdka......dobre vyumývať,aj x-krát..... žiadne obavy. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.