Bajove akva 65l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Bajove akva 65l

Odoslaťod bajobb » 19 Jún 2014 20:16 pm

Po dlhsej dobe som sa rozhodol pre prerabku akva a takto to dopadlo.

Akvárium: 55x35x35 (cca 65l)
Dno: 2,5l JBL Aquabasis+ a na to 10l JBL Manado
Dekorácia: 5ks Dragon Stone
Rastliny: Alternanthera Rosanervig, Alternanthera reineckii sp. Mini, Hottonia palustris, Lindernia rotundifolia, Bacopa compact, Eleocharis sp. Montevidensis.
Filter: Eheim Ecco pro 130
Osvetlenie: 2x24 Watt Hagen Glo T5 HO, žiarivky Narva 860 a 840.
CO2: 0,5kg bomba, davkovane cez atomizer bez elmag ventilu. 2b/s
Osadenstvo: planovane len krevetky a nejake slimaky (to musim este nejak doriesit, lebo akva je nezakrite a v predoslom mi neritiny rady vzliezali na podlahu)

Akva bolo zalozene 17.6., zatial hnojim len cistym K a CO2 VITAL, svietim 6h a zatial len jednou trubicou.
Do akva este pribudne Murdania keisak, ked bude dostupna (do praveho zadneho rohu).

Potreboval by som poradit co by ste do akva este doplnili (rastliny, dekoracia), pretoze sa mi to zatial zda celkom prazdne. Mal som v plane doplnit nejaky koren medzi kamene a nan mach (Fisidens alebo nieco podobne nech sa maju v com krevetky vrtat).
Prílohy
DSC_0488.JPG
DSC_0485.JPG
bajobb
 
Príspevky: 54
Založený: 03 Máj 2012 16:39 pm

Reklama

Re: Bajove akva 65l

Odoslaťod vincent van gogh » 20 Jún 2014 07:57 am

No vidím,že si si poradil s upevnením 60cm svetla nad 55cm-ové akva.... :) ....a tiež,že centrálny/ústredný bod je jasný.
Neuvažoval si skrátit nasávaciu trubku,príp. vymenit konce? Aby sa kôš "nedotykal" substrátu a hlavne by sa dal doplnit.....ergo lepšia výsadba trebars tej Murdannie k.

bajobb napísal:
Potreboval by som poradit co by ste do akva este doplnili (rastliny, dekoracia), pretoze sa mi to zatial zda celkom prazdne. Mal som v plane doplnit nejaky koren medzi kamene...


No rady to nie sú,len také postrehy...Koren by mohol byt.Ale strašne záleží na tom aký,kde a ako.Pride mi to skôr ani nie na koren,ale subtílne,tenšie akoby konáre.Celé akva aj s výberom rastlín a Madanom pôsobí príjemne dekoratívne,farebne.K tomu substrátu sa tie Dragon-kamene vyslovene hodia.Zle vybraný koren to môže dost pokazit.
Dalšia možnost je doplit kamene,ale! len pokial by sa dal dragon-šuter rozlámatiť na menšie kúsky.......čo neviem,či je possible.
Potom by ale záležalo na tom,akým rastlinstvom to doplníš.....aby to všetko nezarástlo.
Alebo sa pohrať len s rastlinstvom....a farebná skladba,strih a rôznorodosť.....urobí v konečnom dôsledku samotný layout...s dominanciou kamena.
Dúfam,že v tom Madane to bude všetko držať.. :mrgreen:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Bajove akva 65l

Odoslaťod bajobb » 20 Jún 2014 08:49 am

Nasavanie sa da v pohode skratit (planujem casom aj Lili Pipes).
Co sa tyka Dragon stone da sa to pekne lamat, a mam dokonca aj nejake mensie kusky co my este zostali.
V manade zatial vsetko pekne drzi aj ked je ten substrat pomerne lahky, takze je otazka ako dlho vydrzi kym sa neda do roviny.
bajobb
 
Príspevky: 54
Založený: 03 Máj 2012 16:39 pm

Re: Bajove akva 65l

Odoslaťod bajobb » 28 Júl 2014 21:17 pm

pridavam mensi update po 41 dnoch.
kedze murdaniu som nezohnal a eleocharis sa nejak neujal pridal som nove rastlinky.
konkretne: pogostemon stellata, pogostemon helferi, hygrophila pinnatifida, rotala sp. najean a ludwiga spec. Cuba.

rastlinky rastu ako dive no trapi ma GDA. Snazim sa hnojit PPS Pro (denne 2ml).
namerane hodnoty:
PO4: 0,4mg/l
NO3: cca 5mg/l
FE: 0,5mg/l
KH: 9
GH: 14
PH: 7,2

svietim 7h denne bez prestavky 2x24W (ziarivky 865+840)
na GDA som zatial nasadil Neritini, otocinculusov a dvoch mladych ancistrusov (casom pojdu do ineho akva) + stado krevetiek red cherry.

skuste poradit co zmenit aby som dostal GDA pod kontrolu.
Prílohy
DSC_0770.JPG
bajobb
 
Príspevky: 54
Založený: 03 Máj 2012 16:39 pm

Re: Bajove akva 65l

Odoslaťod vLato » 28 Júl 2014 21:39 pm

Pekne ti to ide chválim :)
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Bajove akva 65l

Odoslaťod Viktor » 28 Júl 2014 22:10 pm

Pekne to mas. :-) Drzim palce.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Bajove akva 65l

Odoslaťod Stewie » 29 Júl 2014 11:12 am

Máš to v pohode :)na GDA mi pri eliminácii pomohol 3% peroxid vodíka a do 24h bolo po nej ale príčina musí byť odstránená inak to máš rýchlo späť. U mňa to bol problém s CO2, 2x sa mi podarilo zlomiť difuzer a mal som výkyvy pri dávkovaní.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Bajove akva 65l

Odoslaťod bajobb » 29 Júl 2014 15:37 pm

nuz chemiu tam liat nebudem. Zatial osadenstvo drzi riasu ako tak v unosnej miere (na kamenoch mi nevadi). Skusim sa pohrat s CO2 a uvidime co to spravi.

Inak manado je vazne lahky substrat. Snaha o aky taky layout sa rozpadla a pomaly je v rovine.
bajobb
 
Príspevky: 54
Založený: 03 Máj 2012 16:39 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.