20l akva. - POMOC



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

20l akva. - POMOC

Odoslaťod 000Erika000 » 29 Júl 2014 15:34 pm

Mam 20L akvarko .... v ňom mam 3 gubky 3 razborky 3 bojovnice (samček a dve kocky k nemu) a dvoch prisavnikou ............. je to veľa rýb na také akvarko ? lebo už som čítala že pre bojovnicu treba 30l a viac

mam ešte dosť veľa otázok kedže čim viac čítam tým zisťujem že asi to bola chyba toľko rýb tam dať aj rastliny kedže nemám ani svetlo ani substrát len 3cm vrstvu štrku .... :-(

skúste mi poradiť čo s tam .... svetlo si idem zaobstarať len mam pocit že mi bude zbytočné keďže akva. mam hneď pod oknom na stolíku ..( ano viem že by malo byť na nejakom menej rušivom mieste ale nedá sa mi nikam inam umiestniť preto som zvolila len 20l)
000Erika000
 
Príspevky: 23
Obrázky: 2
Založený: 29 Júl 2014 15:21 pm

Reklama

Re: 20l akva. - POMOC

Odoslaťod Loki12 » 29 Júl 2014 15:49 pm

otazka je ci si ochotna prijat fakt, ze toto je fakt pruser. Ale obrovsky.
v zaklade:
ryby - gubky sem nie, razboriek malo lebo maju byt v hufe, bojovnice to uz prehanas a prisavky uz vobec nie.
rastliny - z takto formulovanej vety neviem ci mas tam rastliny, alebo nemas
svetlo - okno je to asi najhorsie pre zaciatocnika co moze existovat - prehrievanie vody od slnka + tvorba riasy
filter - nie je zmienka

Erika, este raz? Si ochotna prijat fakt ze je to pruser? Ale fakt obrovsky?
Ak ano tak slub ze najskor urobis dve veci:
1. zbavis sa rybiek - spat do obchodu/chovatelovi/predat/darovat/...
2. precitas si aspon toto: http://www.horacovoakvarium.cz/index.htm a najma toto: http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_n ... ecniku.htm

a ked toto prezijes a budes este nadalej ochotna co to urobit a pocuvat skusenych, ale fakt pocuvat a citat, tak budeme radit dalej.

Loki

Nakolko si porusila pravidla pridavania prispevkov (clanky/pravidla_diskusie.php) tak je pravdepodobne (takmer na 100%) ze ti to tu admin zatvori. Ak sa tak stane, nebud frustrovana a najdi si temy - uz existujuce - a tam sa skus popytat, pripadne oslov niekoho napriamo.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: 20l akva. - POMOC

Odoslaťod Jozef I. » 29 Júl 2014 15:57 pm

loki myslím, že filter nemá... ozaj pruser. ako prve by som dal preč rybyčky. zanes ich do chovproduktu, možno ti na vymenu ponuknu nejake rastlinky, ak ano zober si napriklad anubiasy a pak začni riešiť akvarko od piki...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica



Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.