Odchov terčovcov - poraďte!



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod janko » 30 Máj 2007 09:54 am

arowana napísal:Skús ich vyprovokovať výmenou šerstvej mäkkej vody, ale aspoň o 2 °C nižšou teplotou a až potom ju dvihni na normál.
Poväčšine to zvykne zabrať.
S terčovcami je niekedy trochu problém, ale keď prídeš na ich muchy , potom už to zvykne byť v poriadku. Každá populácia zvykne mať svoje negatíva a potrebuje rozdielne podmienky. Takže ostáva z počiatku len trpezlivosť a experimentovanie.


časť som vymenil, bola zRO neohriata, uvidím , čo bude ďalej, ale chcel by som aby sa im zapáčilo, a ak sa toto podarí, bude vyhraté, viem , že ikry nakladú a viem aj to že budú maličké terčovníčky.
takže zostáva iba čakať??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod janko » 22 Jún 2007 23:15 pm

dnes som moj pár po troch neúspešných kladeniach ikier vrátil späť do spol. akva.
Neviem prísť na príčinu, voda už čistá RO, teplota 30 st. celzia, pravidelná výmena vody, rastlina , na ktorú ikry kládli, sa už od nedostatku CO 2 a železa, ktoré som do odchovného akva nedával pre častú výmenu vody, sa už rozpadáva. a cez toto úsilie ikry po zamedzení prístupu páru k nim jednoducho splesnejú a voda sa ale neustále v akva točí, poradí niekto svojou skúsenosťou??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod brendy » 23 Jún 2007 11:36 am

janko prečo zamedzuješ prístupu páru k ikrám? Veď najlepšie sa o ne postarajú rodičia. Ak ti splesnivejú, je to možno aj preto, lebo sa rodičia nemôžu o ne starať. úplne mäkká voda (len čistá z osmózy) nieje vhodná uprav ju cca na 30 microsiemens a kyslosť uprav cca 5 - 5,5 ph a trpezlivo čakaj na výter. Pri týchto podmienkach sa rybky vyliahnu ak sa o ne rodičia budú starať a samec je plodný. Veľa úspechov.

spodok im odsávaj tenkou hadičkou aby si im odobral čo najmenej vody a tak sa vyhol kolísaniu hodnôt kvality vody

A na výter si zožeň kužel alebo prevarený hlinený kvetináč nie rastlinu.
brendy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 19
Založený: 25 Mar 2007 23:21 pm

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod brendy » 23 Jún 2007 18:48 pm

a ešte niečo, výmena vody vo vytieračke pre terčovce je nevhodná, pretože vyrobíš vodu určitých parametrov, a výmenou ich úplne zmeníš až do rozplávania poteru by sa vôbec ani voda nemala dolievať iná ako je vo vytieračke. preto tá tenká hadička pri odsávaní spodku. po rozplávaní poteru nieje problém dolievať vodu z vodovodu úplne tvrdú. Arowana myslel tou výmenou časti vody len vyprovokovanie páru k treniu, akonáhle túto náladu chytia, už je každý zásah do kvality vody nevhodný.
brendy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 19
Založený: 25 Mar 2007 23:21 pm

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod janko » 23 Jún 2007 22:21 pm

to discus vk - trpezlivosť je moja jediná devíza a mám jej až nad hlavu, ak sa mám priznať už 13 výterov , pravidelne každý týždeň sa snažím , aby sa to podarilo, doteraz bez väčších úspechov, najväčší bol v spol. akva , rozplávanie 17 ks mladých, ktorí sa stali potravou pre ostatné terčovce, zrovna tie Vaše sun merach - y.

to brendy, zamedzujem prístupu rodičov preto, lebo samica ich po 24 hodinás bezpečne požrala , overené 3x po sebe v pohode .
s vodou nie je problém, ak sú ikry už nakladené toto neriešim,

Musím vyrišiť to žranie samičky a potom to vyjde, tak hľadám cestu, ako.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod brendy » 23 Jún 2007 22:47 pm

vravíš, že v spoločenskom ti ikry samica nepožerie a vo vytieračke ano? Potom si myslím, že je to nejaký stres, skús sa zamerať na túto oblasť a odstrániť príčinu stresu.
Terčovcom ak sa na jednom mieste v tvojom prípade na rastline nepodarí výter tak už tomu miestu nedôverujú a hľadajú si iné aj toto môže byť dôvod požratia.
Taktiež mladým jedincom sa stáva že si svoje prvé výtery požerú, ale ak je to už 13. výter toto asi príčina nebude.
brendy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 19
Založený: 25 Mar 2007 23:21 pm

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod janko » 24 Jún 2007 11:14 am

je to jedno požrala výter aj spol. akva a aj vo vytieračke, pravidelne po 24 hodinách , ako sa začali ukazovať prvé biele ikry , išli dole všetky radom.

Akurát sedím pri nich , v spol. nádrži - samica je skoro čierna , samček o niečo bledší, zajtra alebo ešte dnes poobede bude kladenie ikier, ale skúsim experiment, tesne pred prvým dňom od nakladenia ich skúsim preložiť aj s ikrami.
Viem je to hazard , ale ak to nevyjde 14 týždeň, a vyzerá , že samica aj so samcom môžu klásť každý týždeň, bude šanca o 7 dní skúsiť trochu sa posunúť už zasa bližšie k úspešnému pokusu.
Pravdou zostáva, že sú omnoho aktívnejší v spol. akva.
Môže to byť dané tým, že vytieračka je o 180 stupňov otočená kolmo na sp. akva a asi o 30 cm nižšie??

Nakoniec , je to prvotina, raz to pri tej snahe musí vyjsť!
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod janko » 24 Jún 2007 11:18 am

brendy napísal:vravíš, že v spoločenskom ti ikry samica nepožerie a vo vytieračke ano? Potom si myslím, že je to nejaký stres, skús sa zamerať na túto oblasť a odstrániť príčinu stresu.
Terčovcom ak sa na jednom mieste v tvojom prípade na rastline nepodarí výter tak už tomu miestu nedôverujú a hľadajú si iné aj toto môže byť dôvod požratia.
Taktiež mladým jedincom sa stáva že si svoje prvé výtery požerú, ale ak je to už 13. výter toto asi príčina nebude.


určite majú stres z vytieračky, akonáhle ich preložím, zblednú, nežerú ani po týždni sa neprestávajú ľakať, malátne, tupo hľadia do prázdna.
Voda rovnaká ako v spol. nádrži, je to divný stav ak porovnám s chovaním v 600vke
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod brendy » 24 Jún 2007 12:28 pm

s prelovením do vytieračky pride stres :?: Skús zakryť všetky bočné steny tenkým papierom aby si videl ich tiene a mohol ich pozorovať bez plašenia, teda ich tiene. skús znížiť intenzitu osvetlenia a kr´m ich tým čo im naozaj najviac chutí a pridaj patentky, ak máš vytieračku bez štrku, tak si žrádlo vyzbierajú, ke´d sa ukludnia, odstraňuj postupne papiere.
Ešte jednu chybu by som tam videl, a to neustále prelovovanie z vitiračky do spol a naopak. nechaj ich zvyknúť si na vytieračku a jednoducho ich chovaj tam po 15 dňoch mladé odlov a čakaj na ďalší výter. nechaj ich zvyknúť si na vytieračku a skonči s prelovovaním
brendy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 19
Založený: 25 Mar 2007 23:21 pm

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod janko » 07 Júl 2007 16:06 pm

nechcem zakladať novú tému, ale dostal som sa k zaujímavému zdroju terčovcov:
red leopard, red leopard snake skin, green leopard, white red leopard a snakeskin soft.
fotografie spomenutých druhov v osobnom albume.
Objednávam si zopár kusov, kto by ešte mal záujem, dajte vedieť cez ss, prípadne mobil( 0908 772 242), potom je možná doprava až na miesto!!
poprosím adminov, nechať tento príspevok aspoň pár dní, potom sa môže zmazať, teraz nám môže iba pomôcť, ďakujem
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod sekino » 29 Júl 2014 17:48 pm

mam nejake ikry od tercovcov v akvariu, co mam robit aby ich ostatne rybky nepozrali? v akvariu mam neonky, prisavnika Ancistrus cf. cirrhosus a 2x Botia macracantha
vid foto Obrázok
Obrázok používateľa
sekino
 
Príspevky: 29
Založený: 07 Jún 2010 15:42 pm
Bydlisko: Košice

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod vikino » 29 Júl 2014 17:53 pm

Odlovit bud vsetky ostatne rybky, alebo jednoduchsie asi odlovit par do samostatnej nadrze a tam sa vytru znova a budu mat pokoj a pohodu na starostlivost o mlade...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod sekino » 29 Júl 2014 18:28 pm

inac povedane, momentalne asi nemaju velku sancu na prezitie...
Obrázok používateľa
sekino
 
Príspevky: 29
Založený: 07 Jún 2010 15:42 pm
Bydlisko: Košice

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod vikino » 30 Júl 2014 10:01 am

Skor nie, tercovce nie su tlamovce, ze by si mlade schovali do papulky... :wink:
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod jarviss36 » 05 Aug 2014 11:18 am

Is a flower horn good for breeding?
jarviss36
 
Príspevky: 20
Založený: 30 Júl 2014 18:11 pm

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod Laci314 » 05 Feb 2015 13:46 pm

Nie velmi k teme ale nechcel som zakladat zbytocne novu. Kupil som asi pred 2 tyzdnami asi 4cm discusi. Nikdy pred tym som ich nemal. Tak preto sa chcem spytat kedy by som mohol priblizne ocakavat sfarbovanie ? O rok ? 3 mesiace ? A este jednu vec...zeru pekne. Davam im discusfood, patentky (tie pred tym premivam) a granule kt mi predal sam chovatel tych discusov. A problem je ten ze zeru len to co spadne dole. Z hladiny nejedia. Je mozne ze sa sfarbia aj z granuliek ? Alebo je potrebne tie vlocky do nich napchat neako ? :)
Dakujem
Laci314
 
Príspevky: 18
Založený: 05 Feb 2015 01:27 am

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod vlasto1984 » 05 Feb 2015 16:58 pm

aku formu si kupil ? zacinaju sa vyfarbovat okolo 6 cm ked maju namiesto tych papentiek by som dal koretru pekne plava vo vode a je bezpecnejsia ako patentka a rybky ju maju radi cim budu vedsie tim budu krajsie :)
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod Laci314 » 05 Feb 2015 19:15 pm

Kupil som kombinaciu red melon a pigeon. Tie patentky ked premijem a hodim do akva tak maju zivotnost asi 30 sekund :D uz len musim poriesit to vyfarbovanie nejakym krmovom co neplava len na hladine..
Laci314
 
Príspevky: 18
Založený: 05 Feb 2015 01:27 am

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod vlasto1984 » 05 Feb 2015 20:44 pm

patentkami nekrmit casto aspon ja im moc neverim skus tu koretru ta pekne plava vo vode ani hned nepadne na dno ani neplava na hladine iba niektora ked chces prifarbit melony a pigeony skus astaxanthin pridava sa do krmnej zmesy pre tercovce ked si robis hovädzie srdce
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod Laci314 » 05 Feb 2015 21:00 pm

Netrufam si spravit vlastnu zmes...su to moje prve diskusi...a uz cierneju...pridal som uz aj prispevok do starej temy ohladom choroby. Skusim teda tie patentky zmenit. A ohladom srdca nejaky navod ? Ktory by som nedokazal pokaslat mozte mi poradit ?
Laci314
 
Príspevky: 18
Založený: 05 Feb 2015 01:27 am

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod kvietik » 05 Feb 2015 21:17 pm

na nete najdes navody, aj tu na fore su dake recepty :) je tu niekde topic o krmeni tercovcov ,pripadne sa daju kupit aj hotove zmesi zo srdca...a tiez sa priklanam k nazoru, ze radsej koretru a skus aj mrazenu artemiu , ta je tiez bezpecna. potrebuju pestru strvau, takze co najviac druhov krmenia
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod vlasto1984 » 05 Feb 2015 22:48 pm

pokial tmavnu meraj hodnoty vody hlavne NO2 a NO3
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod kvietik » 06 Feb 2015 19:57 pm

on nemyslel, ze mu tmavnu, ale ze chytaju ciernu farbu....niekde v inej teme to je...
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Odchov terčovcov - poraďte!

Odoslaťod Laci314 » 06 Feb 2015 21:46 pm

Tak pozeral som na to krmivo chcel som pridat fotku ale nedá sa takže na tych Patentkach pise aj mrazene artemie. A už som si bol objednať hovädzie srdce v mesiarni a skúsim tu zmes neako spraviť. Ale chcem sa ešte opýtať. Neviem či už som posadnutý tými diskami alebo sa mi to len zdá :D ale mam pocit že im dávam málo nažrať :D a bojím sa aby neskapali od hladu ale zase ich nechcem prekrmiť. V 400l akva je 100 ks Neoniek ozdobnych, 4 ks Mrenky nádhernej a 10 diskov.
Nemôže mi niekto povedať koľko kociek na jedno krmenie povecme tých patentiek by som tam mal hodiť ? Tie mrazené určite niekto má takže viete asi aké veľke su. Ďakuejm :) A ospravedlňujem sa ak sa pýtam primitívnosti no sú to moje prvé disky a teším sa v nich :D
Laci314
 
Príspevky: 18
Založený: 05 Feb 2015 01:27 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.