miznú mi rybky



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: miznú mi rybky

Odoslaťod 1488jano » 29 Mar 2010 16:00 pm

heeeeeeeej a mne ani raz!!!! musim ju naucit!:)
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Reklama

Re: miznú mi rybky

Odoslaťod ASUSKO » 30 Mar 2010 00:19 am

NO TO JE FAKT .. skus jej ponuknut daku neonku a mozno si u nej urobis ocko a zacne i tebe kvakat :)
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: miznú mi rybky

Odoslaťod alpine » 24 Apr 2010 23:22 pm

toto sa prave deje v mojom akvarku
sumce mi pozrali vsetkych karasov lebo inteligent predavac povedal ze oni su neskodny.... neveril som ze by boli toho sumci schopny ale po tejto diskusii viem kdo je vrah... viem ze to sice neni ich vina lebo sa chovaju prirodzene ale teraz neviem co s nimi :( rybky sa vratit asi nedaju, do mora mi je ich dat luto pls poradte :(
alpine
 
Príspevky: 8
Založený: 22 Apr 2010 14:56 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: miznú mi rybky

Odoslaťod BarbarOSA » 24 Apr 2010 23:32 pm

alpine napísal:toto sa prave deje v mojom akvarku
sumce mi pozrali vsetkych karasov lebo inteligent predavac povedal ze oni su neskodny.... neveril som ze by boli toho sumci schopny ale po tejto diskusii viem kdo je vrah... viem ze to sice neni ich vina lebo sa chovaju prirodzene ale teraz neviem co s nimi :( rybky sa vratit asi nedaju, do mora mi je ich dat luto pls poradte :(


napis na www.burza.akva.sk najprv sa zaregistruj samozrejme, ze ich predas, alebo ak si velmi zufaly, vymenis za nieco, popripade darujes a tak..
a pridaj foto..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Miznú mi rybky

Odoslaťod Kalos » 05 Aug 2014 18:35 pm

Ahojte, mám takú otázočku . niesom skúsený akvarista väčšinu rýb som podostával sám som začal až nedávno sa špecializovať na jeden druh rýb.Takže tam mám dobrý mix.Začali mi dosť miznúť rybky (každý deň minimálne 1) väčšinou väčšie rybky (objemovo). Dosť si myslím že za to môže "sumček žraločí" je tam najväčší a má dosť velkú tlamu.
tu je zoznam rybiek :
-1X Labeo červenoplutvé
-1X sumček žraločí (presný názov neviem myslím že to je Pangasius dolnooký)
-1X Mrenka siamská
-30X pláta skvrnitá (sú to len také mini možno 2 mesiace staré)
-5X gupka
-pár prísavníkov
-pár pancierničkov (dnes sa počet znížil ,1 pancierniček plával na hladine bez očí plutiev a s rostrhaným bruchom a zožratými vnútornosťami)

Sumčeka som už dal na bazoš že ho darujem, dnes si preneho príde záujemca,myslíte že sa problém vyrieši ? Mohla by toto robiť aj mrenka či labeo ?
Veľmi si vážim každej rady.
Prílohy
sumček1.jpg
sumček žraločí
Kalos
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2014 18:20 pm

Re: Miznú mi rybky

Odoslaťod Hryzo » 05 Aug 2014 18:40 pm

sumceky su dost pazrave a nevyberave ryby takze aj ked zaciatocnicky nazor ale myslim ze sa nemylim ked poviem ze pricina je on. ak by si si ho tam nechal pozerie ti skoro vsetko co tam mas. chova sa len s vacsimi rybami.

aj tak si myslim ze ti temu zavru a odkazu ta na nejaku kde je popisany ten sumcek :)

btw treba opisat aj akvarium ake mas a tak, minimalne velkost bude kazdeho zaujimat
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Miznú mi rybky

Odoslaťod Kalos » 05 Aug 2014 18:52 pm

No nevadí ak zavrú tak zavrú , kľudne sa to môže vymazať až skončíme :) No mám 60l akvárium ale čoskoro budem mať od kolegu ďalšie 2 akváriá . Pláty až vyrastú podarujem alebo premiestnim, bolo by to aspoň podla môjho názoru dosť prerybnené . To že za to asi môže sumček usudzujem podla toho že odmieta stravu.pri kŕmení je zalezený a vôbec na to nereaguje , a to stravu každý deň obmieňam.
Kalos
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2014 18:20 pm

Re: Miznú mi rybky

Odoslaťod Hryzo » 05 Aug 2014 19:50 pm

z toho co som uz precital tu na fore -

sumcek sa tam nehodi vobec
prisavniky by mali byt vo vacsom - 6l je pre nich malo ... hlavne ked povyrastu
panciernickovia su dufam nejaky mini varianta ... ak nie tiez prerastu akva
sae - mrenka ... dalsia ryba pre ktoru mas male akva
platy - tych je moc a ked vyrastu nevhodne akva ale pises ze ich potom das prec tak zatial to snad nieje strasne ked su malicke ale akonahle dorastu 4 a viac cm to bude katastrofa

gupky - ak mas samcekov aj samicky budu sa ti rychlo mnozit a budes to mat prerybnene az moc - odporucam mat len samcekov ... ja osobne mam endlerky ktore su mensie a mnozia sa strasnou rychlostou ... coskoro budem mat dalsie 2 vrhy a z povodnych 6 bude tak cca 40 po 2 mesiacoch - budem to riesit uz spominanym nechanim si len samcekov ked sa ukazu ...

raz mi bolo poradene do obdobneho objemu (54L) toto - rasborky, microrasborky, borarasky prípadne kardinálky vietnamské corydoras pigmaeus, nanus či corydoras hostatus

porozmyslaj
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Miznú mi rybky

Odoslaťod cezar.milan » 05 Aug 2014 20:18 pm

Kým to bude zamknuté. Nevhodné ryby a veľa. Filter, výmena vody, rastlinstvo?? Rybky ti kapú na vysoké hodnoty čpavku a dusíka. To, že sú obžrané, to sa deje už po ich smrti.
Napr. taký sumček žraločí, či ak chceš pangasuis. Pozri myslíš, že sa hodí do akvária? :( :D
Prílohy
10255625_640938422649242_2113215255862037704_n.jpg
10255625_640938422649242_2113215255862037704_n.jpg (20.67 KiB) Zobrazená 10212 krát
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Miznú mi rybky

Odoslaťod Kalos » 05 Aug 2014 20:33 pm

Cezar , to ma tiež napadlo , donedávna som tam mal hrozne veľa rastliniek až prerastené, teraz som to prestrihal takže taktiež ma napadlo že tam je veľa dusíka. Lenže pancierničkovia? fúha to som si všimol že tie prežijú aj v bojových podmienkach :D myslíš že by tie rybky dokázalie ziesť gupku cez noc tak že ani kostičky neostanú ? fakt toto som nevedel že sú také žravé. A ten sumček ,to s tebou súhlasím , ja som ho dostal od suseda a hned som mu hovoril že nech mi to nedáva že to nieje pre také malé akva... (mne sa to ani nepáči :D )
Kalos
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2014 18:20 pm

Re: Miznú mi rybky

Odoslaťod Kalos » 05 Aug 2014 21:23 pm

Takže teraz som robil papierový test vody všetko ok okrem NO3 , to by mal byt nejaký dusičnan , je to velký problém ? sledoval som dnes rybky a suú dosť hore pri hladine , asi to fakt bude s tým dusíkom , cezar mal si pravdu. Čo by si mi odporučil ? pozbavovať sa tých plát? predca len sú každým dňom väčšie. vzduchovanie v akva ide non-stop a filter + osvetlenie od 8:00 do 20:00, ja len pre info.
Kalos
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2014 18:20 pm

Re: Miznú mi rybky

Odoslaťod Hryzo » 05 Aug 2014 21:57 pm

cezar asi povie vymenit celu osadku
ja ti poviem zatial docasne nechat len gupky a panciernickov ak su maly (nenapisal si akych mas)
men castejsie cast vody kazdy den cca petinu neskor zvacsuj pauzy medzi vymenami, poriadne na zaciatku odkal nech sa zbavis necistot ktore sa rozkladaju
ked bude voda v poriadku najdi si nejaky malicky druh(y) rybiek ktore tam nasadis ... ak sa ti gupky pacia a chces ich chovat najdi si niekoho kam ich budes davat ked sa ti premnozia
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: miznú mi rybky

Odoslaťod cezar.milan » 05 Aug 2014 22:19 pm

Poradil by som nateraz vymeniť 50% vody. Potom čo najčastejšie 1/3 vody. Filter nonstop.
Na papierikové testy nespoliehaj. Dusík nieje až tak nebezpečný, pokiaľ je dosť rastlín. Tie ho vedia spracovať. Skôr mám obavy z čpavku. Najlepšia urobíš ako ti vravím a kúp si kvapkový test NO2 a pomeraj. Opakujem filter nonstop. Popíš aký filter to je.
Vzduchovanie nieje až tak dôležité, ale o tom neskôr.
Mrenky siamské musíš dať preč, labeo a pangasuisa rovnako. Nemáš na výber, žiaľ. No a teraz čo najviac plávajúcich rastlín a rastlín vôbec.
Do toho!
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: miznú mi rybky

Odoslaťod Kalos » 06 Aug 2014 15:24 pm

Hryzo : pancierničkovia sú už veľký asi 9-mesiacov starý počet je : 2X pancierniček zelený , 2X pancierniček albín
No v kamienkoch mám bordelu dosť ,dávam to postupne preč odkalovačom.
Cezar : Vodu som vymieňal včera asi polku ale je vidieť že v kamenoch je dosť usadenín a bordelu.Ten papierový test fakt nieje najlepší , na to som prišiel už dávnejšie ale tie kvapkové testy su pomerne drahé. teda samotný test na NO2 by nemusel až tolko stáť , mrknem na to :)
Filter tam mám Elite Jet Flo 75 , taký klasický vnútorný (krabičku z uhlím a molitan som menil za nový 3dni dozadu)
Okej filter odpojím od časovača a napojím ho napriamo nech ide non-stop.
Rastlinky som nedávno postrihal lebo sa mi brutalne rozrastli, vtedy tam tie rybky ani plávať nemohli poriadne.
Sumček už je preč včera si pre neho prišiel pán. Labeo a mrenku dám za chvílku na bazoš :)
Kalos
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2014 18:20 pm

Re: miznú mi rybky

Odoslaťod Kalos » 06 Aug 2014 16:37 pm

Takže už sú na bazoši ale aj tu na burze :) Ešte som zabudol povedať že ten pán čo si odomňa sumčeka žraločieho bral mi povedal že on má už 3 sumčekov asi 20cm veľkých a že má aj akvárko z gupkami ktoré im hádže ako potravu. Takže to on mi tam určite vyžieral rybky :)
Kalos
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2014 18:20 pm

Re: miznú mi rybky

Odoslaťod cezar.milan » 06 Aug 2014 18:43 pm

No to už podstatné nieje. Chybou bol ten filter, ten musí ísť non stop a bolo by dobre, aby si ho takto prerobil, prispôsobil a link, čo som ti tu dal si prečítaj. Sú to naozaj užitočné informácie
http://www.discus.cz/web/index.php?page ... &clanek=28
Prílohy
_vyr_3003DSC00577.jpg
34579941.jpg
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: miznú mi rybky

Odoslaťod Kalos » 06 Aug 2014 20:39 pm

Článok som prečítal :) Ty ho máš tak upravený že si na neho navliekol takú veľkú kocku molitanu ? kde sa to dá zohnať?
Kalos
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2014 18:20 pm

Re: miznú mi rybky

Odoslaťod cezar.milan » 06 Aug 2014 21:02 pm

Napr. tu a na hlavu filtra použi niejakú trubku, tavnú pištoľ......
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/401839 ... olitan.php
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.