Crystal red shrimp.



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod yazen02 » 13 Apr 2014 22:52 pm

Zdarvim!
Po par umrtiach sa dnes prihodila dalsia zvlastna a nie uplne upokojujuca vec: Jedna samicka sa zvliekla pred vyliahnutim mladych. Viete niekto, symptomom akeho problemu toto moze byt?
1.) Mlade sa zdaj byt uz takmer vyvinute, vajicka su oranzove a jasne vidno cierne oci.
2.) Samicka je hodne stara.
3.) Samicka sa uz niekolko dni sprava divno. Bola minimalne aktivna, skryvala sa.
4.) Vzliekla sa po vymene vody.
5.) Zda sa, ze vzlecenie nabudilo samcov, aj ked nie som si isty, ci ma sedielko.
Dik.
PS: 6.) Este jedna zvlastnos tej samicky. Je podivne sfarbena. Ma slaby biely pigment a velmi vyrazny oranzovy podpigment. Najskor som to pokladal za prejavy starnutia. Teraz si prestavam byt isty a neviem, ci by som ju nemal z chovu radsej odstranit.
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Reklama

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod radorado » 17 Apr 2014 09:34 am

džara napísal:Nie, iba pri krevetkach.

Dzara dnes som zbadal v akva malu cierno bielu krevetku.neviem ako sa vola druh co chovas v tom odkial som bral ten mach,zeby CBS? Tak musela byt v tom machu od teba :) a pozeram ze sa zvliekla a spolu s red cherry si pochutnavali na zihlave.

Sent from my Ascend G300 using Tapatalk
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod džara » 17 Apr 2014 13:46 pm

je to CRS mixnuta s cistim tigrom, alebo tibee. zopar mi ich beha po riccardii. dufaj ze prezije...
džara
 
Príspevky: 140
Obrázky: 27
Založený: 20 Aug 2009 22:59 pm
Bydlisko: Senica

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod radorado » 17 Apr 2014 14:02 pm

Snad ano,ked vydrzala vyse tyzdna.

Sent from my Ascend G300 using Tapatalk
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod denis » 15 Máj 2014 18:51 pm

tak z tej crs super red nebude nic, predvcerom sa zvliekla, mala sedielko a samce ju ustvali na smrt. nasiel som len cast tela krevetky, na ktorej sa uz pasli. skoda, ze netusim konkretne z ktorych krevetiek vysla...
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod yazen02 » 15 Máj 2014 20:30 pm

to mas jedno, z ktorych vysla. predsa sa snazis rozmnozovat vsetky a ak tie geny v populacii su, prejavili sa raz a pravdepodobne sa prejavia znova...leda, ze by nie :)
inak osobne pochybujem, ze pricinou smrti bolo ustvanie samcami. skor by som to typoval na problemy so samotnym zvliekanim.
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod denis » 15 Máj 2014 21:23 pm

ale prd, uz som to neraz zazil ze sa samce hadzali po samici a myslel som, ze sa schova a nebolo to tak. samce boli stare velke a toto bola samicka mlada mala...

to ze sa prejavili je fajn, ale zase je to vela casu kym sa zase raz objavia, vychovat... a to moze byt dalsi rok navyse :)
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod radorado » 12 Jún 2014 21:04 pm

CRSky mam od džaru mesiac a dnes som sa dockal prvych mladych. Dokonca, ked som chvilu sledoval samicku cez lupu, zrovna vypustila jednu mladu :D No uvidim ci preziju moje bezne podmienky, ale radost mam kazdopadne.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod viridis » 15 Jún 2014 22:24 pm

radorado napísal:CRSky mam od džaru mesiac a dnes som sa dockal prvych mladych. Dokonca, ked som chvilu sledoval samicku cez lupu, zrovna vypustila jednu mladu :D No uvidim ci preziju moje bezne podmienky, ale radost mam kazdopadne.


Gratulujem, poteší. Ja mám od denisa mladé CRS od apríla http://frantisek.rudik.sk/?p=1131 a dnes som našiel prvú samičku nosiacu vajíčka. :)
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod radorado » 19 Jún 2014 10:01 am

Dik. Zatial som zbadal tri male tyzdnove v tom chumaci javskeho machu. Mozno ich bude este zopar schovanych. Tak nech mas o mesiac rovnaku radost ako ja :) Mne nosila vajicka presne tri a pol tyzdna.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod vLato » 20 Jún 2014 16:09 pm

Hoši, čim je spôsobené že samička zhodí po týždni vajíčka ? Iba teraz dospeli a bola to prvá čo nosila, dneska som našiel biele bodky a okolo nich pleseň, tak usudzujem že sú to vajíčka. PH 6,9 290 tds
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod yazen02 » 27 Jún 2014 08:52 am

vLato napísal:Hoši, čim je spôsobené že samička zhodí po týždni vajíčka ? Iba teraz dospeli a bola to prvá čo nosila, dneska som našiel biele bodky a okolo nich pleseň, tak usudzujem že sú to vajíčka. PH 6,9 290 tds


1.) biele bodky moze byt cokolve. je to dost nepresny popis, ale moze sa jednat o rozne druhy organizmov, ich vajicok, skutocne moznosti je vela. nikdy (s jednou vynimkou, o ktorej pisem nizsie) sa mi kazdopadne nepodarilo zaregistrovat odhodene vajicka samotne. ze ich zhadzuju vacsinou spoznas len tak, ze samicky pozorujes, jeden den ich maju a druhy - pred terminom liahnutia - ich nemaju.

2.) cim je to sposobene je znova konkretna otazka, na ktoru neexistuje uplne konkretna odpoved. vseobecne: nieco nie je v poriadku. mozno je to dusik, mozno je to teplota, mozno parametre vody, mozno iny stresor. niekedy problemy s krmenim (privela proteinov a kalorii, malo nejakeho vitaminu) mozu sposobit narusenie cyklu zvliekania a samicka sa zvlieka predcasne a so starou kozou odchadzaju aj nevyliahnute vajicka. a tym sa dostavam k vynimke, ktoru som spomenul. raz som takto nasiel zvlecku s vajickami. nicmenej jednalo sa o velmi staru samicku, za par dni uhynula. asi to uz jednoducho "mala za sebou".
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod vLato » 27 Jún 2014 09:15 am

Diki za odpoved :) No medzicasom mi zacali nosit dalsie 3 samicky. Tak uvidim co z toho bude, cim je ich najlepsie krmit ? Mam tam jelaove sisky, susene listy pre krevety a nejake dalsie krmiva co som si skusal objednavat z eBayu ma skusku ale po nicom sa nejako extra netrhaju :) Inak N je nulove podla testov.
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod yazen02 » 29 Jún 2014 08:21 am

Ak sa im do nejakeho krmiva prilis nechce, skoro nikdy nie je problem v krmive samotnom. Za predpokladu, ze su zdrave a aktivne (non-stop oberaju prostredie prednymi nozickami a viditelne je naplnene crevo v podobe ciarky v chvostovej casti), ich nezaujem je sposobeny jednoducho tym, ze populacia je dostatocne mala a akvarium dostatocne velke a clenite na to, aby si nasli dostatok mikrobialnych porastov, ktore su ich najprirodzenejsou a najoblubenejsou potravou. Krmivo casnu vyhladavat, az ked su viacej "nahusto" a mikrobov sa im nedostava v hojnom mnozstve. Nicmenej krm ich aj tak, len prisposob davkovanie.
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod yazen02 » 29 Jún 2014 08:35 am

denis, este k teme, ktoru sme zacali tuna: post292148.html#p292148
....
Ake mas osvetlenie? Dostatocne na to, aby sa ti tvorili povlaky zelenych rias? Tie by mohli tiez pomoct v pripade, ze pojdes na dlhsiu dobu prec. Plus ak mas obavy o rozvoj mladych, treba ich nechat v akvariu - ak to je mozne - bez dospelych. 6 kusov baby taiwanov by si urcite naslo potravy az az.
Ziadat znamych co nie su akvaristami o krmenie je vzdy tym nejhorsim z moznych rieseni. Zhruba na urovni hodenia do akvaria 10 deka salamy a dufania, ze to dusikovy cyklus moc nerozhodi :) Vacsina ludi je troska tvrdohlavych a treba si uvedomit, ze oni to ako hobby nemaju. Takze aj ked tebe pomoct chcu, samotny predmet ich prilis nezaujima. Ty im mozes vysvetlovat vsetko co treba vediet o nastrahach prekrmenia, amoniaku a mnozeni sa skodlivych bakterii. Oni to maju jednym uchom dnu a druhym von a zapamataju si z toho asi toto: "Jasne bracho, nakrmim kolko bude treba, no problem" ;)
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod yazen02 » 29 Jún 2014 08:35 am

...inak denis ja osobne si myslim, ze v tvojich akvariach je nieco troska v neporiadku...nie je to tento pripad, to bola jasna kamaratska vymoc.
ale vseobecne vzato zda sa mi, ze mas nejak privela problemov, privelke straty...a aj z fotiek sa mi to nejak moc nepaci. neviem presne co, ale instinkt mi troska nasepkava, ze to nemas zabehnute uplne tak, ako treba.
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod yazen02 » 01 Júl 2014 10:37 am

denis,
pozeral som si znova tie tvoje fotky a prisiel som na to, co mi na nic nesedi :)
podla mna to drzis prilis sterilne. alebo nemas ziadne dno, alebo len velmi hrubozrnne a pricasto odkalovane. mne sa skvele dari na aktivnom dne, ktore je docela husto "prerastene" detritom :) odkalujem minimalne, zo zaciatku vobec...mozno aj rok som sa ho nechytil.
hovorim len z vlastnej skusenosti, viem ze su chovatelia, ktori maju velke uspechy bez akehokolvek dna.
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod vLato » 01 Júl 2014 12:26 pm

Yazen, ďakujem za odpoveď, je to tak ako horovíš mám tam zhruba 17 kreviet na 30L akvarium, väčšina sú na dubových listoch a šiškách alebo machu, stále niečo zberajú, budem ďalej sledovať samičky
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod jarviss36 » 05 Aug 2014 11:41 am

Is that shrimp good for eating? Or is it good to be eaten by humans?
jarviss36
 
Príspevky: 20
Založený: 30 Júl 2014 18:11 pm

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod džara » 05 Aug 2014 20:46 pm

Mne sa zda,ze si tu z nas robi kozy. Jest sa urcite daju, ale iba v urcitom mnozstve. Dokiaľ si nevyzeres krevetaruim. Tolko moj koment. :evil:
džara
 
Príspevky: 140
Obrázky: 27
Založený: 20 Aug 2009 22:59 pm
Bydlisko: Senica

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod triscene » 05 Aug 2014 21:14 pm

Ak si neporozumel tak je to robot, ktory prispel do vlakien s anglickymi nazvami ;)

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod martin_s » 05 Aug 2014 22:20 pm

Nie len s anglickymi...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod yazen02 » 28 Aug 2014 18:07 pm

Mate niekto skusenosti s aktivnym dnom Shirakura Bee Sand? Je pravda co pise producent, ze to upravuje pH nie len smerom nadol, ale aj nahor, v zavislosti na vstupnej vode a vzdy k urovni okolo 6,5?
Oni sa tym sice chvalia, mna to prilis netesi. Moje CRS mam vo vode s pH niekde medzi 5,5 az 5,9 a dari sa im skvele. Bohuzial som najskor kupil a az potom studoval, ach jaj :)
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Re: Crystal red shrimp.

Odoslaťod DevilsNR » 01 Sep 2014 19:02 pm

yazen ano môžem to potvrdiť aj keď o tom zvyšovani som ešte nepočul . Mám dve 35L krevetkaria s CRS a je CBS na shirakure a veru hutal som prečo nemôžem dostať pH na okolo tých 6. Samice mi síce nosia ale mladé neprežívaju.
Obrázok používateľa
DevilsNR
 
Príspevky: 33
Obrázky: 8
Založený: 16 Máj 2009 09:16 am
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.