Hryzo - prerabka 54L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 09 Aug 2014 20:58 pm

hojda

takze, po tom co mi odisli vsetky garry a dalsie budem riesit az najskor v septembri som sa rozhodol prerobit moju 54ku kde som mal predtym tetry na nieco krajsie ako bolo

povodne to vyzeralo takto (uplne zaciatky nasho noveho konicka)

54l x1_crop.JPG
54l x1_crop.JPG (27.15 KiB) Zobrazená 21245 krát


tak a teraz som to prerobil a planujem mat z toho vacssie krevetkarium s par rybkami
najprv info o akva:

klasicke startovacie akva 60x30x30 tj 54L
svetlo 15w (teraz tam mam klasicku 840 bo aquaglo som musel dat na reklamaciu), rozmyslam o pridani pol metra led pasu
filter klasicky vnutorny z balicka + som pridal molitanovy dvojramenny na vzduch
ohrev zase z balicka wataz neviem asi 75w ale ani nieje zapnuty nieje treba teplota sa drzi na 25+- sama bez neho
dno riecny strk velkost 2
pozadie zatial to co bolo pribalene (folia) ale na boky casom chcem ciernu samolepiacu a dozadu uvidime ci budem menit
co2 ani nic podobne high tech zatial neplanujem
ako dekoraciu mam uz kupenu fingerwood taky mensi len sa este maca snad ho tam zajtra uz dam inak nic
rastlinky valisneria (neviem aka, na stitku nieje ale za vyse pol roka zatial nevyrastla viac ako 15cm ale dari sa jej pekne sa mnozi), Amma­nia sp. “Bon­sai”, Ele­ocha­ris aci­cu­la­ris a na drevo este priviazem jedneho ci dvoch anubiasov nana a javsky mach ktoremu sa u mna zatial celkom dobre dari
rybky a spol. takze mam v plane tam presunut vsetky moje krevetky red cherry (odhadom asi 30-40), otika + dokupim dalsiich 3, bud helenky alebo ampulariu (dokopy nemozem uz mi jednu dospelu ampulariu zozrali) a neskor ked zozeniem molinéziu sličnú ( http://akvapedie.cz/zivorodka-slicna_ne ... a-elegans/ )
Naposledy upravil Hryzo dňa 09 Aug 2014 21:01 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Reklama

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 09 Aug 2014 21:00 pm

tak a po prerabke to teda vyzera takto

P8090170.JPG
po vycisteni a nahodeni noveho strku a ostatku


P8090171.JPG


P8090172.JPG
a po zasadeni rastliniek


aj ked niesom ziadny expert na avka mam cca taku predstavu (ak sa rastlinky chytia), ze amania sa rozrastie na pekne trsy, valisneria sa bude dalej odnozovat a spravi opticku vypln akva a travicka sa rozrastie do sirky a spravi takky mensi kobercek pre krevetky

ako je v popise ... este tam pojde fingerwood s priviazanym anubiasom a obviazanym machom, potom doplnim ked to bude

a viem ze zivorodky do takeho mensieho akva niesu najsamlepsie ale tie molinezky su male ako endlerky a verim kedze endlerrky uz chvylu mam v inom akva tak aj s molinezkami si budem vediet dat rady a udrzat ich na uzde
Naposledy upravil Hryzo dňa 09 Aug 2014 21:09 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod triscene » 09 Aug 2014 21:07 pm

15w na ten objem, tomu eleocharisu nedavam svetlu budúcnosť.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 09 Aug 2014 21:13 pm

prave kvoli tomu rozmyslam o tom doplneni led pasom :)

a kvoli tomu ze viem ze to nieje nic extra som nedaval nic co by to mohlo zatienit nech maju zatial co to da a ked uvidim ze to odchadza zacnem to led
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 10 Aug 2014 08:02 am

tak a kedze ma pes zobudil o 3/4 na 6 a nevedel som co so sebou tak som sa pustil do toho dreva nech ho mozem dat do akvaria a tu je vysledok

P8100175.JPG
pred vlozenim do akva


P8100176.JPG
v akva


zatial to nevyzera ako super zladene akva ale verim ze ked sa to, co sa ujme rozrastie, to bude o dost krajsie a ze sa v akva budu mat krevetky super
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod triscene » 10 Aug 2014 09:51 am

Inak ten eleo treba pri sadeni zostrihnut asi na výšku 1cm, ak to nechas takto tak neviem neviem..tie emerzne listy asi odumru.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 10 Aug 2014 10:17 am

eleo aj amania boli kupovane od akvaristu ktory ak sa nemylim ich vytrhal zo zabehnuteho akvaria

burza/?ad_listing=pestujem-40-druhov-rastlin

ale preto som to hadzal sem aby ked ma niekdo chut neico poradit rad radu prijmem

takze mam to radsej zastrihat ci nechat takto ako to je?
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod cezar.milan » 10 Aug 2014 10:55 am

Na tom svetle naozaj treba pridať, skôr by som ešte jednu trubicu. To pozadie daj preč, hoď tam matnú, alebo čiernú fóliu. Filter by som riešil ten pôvodny pridaním kocky molitánu na jeho hlavu. Tamten ti zaberá miesto :wink:
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 10 Aug 2014 11:27 am

sice zabera co to miesta ale ten povodny nevedel dobre cerit hladinu (par listov na hladine a uz sa to nedostalo do druhej polky akva) a kedze som mal jeden vzduchovac volny tak som sa rozhodol pre ten molitanovy filter ktory ho vlastne doplna ... to miesto co zabera zatial nepotrebujem takze mi nevadi a to pozadie casom poriesim len to nebude hned nechce sa mi trepat cez celu BA do hornbachu :))

to svetlo budem musiet doriesit no len si necham par dni na rozmyslanie ci led abo trubicu ... viem ze s led vela akvaristov zatial nesuhlasi ale cakam este ako zareaguje hygrophonia varsh artem (ci ako sa vola .. ta co tu bola povodne na prvom obrazku) ktoru som presunul do tej 160-tky ... zatial nejavy znamky nespokojnosti

a btw cezar dakujem - to ze si ma zatial nesprdol je celkom velka pochvala pre mna :p
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Viktor » 10 Aug 2014 12:00 pm

Ten eleochris ti na 90% nepojde a pomalicky odumre. No ak nechces menit svetlo, tak zmen rastlinky (eleocharis). Ja do 52-ky svietim 11w.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Jozef I. » 10 Aug 2014 12:23 pm

Hryzo pokiaš zakladas akva, alebo ho prerabas, tak by si mal mat uz všetko poriesene a nachystane. lebo take dorabanie a prerabanie za cesty je podla mna na nic...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod vincent van gogh » 10 Aug 2014 12:31 pm

Ja som začínal presne rovnakým akvarkom :)
vincent-van-gogh-162l-t15314-48.html

To svetlo môže byť ,za určitych podmienok, dostačujúce.Ale myslím,že vždy ide o vyváženosť rovnice : svetlo/živiny/CO2/kvalitný filter,rsp. prúdenie vody.....a,samozrejme vhodný výber rastlín.Tiež je dôležité,čo vlastne autor očakáva a chce ako "finálny" výsledok celého akva...

Vela vecí,vlastne drvivá väčšina, je subjektívneho charakteru( dekorácie,pozadie...)....ak by bol záujem,môžme dať niekedy reč. :mrgreen:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Jozef I. » 10 Aug 2014 12:40 pm

jo to som nepomenul. &svetlo nemusi byt slabe, staci ak vyberes vhodne rastlinky. A neviem preco ale niekedy mam pocit akoby boli rastlinky nenarocne na svetlo zavrhovane ako nizsia "trieda" alebo sorta a kazdy chce "elitu" vo forme eleocharisov, hc, hm a neviem este akých ab cd. :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 10 Aug 2014 12:43 pm

som trosku zmeteny, vsetky akvaria ktorych prezentaciu som cital boli riesene sposobom co sa nechytilo to som nahradil niecim inym a nikomu nevadilo ze niekomu odislo par rastliniek. eleo ma stalo 2 eura takze ak sa nechyti neumrem na to a nahradim ho niecim inym. viem ze base set su poddimenzovane tj vratane svetla a ze nizke rastlinky toho svetla potrebuju viac. zatial nez domyslim a dorobim svetlo dufam ze to, ze na akvarium svieti aj slnko (nie priame) kedze je izba pekne presvetlena, mi da trochu viac casu.

Jozef I. napísal:Hryzo pokiaš zakladas akva, alebo ho prerabas, tak by si mal mat uz všetko poriesene a nachystane. lebo take dorabanie a prerabanie za cesty je podla mna na nic...

predstavu ako to +- chcem som mal a mam len idem na to pomalsie, osadenstvo viem ake bude, rastlinky sa +- upravi podla toho ako to pojde. ty si to napisal ako keby som vsetko riesil improvizaciou. v rastlinkach sa tak moc nevyznam tak proste skusam skor podla vyzoru a zakladnych vedomosti.

Viktor napísal:Ten eleochris ti na 90% nepojde a pomalicky odumre. No ak nechces menit svetlo, tak zmen rastlinky (eleocharis). Ja do 52-ky svietim 11w.

ked odide odide skusim nieco dalsie, nikde som nenapisal ze nechcem menit svetlo, napisal som ze rozmyslam o doplneni 15w trubice co tam je o kus led pasu nech je svetla viac len to musim domysliet a premysliet nech nedorabam svetlo "za cesty" pricom v mojom poslednom prispevku som napisal preco som to led nezacal robit hned (pozorovanie hygrophilie ako jej to pod doma vyrobenom led ide)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 10 Aug 2014 12:51 pm

Jozef I. napísal:jo to som nepomenul. &svetlo nemusi byt slabe, staci ak vyberes vhodne rastlinky. A neviem preco ale niekedy mam pocit akoby boli rastlinky nenarocne na svetlo zavrhovane ako nizsia "trieda" alebo sorta a kazdy chce "elitu" vo forme eleocharisov, hc, hm a neviem este akých ab cd. :)


nenarocne rastliny vobec neberiem ako nizsiu triedu ... nerad kupujem predrazene rastlinky v obchodoch kde to stoji od 5 do 10 eur ked dokazem od nejakeho akvaristu kupit za stvrtinovu cenu a z akvaria kde sa im darilo. budem velmi rad ked mi poradis do buducna ak sa eleo ako vravite nechyti par nizsich rastliniek ktore by som tam mohol dat.

vincent van gogh napísal:.....a,samozrejme vhodný výber rastlín.Tiež je dôležité,čo vlastne autor očakáva a chce ako "finálny" výsledok celého akva...


myslim ze popis akvaria ako vacsie krevetkarium s malymi zivorodkami hovori co od toho ocakavam. nepotrebujem vystavne akva ktorym sa budem chvalit, staci mi pekne akvarium ktore hovori o tom ze sa clovek snazi a hlavne aby sa tam krevetky a rybky citili dobre.

vincent van gogh napísal:....ak by bol záujem,môžme dať niekedy reč.


vies kde byvam (o par poschodi nizsie) a ktory je moj zvoncek ... ja neviem ktory je tvoj :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 10 Aug 2014 17:32 pm

tak po vela citani tuto na fore ohladom osvetlenia a zvazenia vasich rad som dospel zatial k takemuto provizornemu rieseniu:

pochopil som cca ake svetlo by asi mali mat moje rastlinky a docasne to skusim zatial s pridavnou lampickou na nohe kam dam 15 alebo 20w ziarivku a budem s nou doplnat chybajuce svetlo nez vyriesim silnejsie osvetlenie akvaria nastalo. mam v hlave napad ktory ale potrebuje tak ako vsetko ostatne peniaze ktore teraz moc navyse nemam a ta lampicka bude o dost lacnejsia varianta (lampicku snad niekde zozeniem starsiu od znamych a ziarovku si kupim u nas v praci kde ma vyjde 3,2e :)) ked k tomu bude v stredu normalna aquaglo trubica tak to snad pojde v pohode

keby to nebol base set s krytom tak by som siel do rampy alebo 2 aqualampiciek ale kedze to ma kryt a do toho sa mi moc zatial rypat nechce (a chcelo by to aj tak dalsie peniaze) tak zatial takto

tak isto v buducnosti planujem doplnit aj svetlo na 160l-pre-garry-t15807.html ... uz som to tam v akvariu trosku pomenil a pridavam tam postupne rastlinky ktore by mali byt nenarocne a neskor tam pridam este 2m 14,4w led pasu (meter CW a meter WW) aby som tam mohol dat aj trosku narocnejsie.

endlerky tam su zatial stastne a pokial tam tie moje 2 tehotne bez problemov vrhnu tak to nesuri

viem ze ta lampicka nieje ziadny svetoborny napad ale ak ju dobre nasmerujem a bude svietit hlavne na eleo by svoj ucel mala splnit ci sa mylim?
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Stewie » 10 Aug 2014 18:42 pm

Jozef I. napísal:Hryzo pokiaš zakladas akva, alebo ho prerabas, tak by si mal mat uz všetko poriesene a nachystane. lebo take dorabanie a prerabanie za cesty je podla mna na nic...


Súhlas, sám som sa o tom presvedčil, akva treba brať ako seriózny projekt inak ta to nakoniec bude stáť oveľa viac, držím palce a teším sa na výsledok :) nech ti to pekne rastie
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod cezar.milan » 10 Aug 2014 21:01 pm

Hryzo, ty sa vôbec netráp nad tými akvarijnými trubicami. Je to len marketing a komercia. Úplne ti postačia klasické trubice 865 a 840 a to tvoje by som poriešil následovne
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/390257 ... -rampa.php
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod cezar.milan » 10 Aug 2014 21:06 pm

Tu máš niejaké pomôcky
Prílohy
592614.jpg
697_4.jpg
289-Color-temperature-in-Kelvin.jpg
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Jozef I. » 11 Aug 2014 01:24 am

Priznám sa, že ja ťa vôbec nechapem, ale tak každy sme nejaky :). Nechapem prečo sa snažíš za každu cenu riešiť svetlo, hlavne ak ho zas budeš riešiť len nejak provizorne na určity čas kym nebudeš môcť kupiť niečo silnejšie a poriadnejšie. nebolo by jednoduchšie kupiť proste rastlinky ktorým tvoje svetlo bude vyhovovať. tu na akve su stale inzeraty na anubiasy, microsorka a krypta. Môžeš s nich vystavať akva a ked si našetriš na silnejšie svetlo pak si ho kupiš a dáš do akva aj dalšie naročnejšie rastlinky. na jednej strane nemaš peniaze a na druhej strane ti nevadi ak ti odide rastlinka za 2-3 eura, si ochotný vyhodiť nejake peniaze za dočasne riešenie osvetlenia a ešte aj za aquaglo trubicu.

A aby si ešte nemal so silnejším svetlom patalie, lebo to už budeš musieť pak riešiť aj hnojenie. pak pride na radu prudenie (vnutorny filter ti zrejme potom stačiť už nebude) aby sa živiny dostali rovnomerne do celeho objemu akva. A pak začneš možno uvažovať aj nad co2, pričom začneš nestabilným burčiatok. Toto je len moja hypoteza, lebo všetko ide ruka v ruku a všetko so sebou suvisí.

takže ja sám za seba by som ti doporučil radšej prispôsobiť rastlinky svetlu, ktore máš a pak si v klude pri peknom akva našetriť peniaze na move fešn svetlo...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 11 Aug 2014 05:45 am

cezar dakujem a btw robim vo volkoobchode elektroinstalacneho materialu tak malicko o tych trubiciach viem :p

jozef I - aquaglo trubicu nekupujem .. len som reklamoval tu co som mal (odisla po pol roku) ktoru som dostal na vymenu za zlu trubicu v sete,
nehovorim ze nevadi ked odide ale ze na to neumrem,
a docasne riesenie ktore by ma stalo cca 3-4 eura (uz spominana lampicka) je prijatelne ak by to mohlo trave pomoct
v utorok vecer by som mal mat 10 korienkov cryptocoryne affinis takze tym doplnim co bude treba

hnojenie som neplanoval a ked len nejake obyc na pridanie par zivin ale nic viac aj to az neskor ked uvidim ako co pojde
prudenie by snad teraz mohlo aj staci, ked som pridal ten molitanovy na vzduch uz sa trochu hybu aj listy valisnerie (ktora tusim ale teraz moc neposlucha a zacali jej hnednut listy pricom doteraz sa jej krasne darilo - asi presadzanie spojene s odslimacenim) a co2 zabudni k tomu sa nedostanem ... neplanujem riesit krasne rastlinne akva mna skor zaujimaju rybycky

p.s. nemam peniaze znamena ze tento mesiac viac minat nemozem bo mam aj ine financne povinnosti :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Jozef I. » 11 Aug 2014 09:41 am

jasne chapem, len ak ti ide hlavne o rybycky a nie rastlinky, tak to máš jednoduchšie. pokiaľ ti teraz svetlo dostatočne presvetluje akva tak aby si videl pekne rastlinky tak ho silnejšie predsa robiť nemusíš. dáš si tam rastlinky ktore tu už spomenute su a ideš na rybyčky :). Alebo tym svetlom sa chceš snažiť uachraniť ten eleocharis? mne napriklad bez co2 vôbec nerastol, práve naopak, chradol...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 11 Aug 2014 11:07 am

tym svetlom som ano chcel podporit eleo ked som ho tam uz dal.
mimochodom amaniu a eleo som kupoval od toho pana (inzerat som linkol vyssie) a napisal som mu presne ake akva s akym svetlom mam ze nech mi z toho jeho vyberu poradi a on poradil tieto 2 ze su nizsie (moja poziadavka) a aj ked su trochu narocnejsie ze netreba podcenovat aj vonkajsie svetlo a ze by mohli ist tak som si povedal ze tak vela toho zase stratit nemozem.

este ale mi v hlave lieta jedna vec a to ten mach. ked bol v tejto 54ke s 15w trubicou a z casti zatieneny hygrophiliou tak neumieral ale ani nebol v plnom rozkvete ... teraz ked ho mam s krevetkami v 15L akva kde mam 11W ziarivku tam rastie ako divy a dari sa mu lepsie ako mne ... na tom koreni by som chcel aby sa mi pekne rozrastol na "stromcek" aspon tak som sa ho snazil viazat ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Mirko1A » 11 Aug 2014 14:14 pm

Chystám sa aj prerobiť staré 54L akvárium, Myslím, že sa volalo Neptún alebo niečo také poľské, s jednou trubicou, malým filtrom vnútorným a obrovským ohrievačom.
Predstava o dekoráciách a osadenstve už je, aj o filtri, práve riešim tiež otázku osvetlenia, preto ma aj táto téma zaujala.

Moja predstava bola vyhodiť ten poľský pôvodný kryt 1 x 15W a dať tam toto:
http://akvaland.sk/2681-osvetlenie-akva ... -60cm.html
tu však neviem, či sa dajú vypínať jednotlivo trubice

alebo toto:
http://www..akvaobchod.sk/aquanova-osvet ... 53_203_205
tu ma však mätie to modré svetlo, načo to je dobré? ale tu sa dajú trubice vypínať po jednej.

resp toto?
http://www..akvaobchod.sk/led-osvetlovac ... 53_203_205
tu však netuším, ako sa prepočítavajú lumeny a waty

rastliny chcem práve tie "podradné", Anubias barteri anan Bonsai (ešte menší ako nana, niekde som to videl v SuperZoo za 9 eur, hádam sa to dá zohnať aj lacnejšie) - na uviazanie na drevo
+ kryptokoryny (pre ich sýtozelenú farbu a nenáročnosť (aj keď sa ťažko udržujú v nejakom dizajne, nakoľko podzemkami sa šítia kade tade a pri vytrhnutí ide s koreňom polovica dna
+ nejakú mini odrodu microssorium (svetlozelená farba)
+ rotala rotundifolia (?): kacírska myšlienka... nejakú drobnolistú stonkovku pre krevety, táto sa mi zdá podľa čítania menej náročná.
+ machy

substrát chcem dať Nano piesok Dennerle Sulawesi Black narchv, pod neho nejaký výživný substrát (aký?), 100 názorov, každý doporučuje iný. popravde, v krevetkáriu som dal deponit mix, podľa mňa výsledok nulový, nebadám nejaké extra účinky...

zakladať to chcem tak niekedy na jeseň, dovtedy by som to rád všetko dobre naplánoval... takže sorry Hryzo, učím sa aj na tvojich chybách/úspechoch.... nechcel som kvôli tomu zakladať vlastnú tému, lebo objem akvárka aj cieľ je ten istý ako u teba.
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.