Hnojivo pre suchozemske rastliny



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod EduardSkalar » 14 Aug 2014 20:06 pm

zdravím vás, mám otázku ohladne PMDD

načo si kupujete konkretne zložky pmdd atd ked vlastne tieto veci sa bežne nachádzaju aj v hnojivách pre suchozemské rastliny?

Nedáva tu nikto z vás do akva bežne tekuté hnojivo do akva?

Ja som pridal z hnojiva menom Rozkve Unihum.

jedine čo ma znepokojuje je obsah N. P2o5 , K2o MgO Mikroprvky obsahuje podla popisu v chelatovej forme.. Cu Fe Zn Mn B Mo Co

ešte ma znepokojujeobsah Huminových kyselín..

čo si myslíte o pridávani tohototekuteho hnojiva do akvaria?

Dakujem za reakcie.
EduardSkalar
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Feb 2014 14:39 pm

Reklama

Re: PMDD

Odoslaťod prasan » 14 Aug 2014 20:32 pm

Jednotlivé zložky mňa osobne stoja podstatne menej ako hotové akékoľvek hnojivo.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: PMDD

Odoslaťod triscene » 14 Aug 2014 22:20 pm

Preboha, neviem ci si tu niekto vsimol ale on pise o hnojivach pre suchozenske rastliny :-O . nevies co to obsahuje aj ked je tam napisane. V akvariu chovas zive tvory, to ze das hnojivo do zeme, nevies co sa tam deje. Kazdopadne tie ryby to maju v celom tele a ten obsah nie je laboratorne cisty ako ked kupis samostatne zlozky.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: PMDD

Odoslaťod TTjopo » 14 Aug 2014 22:30 pm

A keby to bolo aj pre osadku akvaria bespecne tak ked mam jednotlive zlozky hnojiva tak si namiesa optimalne zlozenie hnojiva pre danne akvarium kedze kazde akvarium nema rovnake mnozstvo rastlin,rozne druhy rastlin,rozne osvetlenie,rozny substrat pre rastliny,rozna osadka akvaria... Urobim si hnojivo ktore je pre akva to najlepsie z toho co tam lejes alebo chces liat bud otravys osadku akvaria alebo ti nabehne paradna riasa.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: PMDD

Odoslaťod EduardSkalar » 14 Aug 2014 22:59 pm

ok, uvažujem o objednani z centralchemu ale maju tam 50g čisteho železa za 5-6 eur to je vyhodne či nie? A vobec čiste Fe sa dá použit pre akva alebo musí byt v chelatovej forme?
EduardSkalar
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Feb 2014 14:39 pm

Re: PMDD

Odoslaťod martin_s » 15 Aug 2014 09:44 am

Ak si precitas co to o hnojeni a dodavani Fe do akvaria (o Fe je tu niekolko tem) tak zistis ze ciste Fe je absolutne zbytocne davat do akvaria. Najlepsie vyuzitelne je prave vo forme chelatov - Fe-EDTA, Fe-DTPA pripadne aj Fe-EDDHA...
K tomu prvemu prispevku ohladne hnojiva pre crepnikove rastliny - treba poznat aj obsah tazkych kovov, Cu a pod., ktore su pre ryby toxicke (skus si k danemu hnojivu vyhladat MSDS, kde by mali byt aj udaje o vplyve na vodne organizmy). A preco ta znepokojuje obsah huminiovych kyselin?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: PMDD

Odoslaťod cezar.milan » 15 Aug 2014 18:36 pm

71 strán o PMDD a on dá takú otázku. Neviem či sa mám smiať, alebo radšej......... :(
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: PMDD

Odoslaťod Loki12 » 15 Aug 2014 20:40 pm

No ja budem kludne plakat. Ale nie nad otazkou, ale skor nad tym, ze aj ked toto forum mam rad, tak mam pocit ze ignoruje bezne dobre zvyky inych for.

1. pouzivanie "sticky" tem - tu su pouzite na prezentovanie burz, podotykam v takmer kazdej sekcii
2. filtrovanie "dolezitych" informacii do prveho(prvych) prispevkov - toto na inych forach bezne robia moderatori danych tem.

Kedze vsak tymto aktualne porusujem pravidla diskusie. Tak opat koncim....
Len je to skoda. Nemam problem precitat 150 stran o fora. S cim ale mam problem, ze ocakvate, ze ludi zaujimaju "hasterenia" akva super odbornikov na 10-20 stranach (vid tuto) - smik vs. trinintysk vs. azet vs. krt vs... Zaoberam sa profesionalne vzdelavanim, a este nikto nikdy nezacal stavat budovu od strechy (detailne diskusie s odbrnikmi) ale od zakladov/pivnice (zakladne informacie, ktore motivuju novacikov k dalsiemu studiu.)

Viem aky je stav a martin_s ma posle niekam, mozno aj milan. ja to vsak budem skusat dalej. lebo mozno raz...
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: PMDD

Odoslaťod cezar.milan » 15 Aug 2014 21:09 pm

Myslel si tým mňa, to naopak, ja s tebou plne súhlasím :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: PMDD

Odoslaťod Loki12 » 15 Aug 2014 21:16 pm

cezar.milan napísal:Myslel si tým mňa, to naopak, ja s tebou plne súhlasím :)


tak potom beriem spat. Z letmeho poznamia niektorych reakcii som ta mylne radil do skupiny "force-to-read-nazi" ("Je to niekde tu, tak citaj!") Moja chyba. Este raz sa ospravedlnujem.

Inak je fakt, ze az vy tu na akva.sk ste ma dostali do stavu, ze nech pridem na akekolvek forum, ta najskor citam, hladam...a az potom kladiem otazky. Je ale fakt na inych forach (ine oblasti) tie "sticky" a "vytahy" su naozaj spravene. To je inak dovod, preco forum na rybicky.net neotvaram, to je podla mna uplna hroza. to je pre mna necitalne.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: PMDD

Odoslaťod cezar.milan » 15 Aug 2014 21:37 pm

Nič sa nestalo :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: PMDD

Odoslaťod EduardSkalar » 15 Aug 2014 21:44 pm

Mám čo to prečítané, ale nakolko som roky dodaval komerčným hnojivom potrebne latky..tak som to nemal dôvod riešit..

Začal som sa zaujímat o pmdd no nikde som nenašiel tieto info o chelatovom železe v dobre podobe... asi spôsobené neprehladnostou stranky a jej zahltením.... info som si prečital napokon inde....

Keby tu nikto nedá občas otázku tak je tu za 1:nuda 2 bolo by tu 5 stranok info a 5 vo fore a po ich prečitaní by ma akvaristika asi prestala bavit..

Mňa ked sa niekto niečo spýta a jasne viem poradit.. tak poradím a nezačnem fuckovat a nadávat ako typická slovááč... že pozri si to niekde inde... ps: teba by som ako zamestnanca nechcel ked vieš len fuckovat a nevieš pomoct... palec dole..

ps2: črepnikove hnojivo použivam už 3 mesiace a zatial sa rastlinám darí naozaj dobre... čiže asi budem reči od ludí čo su namotaný iba na komerčné informácie a nevedia rozmýšlat vlastnou hlavou jedným uchom dnu a druhým von ... taketo reči kašlem a prave preto aj na všeličo prídem a budem to používat... len som chcel vidiet reakcie a či niekto náhodou nerobí to isté.. ked bude všade na internete,že ked začneš pit svoj moč tak schudneš 30kilo.. začnu to robit všetci? asi nie.. niekoho napadne aj niečo ine... napr mňa ohladne tekuteho hnojiva pre such rastliny.kt lejem do akva a predstav si ,že rastu ako divé....

Adios :)
EduardSkalar
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Feb 2014 14:39 pm

Re: PMDD

Odoslaťod cezar.milan » 15 Aug 2014 22:00 pm

Práve, že je to o rozmýšľaní vlastnou hlavou. Jednoducho, ak by sme v akváriu nemali rybky, tak experimentovanie by až tak nevadilo. Naviac sú rastliny, ktoré prijímajú živiny listom a rastliny, ktoré spracúvavajú živiny koreňovým systémom. V tom by som videl rozdiel. Ak by bolo na fľaštičke uvedené množstvo látok v gramoch, či mililitroch, tak by som si to vedel vypočítať pre presnejšie dávkovanie. Takto je to o riziku a to je tu spomínané vo viacerých témach
Skús sa popozerať tu:
pt-200-t8004-48.html
mini-oaza-pokoja-by-chnuro-t12195-192.html
substraty-druhy-porovnanie-alternativy-t3571-1440.html
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: PMDD

Odoslaťod EduardSkalar » 15 Aug 2014 22:30 pm

Ja som názov hnojiva uviedol,na základe čoho si si ho mohol ty alebo niekto iny pozriet na nete a zistil by si,že hnojivo ma pekne vypisane v mg/L látky v ňom obsiahnuté... Osobne by som ani ine hnojivo nekupil..nakolko mi nieje jedno čo lejem do suchrastlin a ani do vodnych... a myslím si,že pokial sa tu nerozpravame o dajakom lacnom polskom hnojive..tak ma každy vyrobok povinnost to tam mat vypisane... dane hnojivo je svk vyrobok.. čo považujem za "bonus"

Rastliny príjimajuce živiny koreňom,určite využijú aspoň mierne aj železo a ine latky cez list...
V akva mám 50ryb (je prerybnené) a rybám nič nevadi.. dokonca mám pocit,že im to prospieva lebo sa pekne vyfarbili...
V akva mám aj slimáky,, a všade čítam,že Cu(med) je aj v stopových množstvách pre slimáky a bezstavovce smrtelná...no zaujímave ,že vežovkám aj kotulkam sa darí super...

Tak neviem naozaj kde robím chybu,asi nikde kedže nemusím nikde nič objednavat a všetko fiči ako po masle...
myslím si ,že mnoho ludí je zmanipulovaných a preto ,že niekto niekde niečo napísal tak to znamená ,že je to svate pismo..
Ale ja som otvorený každemu experimentu a zatial sa vypláca...

S pozdravom nenamotanec nekomerčný, turbo rastuci rastlinkár... adios...
EduardSkalar
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Feb 2014 14:39 pm

Re: PMDD

Odoslaťod triscene » 15 Aug 2014 22:44 pm

Daj fotku nech sa zabavime co mas v akva a co za rybaciu polievku a zistime ze mas valisneriu, echinodorus a iny plevel co prezije vsetko a vlastne ho ani netreba hnojit, lebo uz samotny vodovod ma dost prvkov.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: PMDD

Odoslaťod martin_s » 16 Aug 2014 11:51 am

EduardSkalar napísal:Začal som sa zaujímat o pmdd no nikde som nenašiel tieto info o chelatovom železe v dobre podobe... asi spôsobené neprehladnostou stranky a jej zahltením.... info som si prečital napokon inde....

Nikde? A co napr. search.php :arrow: search.php?keywords=Fe&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sr=topics&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=H%C4%BEada%C5%A5

alebo ktore-hnojivo-zvolit-v-pripade-chybajuceho-zeleza-t3764.html atd.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: PMDD

Odoslaťod prasan » 16 Aug 2014 14:41 pm

EduardSkalar napísal: dane hnojivo je svk vyrobok.. čo považujem za "bonus"


Tak toto by som ja osobne za bonus nepovažoval.Len pred nedávnom bola v nemenovanom reťazci aférka kde prezentovaný rídzo slovenský výrobok bol nakoniec ,,made in china,,

Je kepec aj záhradkárskych hnojív používaných v akvaristike.Sú to však dlhodobo testované a odskúšané hnojivá.
Také to hokus pokus sa nie vždy vypláca.Zaexperimentovať sa dá ak mám napríklad v nádrži mix gupiek.Tie mi nikdy čo do počtu nechýbali. :)
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod cezar.milan » 17 Aug 2014 13:44 pm

Ale nooo! Ja mám aj gupky veľmi rád, veď ide o život :(
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: PMDD

Odoslaťod EduardSkalar » 17 Aug 2014 14:59 pm

triscene napísal:Daj fotku nech sa zabavime co mas v akva a co za rybaciu polievku a zistime ze mas valisneriu, echinodorus a iny plevel co prezije vsetko a vlastne ho ani netreba hnojit, lebo uz samotny vodovod ma dost prvkov.



Ano mám aj valisnerie..na zakritie filtra ( nezabudni pofuckovat ,že vnutorny filter maju iba začiatočníci..)
Mám tam samorast na kt je microsorum pteropus,windelov a ešte neviem aký...
cryptocorine affinis, Cryptocoryne aponogetifolia, Blyxa japonica, Tiger lotus, Nymphoide sp "taiwan" Ludwigia repens,Hygrophilla Difformis,Cryptocoryne wendti tropica,Sagittaria Platyphylla,

Prerybnené mám lebo som dostal za rastliny vela mečuňov pekných (mix)
Mám tam Mečune 15ks-mix+3ks plata tricolor.
Gupky-enedlerky-8
Neonka pravá-11
Tetra Priesvitná-11
Skalar mix-2ks
ryby na kondiciu akva-labeo bicolor-albin "parmička"-SAE +10ks malične ancistrus.sp
bezstavovce-Kotulky,vežovka malajská, a ešte take kt názov neviem..

Keby to hnojivo bolo nebezpečné alebo by to naozaj bolo zle používat určite by už dačo pokapalo...

čo sa týka živorodiek--neponižuj tieto ryby nakolko každy živý tvor ma rovnakú hodnotu...
Mne osobne sa stalo,že dajaká bežná choroba mi odpálila živorodku a "citlivé" ryby prežili... čiže mýtus o rybách náročných a nenáročných.. pre začiatočníkov a pokročilých nie vždy funguje...

dufam som ta svojimi "jednoduchými rastlinami" a rybami pobavil, a nezabudni si objednat dalšie pmdd za 3-nasobok a radšej ne-experimentuj, lebo treba ist komerčným štýlom :)...papa
EduardSkalar
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Feb 2014 14:39 pm

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod cezar.milan » 17 Aug 2014 15:39 pm

To chce kľud. Určite ak by si to popísal zmierlivým tónom, tak by si si určite len a len pomohol. Nebuď kritický, skôr naopak.
Fotku si daj do svojho albumu a bude to.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod prasan » 17 Aug 2014 17:06 pm

Eduard:
Citoval si trisceneho,ale reaguješ asi skôr na mňa.Nijako gupky neponižujem.Naopak,mám ich strašne rád a chovám ich čo ja viem viac ako desaťročie.Len pri počte a rýchlosti akou sa množia,tak hádam jednu dve do nádrže kde neviem ako to nakoniec môže dopadnúť......hádam by sa až toľko nestalo.
Eduard ak by si trocha ako ti Milan napísal ,miernejšie reagoval a pozornejšie čítal tak sám dáke to hnojivko (napr.Osmocote) používam.Čo je hnojivo na tuje.
Ja ťa ani neodcudzujem.Sám mám i prerybnené i kopec rokov som mal v dvestovke dva vnútorné filtre Fan3 a fungovalo to.Kľudne uvítam ak popíšeš niečo bližšie ako to u teba funguje.A pár fotečiek by od teba potešilo.I kritika je krok do predu a niekedy aj neznáme veci vedia pomôcť k napredovaniu.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod EduardSkalar » 21 Aug 2014 18:23 pm

Ok, inak čo si myslíte o tomto:

http://obchod.takacs.sk/?content=TVRDET ... d_id;12098

Je to použitelné na akva učely?
EduardSkalar
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Feb 2014 14:39 pm

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Sunkafit » 21 Aug 2014 18:31 pm

myslim si o tom to že za tu cenu si kupim tolko normalneho hnojiva do akva ktore si namiešam že až
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod cezar.milan » 21 Aug 2014 20:11 pm

EduardSkalar napísal:Ok, inak čo si myslíte o tomto:

http://obchod.takacs.sk/?content=TVRDET ... d_id;12098

Je to použitelné na akva učely?

Neuraz sa, ale načo sa morduješ, trápiš :) načo vymýšľať nové , keď už sú dávno osvedčené a oveľa lacnejšie hnojivka
http://pmdd.anminet.sk/
http://zvierata.bazos.sk/?hledat=Pmdd+& ... a=&iddel=1
http://www.aquapage.cz/clanky/187-pmdd.html
:pivo:
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Ďalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 0 hostí.