Akvaristi z Levic a okolia



Informácie čo, kde a kedy ....

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod Insane » 02 Aug 2014 00:57 am

Ja som z LV, ale akva ešte len na papieri :) Mal som síce jedno niekoľko rokov dozadu, ale to už je doba..
Obrázok používateľa
Insane
 
Príspevky: 47
Založený: 24 Jún 2014 09:46 am
Bydlisko: Levice

Reklama

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod štefan » 02 Aug 2014 12:31 pm

Ja sem už veľmi nechodím a aj teraz som si len obrovskou náhodou všimol, že je tu ktosi nový, čo má ešte záujem o stretká. A nemusia to byť len akva ale aj tera stretká. V predošlých mesiacoch sme s chalanmi spáchali aj pár expedícií za faunou po našom Slovensku, našich Leviciach a aj do zahraničia. Ak teda sa tu nájde niekto, čo by mal záujem sa stretnúť či zájsť s nami na cesty, nech mi napíše mail: stefancambal@gmail.com alebo zavolá, ale sem už nedám svoje číslo. To skôr do mailu.
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod Devilstar » 03 Aug 2014 20:28 pm

Ola.. ja som tiez z LV .. nie priamo - Jur - ale tak co uz :)
Mam novu nadrz a este ju tak trochu plnim rastlinami a rybami.. - ake mate skusenosti s predajnou v City Parku? - rozmyslam ze si cez nich objednam nejake sekernatky a oranzovych mexickych racikov /snad budu ok do spolocenskeho akvaria 700L/
Devilstar
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Aug 2014 20:21 pm

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod mirec2308 » 04 Aug 2014 18:07 pm

Ja som tam kupoval mecune a hneď na to som dostal v aqua krupicku. Nechcem nikoho upodozrievat, ale... . Urobte si svoj názor.
mirec2308
 
Príspevky: 51
Založený: 06 Aug 2007 09:31 am
Bydlisko: Levice

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod štefan » 04 Aug 2014 18:22 pm

Devilstar, hm... Vyjadrím to asi takto: Bez komentáru...radšej a dodám k tomu, že máme aj iné akvaristiky :). Snáď to pochopíš.

K Tvojmu bydlisku: Absolútne nevadí, že si z Juru. Za to ťa rád medzi nami uvidím :)
Ak by sme sa stretli na letnom stretku, môžeme pokecať o všetkom.
Inak, ak by bol záujem, môžeme skočiť aj na agráč do NR na trhy, je tam zastúpená aj akvaristika i teraristika, alebo aj do Blavy. Všetko je to na našej dohode. Ale ako som už tu písal, nechcem sem dávať žiadne detaily... Radšej. Skôr ma, prosím, kontaktujte cez mail. Díky :)
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod mirec2308 » 04 Aug 2014 21:20 pm

Štefan, ktorá je podľa teba v Leviciach tá NAJ? Ja najradšej chodím do tej, ktorá sa presťahovala z Diturie do Leva. Nikdy neviem, ako sa volá.
mirec2308
 
Príspevky: 51
Založený: 06 Aug 2007 09:31 am
Bydlisko: Levice

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod štefan » 05 Aug 2014 09:55 am

mirec2308, nebudem jej robiť tu reklamu, pretože zas sa niekto nájde, čo ma tu len napadne...Ale začína sa na L... NAJ v Leviciach? Nuž, po pravde asi ani jedna. Pred rokmi som sa vo svojom at časopise snažil s kolegami o pohľad na ich porovnanie zo strany chovateľa a každá predajňa sa za kritiku urazila, namiesto toho, aby si z nej vzala príklad a ponaučenie. Ale kľudne sa na túto tému môžeme porozprávať aj osobne na stretku :) Kedy by vám vyhovovalo ho dať? Máme v LV jednu nefajčiarsku a mládežnícku kaviareň KONTAKT na Vojenskej ul. (tu sa asi ale pivo nepodáva) alebo môžeme skúsiť nájsť nejaký iný podnik na stretko. Už len vybrať termín, ktorý by každému sedel. Alebo, ak by bol o to záujem zo strany skôr teraristov/herpetológov, môžeme zbehnúť na niektoré naše domáce lokality a tam si dobre pokecať. Ako sa dohodneme, tak bude :). Len skutočne poprosím kontakt na môj mail a nie sem. Díky.
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod Insane » 17 Aug 2014 22:57 pm

Devilstar napísal:Ola.. ja som tiez z LV .. nie priamo - Jur - ale tak co uz :)
Mam novu nadrz a este ju tak trochu plnim rastlinami a rybami.. - ake mate skusenosti s predajnou v City Parku? - rozmyslam ze si cez nich objednam nejake sekernatky a oranzovych mexickych racikov /snad budu ok do spolocenskeho akvaria 700L/

Nedá mi nezareagovať - ja mám zatiaľ dobré skúsenosti. Krupička, čo tu bola spomínaná, tak tú si môžeš ľahko dovliecť z ktorejkoľvek akvaristiky. Ale na to je karanténna nádrž pred vypustením medzi ostatné rybky, však? ;)

K SuperZoo ešte napíšem - ten pán, čo tam je ako predavač (vedúci predajne?) sa mi naozaj pozdáva. Aj slečny predavačky ma niekoľkokrát odkázali na neho keď samé nepoznali odpoveď, ale nie je tam každý deň (každý druhý?). Čo ma u neho skutočne zarazilo bol rozhovor, v ktorom ma odhováral od Juwel vision s odôvodnením, že podľa neho je to zbytočne predražené len kvôli ohnutému sklu a že to skresľuje pohľad do akvária. To sa často nevidí, aby predavač odporučil lacnejší model. Mimochodom, sú tam dobré ceny akva setov. A tiež sa mi páči ich cichlidkové akva a spoločenské akva. No raz som u nich aj ja spozoroval krupičku, dosť boli rybky v jednom akva tým zasiahnuté, tak som si dal tú námahu a išiel som sa tam pozrieť o dva dni a po krupičke už ani stopy, počet rýb v danej nádrži sa nezmenil (čakal som straty, tak som si ich spočítal :D).

Čo sa týka Levexu - na pána majiteľa mám ťažké srdce asi spred 12-tich rokov, kedy som ako zasran začínal s akvaristikou a predal mi 35l akva, do toho 3 skalárov, 5 gupiek, 2 pancierníčov, 5 neoniek a samozrejme prísavníka. Ako filter bublifuk. Ja somár sprostý som si myslel, že veď ujo sa vyzná, tak mi dobre poradil. A aj ceny sú tam podľa mňa premrštené. Predajňa mi pripadá prepchatá a ponurá. Ale to je len môj subjektívny názor, samozrejme. Možno má iné výhody, ktoré som zatiaľ ale neobjavil.

Čo sa týka ostatných akva-predajní v LV tak tie nestoja za zmienku (aspoň podľa mňa).
Obrázok používateľa
Insane
 
Príspevky: 47
Založený: 24 Jún 2014 09:46 am
Bydlisko: Levice

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod štefan » 18 Aug 2014 09:57 am

Koniec prázdnin sa nezadržiteľne blíži, nedáme stretko? Prosím každého, čo by naň došiel, aby sa mi cez mail ozval. Sem nechodím tak často a SSky si teda ani nepozerám. Navrhnite termín a čas, prosím. Ak ale o to nie je záujem, viac tu nebudem nikoho nahovárať na stretko.
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod Insane » 19 Aug 2014 19:17 pm

Tak ľudia, hláste sa na Štefanov mail! :)
Obrázok používateľa
Insane
 
Príspevky: 47
Založený: 24 Jún 2014 09:46 am
Bydlisko: Levice

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod laci7 » 19 Aug 2014 21:30 pm

Ahojte Levičania, som tu nový, a chcel by som od Vás radu. (prvú,ktovie,kolko ich ešte bude..)Plánujem totiž kúpiť nové akva -Juwel 240, alebo vision 260.Neviem sa rozhodnúť,aj, keď mi moja peňaženka jasne ukazuje smerom na 240-ku-klasiku. Bojím sa u vision skreslenia ,lebo som mal možnosť vidieť oblé sklo na vlastné oči,a bolo to fakt nepríjemne skreslené,ale to bolo rohové,takže obdlžnik by nemusel tolko skreslovať..Poradí mi niekto, prípadne ma odkáže niekto na povedzme obchod v Nitre..alebo..? Chcel by som to posúdiť najlepšie sám ..Za (bezplatnú) radu vopred ďakujem.Laci7
laci7
 
Príspevky: 2
Založený: 19 Aug 2014 21:08 pm

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod Insane » 20 Aug 2014 11:07 am

No Laci, aj ja som bol poučený, že to veľmi skresľuje.. Ale ideálne by určite bolo vidieť to naživo - no nepoznám takú akvaristiku, kde by mali takéto akva s osádkou. Jedine, že by tu v LV bol nejaký dobrák s oblým sklom, čo by ti urobil súkromnú exkurziu doma :P V každom prípade, ako som písal vyššie - vision je zrejme zbytočne predražený. Čo sa juwelu týka, filter budeš na 99% dávať von a nahrádzať ho externým, možno by stálo preto rozmyslieť si a nechať si akva komplet poskladať u niektorých overených predajcov.
Aj ja som premýšľal práve nad rio 240 / vision 260 (pre cichlidy) a nakoniec som sa rozhodol, že si akva nechám poskladať u overeného predajcu. Rozhodujem sa momentálne medzi dvomi. A zrejme bude aj väčšie ako 260l. Veľa zdaru! ;)
Obrázok používateľa
Insane
 
Príspevky: 47
Založený: 24 Jún 2014 09:46 am
Bydlisko: Levice

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod radorado » 20 Aug 2014 11:58 am

Je to jednoduche,kedze sam pises ze to bolo neprijemne skreslene. Osobne vobec nechapem naco niekto vymuslel tie vypuknute predne skla.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod Insane » 20 Aug 2014 14:16 pm

radorado napísal:Osobne vobec nechapem naco niekto vymuslel tie vypuknute predne skla.

Aby mohli pridať 100-200 euro na cene setu? :D
Obrázok používateľa
Insane
 
Príspevky: 47
Založený: 24 Jún 2014 09:46 am
Bydlisko: Levice

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod laci7 » 20 Aug 2014 18:36 pm

Vrelá vďaka za skoré odpovede,čakal som ich tak o cca týždeň..S tým filtrom mám podobný úmysel ako píšete-von s ním, len mi bude ľúto že za tú cenu + pár euro by som mohol mať vonkajší filter..takto vonkajší budem platiť celý..Nechápem, ako taká kvalitná firma ako Juwell môže nainštalovať taký nepodarený filter a navyše aj s ohrievačom ! Veď keď chcem v noci vypnúť vzduchovanie, tak ohrievač bude ohrievať sám seba ? alebo ako to páni od Juwelu mysleli ? A filter čo nasáva len z vrchu,ten toho asi ktovie -čo neodfiltruje,?asi si zobrali príklad z velkých bazénov ,kde sú hore skimery..
Ale to oblé sklo ešte nemám doriešené,takže kludne píšte ďalšie príspevky-rady-antirady..ďakujem.
laci7
 
Príspevky: 2
Založený: 19 Aug 2014 21:08 pm

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod Insane » 20 Aug 2014 20:51 pm

K tomu filtru je tu zaujímavá diskusia filter-juwel-bioflow-3-0-t13120.html?hilit=bioflow
Obrázok používateľa
Insane
 
Príspevky: 47
Založený: 24 Jún 2014 09:46 am
Bydlisko: Levice

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod Dendy » 06 Sep 2014 00:10 am

Zdravím dostal som od znameho 250 L akvarko s uz zabehnutim externym filtrom ... lebo mu fungovalo ale stahoval sa tak ho musel vyhodit .... a chcel by som sa spytat ci je problem ze ked som ho napustil a hned som donho nasadil ryby asi po pol hodine co bol zapnuty filter aby mi nepokapali vo vedre s vodou .... su v nom osadene Nimbochromis venustus mam 6 ks matriaclima red red 2ks ,1 prisavnika a labidochromis jellow ma 2 velke a 4 malicke ... dalej nemam v nom zive rastlinky iba umele... a je tam okyslicovadlo teda "bublinkaren" neonova trubica 1x 24w myslim ... nemam vela skusenosti s akvaristikou ale uz som toho dost cital tu na fore ... mam ho pustene uz 4 den a zatial vyzera byt vsetko v pohode bodli by nejake rady na začiatok co robit a co neurobit :) priložim aj foto ďakujem :)
Prílohy
DSCN133a.jpg
Dendy
 
Príspevky: 54
Založený: 05 Sep 2014 18:52 pm

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod štefan » 06 Sep 2014 08:38 am

Nuž, k nášmu Stretku sa radšej nebudem už ani vyjadrovať... ALE! Isto ste postrehli, Levičania, že 27.- 28.9.2014 je v Blave fantastická akvaristická akcia, čo nie je len obyčajná burza (leták je na titulke akva.sk) a ak by sa nazbieralo aspoň jedno auto (2 ľudia už sú), voľných miest je ešte 3, tak by sme v sobotu 27.9. šli na túto akciu. Hláste sa (záväzne!) na môj mail uvedený vyššie :). Pôjde sa len vtedy, ak bude plné (aspoň 2+2) auto.
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod štefan » 06 Sep 2014 11:13 am

P.S. Pre záujemcov o pristúpenie po trase napr. v Nitre a iných mestách medzi LV a BA ponúkame aj takú možnosť. Informujte sa priamo u mňa :)
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Akvaristi z Levic a okolia

Odoslaťod Dendy » 24 Okt 2014 21:11 pm

niekto z Lv a okolia ?
Dendy
 
Príspevky: 54
Založený: 05 Sep 2014 18:52 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akva-stretká / burzy / súťaže

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.