zem v akvariu..



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod martin_s » 22 Aug 2014 11:02 am

Do akvaria moze ist, ale nevydrzi ti tam moc dlho a zacne ti odhnivat a tym kazit vodu... Chcelo by to naozaj uz namiesto vymyslania nezmyslov si co to o akvariu a zivote v nom nieco precitat, aspon zaklady... nejaka knizka o akvaristike nie je na zaciatok zla...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Reklama

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod baková5035 » 22 Aug 2014 11:17 am

Hej hej prečítam a dakujem za odpoved.. chela som sa len spytat či je to pravda aže tam može isť lebo v akvaristike mi povedli že v pohode a dala som ju tam ale asi po tídni mi odvedla a dla som novu no teraz vime že ju pojdem vybrať ..ešte raz Dakujem za odpoved :) A takže len ta čo je z akvaristik ? žiadna ina ?
baková5035
 
Príspevky: 35
Založený: 20 Aug 2014 13:05 pm

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod Mirko1A » 22 Aug 2014 11:28 am

aby som odčinil predchádzajúcu reakciu na to 12l akva s bojovnicou (sorry :-), z vlastnej skúsenosti veľmi amatérskeho akvaristu na začiatok odporúčam tieto rastliny (naozaj vydržia všetko):
anubias barteri nana
ceratophyllum demersum (rožkatec)
obe rastliny sa nesadia do substrátu, ale prvá sa vyviaže na nejaký kameň, drevo a druhá pláva voľne.
hlavne bojovnica (ktorú máte) sa rada okolo rožkatca obtiera, je dobré pre ňu na vrchu nejaké plávajúce rastliny.

do substrátu by som doporučoval zasadiť Cryptocoryne affinis
+ pridal by som chumáč jávskeho machu (Vesicularia dubyana), prípadne machovú guličku (Cladophora aegagropila)

Všetko sú to lacné rastliny a majú ich v každom obchode. budú rásť aj malom akva s minimoch techniky.
hlavne ten rožkatec zo začiatku zabezpečí, že sa v akva nebudú hromadiť nitráty.
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod martin_s » 22 Aug 2014 11:33 am

Nemusi byt z akvaristiky, ale musi ist o rastlinu, ktoru je mozne pestovat submerzne, cize pod vodou, resp. je to pre nu prirodzene prostredie.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod baková5035 » 22 Aug 2014 12:15 pm

a to je jaka ? :D
baková5035
 
Príspevky: 35
Založený: 20 Aug 2014 13:05 pm

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod baková5035 » 22 Aug 2014 12:26 pm

Mirko1A napísal:aby som odčinil predchádzajúcu reakciu na to 12l akva s bojovnicou (sorry :-), z vlastnej skúsenosti veľmi amatérskeho akvaristu na začiatok odporúčam tieto rastliny (naozaj vydržia všetko):
anubias barteri nana
ceratophyllum demersum (rožkatec)
obe rastliny sa nesadia do substrátu, ale prvá sa vyviaže na nejaký kameň, drevo a druhá pláva voľne.
hlavne bojovnica (ktorú máte) sa rada okolo rožkatca obtiera, je dobré pre ňu na vrchu nejaké plávajúce rastliny.

do substrátu by som doporučoval zasadiť Cryptocoryne affinis
+ pridal by som chumáč jávskeho machu (Vesicularia dubyana), prípadne machovú guličku (Cladophora aegagropila)

Všetko sú to lacné rastliny a majú ich v každom obchode. budú rásť aj malom akva s minimoch techniky.
hlavne ten rožkatec zo začiatku zabezpečí, že sa v akva nebudú hromadiť nitráty.

To nič :) okej dakuejm moc .. :))))))) A mám tam tak kamen aj o ten bude rasť rožkatec ? A musí byť substrat ?
baková5035
 
Príspevky: 35
Založený: 20 Aug 2014 13:05 pm

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod Mirko1A » 22 Aug 2014 12:37 pm

ja som to mal takto:
download/file.php?id=11030&mode=view

čiže kľudne kameň, avšak o ten uviazať ten anubias.

ja som použil kamene čo som našiel vo vinohrade za 0EUR, samozrejme sú aj kamene za 10-20 EUR v obchodoch :-)

ten rožkatec len voľne pláva, keď je ho už veľa (veľmi rýchlo rastie), stačí odtrhnúť prebytočné časti (je to ako keby liana, môže narásť aj metr do dĺžky)

ako substrát (ak tam ozaj budú len tieto úplne nenáročné rastliny) stačí kremičitý piesok (1-2mm), príp. sú dostať aj kvalitnejšie (ja konkrétne mám Dennerle Sulawesi Black), príp. aj štrk, avšak odporúčal by som menšiu frakciu. to už ozaj podľa fantázie, vyvarovať sa treba modrým, zeleným a všelijakým farebným. Keďže asi nebudete dávať výživové dno, tak by som prikúpil hnojivové tablety a k tým Cryptorynom

asi najlepšie bude pozrieť si v sekcii Vaše akváriá nejaké inšpirácie a hlavne sa nedržať rád predavačov
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod baková5035 » 22 Aug 2014 13:09 pm

Waw o tom som nevedela ale už viem ... dakujem a ja mam taky kamen našla som ho pri koreni viniča na našej zahrade .. :) :D a ešte niečo dnes idem meniť vodu a celí týžden mam plny a nebudme mať čas isť kupiť rastlinky može tam dať na tych par dní tu travu do kim nekupim normalne (rožkatec) :) ????
baková5035
 
Príspevky: 35
Založený: 20 Aug 2014 13:05 pm

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod Mirko1A » 22 Aug 2014 13:21 pm

ja osobne by som to tam nedával, lebo si môžete zavliecť nejaké bioparazity do vody a aj tak to zhnije.
ale kvôli akémusi "zábehu", resp. nech niečo čerpá živiny z vody by som tam možno dal niečo z izbových kvetín (zelenec) ale tak, nech je ponorená len koreňová časť.

aj tak podľa mňa, nedá sa to takto robiť narýchlo a improvizovať. tej bojovnici už je to kvázi jedno, nech je teda len v prázdnom akva, hádam prežije...
len potom, ak budete mať čas a zakladať už normálne akva, tak dáte štrk, kamene a tie rastliny, potom treba aspoň (dúfam, že milan.cezar to nečíta) minimálne (pritiahnuté za uši) 4 dni nechať akva bez rýb (zatiaľ prebehne mliečny zákal - zakalí sa vám mierne do biela akva, nakoľko začnú sa množiť nitrifikačné baktérie. nie je to na závadu, netreba sa ľakať. je tiež dobré počas tých pár dní denne vymeniť 1/4 vody.
až potom by som dal tam tú bojovnicu. čiže musí niekde prežiť mimo tých pár dní (iné akva alebo aspoň poriadne veľký pohár na zaváranie

kúpil by som tiež najmenšie balenie nejakých štartovacích baktérií (Nitrivec a pod.) sú tu o tom články, čo to všetko urýchli. našťastie, bojovnica nie je náročná a mohla by prežiť.

vhodné je tiež mať krycie sklo, lebo môže vyskočiť (buď sa preľakne, alebo keď je zlá kvalita vody).

no, je toho dosť.

inak myslím, že ona je smutná nie preto, že nemá spoločnosť, ale preto, že je v takom akva, ako je. ona inak úplne bez problémov prežije sama. môžete(š) je nastaviť na pár minút zrkadlo, uvidíte(š) ako ožije a začne rozťahovať žiabre (odraz v zrkadle pokladá za iného samčeka)

tak veľa zdaru, začiatok je najhorší
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod baková5035 » 22 Aug 2014 13:53 pm

Fuuha ... toho je fakt dosť hej viem o tom zrkadle skušala som ... takže aj ked kupim toho rožkaca tak aj v tedi musím mať akva bez rby ??? zatial tam mam len uemle rastlinky a jeden domček
baková5035
 
Príspevky: 35
Založený: 20 Aug 2014 13:05 pm

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod martin_s » 22 Aug 2014 13:58 pm

Tato tema je o niecom inom podla nazvu :idea: :idea: :idea:

baková5035 chcelo by to konecne zacat aj hladat a citat :idea:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod baková5035 » 22 Aug 2014 14:04 pm

martin_s napísal:Tato tema je o niecom inom podla nazvu :idea: :idea: :idea:

baková5035 chcelo by to konecne zacat aj hladat a citat :idea:
theson napísal:Zdravim Vas,mam taku amatersku otazku, zakladam male rastlinne akvarium na dopestovanie rastlin, mozem
tam pouzit na dno bezny substrat (zem) pre izbove rastliny ? :lol:


Okej ale aj tak dakujem ..
baková5035
 
Príspevky: 35
Založený: 20 Aug 2014 13:05 pm

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod Mirko1A » 22 Aug 2014 14:07 pm

baková5035 napísal:Fuuha ... toho je fakt dosť hej viem o tom zrkadle skušala som ... takže aj ked kupim toho rožkaca tak aj v tedi musím mať akva bez rby ??? zatial tam mam len uemle rastlinky a jeden domček


tie umelé rastliny to je prúser.... to už tu málokto rozdýcha
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod baková5035 » 22 Aug 2014 15:30 pm

Mirko1A napísal:
baková5035 napísal:Fuuha ... toho je fakt dosť hej viem o tom zrkadle skušala som ... takže aj ked kupim toho rožkaca tak aj v tedi musím mať akva bez rby ??? zatial tam mam len uemle rastlinky a jeden domček


tie umelé rastliny to je prúser.... to už tu málokto rozdýcha
[quote="theson"]

A ešte nikdo mi nepovedal prečo a na nete mi to nenašlo čo to vypušťa niejake latky ?
baková5035
 
Príspevky: 35
Založený: 20 Aug 2014 13:05 pm

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod Jozef I. » 22 Aug 2014 16:03 pm

k živym rybam patria žive rastlinky. Ak chceš mať umele rastlinky, tak si k ním kup umele rybky a potom môžeš dať aj farebne kamienky a sklenene gule a zamky do akva aj potapačov a neviem čo ešte za veci. No pokiaľ chceš mať žive ryby tak im musíš spraviť žive životne prostredie. nemáš v akva hračky ale žíve tvory.

A ako ti bolo už napisane, začni študovať a začni pravidlami fora lebo aj napriek upozorneniam stale spamuješ tuto temu prispevkami, ktore sem nepatria. na tomto fore sa dozvieš všetko čo potrebuješ vedieť, len to chce do toho dať aj nejake to vlastne usilie, lebo nikto ti tu nebude pisať do slova čo máš spraviť... veľa šťastia.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod baková5035 » 22 Aug 2014 16:41 pm

Jozef I. napísal:k živym rybam patria žive rastlinky. Ak chceš mať umele rastlinky, tak si k ním kup umele rybky a potom môžeš dať aj farebne kamienky a sklenene gule a zamky do akva aj potapačov a neviem čo ešte za veci. No pokiaľ chceš mať žive ryby tak im musíš spraviť žive životne prostredie. nemáš v akva hračky ale žíve tvory.

A ako ti bolo už napisane, začni študovať a začni pravidlami fora lebo aj napriek upozorneniam stale spamuješ tuto temu prispevkami, ktore sem nepatria. na tomto fore sa dozvieš všetko čo potrebuješ vedieť, len to chce do toho dať aj nejake to vlastne usilie, lebo nikto ti tu nebude pisať do slova čo máš spraviť... veľa šťastia.


Okej .. Dakujem
baková5035
 
Príspevky: 35
Založený: 20 Aug 2014 13:05 pm

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod TTjopo » 22 Aug 2014 17:37 pm

V prvej vete si trafila ozaj blba otazka.Rastliny sa rozdeluju do roznych skupin.Niesom expert ale rastlinky su take co rastu len pod vodou , aj pod vodou aj na "súši" rastlinky zo zaplavovych oblasti. Myslim ze to je vacsina akvarijnych rastlin.Potom su rastlinky ktore rastu len na "súši" .
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod Viktor » 22 Aug 2014 21:49 pm

martin_s asi by si mal tuto temu premazat. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod triscene » 22 Aug 2014 22:23 pm

A pravidlom je necitovat prispevok ak sa odpisuje na najnovsi.
Kazdopadne to chce kupit si knizku o akvaristike a studovat skoor ako nieco kupis...trava, domceky, umele rastliny, co to bude zajtra?
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: zem v akvariu..

Odoslaťod cezar.milan » 23 Aug 2014 21:00 pm

Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.