Hnojivo pre suchozemske rastliny



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod prasan » 21 Aug 2014 22:52 pm

Edo, zložky do PMDD sa dajú jednoducho a lacno zohnať.Za malý peniaz máš toľko,že to nespotrebuješ za celý život.Sám mám zložiek do PMDD do aleluja.Firma Takasc expeduje vo väčšom.Ak by si tam chcel niečo kupovať,budeš sa musieť dohodnúť s preposielaním na dáku tvoju najližšiu pobočku.Resp.cez inú firmu ktorá s firmou Takasc spolupracuje.Software ich vo firme Takacs na takéto malo predaje nepustí.Podobne som tam riešil Tenso.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Reklama

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod EduardSkalar » 22 Aug 2014 10:23 am

Prečítaj siešte raz otázku a potom odpovedaj...

Je to použitelné?

A prepáč,ale nafotene sačky plne praškov ktore niesu od certifikovaných firiem a niekto to predáva a chce sitakto prilepšít...

To už radšej to hnojivo na travniky kde vidím značku a od koho to je... nemyslíš?
EduardSkalar
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Feb 2014 14:39 pm

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod EduardSkalar » 22 Aug 2014 10:28 am

prasan napísal:Edo, zložky do PMDD sa dajú jednoducho a lacno zohnať.Za malý peniaz máš toľko,že to nespotrebuješ za celý život.Sám mám zložiek do PMDD do aleluja.Firma Takasc expeduje vo väčšom.Ak by si tam chcel niečo kupovať,budeš sa musieť dohodnúť s preposielaním na dáku tvoju najližšiu pobočku.Resp.cez inú firmu ktorá s firmou Takasc spolupracuje.Software ich vo firme Takacs na takéto malo predaje nepustí.Podobne som tam riešil Tenso.





Aleluja, konečne dajaké svetlo na konci tunela :D Už som si myslel,že idem uplne zlou cestou a nikto neskuša kupit niečo ako ja... no a ako si to napokon vyriešil? Ja som z Ba , tu by takacs mohol mat dajaku firmukt to prepošle nie?
A objednaval si aj To železo? ryby prežili? :D
EduardSkalar
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Feb 2014 14:39 pm

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Mirko1A » 22 Aug 2014 11:35 am

EduardSkalar napísal:Ok, inak čo si myslíte o tomto:

http://obchod.takacs.sk/?content=TVRDET ... d_id;12098

Je to použitelné na akva učely?



záhradné hnojivá obsahujú veľa iných zložiek a balastov, takže k tomu, čo je napísané na obale treba pridať veľký otáznik, ktorý reprezentuje všetky iné pridané látky + špinu, ktorá sa tam dostane počas výroby, balenia.

akvaristické hnojivá (dúfajme) sú namiešané z čistých chemických látok + je tam pridané nejaké zelené farbivo, aby to vyzeralo efektnejšie a dalo sa to predať za viac peňazí.

tie chemikálie, čo sú v PMDD stoja pár halierov, problémom je skôr, ako sa k nim dostať. Do laboratórií sa predávajú v množstvách 1kg (napr. KNO3), prípadne x-gramových množstvách, čiže to čo sa z toho dá zarobiť nespotrebuješ ani za 100 rokov. ideálne ísť k niekomu do laboratória a odsypať si trochu.
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod prasan » 22 Aug 2014 13:04 pm

Od firmy Takasc ako som písal mám len Tenso.Ostatne čisté zložky som objednával v Gencheme.Bohu žiaľ tam to teraz dáko nefunguje,tak ti odporúčam pozrieť Centralchem.
http://www.centralchem.sk/?IDe=40006
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod cezar.milan » 23 Aug 2014 19:58 pm

EduardSkalar napísal:Prečítaj siešte raz otázku a potom odpovedaj...

Je to použitelné?

A prepáč,ale nafotene sačky plne praškov ktore niesu od certifikovaných firiem a niekto to predáva a chce sitakto prilepšít...

To už radšej to hnojivo na travniky kde vidím značku a od koho to je... nemyslíš?

Ak to patrilo mňe, tak ti napíšem len toľko: Nech ti pán odpustí lebo nevieš čo činíš a čo píšeš.
No a na budúce môžeš tiež kŕmiť rybky kukuricou, hrachom, chlebom, dážďovkami, kostnými červami, cestovými guľkami, veď keď rastlina ako rastlina, tak aj ryba ako ryba.
No a keď už toto nepochopíš, tak zbohom :lol:
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod EduardSkalar » 26 Aug 2014 15:17 pm

prasan napísal:Od firmy Takasc ako som písal mám len Tenso.Ostatne čisté zložky som objednával v Gencheme.Bohu žiaľ tam to teraz dáko nefunguje,tak ti odporúčam pozrieť Centralchem.
http://www.centralchem.sk/?IDe=40006




napisal som ,že chcem Fe v chelatovej forme pre akva učel Fe EDDHA a odpísali, že bohužial nemajú... tak neviem..?
EduardSkalar
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Feb 2014 14:39 pm

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod EduardSkalar » 26 Aug 2014 15:21 pm

cezar.milan napísal:
EduardSkalar napísal:Prečítaj siešte raz otázku a potom odpovedaj...

Je to použitelné?

A prepáč,ale nafotene sačky plne praškov ktore niesu od certifikovaných firiem a niekto to predáva a chce sitakto prilepšít...

To už radšej to hnojivo na travniky kde vidím značku a od koho to je... nemyslíš?

Ak to patrilo mňe, tak ti napíšem len toľko: Nech ti pán odpustí lebo nevieš čo činíš a čo píšeš.
No a na budúce môžeš tiež kŕmiť rybky kukuricou, hrachom, chlebom, dážďovkami, kostnými červami, cestovými guľkami, veď keď rastlina ako rastlina, tak aj ryba ako ryba.
No a keď už toto nepochopíš, tak zbohom :lol:


Milan, už sme pochopili,že predavaš lacno PMDD a preto nechceš poradit len sa tu hádat ,že netreba si to zohnat, ale kupit od niekoho kto to urobil už pred nami...

tie namiešane baliky pmdd tiež vyrabaju ludia a balia a predavaju.. nechápem tvoju neochotu a prečo len odradzaš od zhanania tych konkretnych zložiek cez dodavatelov...

inak ty používaš ake hnojiva ?
EduardSkalar
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 18 Feb 2014 14:39 pm

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod cezar.milan » 26 Aug 2014 16:33 pm

Ja PMDD nepredávam, trafil si mimo, nakupujem tu
http://www.rostlinna-akvaria.cz/pmdd-a-sypka-hnojiva
cez pobočku v Košiciach.
Čo nechcem poradiť?? Veď ty si dal názov témy "Hnojivo pre suchozemské rastliny" To som ti mal poradiť, aby si ich používal?
Napísal som Načo vymýšľať a riskovať, keď už sú hnojivká lacné a bez starosti a rizika"
Zahlbi sa viac do toho, čo čítaš a dávaj si pozor hlavne na gramatiku, ver, že pochopíš o čom píšem
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Sunkafit » 26 Aug 2014 16:53 pm

tieto kretenoidne temy by som zavrel..............
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod cezar.milan » 26 Aug 2014 18:01 pm

Sunkafit napísal:tieto kretenoidne temy by som zavrel..............

Súhlas
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod triscene » 26 Aug 2014 21:08 pm

Pmdd je komercne? Skapem ;)))))
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod prasan » 26 Aug 2014 22:18 pm

Eduard sorry,ale takéto vyjadrovanie si si mohol odpustiť. :x
Odkaz na fe chelát som ti poslal.Prípadne je kopec stránok na nete kde sa tento chelát dá zohnať i vo väčšom a za rozumnejšiu cenu.Stačí trocha pohľadať.Okrem iného zopakujem, ten chelát čo chceš je ťažko rozpustný.Takže je potrebné pH nad 7,5.Môže farbiť vodu mierne do červena.
Sám používam do PMDD Tenso coctail.Čiže také all in one.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod cezar.milan » 26 Aug 2014 22:30 pm

prasan, zbytočne sa namáhaš, tu nepomôže ništ a to ani ocenenia tvojej obetavosti pomôcť
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod martin_s » 26 Aug 2014 23:22 pm

Sunkafit napísal:tieto kretenoidne temy by som zavrel..............

Tema ako taka nie je kretenoidna, myslim si ze je dokonca dobra a ak by sa uberala spravnym smerom tak by mohla byt dokonca aj dost uzitocna, kedze osobne si nemyslim ze by niektore hnojiva pre suchozemske rastliny nemohli byt pouzitelne a ak ich niekto ma doma prave kvoli suchozemskym rastlinam tak ich moze vyuzit aj v akvariu a nemusi kupovat dalsie hnojiva.

Ine je to so spravanim sa uzivatela EduardSkalar...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod marlo » 27 Aug 2014 07:41 am

Odoslal som mu SS.ak nezmeni sposob vyjadrovania a prispevky budu v rozpore s pravidlami...tak bude potrebné zakročiť.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Sunkafit » 27 Aug 2014 07:46 am

Tu pomôže len jedno... Áno je to dobré kúp to a daj to tam kde to chceš dať...
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Sunkafit » 27 Aug 2014 08:10 am

A väčšina ľudí tu pmdd nepoužíva ale jeho jednotlivé zložky a ci ti niekto nepredá cukor zistis tak že si zmerias vodu :D
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Giftzahn » 27 Aug 2014 08:54 am

hmm, a co tak pouzit chrumkavu do vyhnojenu vodu z akva .... hned po pravidelnej vymene ? .... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Jozef I. » 27 Aug 2014 09:32 am

uspešne používam a doporučujem... :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Giftzahn » 27 Aug 2014 09:40 am

jj, tak je a inak skoda len tak zbytocne liat vodu dole potrubim .... stocne je holt diabolsky drave v poslednej dobe ... cize idealne jestvujucu vodu 2 x vyuzit ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Jozef I. » 27 Aug 2014 09:46 am

presne tak, ako pišeš. prave to ma štvalo. kopu vody s hnojivkom išlo do odtoku bez využitia. A izbovym rastlinkam to viditelne prospieva. len treba davať pozor. nie všetky rastlinky maju radi hnojivo. takym orchideam ta voda dobre nerobila. rovnako tak bacha na masožravky či kaktusy. kaktusy sa nám rozbehli až priliš a išli do nie moc peknych tvarov.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Raviolka » 27 Aug 2014 10:52 am

Já jsem před 2 týdny předělávala jedno akvárium a několik litrů "bahýnka" a detritu pak putovalo k banánovníku. Evidentně mu to prospělo a začíná kvést, juhůůůů :lol:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod vincent van gogh » 27 Aug 2014 11:10 am

Raviolka napísal:Já jsem před 2 týdny předělávala jedno akvárium a několik litrů "bahýnka" a detritu pak putovalo k banánovníku. Evidentně mu to prospělo a začíná kvést, juhůůůů :lol:

Toto musím dať prečítať mojej jedinej..........tú nie a nie pesvedčiť,že voda z akva nie je "fuj",ale...... dá sa použiť.. :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.