Vallisneria



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Vallisneria

Odoslaťod kardano » 31 Aug 2014 15:14 pm

prasan napísal:Valisnérie musia rovnako ako cryptocoryne dobre zakoreniť.Majú radi výživný substrát.Rôzne presádzanie a premiestňovanie im neprospieva.


Viem. Preto sa mi zda zaujimave ze v rovnakom akva, naraz zasadene Vallisneria z velkeho akva (nerastie, nezhadzuje listy, ostava stale rovnaka)
2014-08-31-1851.jpg
Detail mala vallisneria

a vallisneria gigantea (rastie, uz ma novy odnoz a prospieva, aj ked je akva na nu male (70L). Vekkost tej gigantei bola len 20 cm (bola este mala. len som ju oddelil od materskej rastliny co som kupil.)
2014-08-31-1853.jpg
Rastuca vallisneria


Celkovy pohlad na "pokusne" akva. (berastuce su vlavo v zadu, rastuca vallisneria v pravo vzadu p[ri ohrievaci (vypnutom).
2014-08-31-1854.jpg
Celkovy pohlad

Akva bezi bez par dni 2 mesiace. Nehnoji sa v nom. dal som teraz na skusku silnejsie svetlo (2x OSRAM DuluxStar 12W 650lm 2700K) Vyrobca udava, ze kazda je evivalent 54W klasickej ziarovky tak uvidim co sa zmeni :D

Tie v. gigantei co som dal do velkeho akva sa zatial drzia, ani gibicepsy ich neohryzaju ani nevyorali....

Zacina ma to viest k tomu, ze ci nie je nejaky problem aj v tych vallisneriach....(aj ked som o tom nikdy nepocul) vidi sa mi to divne.

Napada ma ze na skusku kupim par novych vallisnerii (spiralis) a nasadim do obidvoch akva naraz, ako sa to bude chovat. Ci sa niekde chytia alebo nie...
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Reklama

Re: Vallisneria

Odoslaťod cezar.milan » 31 Aug 2014 16:09 pm

kardano napísal:
cezar.milan napísal:V tom prvom akváriu je pomerne slabé osvetlenie. Kým však budeš mať túto osádku, tak je zbytočné niečo riešiť. Ono totiž ti všetko v ňom kolíše a aj pomer živín bude kolísať v hodnotách, ale i v pomere. Jednoducho povedané niečoho môže byť naviac a druhého naopak nič. Ty potrebuješ vedieť hodnoty aj fosfóru, draslíka a pod.


aha. A zoberies si tie gibicepsy ty? :twisted: Alebo niekto iny? 4ks velkost od 25 do 35 cm.....
.....nechce ich nikto. Ani Mitosinka v TN akvaristike.....

..tak co s nimi? utratit? :dead:

Ak mi nerozumieš, tak ešte raz, kým budeš mať túto osádku,..... Vidíš tam niekde, že máš utratiť? Neviem kedy a ako si zakladal akvárium, no vtedy bolo treba naštudovať o týchto rybkách ako a čo a porovnať podmienky môjho akvária s ich potrebami.
Rozhodne treba popozerať svoje okolie, podniky, firmy, či sa niekto nepýši svojím veľkým akváriom, alebo burzy, inzercia.
Keď fotíš akva, skús bez blesku. Daj preč rastliny, ktoré sú na hladine a tienia. No a skús vojsť tu:
osvetlenie-akvaria-prosim-pomoc-t9903-120.html
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Vallisneria

Odoslaťod prasan » 31 Aug 2014 18:03 pm

Dva mesiace je celkom krátko,na to aby v substráte(relatívne čerstvom) boli dáke tie živiny.Píšeš ,že nehnojíš.Možno by si na začiatok trocha mal.Dopraj im času a určite sa prebudia k životu.Ohľadne rýb musím súhlasiť s Milanom.Proste pre tak veľké ryby to vôbec nie je vhodné akvárium.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vallisneria

Odoslaťod vagascan » 31 Aug 2014 19:05 pm

mam vallisneriu... ked som zakladal akvarium cela vykapala.. cakal som, ze je kaput.. a asi po roku zacala rast ako besna..
vagascan
 
Príspevky: 337
Založený: 08 Jan 2010 00:50 am

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.