Musle v akvarku



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Musle v akvarku

Odoslaťod ddodok » 03 Feb 2005 13:33 pm

Ako je to s muslamy v akvarku, prave si zakladam moje prve akvarko a napadlo mi umiestnit tam musle z mora. Nebudu mi kazit vodu :?:
ddodok
 
Príspevky: 3
Založený: 03 Feb 2005 13:24 pm

Reklama

Re: Musle v akvarku

Odoslaťod JoLi » 03 Feb 2005 14:19 pm

Ide o to čo od tých mušlí očakávaš? dekor? alebo ukryty? alebo je to morské akva?
Vodu mušle nemenia.
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Musle v akvarku

Odoslaťod Raviolka » 03 Feb 2005 14:29 pm

Mušle vodu mění, obsahují vápník. Takže záleží na tom, jaký typ akvária chceš a jak moc se ti ty mušle líbí... :?:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Musle v akvarku

Odoslaťod ddodok » 03 Feb 2005 16:14 pm

Je to obycajne akvarko 120l nie morske. A tak zo 10 musly.
ddodok
 
Príspevky: 3
Založený: 03 Feb 2005 13:24 pm

Re: Musle v akvarku

Odoslaťod Raviolka » 03 Feb 2005 16:51 pm

No popravdě řečeno nevím, jakou radu chceš slyšet... Obvykle nemůžeš mít v akváriu pohromadě všechno, co se ti líbí - tj. například hromadu mušlí a k tomu rostliny a ryby, které si potrpí na měkkou vodu. Ale nevím, třeba chceš mít africké cichlidy a pak na mušlích nesejde. A nebo ti na měkké vodě nezáleží. Líbí se ti akvárium s mušlemi víc než akvárium bez mušlí? No tak je tam klidně dej :wink:
Já bych je tam nedávala (1. na měkké vodě mi záleží, 2. mušle v akváriu se mi nelíbí) - ale vybrat si musíš sám. držím palce při zařizování :D
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Musle v akvarku

Odoslaťod JoLi » 03 Feb 2005 16:55 pm

Hm, ja by som tam mušle nedával, ved prirodzene sa v sladkej vode nenachádzaju. Jedine ak by si choval snekače ale tie mušle nepotrebujú ale ulity ano. Pýtal som sa načo ich tam chceš dať - len tak? Pre ozdobu. Potom sa pytam je mušla ozdobou akvária?
Moj nazor je že nie. Je to ozaj vec vkusu ved sa predávaju potápači a vraky lodí, kostry, sklenené kamienky a čo ja viem čo a vraj idu na dračku. Takže je to asi jedno ale niektorí ludia to neznášaju :)
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Musle v akvarku

Odoslaťod hanzi006 » 15 Feb 2005 12:33 pm

Ja mam s muslami kladne skusenosti. Uvolnuju vapnik a ampullarie maju potom nadherne sfarbenie. A rybkam sa tiez dari. :) Mam akva, v ktorom musle neboli a rybkam, ani slimakom sa tak nedarilo. Navyse voda bola kysla.
Obrázok používateľa
hanzi006
 
Príspevky: 35
Obrázky: 12
Založený: 12 Sep 2003 17:40 pm

Re: Musle v akvarku

Odoslaťod bolek » 15 Feb 2005 14:19 pm

Ak ich dobre premyješ, KAZIŤ vodu ti určite nebudú...

Joli, toršku čudné je prirovnávať umelo vytvorenú gýčovinku (potápač, jaskynka, vrak a pod.) s "príprodným materiálom" morskej mušle.... Pravdou však zostáva, že sa morské mušle v biotope sladkých vôd nenachádzajú, ale všetko má svoje ale.... V sladkej vode je rovnako množstvo prázdych ulít a škeblí a zložením to je podľa mňa skoro to isté (možno ma nejaký biolób alebo zoológ teraz zotrie) a naozaj to v konečnom dôsledku je vec vkusu a výsledku....
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Musle v akvarku

Odoslaťod Patrox » 15 Feb 2005 15:29 pm

Tak ako píše bolek, keď ich poriadne premieš tak ti kaziť vodu nebudú, druhá vec je chemizmus vody. A pokiaľ sa ti to bude páčiť tak prečo nie, však v prvom rade sa budeš na to akvarko pozerať Ty, nie? :D
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Musle v akvarku

Odoslaťod ddodok » 15 Feb 2005 16:07 pm

Vdaka vsetkym za pomoc, nakoniec som tam nechal 3 musle.
Vyzera to fakt pekne. Napadlo ma ze ked som bol pri Balatone tak tam bolo dost musiel a pritom je to sladka voda.
ddodok
 
Príspevky: 3
Založený: 03 Feb 2005 13:24 pm

Re: Musle v akvarku

Odoslaťod joko » 15 Feb 2005 20:52 pm

No mne sa musle moc nepacia v sladkovodnom akvariu, ale ako skrisa pre rybky su fajn, aj ked som zo zaciatku tiez mal musle v akvarku :lol: ale vyvoj je vyvoj :o . Ale sa mi stalo, ze rybka sa tam schovala a ked sa zlakla chcela ist este viac dnu a uz sa nedostala von. Som ju vybral pinzetou. Este som cakal chvilu ci netrucuje alebo neni za trs v kute, ale ked sa nepohla, ani nic nevravela tak som ju vybral.
Ale netvrdim ze sa to stava casto, asi to bola nahoda.
Trochu ti vodu budu stvrdzovat, ale pri 3 muslach to asi az tak nespozorujes ako keby si tam nechal az 11. Este ked obcas prilejes destilku, bude to v pohode.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Musle v akvarku

Odoslaťod bolek » 16 Feb 2005 11:19 am

mušle je možné nahradiť aj škrupinami z kokosových orechov... pôsobí to v akva menej rušivo a prísavníci to ocenia (mimo skrýš si aj pochutia na povrchu orecha...)
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.