Prerabka akva



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Prerabka akva

Odoslaťod Hryzo » 29 Júl 2014 20:31 pm

niekde som to uz pisal ... helenky som tam uz mal asi 2 mesiace ak nie dlhsie a ziadny vysledok ... nestihali alebo nechceli stihat ... cluniek bolo stale viac ... tie potvory su v strku, na rastlinkach, na skle, proste vsade ... helenky ked tak lozia len po dne a po skle takze vsade inde sa clunky dalej a dalej mnozia ... so slimakmi aj bez sa nekontrolovane mnozia

ak je nejaky iny navod ako sa ich zbavit budem rad len zatial som sa nedostal k nicomu co by neuskodilo aj zvysku akvaria ... riiskol som to aj s molucidom (aj ked chemiu nerad) ale 2 davky tyzden po sebe prezili a akonahle som vymenil vodu som mal po troch dnoch akvarium plne cluniek ako pred zasahom.

je nejaka ina moznost ako presolit akva ci nieco podobne?

zvazoval som aj rybaciu moznost ( http://akvapedie.cz/mrenka-nadherna_botia-macracantha/ ) ale je to na nu male akvarko jedine ze ju tam dat a ked sa vysporiada so slimakmi ju posunut dalej ... nastava ale otazka ci sa jej budu clunky pacit
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Reklama

Re: Prerabka akva

Odoslaťod cezar.milan » 29 Júl 2014 21:08 pm

O botií ani neuvažuj. Vyber všetko von, vodu odčerpaj do vedra a daj do nej hneď filter a filtruj. Vyber štrk-substrát a jemne ho prepláchni odstatou vodou. Takto ti zostane čisté akvárium, to poriadne vyumyvaj savom a poriadne, poriadne opláchni. Všetko potom späť. Urob to hneď a bez odkladu (nemyslím dnes) a máš to. Kúp si helenky a hlavne im daj čas, to nie sú pirane ani svorka vlkov
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Prerabka akva

Odoslaťod bLiKaC » 03 Sep 2014 09:53 am

Caute pani, co poviete na moju prerabku, ide o mensiu nadrz 2ool, ryb mam asi 15, co si myslite vydrzia v prazdnom 6o litrovom akva dva tyzdne, nakolko v 2ool mam externy filter vlastnej vyroby ktory som cistil prednedavnom, a ktory pri prerabke neplanujem cistit kvoli rychlejsiemu zabehu ale inak bude komplet cele akva ine, jedna sa mi o tie rybky ci preziju, zatial mam to 60l akva naplnene do poli cistou vodou a chcem tam dat druhu polku z akva nemusim sa obavat o ich zivoty :)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: Prerabka akva

Odoslaťod radusho » 03 Sep 2014 11:07 am

prebabal som 330 z povodneho zostali iba dva filtre vsetka voda bola nova a aj substrat dal som tam ryby hned po napusteni prezili komplet vseky bez jedinej straty dokonca sa nejakym zazrakom do akva dostalo na rastlinach aj par kreviet
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Prerabka akva

Odoslaťod bLiKaC » 03 Sep 2014 12:03 pm

Tak idem tam davat aj korene, a neviem ako sa budu chovat, lebo raz som to rak uz spravil a na skusku som tam dal len 3 ryby a vsetky boli do arana ko, tak preto ich chcem racej nechat v tej 6o chvilocku :)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: Prerabka akva

Odoslaťod cezar.milan » 03 Sep 2014 14:20 pm

Čo funguje u jedného u druhého nemusí.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Prerabka akva

Odoslaťod bLiKaC » 03 Sep 2014 17:03 pm

Ved to je ten problem, pondelok idem prerabat, poviem vam co potom fungovalo u mna :)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: Prerabka akva

Odoslaťod kvietik » 04 Sep 2014 07:09 am

zalezi aj akych tych 15 ryb tam budes mat, tercovce to snad nebudu :) , ja by som do akvarka okrem rybiek dal dake plavajuce rastlinky , ktore spotrebuju vela dusiku a potom sledovat akva (hodnoty)a spravanie ryb, menit vodu asi castesie v malych mnozstvach...drzim prsty
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Prerabka akva

Odoslaťod bLiKaC » 04 Sep 2014 12:08 pm

Dik dik, no je su to dva skalare, ale nie este dospele a potom 1o neoniek a prisavnici 3, mozno 4 neviem veru :), necham ich v malom akva prazdnom akva, budu ako v predajni :D, plavajuce mam a dve rychlorastuce stonkove, potom uz len pomaly rastuce, uvidim ako to pojde, zmena sa da urobit lahko... :)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Terčovce

Odoslaťod opicka22 » 10 Nov 2014 20:48 pm

20140301_180026.jpg
moje pôvodné akvarko
Ahojte potreboval by som poradiť. Mám zabehnuté akvarko objem 350l rozmerovo 140dx70vx45s . Choval som v ňom najskôr samotné skaláre s neonkami ale asi tak pred 7 mesiacmi som si zaobstaral mladé terčovce. Tie už dorástli pôvodné dospelé skaláre, majú sa skvelo avšak otázka je takáto. Pre info pridávam stav môjho akvarka kde ich mám s rastlinami (svetlo je skreslené lebo je to len mobilom fotené pre predstavu). Chcel by som ho prerobiť. Jedná sa o tak väčšiu prestavbu niečo na spôsob pridelenej foto kde je len koreň, piesok, nejaké kamene pre efekt a pozadie zvažujem buď čisto čierne alebo spraviť si z bridlice nejaké 3D už som raz robil. To sa ešte rozhodnem. Ide o to ako postupovať. Nemám skúsenosti s prerábkou akvarka za behu a plus s terčami a nerád by som ich nejako stresoval, alebo nedajbože aby zdochli od stresu alebo následkom parazitov. Viem si zaobstarať akvarka nejaké na pár dní lebo prerábku chcem začať po spravení pozadia všetkého čo potrebujem proste rýchlovka vybrať ryby, vypratať štrk, povyberať všetko nahodiť nový piesok, filtracia na vyčistenie vody po rozvírení bordelu. Poradíte mi ako zaobchádzať s terčovcami odlov a podobne? môj plán je vodu nespustiť. nechať ju tak ako je vybrať rastlinstvo, štrk, všetko čo tam je, pustiť filtre nech posajú kal a bordel potom dať piesok na další deň, koreň, kamene a potom ryby.
Prílohy
ff91455500494590928db5f8faa98c6e.jpg
predstava číslo dva
7e21f88614ebfad270608b85baa76ab8.jpg
moja predstava číslo jedna
Obrázok používateľa
opicka22
 
Príspevky: 50
Obrázky: 69
Založený: 21 Feb 2013 11:08 am
Bydlisko: SR, Levice

Re: Terčovce

Odoslaťod Hryzo » 10 Nov 2014 21:09 pm

vela toho poradit neviem ale jedno viem urcite ... tym vyberanim rastliniek a riesenim strku rozviris strasne vela bordelu z dna cim sa ti do vody dostane zrazu velke mnozstvo latok ktore bakterie nebudu stihat rozkladat a par dni potrva nez sa ti dostane akvarko do povodneho stavu pricom bude treba pravdaze par dni menit cast vody kvoli ustaleniu ...

tym vznika otazka ako dlho dokazes udrzat ryby mimo akva aby si neohrozil ryby zvysenymi hodnotami dusikatych a inych latok

viac napisu skusenejsi
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Terčovce

Odoslaťod opicka22 » 10 Nov 2014 21:35 pm

No to je tá vec čo potrebujem poradiť. Som si vedomí toho že to pár dní potrvá a budem musieť hodnoty merať. Len že aby som niečo nezanedbal. Vodu som nechcel meniť z dôvodu že nech je ako tak aspoň ustálená tie dusikaté to už nejako zvládnem výmenou. Len že či niekto neporadí a nevyvráti môj nápad a nepovie že lepšie je možno vodu vymeniť celú hneď alebo tak.
Obrázok používateľa
opicka22
 
Príspevky: 50
Obrázky: 69
Založený: 21 Feb 2013 11:08 am
Bydlisko: SR, Levice

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.