198-mička



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 198-mička

Odoslaťod Giftzahn » 01 Júl 2014 07:25 am

Noo ja.som praveze prestal hnojit kednto začal


jj, jasnacka ... presne podla predpisu ... ono vela ludi si mysli ze len nadmernym hnojenim sa riasa rozmaha ... napodobne je to pri vysadeni ( nahlom ) hnojenia ... pripadne zmeny navykov pri hnojeni ... taketo "hranicne" stavy riasy priam miluju ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: 198-mička

Odoslaťod Majklooo » 31 Aug 2014 16:16 pm

Ak by.mal niekto záujem o ryby Z môjho akvária darujem ich. Prechádzam na cichlidy.
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: 198-mička

Odoslaťod Viktor » 31 Aug 2014 21:55 pm

Co Vas to viacerich tak chmatlo?
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: 198-mička

Odoslaťod Majklooo » 01 Sep 2014 09:36 am

Treba už zmenu. Ešte je to V štádiu riešenia ale asi to bude aj zrealizované.
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: 198-mička

Odoslaťod Hryzo » 01 Sep 2014 11:06 am

treba uz zmenu? tuto temu si zalozil pred rokom so slovami ze ides zakladat ... to znamnea ze akvarko viac ako rok neexistuje a uz potrebuje zmenu? :) ztaujimave hehe
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 198-mička

Odoslaťod cezar.milan » 01 Sep 2014 13:20 pm

Tiež mi je to ľúto, no keď není času, tak je i takéto riešenie
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: 198-mička

Odoslaťod Majklooo » 01 Sep 2014 17:42 pm

Tak už má to proste prestáva baVít pozerať sa jak ide celé akvarko dole vodou. :( aj keď viem že toto neni riešenie ale už neviem čo mám spraviť.
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: 198-mička

Odoslaťod Hryzo » 01 Sep 2014 19:43 pm

ak by som to nechcel vzdat tak by som prestal s co2 a s hnojenim, upravil (znizil) dobu svietenia a nechal to chvylu tak, iba strazil a cistil riasy. po case by som zhodnotil aky to malo vyvin po vyradeni high tech a prisposobil sa tomu. najprv si to mal velmi pekne, potom zacala riasa a vzdal si to. mozno ti par rastliniek odide kvoli narokom ale tie celkom lahko casom nahradis novymi.

z ineho sudka - ja som mal v mojom krevetkariu 15l 11w svetlo tiez mensi problem s riasou (zelene zanesene skla, kde tu zelene stetinky na dne). kazdy tyzden som drhol skla aby som tam vobec videl ale nepomahalo tak som na to siel trosku inak (po precitani viacero clankov a tem napriklad http://prirodni-akvarium.cz/ ). znizil som osvetlenie o 2 hodiny menej, hodil tam otika a par malych plavajucich lekienok a neveril by si uz som mesiac ci viac nemusel drhnut skla. pravdaze som tam od zaciatku vobec nehnojil a co2 neriesim tiez takze to mam trochu ine ako ty ale ... . riasa sa zastavila a uz sa viac nerozsiruje len stagnuje a skor ubuda.
tym chcem povedat ze pokial stale niekde v hlbke snivas o krasnom akva ako si mal predtym treba pomaly postupne poskusat a uvidis ze vysledok sa casom dostavi. a ked das riasu pod kontrolu mozes pomaly ale naozaj pomaly zacat nas5 hnojit a co2.

ak nevies co spravit tak to skus takto a o tyzden dva napis ako sa to vyvija
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 198-mička

Odoslaťod cezar.milan » 01 Sep 2014 20:30 pm

S rybkami je to trocha komplikované, no deň, dva by vo vedre s filtrom vydržali. Založ to nanovo a použi starú vodu s filtrom, ktorý necháš bežať s tou vodou v nejakom vedre, nádobe.
Daj na spodok akva substrát zeminu (pre črepníkové kvety) zo svojho okolia a dbaj na to, aby tam bol vyšší podiel ílu. Prečítaj si toto:
http://www.prirodni-akvarium.cz/index.php?id=walstad
Potom daj ako strednú vrstvu kremičitý piesok, buď stavebnícky, alebo do pieskoviska. Nasaď nenáročné rastliny, hygrophily, kryptokorínky, microsoria, anubiasy. (niečo môžem dodať) a potom ich obsyp trebars liaporom a hotovo.
Vrátiš späť vodu z vedra aj s rybkami a filtrom a už len pozoruješ. Chybou je hneď mať holandské akvárium a akvárium s náročnými rastlinami a bez rias. To je snom každého, no každý z nás má iné podmienky a nie rovnako dlhú cestu k cielu.
Niekto má mercedes a niekto hyunday, ale jazdíme spoločne po cestách :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: 198-mička

Odoslaťod Jozef I. » 01 Sep 2014 21:09 pm

Majklooo napísal:Tak už má to proste prestáva baVít pozerať sa jak ide celé akvarko dole vodou. :( aj keď viem že toto neni riešenie ale už neviem čo mám spraviť.


Skus to znova a urob to tak ako ti radil hryzo,,, Cestou low-techu. mnoho začinajucich akvaristou sa hneď pušťa do co-čkovania čo povaťujem za chybu, pretože je to o dosť naročnejšie ako isť bez co2 a potom sa im nedari lebo nevedia nastoliť rovnovaku, nabehnu riasy a ine kalamity a cela akvaristika sa im znechuti. každy začinajuci akvarista by mal začať najskôr bez co-čkovania a ked naberu zakladne znalosti a pochopia zakladne procesy v akvariu, môžu skusiť co-čkovať.
Ono prejsť hned od začiatku na co-ťkovanie je ako robiť vodičak na veľke auto bez toho že maš vodičak na male.

Milan ty odporučaš zeminu pre črepnikove rastlinky ako substrat? ked sme sa o tom bavili, tak si k tejto problematike nebol moc nakloneny.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: 198-mička

Odoslaťod cezar.milan » 01 Sep 2014 21:45 pm

Spomeň si, hovoril som o ílu a hlavne o vyššom podiele ílu v zahr. substráte. Dokonca som ti dal linky na substráty, ktorým by som dal prednosť.
Pozri sa ešte raz :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: 198-mička

Odoslaťod Jozef I. » 01 Sep 2014 22:32 pm

Ano a tiež že naším substratom moc neveriš, že nie su na urovni tych zahraničnych a linky si dal na substraty pre vodne rastlinky. Viem čo si napisal a viem, že tvoj nazor ohladne zeminy v akvariu bol skôr skepticky či zdržanlivy, Než suhlasny. Preto ma teraz trochu prekvapilo že zeminu do akva radíš.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: 198-mička

Odoslaťod cezar.milan » 01 Sep 2014 22:43 pm

Rovnako som ti písal, že používam takto zeminu z ihličnatého lesa, odhrniem ihličie a nakladám...., spomeň si :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: 198-mička

Odoslaťod Hryzo » 02 Sep 2014 05:57 am

rieste majkla a nie nejaky minispor o to kdo ma vacsieho ... ja stale cakam na majklove vyjadrenie ako sa rozhodol ci sme ho presvedcili a nie na to kdo kde napisal nazor o zemine ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 198-mička

Odoslaťod Majklooo » 02 Sep 2014 13:00 pm

Ďakujem že ste aspoň niekto reagovali na môj problém. Hryzo: no aj to má už napadlo, A aj že nanovo založiť ale to už by som potom všetko urobil úplne inak od základu len na to už veru financie niesu :/ potom som dostal možnosť aj na väčšiu vaničku (360l) ale to zase to staré známe financie.. A ešte som mal jeden nápad že založiť znova starú 112ku A presunúť tam niektoré z týchto rybiek. A toto použiť na cichlidy. Ale fakt neviem čo mám teraz urobiť. :(
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: 198-mička

Odoslaťod Majklooo » 02 Sep 2014 13:05 pm

A zaujímavé je ešte.že dole V obyvacke mám 17l mini A tam neni žiaden problém. Cistim max 1x za mesiac A vodu mením tiež. A funguje super. Ale každé akvarko je iné.
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: 198-mička

Odoslaťod Jozef I. » 02 Sep 2014 18:05 pm

Hryzo napísal:rieste majkla a nie nejaky minispor o to kdo ma vacsieho ... ja stale cakam na majklove vyjadrenie ako sa rozhodol ci sme ho presvedcili a nie na to kdo kde napisal nazor o zemine ...


Milý pán Hryzo.
Pokiaľ viem riešili sme ako by mal majklooo postupovať v pripade že by sa rozhodol založiť akva znova, ako postupovať a padla aj tema na zaminu, čo je myslím dosť dôležita vec, hlavne preto, že použitie zeminy (v tom majklooovom akva!)nie je štandartne riešenie a spajaju sa s tym aj určite rizika, no na druhu stranu ak sa to podari, tak je to podla môjho nazoru vyborny vyživny substrat, ktoreho životnosť je oveľa dlhšia ako komerčných vyživnych substratov - prakticky to potvrdene nemám. A su ludia ktorý ju používaju a maju vyborne vysledky.
takže išlo o riešenie majkloooveho akvaria a nebola to hadka a spor už duplom nie. takže vaše detinske "zbuzerovanie" (poprosím nechytať za slovička) bolo prinajmenšom nevhodne. A tiež nemám 15 rokov aby mi niekto pisal take hluposti! vďaka za pozornosť.


Milan ano viem a to bolo ohladne emerzu čo už skutočne patri niekam inam :).
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: 198-mička

Odoslaťod cezar.milan » 03 Sep 2014 13:34 pm

Hryzo napísal:rieste majkla a nie nejaky minispor o to kdo ma vacsieho ... ja stale cakam na majklove vyjadrenie ako sa rozhodol ci sme ho presvedcili a nie na to kdo kde napisal nazor o zemine ...

Veľmi rýchlo si prešiel z nováčika a "poslucháča" na rádcu a teraz už aj na sudcu. Tiež ťa poprosím, aby si si takéto výroky niekam schoval. Nakoniec aj keď podľa teba to bol spor, tak to bolo k veci a verím, že aj tebe tieto poznatky prišli vhod.



Majklooo, odpusť :angel:
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: 198-mička

Odoslaťod Majklooo » 03 Sep 2014 16:38 pm

Ale chalani ;) Milan V pohodke nič sa nestalo :) len stále neviem čo ďalej :(
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: 198-mička

Odoslaťod Majklooo » 03 Sep 2014 16:42 pm

A ozaj neviete cím to môže byť keď som dnes len tak čistil akvarko tak som prebehol prstom po listoch anubiasov A je na nich taká biela škrupinka..sem tam už aj čierna A pod tým je krásny zelený list rastlinky. A mám to aj po koreni.
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: 198-mička

Odoslaťod Hryzo » 03 Sep 2014 18:29 pm

cezar.milan napísal:Veľmi rýchlo si prešiel z nováčika a "poslucháča" na rádcu a teraz už aj na sudcu. Tiež ťa poprosím, aby si si takéto výroky niekam schoval. Nakoniec aj keď podľa teba to bol spor, tak to bolo k veci a verím, že aj tebe tieto poznatky prišli vhod.


nemienim sa hadat ani nebudem pokracovat v tomto rozhovore len aby ste si nemysleli ze som sa utiahol - po prvom sprdnuti (a uznavam ze bolo pravoplatne) si velmi davam pozor co radim a radim naozaj len v tom na co som uz dosiel sam (vid moja rada v tejto teme a jozefov suhlas na moj nazor i ked mozno nie s uplnym znenim)
sudca? nie nerobim rozsudky len som vas priatelsky chcel upozornit ze ste z mojho pohladu zacali do seba ohladom zeminy pricom to iste ste riesili v teme o zemine a dal sa ten rozhovor viest trosku inak
dotklo sa vas to? ospravedlnujem sa ak ano ale mne to pripadalo ako keby ste mierili na odbocku od temy - poradit ohladom zeminy na dno je jedna vec ... postrkovat sa kdo co kedy napisal je druha a podla mna mimo majklovho akva...
nemienim riesit spory ani prudit a tymto prispevkom o tom koncim len som si chcel povedat svoje

majklooo - daj na rady chalanov (moje kludne ignoruj) a skus dat to akva do poriadku ... cichlidy su same kamene ... akva s rastlinkami ala to co si mal je ovela krajsie
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 198-mička

Odoslaťod Majklooo » 03 Sep 2014 18:40 pm

Bože už sa nehadajte.. Kaslite na to!!!. Asi bude tak.že spravím 112ku.A toto bude na cichlid. Alebo druhá varianta že.skúsim toto prerobiť.
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: 198-mička

Odoslaťod cezar.milan » 03 Sep 2014 18:41 pm

Majklooo napísal:Ale chalani ;) Milan V pohodke nič sa nestalo :) len stále neviem čo ďalej :(

Veď ja som ti už napísal. Tu máš aj foto zložiek na dno
Prílohy
P1070450.JPG
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: 198-mička

Odoslaťod Majklooo » 03 Sep 2014 20:47 pm

Milan A keď sa to premiesa pri sadeni? Nebude to niečo zlé? A ako pridem na to ktorá hlina je tá pravá?
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.