Loki 54 litrov - TwoWorlds



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod chnuro » 08 Sep 2014 11:39 am

Cau,

ad 2.: chemicka polievka sa neudeje, pri EI je tak obrovská spotreba živín, že nejaké enormné hodnoty tam nikdy nenameriaš. Môžu kolísať, ale nikdy nevyskočia nad nejakú únosnú hodnotu práve kôli veľkým výmenám vody a silnému osvetleniu.
ad 3.: tak tych 3,6 cykla namiesto 6,3 uniklo aj mne. Dopocitat to zvladnes, ked nie, daj vediet.
Zasobne roztoky mikro prvkov maju mensie objemy, lebo sa davkuju iba 3x/tyzdenne a makro 4x. MgSO4*7H2O je "heptahydrát", čiže na 1 molekulu MgSO4 je naviazaných 7 molekúl H2O. Do pripravenej vody teda "sypeš" ďalšiu vodu. Nie som chemik, ak sa mýlim, tak ma snáď martin_s opraví. Kalkulačku som konzultoval s ním.
Všimni si, že kalkulačka s týmto uvažuje. Pri príprave roztoku je aj stĺpček: "množstvo vody po uvážení pridania hydrátov" ;-).
ad 4.: ach ten e-bay. Bud si vahu skus od niekoho požičiať, alebo si na dobu určitú kúp kompletný balíček EI, kde máš chemikálie už navážené. Skratka sprav cokkolvek, aby si mohol v tomto hnojení začať, lebo svietlo, CO2 a ziadne hnojenie nikdy nebude fungovat.
ad 5.: zatial plati 1/4 davka, po dvoch tydnoch zhodnotime stav uvidime co dalej. Rozhodne si netrufnem povedat uz teraz, kedy a ako nabehnut na plny rezim.

btw: EI skor alebo neskor kazdeho prestalo bavit. Je to ale jednoduche sa s nim namotivovat, ako to donutit rast. Casom som presiel k vlastným úpravám, ktoré som probližne popísal v mojom predchádzajúcom príspevku. Princíp je zmerať a skorigovať dávkovanie s nejakými cieľovými hodnotami. Toto hnojenie je asi 10min. navyše práce k výmene vody. Ale nechajme to na teraz tak. Estimative Index funguje, pokial mas spravne nastaveny pomer svetlo:CO2, cisty filter, nic ti nehnije v dne, pravidelne menis vodu a pod. Naucis sa zaklady. Potom sa da experimentovat s hnojením.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Reklama

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 08 Sep 2014 12:52 pm

Ahoj

ad2.: jasne, chapeme
ad3.: pomer medzi 3,6 a 6,3 je presne 1,75 - cize ak tomu rozumiem pridam 1,75x5,36gK2SO4=9,38g a rozmiesam v 175ml vody
ad4.: ved totok - ebay :-(, dnes som dlhsie v praci, ked sa marlo ukaze na akvaland.sk tak sa opytam ci mozem prist neskor k nemu a zoberiem EI balicek. Ale tym padom: (fakt prepac)
- v originalnej recepture je system pridvania sypkeho Mg.... rovno lyzickou. Cize ziadny roztok? alebo to mam prepocitat, zarobit s vodou a davkovat?
- mam si to cele preratat na 45L alebo mozem "odhadom" podla povodnych davok - cize pocitanych na 50L
- alebo si to mam cele vyskusat a cele preratat na 45? aby som sa to naucil a u tebe overil, ci aj spravne :-)
ad5.: samo, ze plati, ze aj ked zamiesam original EI recepturu, tak najskor pojdem 1/4 davkami, musim to nejako prepocitat na 4ml aby som mal lahsie davkovanie (ako delit 3,5ml)

Preco sa akvaristicky set v predajniach nenazyva - "Sada maly chemik-biolog-mat-fyzik-technik." ???
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod martin_s » 08 Sep 2014 13:06 pm

chnuro napísal:MgSO4*7H2O je "heptahydrát", čiže na 1 molekulu MgSO4 je naviazaných 7 molekúl H2O. Do pripravenej vody teda "sypeš" ďalšiu vodu. Nie som chemik, ak sa mýlim, tak ma snáď martin_s opraví. Kalkulačku som konzultoval s ním.
Všimni si, že kalkulačka s týmto uvažuje. Pri príprave roztoku je aj stĺpček: "množstvo vody po uvážení pridania hydrátov" ;-).

Presne tak to je ako pises. Ak na pripravu roztokov pouzijes hydrat (krystalohydrat) tak s naviazanou vodou je potrebne pocitat pri vypocte potrebneho navazku. V niektorych pripadoch je rozdiel medzi navazkom bezvodej latky a krystalohydratu dost podstatny.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod mosfet » 08 Sep 2014 13:14 pm

Bavíte sa o akvaristike alebo vyrábate nejakú biologickú zbraň ? :-)
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod chnuro » 08 Sep 2014 13:20 pm

Loki,

ad 3.: tak je, ako pises. Teraz mozes vyuzit ten stlpcek, kde sa pocita celkove pridane mnozstvo K v jednom cykle. Povodne mienene hodnoty som napisal do uplne prvej zalozky, kde som uz spomenul, ze si mozes napisat co chces.
ad 4.: No je to treba nejako riesit. Pozeral som to odporucene davkovanie ako to ma napisane marlo na stranke. Ja riedim aj MgSO4 do flasky, lebo mam dost male akvaria. Jeho rozpustnost vo vode je pomerne slaba a aj davka roztoku by bola potom v desiatkach ml. Preto je tam informacia o "lyžičkách". Kľudne choď do toho. Keď ti príde váha, nevylievaj to, možno ostaneš aj pri originálnej receptúre. Takto si nútený to vyskúšať :-).

martin, dik :-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 08 Sep 2014 13:47 pm

Este kontrola prosim.

Cize kym nemam vahu a budem predpokladat ze v kadzom sacocku od akvaland.sk je navazene presne tak ako maju v popise a zaroven chcem dodat tyzdenne, tolko prvkov kolko je na stranke uvedene, tak by to malo byt takto ako je v kalkulacke?

Jedine co neviem nejako ovplyvnovat, asi nechapem vztahy, mnozstvo vody, tak aby som nemusel mal doma litrove nadoby.
Cele je to ale naviazane na to, ze:
1. nemam zatial vahu
2. chcem pouzivat 4ml/denne na roztok. lebo na zaciatok chcem 1ml/den (cize 1/4 z beznej davky.)

Comu ale nerozumiem, v legende je uvedene ze Mg mam mat v pomere 60% mnozstva KNO3. Cize ked vidim v K40 (hnojenie) hodnotu 0,41 - mam to brat ako klasicke matematicke vyjadrenie? cize teraz tam je len 40% a mal by som pridat? niekam?
cize naprilad by som ten Siran rozmiesal len v 150ml vody a tym padom sa dostavam na hodnotu 0,66?

Vidim to spravne? alebo uplna mimoza?
dik
EI_loki_54L.xlsx
(218.04 KiB) Stiahnutá 243 krát
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod chnuro » 08 Sep 2014 14:19 pm

Myslim, ze tie sacky budu navazene dost presne na dany ucel (nie sme v labaku :-), ako tu uz bolo navazene).

Natukal si to do kalkulacky pekne. Presne tak to hnojenie moze vyzerat. Evidentne si pochopil prnicip s tou tyzdennou davkou. Super.

Ohladom mnozstva Mg, tak to trosku rozporuplne. Inak sa premietne koncentracia Mg u niekoho, kto pouziva reverznu osmozu a u niekoho, kto pouziva vodovodnu vodu s tvrdostou >20. Mg je obsiahnute aj vo vodovodnej vode a preto je mozno aj zbytocne pocitat nejake pomery.

Informacia o pomere Mg:KNO3 je akesi voditko, ked nevies ake mnozstvo Mg zvolit. Vsimol som si, ze azet dava asi 1/3 z toho, co odporuca EI. Tak teraz si vyber. Nedostatok Mg som pozoroval osobne iba na staurogyne repens, ked zhadzovala listy.
Ja myslim, ze nic medzi davkou azetohnoja (3,5ppm) a EI originalom (10ppm) nepokazis.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 08 Sep 2014 14:26 pm

Ani nevies ako si ma potesil odpovedou.
Kedze mam stauro, tak budem radsej davat viac Mg. A potom budem ladit. Asi som sa dostal do stavu - Hnojic-Ladic - mojej klasifikacnej stupnice akvaristu :-)

Uz len keby sa Marlo objavil u seba v obchode aby som vedel, ci dnes mozem prist. Liekovnice idem riesit po praci.
Opat sa ozvem. zo zapisom do dennika.
Zelam pekny den.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 09 Sep 2014 22:08 pm

aktualizacia

- marlo nesklamal (dakujem) - Estimative Index balicek bol skladom a opat prisposobenie sa zakaznikovi, casu (aj ked ma to uz fakt mrzelo, lebo tento-krat bol nakup mensi a uz si pripadam otravne :-(, sorry marlo)
- pre info: EI balicek (original od rostlinne-akvarium.cz, predava aj marlo - akvaland.sk) ma len tri balicky - MgSO4x7H2O, TensoC a NPK - cize makro je jeden zmiesany balicek, takze aj idem na tri flase
- podla kalkulacky idem v systeme:
1. flasa: NPK + 400ml vody - 1ml/kazdy neparny den
2. flasa: Mg.. + 150ml vody - 1ml/kazdy parny den
3. flasa: TenC+ 250ml vody - 1ml/kazdy parny den

- chnuro este raz dakujem za pomoc, reakcie a diskusiu aj cez SS - asi sa ti tak skoro nedodakujem

Update techniky:
- externy AtomizerUP 8/12mm - vymena za interny atomizer, takze v akvarku uz nie je ziadna hadicka, cca hodinu mi trvalo cele skonstruovanie a nastavenie. Oproti difuzoru a internemu atomizeru (tzv. bazuka) su bublinky jemnejsie, pocet dodavanych bubliniek ostal rovnaky, cize laicky to beriem ze obsah pustaneho CO2 je rovnaky, len vstrebanie do vody je efektivnejsie. zajtra zbezne skontrolujem DropChecker
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod chnuro » 09 Sep 2014 22:35 pm

Nemas za co, este si len na zaciatku a caka ta vela roboty. Ale pokial ta to bavi, tak si na spravnej ceste ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod triscene » 09 Sep 2014 23:07 pm

Loki, vodou snad myslis destilku alebo RO vodu ;)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 10 Sep 2014 08:41 am

triscene napísal:Loki, vodou snad myslis destilku alebo RO vodu ;)


Priznam sa - nie - voda=vodovodna voda.

Uvedomujem si ze vo vodovodnej su urcite prvky, ktore ovplyvnuju samotny roztok. Zatial som to bral ako v instrukciach na balicku - "stačí obyčajná z vodovodu".

RO - aj ked vzhladom na tu moju tvrdsiu vodu by to bolo mat doma super, len zvazujem ci to pri mojich 54+20akvarkach vyuzijem. Nechcem sa dostat do situacie, ze budem preplacat za membrany kvoli nevyuzitiu. Ale opat priznanie - RO mam nastudovanu velmi letmo, velmi velmi letmo. Ked na to pride cas, tak nastudujem a pripadne ta oslovim, lebo viem ze ty toto kvoli krevetkam pouzivas.

Destilka - tu pouzijem potom, ked zamiesam druhu verziu - 5flaskovu - a zaroven idem namiesat 4dKH vodu, takze destilka bude.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod chnuro » 10 Sep 2014 09:51 am

No ja beriem ako samozrejmost, ze voda na roztok pre zasobne roztoky = destilka, resp. lepsie demi voda. Nie je to len o "nepresnosti". V zasobnou roztoku su take koncentracie NO3, PO4, Fe, K,... ze ich koncentracie vo vodovodnej vode sa da zanedbat. Skor je problem pripadne biologicka aktivita - tolko moje chapanie.

Co sa tyka vyuzitia RO, tak ju pozuivam a to mam doma 64L a 20L akvaria. Nie je to nutnost, ale využitie si našla a za 3 roky používania som menil iba vstupné filtre, občas oplach nembrány.

Naco chces miešať KH4 vodu? Tipujem, že je to pre napln do DC. Tomuto riešenie vo mne vyvoláva pochybnosti.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 10 Sep 2014 11:08 am

biologicka aktivita - v tych sackoch, aspon som tak pochopil su stabilizatori. Ak som to pochopil zle... tak opat moja chyba (sakra), ale budem to sledovat. Flase su v suchu, tme,... A ono ked by som to mal brat do uplnych dosledkov, tak tym ze otvaram tie flase, tak ani destilna nepomoze uplne - prasnost, vznik bakterii a bordelu, proste nie sme v sterilnom prostredi.
Ale ako som napisal, pri 5 flaskovom rieseni pojdem urcite do destilky/demineralky - to bolo aj v plane.

RO - no dobre. :-) zacnem o tom uvazovat. :-)

4dKH - ano, napln do DC. chapem ze toho namiesam liter co je uplne zbytocne, ale... A ake pochybnosti to vyvolava?
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod chnuro » 10 Sep 2014 11:52 am

Nehovorim o sterilite, len skor o prevencii nedat roznym pliesňam a bakteriam dovod začať sa tam rozmnožovať. Stabizizatory su presne na to, čo si myslíš. Osobne používam 0,05g vanilínu (mám ho v roztoku, nevážim ho zakaždým) /100ml roztoku a asi 0,10-0,15g kyseliny askorbovej / 100ml roztoku. Napriek tomu sa obcas stane, ze po 3-4 tyzdnoch niektore roztoky obsahuju plavajuce čudá. Myslím si, že je to nejaká huba a roztok vtedy už nepoužívam a spravím si nový. Skrátka nič nie je 100%.

RO naozaj nie je nutne. Momentalne ju pozivam skor z presvedcena. Ale mäkká voda rozhodne prospieva okrem rastlín aj rybám, zvlášť tetrám.

Vlastná výroba kvapaliny do DC pre mňa skrýva ďalšiu neznámu. Po jej výrobe by to chcelo otestovať, či reaguje rovnako ako napr. náplň od denerle. Neviem prečo s týmto až tak vymýšľať, keď náplň potrebuješ meniť v DC asi raz za mesiac, možno aj za dva. Finančná úspora na vlastných riešeniach je z dlhodobého hľadiska smiešna.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 10 Sep 2014 13:02 pm

chnuro napísal:...náplň potrebuješ meniť v DC asi raz za mesiac, možno aj za dva....


podla par diskusii a aj odporucanie z inych for som prisiel k tomu, ze najma na zaciatku je dobre to menit pri kazdej vymene vody.
Preto som chcel ist do tohto.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod chnuro » 10 Sep 2014 14:18 pm

Ako eko riešenie používam toto: https://www.aquasabi.de/co2/co2-dauerte ... eck-250-ml
Kedysi dávno som to objednával s Giftzahnom. neviem či ešte odtiaľ objednáva. Je tam dosť drahý shipping, ale keď som zariaďoval akvária, tak sa tam dalo ušetriť zopár € a viacerý sme si rozdelili náklady na dopravu.

Diskusie napr. o CO2 a osvetlení nesledujem, lebo sa tam rieši stále to isté dookola. Inak nevidím dôvod na to prečo to meniť každý týždeň. Jasné, po čase reagent vybledne, ale po týždni? Daj link kde sa to preberá a niekedy sa na to kuknem.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 10 Sep 2014 14:52 pm

ked to najdem urcite pridam link.
ale aj tu je to uvedene:
http://www.rostlinna-akvaria.cz/mereni- ... checkeru-9
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod triscene » 10 Sep 2014 21:59 pm

Oukej, uz ani nie moc kvoli krevetam hoci to stale pouzivam plus GH+, ale hlavne kvoli moru :)
Ja mam membranu asi tri roky, teraz som nedavno menil predfiltre a pridal dalsi a ta membrana znese toho este az az. Treba ju preplachovat tak 2x za tyzden co robim ked robim vodu na odpar a na vymenu. Dnes su RO skoro zadara :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 14 Sep 2014 19:24 pm

Aktualnizacia po vymene vody.

hodnoty:
nejak som zblbol nachystal si testy na NO3 a PO4 a.... spomenul som si na ne ked som tam zacal liat poslednych 5 litrov novej vody. takze nemam info. :-(

riasy:
neuveritelne/alebo uveritelne - ziadne prirastky, skor ubytky.
zelena prachova - nula bodov, este chvilku a budem musiet prikrmovat krevetky a seweliu - kamene sa opat zacinaju beliet. zelene su uz len na par miestach. normalne mi zacina chybat.
hneda - nic. len pozostatny pri substrate kde to proste neviem vycistit bez toho aby som riadne nerozryl dno. nechavam tu tak.
ruducha - nic. ziadna nie je.
sinica - ci co to bolo - tak ako bola pred tyzdnom, tak aj ostala. respektive zmensuje sa a odchadza prec.
staghorn - ja neviem, ci to vobec bolo to co ste mi pisali. na par listoch to este je - stauro - ale je to take nedozivene a odchadza to prec. a to som nerobil ziadne utoky s EC.

rastliny:
heterantera - rastie ako sialena. dnes masivne strihanie. konce uz nemam kam ani sadit. teda miesto aj je, ale chcem aspon trosku udrzat zelany layout. takze asi nabuduce idem pisat inzerat :-)
hydrocotyle - neuveritelne sa rozrasta a je krasne zelena. radost pozerat.
stauro - toto ma tesi najviac. krasne zelene listy, bez znamok ten sinicoidnej hnusoby. odstrihnutych par rastliniek a zahustenie layoutu.
echynac - zastipnute dva vyhony. musim na neho davat pozor. bez toho mi zarastie do celeho akvaria. riadny rychlik v rozrastani.
pinnatifida - zastihnuta a ostihnutia pouzite na zahustenie. niektore sa tlacia vyssie, niektore ostavaju pekne v nizkej forme.
buces - oba bucesy sa vycistili od rias a oba maju po dva nove listky.
Po burze:
pridane dva korene blyxa (dik skala), cely kosicek rotala rotundifolia (od ralfa, aj ked emerzna forma, takze chvilku to bude trvat) a hemianthus micranthemoides (ostalo mi z 20L akvarka a tak som to supol pred pinnatifida) a..... dalsie 4 bucesphalandry (dik peter-trnava, ja ich proste milujem)

hnojnie:
stale pokracujem v 1ml davkach

svetlo:
stale na 5 hodinach (17:00 - 22:00)

Tot vsjo priatelia

Dakujem vsetkym za pomoc. Zacata cesta ukazuje svoje prijemne stranky. Radost pozerat do akva.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod chnuro » 14 Sep 2014 21:10 pm

Popisujes pokrok ale chceme foto. Lepsie je vidiet, ako citat. Ale ked sa pozriem na tvoje fotografie, tak je to katastrofa. Nie su tam žiadne detaily.

K akvaristike patri trosku aj problematika fotografie. Nemas po ruke aspon kompaktný fotoaparát s možnosťou poloautomatických a manuálnych režimov? Hoci si ho občas aj požičať? Dajú sa s tým robiť oproti telefónu zázraky. Ak sa ti podarí nejakú mašinku nájsť, poradím ako odfotiť akva nech tam je niečo aj vidieť.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 14 Sep 2014 22:17 pm

Ano, ano, ano. Fotky su katastrofa. Snazim sa z tej Lumie co mam vymackat maximum. Zial kompakt ani zrdladlo teraz nemam.

Skusil som nastavit ISO na 100 a 200 a zaroven aj uzavierku na max.1/125 a 1/200. Zial telefon sa mi zle ukotvuje. Ale ved kukni. Vidim ze to nie je ideal.... ale moznto to ukazel lepsie.... a zavesil som to v plnej velkosti na ulozisko...tak skus

https://onedrive.live.com/redir?resid=D ... lder%2cjpg

Ak sa s toho dalo co to vymackat, tak je to toto. Skusim pozicat kompakt. A stativ. A urobit si ciernu lepenku na zakrytie okolia akva. Daco o foteni malo viem. Takze kludne mozeme ist do foto-reci :-)

Ale verim, ze aspon tieto dve fotky co to povedia.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod chnuro » 14 Sep 2014 23:56 pm

No toto ma od katastrofy daleko, ale od dobrej fotky tiež. Keď vieš už toto spraviť s tým telefónom, tak vypni "blesk" alebo ako to chce výrobca volať, pretože v porovnaní so svetlom akvária je jeho výkon oveľa nižší. Bez toho blesku by si bol schopný fotiť aj kolmo k sklu akvária (to je cieľom).
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod vincent van gogh » 15 Sep 2014 13:42 pm

Loki12 napísal:Ano, ano, ano. Fotky su katastrofa......... Skusim pozicat kompakt. A stativ. A urobit si ciernu lepenku na zakrytie okolia akva...

Tak,tak. :wink:
Chnuro načal dôležitú otázku..... :pivo: Fotiť treba! A vela! :mrgreen: ....a nemusíme byť alo Helmut Newton (ako dobre,že už nie sú kinofilmy)

(Skús potom aj záber,kde budú vertikálne hrany akva rovnobežné s displejom.)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.