Hryzo - prerabka 54L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod martin_s » 14 Aug 2014 10:34 am

cezar.milan napísal:Za svojím si stojím, svetlo nieje príčinou rias v akváriu.

Takto jednoznacne sa to tvrdit ale neda, kedze ide o sucinnost viacerych faktorov (svetlo, ziviny, pH atd.). Rovnako sa to neda zovseobecnovat pre vsetky druhy rias, pri inych rastu zelene, pri inych hnede, cierne, cervene atd.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Reklama

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 14 Aug 2014 19:58 pm

tak od dneska tam uz lozi jedna ampularia na cistenie (hned sa vrhla do povlaku na dreve) a znizil som dobu svietenia (po pracitani par dalsich clankov) na od 13ej do 21ej s hodinovou prestavkou v strede

ak by podla vas bolo to svetlo zle nastavene rad prijmem akekolvek rady
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 18 Aug 2014 18:27 pm

ampularia nieco spapala a nieco pomaly tusim odchadza tak dufam ze do tyzdnov bude drevo ciste. dnes tam presuniem par krevetiek na test, potom spravim aspon papierikovy test (priblizne hodnoty mi zatial stacia kym neuvidim nejaky problem) a ked bude secko OK budem postupne obden presuvat dalsie a dalsie krevetky az tam budu secky.
valisneria sa zatial drzi ale moc rychlo jej to nejde, eleo +- stale rovnako, odislo jej par listov ale to neije nic neobvykle, vyskocila trosku riasa na okrajoch crypto ale inak secko poho
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Jozef I. » 18 Aug 2014 19:55 pm

mal som raz eleo zasadene ale len par trsov malych a dlho dlho vôbec nerastlo, odhadujem asi mesiac dva ale ani nechradlo, tak som ho tam aj nechal a potom zrazu som našiel jeden šlahuň a mile eleo začalo rasť ako sproste :).
teraz ho mám emerzne a rastie pekne :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 19 Aug 2014 21:42 pm

tak ked tak pozeram to eleo tak sice cca polovica listkov zhnedla a pomalicky odchadza ale zvysna polovica je krasne zelena tak sa to asi musi len same poriedit a zregenerovat, naopak som ale nasiel par mladich listkov takze umierat urcite neumiera len sa musi ustalit a verim ze svetlo jej akurat staci.

na druhu stranu tie 2 clunky co som tam nasiel a rozpucil snad boli jedine zatial som dalsiu neobjavil ale zase som tam objavil takych miniaturnych (1-2mm) bielich cervickov ktory sa plazia po skle a neviem co to je. hranatu hlavu to nema keby daco ale pojdem nieco pohladat tu na fore ci to nahodou v tej tone informacii niekde nenajdem. najprv som si vcera vsimol male biele bodky na skle (asi vajicka ci co) a dnes uz aj niekolko tych cervickov. snad to niesu nejake zle ktore by mohli uskodit krevetkam. tym testovacim sa zatial dari co som rad. foto sa btw ani nepokusim robit nemam fotak na to aby som take mini fotil nemam sancu.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod kvietik » 20 Aug 2014 08:15 am

Kód: Vybrať všetko
objavil takych miniaturnych (1-2mm) bielich cervickov ktory sa plazia po skle a neviem co to je

predpokladam, ze to bude iba nejaky nalevenik-neskodne
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Giftzahn » 21 Aug 2014 07:33 am

njn, bud to alebo zeby male ploskule .... tie sa tiez rady plazia po sklach .... a hlavne k veceru ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 21 Aug 2014 08:25 am

ani po precitani X stran a pozreti X obrazkov to neviem presne urcit ale nahodil som tam 4 mladych samcekov endleriek a snad sa o to postaraju ...

mimochodom tie endlerky spasaju ten bordel na dreve (na fotke 2 strana) ako najvacsiu lahodku na moje prekvapenie :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 21 Aug 2014 21:31 pm

nejaka zahada .... zmizol mi jeden samcek ... neviem ho nikde najst a plavaju mi tam len traja ... asi nezvladol a krevetky ho dali dole kym som bol v praci bo som nenasiel ani telicko ani pozostatky z neho :( minutka ticha za obet ... zajtra pre istotu spravim test ci je voda v poriadku ale ampularia, krevetky a aj zvysne 3 endlerky sa tvaria stastne uvidim ako to dopadne
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 27 Aug 2014 18:32 pm

len tak info ako pokracujem ak by sa zazrakom nasiel nikedo koho to zaujima :p

mach krasne bujnie, crypto v pohode, amania zhodila spodne listky ale inak problemy ako laik nebadam a eleo je eleo, tam treba cas.
oskrabana zelena riasa zo skla.
dnes som tam presunul po vymene vody dalsie krevetky uz by ich tam malo byt 27 i ked pri nahodnom pozreti nevidim viac ako 15, skryvaju sa aj ked neviem kde. jedna posla bo sa nechala vcucnut do toho filtru zo setu a ked som ju vytiahol bola taka slaba ze endlerky to hned vyuzili a zacali ju dobat. zacal som kvoli tomu uvazovat o uplnom odstraneny toho filtra a nechat tam len molitan na vzduch (mozno otazka ci 54-ku s cistym asi 40-45 taky filter v pohode utiahne - vzduchovac tetra aps 50 + dvojramenny molitanovy filter).

fotku zatial nedavam nieje sa moc cim chvalit tak s nou pockam
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 08 Sep 2014 17:20 pm

ked som fotil slimaka tak som si povedal ze ked nic tak sem hodim aspon fotku ako sa mi dari mojmu machu tak tu je

mach po mesiaci.JPG
cca mesiac odkedy som ho tam dal


uz pomalicky rozmyslam ci ho netreba zastrihnut ked chcem krasnu velku korunu z neho spravit
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 08 Sep 2014 21:17 pm

tak prave po skaredom divadle ako endlerka schrumla prave narodenu krevetku som samcekov radsej dal prec a zatial to ostava len pre krevetky ... krevetky su mi v tomto prednejsie hlavne ked som konecne nasiel tabulku stupnovania red cherry a zistil som ze tam mam minimalne jednu najvyssieho stupna ktora je tehotna :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod radorado » 08 Sep 2014 21:39 pm

Ani sa necudujem, nemaju sa velmi kam schovat. Velky chumac javskeho machu by to vyriesil, mlade by vyliezli uz dost velke :)
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 11 Sep 2014 17:15 pm

nieco malo tam mali ale ta trubka sa vytrcala na molitane uplne naholo :)

par drobnosti:
-kedze som doma mierne chory tak som chytil mierne naladu na doladenie akva a nieco malo som vymyslel ale fotku dam az najskor zajtra bo tam mam malo rastliniek a dnes vecer si pre par idem
-neveriaci : nehnojim ani nedavam co2 a eleo sa dari, sice som zvysil osvetlenie co ste sa mohli docitat predtym ale prestali hnednut listky a uz zacalo pustat nove mlade vyhonky a pomaaaalicky sa zacina tahat od tych trsikov do stran tak casom (asi dlhy cas kedze som low tech) to nakoniec chyti ten kobercekovy efekt
-clunka je asi nesmrtelna ... po chvylkovej (asi tyzden az 10 dni od poslednych 2 zabitych) odmlke som dnes pri a po prerabke natrafil na 7 kuskov co znemana ze skor ci neskor sa mi tam predpokladam zase nekontrolovane rozkotia a to tam niesu ziadne povodne rastlinky a akva bolo cele vychemiovane proti nim, vysusene a dany novy strk. hold je to asi moj bozi trest ich mat ked ich nechcem :)

takze najblizsie snad uz nova fotka s plnsim akvarkom
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 12 Sep 2014 15:31 pm

no rastlinky vcera este neboli bo chalan nestihal, dnes nestiham ja tak budu asi najskor zajtra ale fotky sem predsa len dam, aspon zatial mozte kriitizovat a radit

ako prve momentka ampularie ako spala na zihlave a strazila si ju :)
ampularia spi.JPG
takto si strazila varenu zihlavu :)


a takto vyzera akvarium po vcerajsom hrani sa - verim ze okrem prisadzania dalsich rastliniek uz posledny zasah na dlhsiu dobu
cele.JPG


su tam plochy predpripravene na dalsie rastlinky ku ktorym budem rad pocut vase nazory ak sa vam bude chciet
viem ze ta cierna bridlica tam moze posobit kontrastne ale robil som s tym co som mal doma viac sa mi uz vymyslat nechcelo a podla mna to tam nieje take hrozne :)
Naposledy upravil Hryzo dňa 12 Sep 2014 15:41 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 12 Sep 2014 15:34 pm

a teraz postupne

lava strana "terasa" - nechal som tam miesto na dalsie rastlinky, moja predstava je tam dat vedla ammanie bonsai este ammaniuu senegalensis (tu este nemam ale ak neporadite nieco ine kupim) a za ne egeriu densa (ta meska uz tam mala byt)
lava str.JPG


pod "terasou" ocakavam eleo ze casom spravi travnicek a tot vse
travicka.JPG
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 12 Sep 2014 15:41 pm

v strede je zatial prazdno ale pred molitan planujem nieco vyssie na zakrytie - zatial nemam vybrane co a rad budem pouceny od vas, zatial jedine co sa mi crta je z jedneho inzeratu ammania gracilis. tipek mi ale pisal ze dostanem aj rastlinky do 40cm co je pre mna vela takze jedine ze by som ju rovno zastrihal a spravil tam vacsi kricek, pred nu musim vymysliet nieco bud nizke alebo nechat volnu plochu ktoru casom zarastie bud crypto z prava alebo eleo zlava alebo sa obaja podelia nooo
stred.JPG


a prava strana tam sa posunul ten moj machovy koren a pod neho som narval nahusto vsetky crypta aff. co som tam mal a spravil som krevetkam "avatar tree house", anubiasy tam ostali len ich nevidno bo su zozadu (vidno na fotke) a za nim som nechal miesto na nieco vysoke na zakrytie ohrievaca - momentalny plan je hygrophila corymbosa (ta tu tiez uz mala byt s egeriou)
prava str zad.JPG



no a teraz ma mozte znicit :?
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 13 Sep 2014 16:05 pm

dnes som par rastliniek uz zohnal tak som ich tam nahodil a tu je aktualizacia:

do laveho rohu na "terasu" pribudla hygrophila corimbosa 2 stonky, cryptocorin wendii "green" (tak to predaval tipek ale je dost do cervena hehe) a egeria densa (tej je zatial len troska ale ta sa urcite velmi rychlo rozrastie
do stredu prislo mne zatial nezname ale casom sa identifikuje sa
a do pravej strany za drevo pribudli dalsie 2 hygrophily corybosa a cryptocoriny wendii "green"

cele2.JPG
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 13 Sep 2014 16:06 pm

kedze rastlinky su este mensieho vzrastu (hlavne oproti cryptam) tak ench to lepsie vidite

v pravom rohu na kraji je ta trocha egerie
lava strana.JPG
lava strana z predu


z boku vidno tie hygro ktore urcite crypta prerastu
lava strana 2.JPG
lava strana z boku
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 13 Sep 2014 16:08 pm

stred.JPG
neznama v strede


zozadu spominane hygro a crypto pricom zase ocakavam vyrastenie hygro az po hladinu
prava strana zad.JPG


tot vse nateraz pokracovanie nabuduce
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 14 Sep 2014 21:50 pm

keby ste niekdo z bratislavy mali trosku pogostemon helferi alebo staurogyne repens vedel by som ho dat do toho prazdneho stredu ... darujte alebo za par drobnych :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Loki12 » 14 Sep 2014 22:51 pm

napis mi[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH], SS.
Loki
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 26 Sep 2014 05:44 am

vacsinou si pisem sam so sebou ale snad mi aspon teraz niekdo odpise :)

na rybicky.net som sa docital ze nezmarov vie zevraj zlikvidovat aj ampularia (neviem ci je to zarucena informacia ale co na internete je ze?). budu 2 ampularie na tuto 54ku moc? jednu tam uz mam tak ci druha nebude navyse .... viem ze dost spinia to som si uz vsimol ale prinajhorsom ju potom dam do vacsieho akva ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 27 Sep 2014 13:59 pm

tak po akvaburze sa rozsirila osadka o dalsich 3 otikov (teraz su dokopy 4ja) a 6 (3 pary) elegansiek.
k tomu este pripravok no planaria ako skuska na vyhubenie nezmarov (ak aj nevyzabijam s tym nezmarov vyzabijam vsetko ostatne - nalevniky a ostatne minicerviky ktore papaju :))
kupil som aj druhu krasnu ampulariu velku s tmavosedou az ciernou ulitou ale obe su teraz kvoli planarii v druhom akva

tot vse
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.