Valley of the Apistogramma



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Valley of the Apistogramma

Odoslaťod MaximusSk » 11 Sep 2014 21:49 pm

Kedže práca a nedostatok voľného času mi nedovolilo starať sa o moje 300L akvárium bol som nutený ho zrušiť čo ma veľmi mrzí. Avšak akvaristiky sa nemienim len tak vzdať preto som sa rozhodol sprevádzkovať o niečo menšiu nádrž. Presný rozmer zatial nemám stanovený ale bude to nádrž maximálne do objemu 150L. Nádrž bude bez náročných rastlín nejaká cryptocorina, anubias na koreni, vallisneria do pozadia a veľa koreňov, ktoré poskytnú teritória rôznym druhom apistográmm, ktoré budu v tejto nádrži druhovo prevládať ako doplnok nejaký prisavník a ešte plánujem nejaké ryby, ktoré sa budu zdržiavať pri hladine. Akvárium bude mať volný priebeh to znamená,že žiadne CO2 maximálne tak easy carbo, sem tam prihnojenie profitom.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: Valley of the Apistogramma

Odoslaťod j » 12 Sep 2014 08:27 am

Zaujímalo by ma o čo menšiu starostlivosť očakávaš pri menšom akvárium. Samozrejme pokial ide o podobne zariadené nádrže. Snáď len v tom že pri odkalovaní človek vyleje o nejaký kýbel vody menej. Inak v tom nevidím nejaký zásadný rozdiel. Aspoň u mňa starostlivosť o 200l zaberie zruba ten istý čas ako o 100l. A povedal by som že pri tom väčšom je možno aj jednoduchšia.

Ale teraz k veci - tvoje nové zameranie vyzerá zaujímavo. Budem sledovať ako to dopadne.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Valley of the Apistogramma

Odoslaťod MaximusSk » 12 Sep 2014 19:13 pm

ide o to ze ta 300L nadrz bola rastlinna a na to treba trochu viac casu to musis uznat sam ze rastlinna akvaristika je o niecom inom. Ono to dost zamrzi ked si clovek vytvori layount a kym dospeje k tvaru s ktorym je spokojny tak to nejaky cas trva a potom ked musis odcestovat na par dni mimo domova koli praci tak sa to na tych narocnejsich rastlinach prejavi a uz to nieje to prave. Mne cistenie 300L nadrze vzdy trvalo cca2 hodky kym pretrhas akva aby ako tak vyzeralo,popripade odkalit ak sa dalo,vycistit filter atd. V tomto akva budu ozaj nenarocne rastliny nejaky anubias machy, mensie echinace. Nieco na sposob black water.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Valley of the Apistogramma

Odoslaťod j » 12 Sep 2014 19:33 pm

Ano, rozumiem, veď som aj písal že je to v prípade ak ide o podobne zariadené nádrže. Nevedel som o akú 300ku išlo.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Valley of the Apistogramma

Odoslaťod MaximusSk » 12 Sep 2014 21:52 pm

Tak a teraz nieco blizsie k nadrzi. Rozmer je uz známy a teda dal som si zlepit akvarium s rozmerom 80x35x45cm co je cca 112L.
Ako podstavec bude pozvarany ram z jokloviny ktorý som pouzival pri mojom prvom akvariu inak stojan pamata eru este byvaleho rezimu tak to bude aj taka mala spomienka ako kedysi moj otec choval ryby ked bola akvaristika na slovensku estelen v plienkach :-)
Filter pouzijem eheim clasic 2211 + doplnim nejaky vnutorny alebo druha alternativa je ze kupim 2213 podla toho za aku sumu sa mi podari predat 300L komplet.
Substrat bude od dennerle http://macenauer.eu/sk/produkt/psek-palaro-jemn-15-kg
Z dekoracii by som chcel pouzit prevazne korene a sem tam nejaky pekny okruhliak.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Valley of the Apistogramma

Odoslaťod Jozef I. » 12 Sep 2014 23:01 pm

maximus držím palce a budem sledovať. som rád že si späť... :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Valley of the Apistogramma

Odoslaťod MaximusSk » 13 Sep 2014 09:26 am

Tak vies, ako na kazdeho pride raz zacas akvaristicky utlm :-D k tomu navyse ak bolo chvilku volno tak som letel na ryby.
Toto akvarium budem mat v izbe takze ak uvidim ze nieje nieco v poriadku tak som nuteny to napravit narozdiel od 300Lveho ktore bolo v jedalni a moc velky kontakt som s nim nemal.
Pre mna osobne najvacsi problem bude zohnat pekne korene. Chcel by som nieco take ako je manzanita. Tu ma vsak odradza cena. Jedna firma to u nas ponua na aranzovanie avsak cena za vacsie konare vychadzala 150€ co je viac nez rozpocet na komplet akvarium. Preto hladam lacnejsiu alternativu ak by ste o niecom vedeli dajte pls vediet.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Valley of the Apistogramma

Odoslaťod MaximusSk » 14 Sep 2014 22:08 pm

Takze po dlhsej uvahe som sa rozhodol predsa ponechat svoju 300vku :-) Len ju trochu upravim tak aby starostlivost o taketo akva bola minimalna. Najskor a v com sa neviem rozhodnut je dno. Kedze tam planujem ameriku neviem ci tam mam ponechat stary strk ktory je z casti napadnuty stetinkou a nevyzera to dobre navyse pod strkom je tetraplant v ktorom asi ked sa budu tieto ryby rypat zakalia vodu , alebo kupit dve 25kg vrecia filtracneho piesku v baumaxe. V tomto by som ozaj potreboval poradit.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Valley of the Apistogramma

Odoslaťod MaximusSk » 15 Sep 2014 20:49 pm

Takze dnes som vymenil komplet dno. V baumaxe kupil filtracny piesok 25kg ten budem musiet este doplnit cca asi tak este minimalne 15kg. Dnes sa mi podarili zohnat aj celkom sikovne korienky za celkom prijatelnu cenu. Ked som ich obaral horucou vodou tak z nich isiel pekny bordel. Voda bola original ako z Rio Negra :-D aj som vahal ci ich do akva hned supnem alebo ich necham najskor vymocit. Bal som sa toho aby to az prilis nezafarbilo ale myslim ze je to tak akurat. Nastastie mam dost silne osvetlenie 4x54w ktore mi zostalo z rastlinneho akva. Takze ak bude voda aj tmavsia malo by byt presvetleny cely vodny stlpec.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Valley of the Apistogramma

Odoslaťod MaximusSk » 15 Sep 2014 20:59 pm

Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Valley of the Apistogramma

Odoslaťod IringPalo » 15 Sep 2014 23:04 pm

cav maximus, zaujala ma tvoja tema lebo akurat tiez som v stadiu planovania biotopoveho alebo aspon priblizenie sa biotopovemu akvariu pre aspisto. som rad ze si sa rozhodol pre piesok, jednoznacne je pre apisto prirodzeney a ten strk veru k nim ee. urcite tam daj vela malych vetviciek a hlavne listy listy listy. teda neviem do akej miery to chces pomixovat a ako sa chces priblizit realu. ak to chces realnejsie tak nemiesaj viac druhov spolu a hlavne v rio negro apistogramy neziju. tiez budem sledovat a drzim palce.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Valley of the Apistogramma

Odoslaťod MaximusSk » 16 Sep 2014 07:31 am

Ono to zasa nebude az taky cisty biotop co sa tyka ryb. Apistogrammy tam urcite budu, k nim pojdu 7ks skalara, mam aj dobreho dodavatela na ramirezky electric blue, a urcite tam bude plavat hejno neoniek takze taky mixik. Ale to si musim este dobre premysliet najskor sa musi akva dobre zabehnut.
Korene budem este doplnat tak isto aj vetvicky z tej pokrutenej vrby neviem ako sa vola. Pokial ide o listy tak s tymi nemam moc dobre skusenosti, no urcite tam doplnim este nejake vacsie riecne kamene.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Valley of the Apistogramma

Odoslaťod hongi » 03 Jan 2016 23:31 pm

ja som zalozil asi pred 3 tyzdnami 100vku pre apistogramy. len neviem odkial zohnat nejaky zaujimavy druh. u nas ich nemavaju. nevies?
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Valley of the Apistogramma

Odoslaťod kilo18 » 04 Jan 2016 17:14 pm

@hongi na burze kupis mavaju viacero druhov a viaceri chovatelia
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.