Studenovodne akvarium



Všetko okolo akvarijných rýb

Studenovodne akvarium

Odoslaťod panter » 28 Dec 2004 17:36 pm

Na konci leta som si zariadil studenovodne akvarium z nasich ryb. Objem 300 l. Ryby: karasy, hruzovec, sumceky americke. Vsetko vyzera prirodzene a velmi pekne. Pozadie akvaria je vytvorene z bridlic a dreva. V akvariu mam aj sladkovodne lasturniky. Problem mi robia karasy. Pocas celeho septembra sa chovali normalne a zrazu z nicoho nic sa stiahli pod velky kamen a zacali byt silne plache. Na krmenie pridu, ale inak skoro neplavaju a su schovane. Akvaristiku robim dlhe roky, takze mam celkom dobre skusenosti. Chovanie karasov ma vsak prekvapilo. Ma niekto nejake skusenosti s chovom nasich ryb v akvariu? Alebo mate niekto nejaky napad?
panter
 
Príspevky: 1
Založený: 28 Dec 2004 16:48 pm

Reklama

Re: Studenovodne akvarium

Odoslaťod ado » 19 Jan 2005 09:13 am

Ja som isty cas choval karasy, nie zavojnatky, ale moje boli vzdy, niekedy az velmi aktivne... Ale to boli tie jazierkove, farebne. Podobne som aml aj koi kaprov, tie boli plache, okrem zrania. Na tu kombinaciu so sumcekom americkym.: brasko ho choval od mala, len jedneho, spolu s Astronatus ocelatus boli v pohode az kym sumcovi raz nezislo na um trosku sa pobavit, tak tym ocelatusom, co boli a nieco vecsie ako on, dotrhal plutvy; to robil vtedy ak mal malo potravy, ale nie vzdy. Inac bol v pohode. Potom som ho mal chcvilu pri karasoch a koi kaproch a tie po tydzdni sa ho bali jak ryba noza. Skus ich, sumcekov, sledovat ze co a ako. :shock: Ale ten moj, ked toto robil, mal okolo 20-25cm. Inac, zatial, neviem preco by sa karasy skryvali.
Obrázok používateľa
ado
 
Príspevky: 38
Obrázky: 14
Založený: 27 Nov 2004 09:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Studenovodne akvarium

Odoslaťod Papagaj » 19 Jan 2005 15:26 pm

A to mas klasicke karasi ako plavaju v nasich jazerach ?
Ak ano tak je to mozno rocnim obdobim,ved oni v zime prestavaju byt aktyvne preckaju zimu len nadne /minimalny pohyb , minimalny prijem potravy/ taky ich sposob prezimovania.
Mozno ze aj ked ich mas v akvarku tak maju toto zafixovane a spravaju sa podla toho.

Strasne rad by som si pozrel fotku ak by sa dalo daj si nejaku do albumu ..
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Studenovodne akvarium

Odoslaťod dinna » 17 Feb 2005 17:42 pm

Ja som mala ani nie 8cm sumčeka amerického a žral mi všetko čo mu prebehlo popred nos, aj keď bol dobre kŕmený, pochádzal z jazera v Čani a potom chvalabohu vyskočil a usušil sa, lebo by mi už neostali žiadne ryby. Tieto sumčeky sú fakt dravé, daj ich preč.
Obrázok používateľa
dinna
 
Príspevky: 19
Založený: 16 Feb 2005 14:46 pm
Bydlisko: Levice


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.