Naše prvé akvárium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Naše prvé akvárium

Odoslaťod pietro.71 » 18 Apr 2013 13:09 pm

No na to všetko by bolo potreba veeeľa času, teraz pôjdu financie na filter, potom keby som chcel hnojiť a CO-čkovať, k tomu zas treba silnejšie (oveľa silnejšie) svetlo ... A to všetko chce čas, no tá moja Alternanthea už toľko určite nevydrží, kedže sa už teraz pomaly rozpadá :(
pietro.71
 
Príspevky: 14
Založený: 29 Mar 2013 14:09 pm

Reklama

Re: Naše prvé akvárium

Odoslaťod pietro.71 » 30 Apr 2013 12:27 pm

Tak v našom akváriu konečne nastala dlho očakávaná zmena :) Vnútorný filter Claro 600 bol vymenený za externý Eheim Ecco Pro 130, s ktorým sme zatiaľ maximálne spokojný, hlavne čo sa týka vydávaného zvuku. Kedže akvárium je blízko synčekovej postieľky, tak sme chceli aby bol filter čo najtichší a výber neľutujeme 8)

Z rastliniek sa najviac darí Egerii, ktorá sa navyše veľmi jednoducho rozmnožuje, takže už máme v akváriu aj vlastnoručne rozmnožené rastlinky. A samozrejme, odkedy mi Milan poradil vybrať Anubias zo štrku, tak vyzerá oveľa zdravšie a korene sa mu pekne rozrastajú. Alternanthera pomaly ale isto dožíva, ostatné rastlinky zatiaľ ako tak prežívajú. Naviac pribudli ešte Sagittaria subulata a Riccia Fluitans pripevnená silonovou sieľkou o kameň.

V pláne ešte zostáva dorábka osvetlenia. Konkrétne si predstavujem doplnenie existujúcej 15W trubice o cca meter dlhý LED pás prilepený z vnútornej strany krytu :)
pietro.71
 
Príspevky: 14
Založený: 29 Mar 2013 14:09 pm

Re: Naše prvé akvárium

Odoslaťod MifkoKE » 30 Apr 2013 12:42 pm

Ja by som tu Alternentheru vyhodil už teraz, tým, že ju tam necháš postupne odumrieť, len zabezpečíš amoniak pre riasy...

Odoslané z Galaxy S2 cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: Naše prvé akvárium

Odoslaťod Milan666 » 30 Apr 2013 17:51 pm

Súhhlasím s MifkomKE a držím palce! a samozrejme chválim!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naše prvé akvárium

Odoslaťod pietro.71 » 07 Máj 2013 05:12 am

Tak som tu opäť na krátke zhrnutie situácie :)
Akváriu sa darí zatiaľ po celý ten čas celkom dobre. Rozmýšľam momentálne akurát ako na výpustnú hadicu Eheim Ecco Pro pripevním nejakú rozstrekovaciu rampu, alebo niečo podobné, aby to v akváriu nerobilo taký silný prúd. Niečo už len vymyslím dúfam...
A ešte by som sa rád spýtal, či niekto náhodou netuší, prečo je náš samec bojovnice taký "apatický". Nevyzerá, že by bol chorý, alebo že by mu niečo chýbalo... Len tak splýva na hladine akvária, pritom, keď sa ho niečím dotknem, tak odpláva v pohode preč a stojí zas na inom mieste. Vyzerá ako by ho nič nebavilo. Nevie niekto, čo by mohlo byť príčinou jeho divného správania?
S dalšími potencionálnymi pokrokmi sa podelím neskôr 8)
pietro.71
 
Príspevky: 14
Založený: 29 Mar 2013 14:09 pm

Re: Naše prvé akvárium

Odoslaťod Milan666 » 07 Máj 2013 20:27 pm

NO2? NO3?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naše prvé akvárium

Odoslaťod pietro.71 » 07 Máj 2013 21:20 pm

Ani jedno z toho nieje vysoké, dokonca ani zvýšené... A pritom tetry červenoplutvé, ancistrus aj samica bojovnice sú úplne v poriadku, plávu po akváriu, žerú, vnímajú, všetko ok. Tak neviem
pietro.71
 
Príspevky: 14
Založený: 29 Mar 2013 14:09 pm

Re: Naše prvé akvárium

Odoslaťod Milan666 » 07 Máj 2013 21:53 pm

No v lepšom prípade by staval hniezdo. Sú dosť citliví na teplotu vody. Ešte citlivejší sú pri nadýchnutí, teplotný rozdiel vody a vzduchu nad hladinou
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naše prvé akvárium

Odoslaťod pietro.71 » 13 Sep 2014 13:38 pm

Po dlhej dobe sa hlasim opat ;) Zial smutnou novinkou je, ze ked sa akvariu pekne darilo, tak si jeho predna stena zmyslela, ze praskne... Rybky a rastlinky su zatial v prechodnom bydlisku a ich novym domovom bude nadrz 80x35x40. Uz len cakame na komodu ktoru planujeme dodatocne spevnit aby sme sa na nu odvazili polozit nejakych cca 150kg. Inak, co poviete na akvarko polozene na drevenej komode?
pietro.71
 
Príspevky: 14
Založený: 29 Mar 2013 14:09 pm

Re: Naše prvé akvárium

Odoslaťod Hryzo » 13 Sep 2014 15:58 pm

je vela pripadov ked su skrinky (aj pod vacsimi akvariami) robene len cisto z dreva (drevotriesky) a akvaria na nich bez problemov drzia ... ide len o ich konstrukciu a hrubku dosak ...
ak sa nemylim aj tato skrinka je bez vystuh astroakvarium-570-l-t10663.html ... a to tam je dost velka vaha ...ak ju mas dostatocne rozdelenu prieckami ktore drzia stred a su to pevne dosky nieje problem

inak hrubka skla 4mm a ktomu obly predok ... asi by sa to skor ci neskor stalo aj tak :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.