Nano cube 60l - zelena kocka radosti



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 15 Sep 2014 17:49 pm

Registrujem tvoj hlas :) Co sa tyka velkosti, tak tie rozmery, ktore som napisal su max. Uvedomujem si, ze velka nadrz je stabilnejsia, da sa viac experimentovat, ale mne jednoducho ucarovali "minicka"
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 08 Okt 2014 11:41 am

Ahoj. Co sa tyka noveho akva, tak zatial nemam ziadne zaujimave novinky. Co sa tyka ale 60tky, rozhodol som sa vpustit do nej nejaky zivot. Kedze od zalozenia v nej plavaju len krevetky (momentalne este 6 kusov neoniek, ktore na par dni nasli u mna docasny domov), ktorym sa podla mojho skromneho nazoru dari, rad by som ju ozivil niecim dalsim. Dlho uz uvazujem nad vyberom osadenstva, no stale som na nic neprisiel. Samozrejme chcem huf malych rybiek, ktore nemaju problem s vyskakovanim (akva pouzivam bez krycieho skla), uvazoval som nad galaxkami + mozno nieco dalsie. Takze moja otazka znie, co by ste do 60tky dali vy, pripadne v akych poctoch ? Nech mam nejaku inspiraciu.
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Mirko1A » 08 Okt 2014 12:55 pm

ja každému odporúčam z vlastnej skúsenosti húfik kardinálok vietnamských (Tanichthys micagemmae), bezproblémové čulé rybky, mám ich s krevetkami bez problémov, dokonca aj mne amatérovi sa už podarilo 2 ks novonarodených kardinálok odchovať. majú pekné vyfarbenie, pekne plávajú a pri predvádzaní rozťahujú plutvy, radosť pozerať.
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod mosfet » 08 Okt 2014 13:38 pm

Ja osobne ich nemám , no videl som ich a sú veľmi pekné Rasbora ranongská alias Microrasbora kubotai a s kľodom aj 20ks
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod chnuro » 08 Okt 2014 23:07 pm

Tanichthys micagemmae sú dobrí plavci, mám ich v 64L a niekedy mám pocit, že by chceli odomňa väčšie. Veľmi pekné a zauímavé rybky, ale osmelili sa až keď som k nim pridal húf Paracheirodon Simulans. Časom som nadobudol pocit, že žiadne malé ryby by nemali žiť v akváriu samé, lebo sú potom plaché. Možno sa to nedá takto generalizovať, toľko tých rýb som nemal - predsa som viac "na rastlinky" ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Loki12 » 09 Okt 2014 06:52 am

Inak potvrdzujem toto "neempiricke" pozorovanie.

len Boraras urophthalmoides = plache - nepomohlo ani gubka, ani otikovia, ani panciernicky (postupne som obmienal)
Boraras urophthalmoides + Microrazbora Galaxy = plavanie po celom akva
len Microrazbora Galaxy = plache - hned po vyloveni Borarasiek sa stiahli a hore chodili len pri krmeni
Microrazbora Galaxy + Paracheirodon Simulans = plavanie po celom akva

este je plan kupit Tanichthys micagemmae a potom to bude vyzerat ako StarWars - tmava obloha (Galaxky) a mihanie sa cervenych (Kardinalny) a modrych (Neonky) laserov :-) :-)
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod triscene » 09 Okt 2014 09:10 am

Boraras urophthalmoides su plache ked sa motas okolo akva a tak, ked ked nakrmim a sadnem si na postel o 2 metre dalej si behaju, ja by som bol plachy takisto keby som zil v sklenej skatuli a prejde okolo mna nejaky pohyb, nie vsetko je tak s proste ako gubky, pripadne bojovnik ktory mi zere z ruky :D
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod radorado » 09 Okt 2014 11:25 am

triscene ono by sa to dalo povedat aj opacne :) ze napr. gupky a bojovnik maju rozum a vedia ze im nic nehrozi a ides sa len pozerat, takze nemaju dovod utekat :D
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod triscene » 09 Okt 2014 13:14 pm

prirodzenym instintom nerozkazes :D
mam radsej ked sa ryby spravaju prirodzene ako nejaky pes co ta zboznuje kvoli tomu ze ho krmis :D
borarasky maju proste svoj charakter :D
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod mosfet » 09 Okt 2014 14:15 pm

Aj bezcharakternosť je typ charakteru :mrgreen:
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod chnuro » 09 Okt 2014 22:50 pm

Urophthalmoides same v žiadnom prípade, tým pomohla aj prítomnosť corydoras pygmaeus. To len podrthuje skusenosť, že miniryby by nemali byť samé v nádrži.

btw: tieto male borarasky sú asi trošku špeciálny prípad. Neskúšal som, ale údajne ani vo veľkej nádrži by nemali byť a otvorený priestor by nevyužívali.

Je na uvážení majiteľa nádrže, aby to neprerybnil a "spoločenstvo" vyberal cielene od začiatku. Menšie akvárka okolo 60L toho až toľko neznesú. V podstate to nie je ešte poriadne akvárium, ale nie je to ani miníčko.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 10 Okt 2014 19:22 pm

Ahojte.

Takze dakujem Vam vsetkym za odporucania. Najviac sa mi zatial pozdavaju kardinalky vietnamske, pripadne v kombinacii s razborkami galaxy, pripadne zvazim este dalsie druhy razboriek. Tazko sa mi vybera. Vzdy som si myslel, ze s vyberom sa budem ponahlat a nakoniec akva funguje uz riadne dlho bez "rybej osadky".

Kedze sa viacero ludi pytalo ako kocka vyzera, rychlo som ju cvakol a pripajam jednu fotku. Uz dlhsie uvazujem nad prerabkou, pripadne uplnym zrusenim a zalozenim noveho akva. Kedze toto bol moj prvy "layout", mam plno napadov ako to urobit lepsie. Vzdy sa mi vsak akvarka ulutosti, kedze funguje bezchybne, takmer bez udrzby (vymena vodu kazdy 2/3 tyzden, obcasne cistenie, pripadne plnenie CO2 flase). Zatial teda akvarko zostava v takomto stave, do doby ked sa naozaj k prerabke "dokopem".
Prílohy
_MG_5316.JPG
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Viktor » 12 Okt 2014 15:58 pm

Akvarko mas celkom podarene. Tie stonkovky sa asi tahaju dost do vysky, nie?

Doporucil by som este rybky razborky espei. Mam ich v 52-ke a vobec sa neboja. Su stale vonku, dokonca aj ked sa tam hrabem s rukou. Ja som velmi rad, ze som si vybral prave ich.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 14 Okt 2014 19:35 pm

Stonkovky sa veru tahaju, ale tak "pravidelne" ich striham, takze sa to da celkom prijatelne regulovat. Ako vravim, akvarko som uz chcel velakrat zrusit a vytvorit nieco "krajsie", ale ked nieco funguje, tazko sa to rusi.
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod mosfet » 14 Okt 2014 20:51 pm

Razborky espeho mám aj ja a fakt krásne doplňajú akva svoju oranžovou farbou
gallery/akvaria-a1/moja-63-doma-p46558.html
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Viktor » 15 Okt 2014 07:06 am

mosfet napísal:Razborky espeho mám aj ja a fakt krásne doplňajú akva svoju oranžovou farbou
gallery/akvaria-a1/moja-63-doma-p46558.html

To akvarko by ukazalo lepsie s ciernym pozadim. Neuvazoval si nad tym?

Co je to za rastlinku v pravo v zadu ta travovita? Dik.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 26 Dec 2014 15:23 pm

Takze akvarium je dnesnym dnom zrusene, planujem nove.
Naposledy upravil martin_s dňa 29 Dec 2014 17:41 pm, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: ODSTRANENA INZERCIA!!! http://www.akva.sk/clanky/pravidla_diskusie.php bod 17.!!!
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.