ryby sa obtieraju o kamene.



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Odoslaťod martin_s » 08 Jún 2009 11:48 am

gombicek napísal:...CCa pred 3 mtyzdnami zacala jedna plavat tak, ze plava pomalsie a akoby ju stalo otacalo do jedneho boku, drzi sa doluasi 3,4 sm nad strkom, potom sa zacala aj obtierat o kamene, neksor to akoby preslo, par dni a teraz zase a zacina to robit aj druha. Inak zeru normalne, vykaly maju normalne. Co by to mohlo byt?
Skus zmerat hodnoty NH4/NH3 NO2. Pred tym co to akoby preslo si vymienala vodu? Aku mas teplotu vody? Vymen 1/3-1/2 vody za odstatu a pripadne zvys teplotu (neviem aku mas vysoku teraz).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Reklama

Odoslaťod gombicek » 08 Jún 2009 13:39 pm

No musim si kupit tie ntesty..ano ked sa to zlepsilo som vymenila vodu, teraz som vymienala odvtedy 2x minulu nedelu, vymienam 1x za 2tyzdne.
Takze to moze byt otrava?Ktore testy odporucas?
gombicek
 
Príspevky: 23
Založený: 06 Máj 2009 17:05 pm

Odoslaťod gombicek » 08 Jún 2009 13:43 pm

a este ma napadlo, nenormalne sa nam mnozia slimaky, uz sme asi 50 vyhodili a zase je tam kopec malinkych? To eja si tiez znak niecoho nedobreho, vsaK?
gombicek
 
Príspevky: 23
Založený: 06 Máj 2009 17:05 pm

Odoslaťod gombicek » 08 Jún 2009 13:44 pm

a teplota vody je 24-25 stupnov
gombicek
 
Príspevky: 23
Založený: 06 Máj 2009 17:05 pm

Odoslaťod gombicek » 08 Jún 2009 13:44 pm

Este ma napadlo, ako davate odstat vodu, ymslim take mnozstvo, ja am 108l akvarko a neviem teda...to mate plnu kupelku kyblov ci ako? :o :D
gombicek
 
Príspevky: 23
Založený: 06 Máj 2009 17:05 pm

Odoslaťod astro » 08 Jún 2009 13:51 pm

gombik používaj edit a nepíš tu jeden príspevok za druhým. slimáky sa množia? dobrá správa, darí sa im, tzn. že niečo robíš dobre :P vadia ti? vyhadzuj alebo puč ako potravu pre ryby. nevadia? nechaj ich tam, zlikvidujú zvyšky potravy, vyčistia akva od rias.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod dusik » 08 Jún 2009 13:52 pm

gombicek napísal:Este ma napadlo, ako davate odstat vodu, ymslim take mnozstvo, ja am 108l akvarko a neviem teda...to mate plnu kupelku kyblov ci ako? :o :D


Ja dávam 20l na 1-2dni odstáť. Neviem ako presne vyzerá tvoje akva, ale výmenu by som zintenzívnil na 1x do týždňa. Tiež tipujem na dusíkaté látky. Stav NO3 by tiež trebalo skontrolovať.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod martin_s » 08 Jún 2009 14:13 pm

dusik napísal:...Neviem ako presne vyzerá tvoje akva, ale výmenu by som zintenzívnil na 1x do týždňa...
1x do tyzdna pri 108 l akvarku? Naco? Pokial tam ma dostatok rastlin a nema to extremne prerybnene tak je taka casta vymena zbytocna a povedal by som ze moze byt aj na skodu.
Ja osobne vodu odstavat nenechavam a nemal som s tym nikdy problemy.
to gombicek: Skus zvysit teplotu vody na 26-27 °C. kolko mas v akva rastlin a ake? Ak ich mas malo tak ich dopln, aby ti stihali spotrebovavat nahromadene latky.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod gombicek » 08 Jún 2009 14:42 pm

mam tak 22 ryb a asi zo 30 mesacnych gubiek a mecunov. Som mmyslea, ze ich aj pozeru a nic...No musim si kupit teplomer, mam ryby , kt vyhovuje rozpatie od 22-27, ale asi je lepsie mat teplomer kvoli lieceniu...Rastlin mam 8, viem, ze je to malo, postupne chcem doplnat. Tu je foto
http://www.naseakvarkoo.estranky.sk/fot ... akvarium/4.
Tej listnatej rastlinke sa nedari :( [/img]
gombicek
 
Príspevky: 23
Založený: 06 Máj 2009 17:05 pm

Odoslaťod Raviolka » 08 Jún 2009 15:17 pm

martin_s napísal:
dusik napísal:...Neviem ako presne vyzerá tvoje akva, ale výmenu by som zintenzívnil na 1x do týždňa...
1x do tyzdna pri 108 l akvarku? Naco? Pokial tam ma dostatok rastlin a nema to extremne prerybnene tak je taka casta vymena zbytocna a povedal by som ze moze byt aj na skodu.
Na takové tvrzení bych si dávala pozor, nebo si to někdo přečte a na výměnu vody zanevře - ale jistě existují ryby, které dávají přednost "staré" vodě. Troufám si tvrdit, že jich je absolutní menšina a ty ostatní se potěší, kdykoliv vodu vyměníme. Teda za předpokladu, že to uděláme šetrně. Spousta lidí přísahá na to, že výměna vody je zázračná věc a že ryby hned mají více energie a apetitu - patřím mezi ně :-) A to nemluvím o přerybněných nádržích s nedostatkem rostlin...

Gombicek, já měním každý týden 20-30 procent. Vodu nenechám odstát, jen počkám, až je bez viditelných bublinek. Při velikosti tvého akvária to jsou cca dva kbelíky, takže to klidně můžeš nechat stát přes noc v koupelně :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod martin_s » 08 Jún 2009 18:39 pm

Raviolka napísal:...Na takové tvrzení bych si dávala pozor, nebo si to někdo přečte a na výměnu vody zanevře - ale jistě existují ryby, které dávají přednost "staré" vodě. Troufám si tvrdit, že jich je absolutní menšina a ty ostatní se potěší, kdykoliv vodu vyměníme. Teda za předpokladu, že to uděláme šetrně. Spousta lidí přísahá na to, že výměna vody je zázračná věc a že ryby hned mají více energie a apetitu - patřím mezi ně :-) A to nemluvím o přerybněných nádržích s nedostatkem rostlin...
Vobec som nemieril smerom ze vymena vody je uplne zbytocna vec, skor som mal na mysli to, ze urcita minimalna frekvencia vymeny vody v akvariu zavisi aj od zlozenia akvaria (mnozstvo ryb, rastlin...) a aj od ucinnosti filtracie a teda nie vzdy je nutna casta vymena. No v pripade zlozenia akvaria ake ma gombicek beriem s5 svoje tvrdenie ze tyzdenna vymena casti vody nie je potrebna. Ma tam malo rastlin na pocet ryb vzhladom na to ze väcsinu ryb tvoria zivorodky.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod pakozdy » 08 Jún 2009 22:24 pm

mozno je nacase zacat okrem vymienania vody aj striedmejsie krmit - ked sa dari slimakom. problem je mozno dosledok pokazeneho krmiva a vyssieho mnozstva exkrementov od vsetkych obyvatelov z hutneho krmenia.

Ale to su samozrejme vsetko domyslave teorie :->
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod sudd9 » 08 Jún 2009 23:04 pm

ja si myslim, ze az na par vynimiek, sa tu jedna o chov rybiek pre zaciatocnikov, a ako to tak citam, tak mi jednoznacne vychadza, ze najvacsi problem je nedostatok rastlin a prerybnenie malych akvariek...
je podla mna uplne zbytocne vyhadzovat peniaze na testy a lieciva, a bohvieaku chemiu, skor by to chcelo viac citat a zacinat s obmedzenym poctom vhodnych rybiek...
ja pred vymenou vody, tak ako raviolka, nenechavam odstat vodu ani do jedneho zo 4 akvarii....
a tiez si myslim, ze kazde akvarko potrebuje troch casu, kym sa dostane do rovnovahy, takze obcas uhynie aj jedna alebo dve rybky,ale aby som sa v tom furt rypal.... si myslim, ze tudy cesta nevede :)
Obrázok používateľa
sudd9
 
Príspevky: 91
Obrázky: 47
Založený: 19 Mar 2008 00:43 am
Bydlisko: rödelsee, deutschland

Odieranie o dno

Odoslaťod 260403 » 14 Sep 2014 09:36 am

Zdravím chvilku som sa pokúšal najsť tu na fóre podobné príznaky no nič úplne nepasuje tak začnem od začiatku . Mám už pár rokov 500L akvárko vystriedalo sa tam viacero rýb od mečunov,gubiek ,neoniek,guram ,až po sumčeky ktoré tu boli cca 15 rokov. Ale ako to v život býva prišiel ich čas a z 10 kusov mi zostali len dva najmladšie a akvárko zívalo prázdnotou. Tak som sa rozhodol že ho nanovo osídlim rozhodol som sa pre tanganiku. Zakúpil som si 20 ks (našťastie). cca mesiac boli všetky krásne živé a tešil som sa z nich a potom to začalo najprv začali hinút menšie kusy 3 za cca týždenne to som už začal skutočne sledovať čo sa deje, výsledok všetky sa stále odierajú o štrk a dekorácie bok až si spôsobia ranky a následne prestavajú primať potravu a hinú.Je doležité povedať vymenil som pred nasadením rybiek filter z vnútorného som prešiel na externý . odvtedy 1 krát za 7 dní menim 1/3 vody obmedzil som krmenie na 1 krát za 3 dni a nasadil entizol ale škrabanie stále pokračuje. Okrem toho filtra sa nič nezmenilo kompet čisenie akvaria bolo robené cca 9 mesiacov
260403
 
Príspevky: 3
Založený: 14 Sep 2014 09:12 am

Re: Odieranie o dno

Odoslaťod mato pavlik » 14 Sep 2014 09:47 am

Nie som zatiaľ nijaký odborník, ale cichlidy potrebujú iné podmienky ako napríklad mečúne, gupky a neónky. Určite by viac pomohlo, keby si uviedol parametre vody a viac špecifikoval o aké ryby sa jedná. :wink:
Obrázok používateľa
mato pavlik
 
Príspevky: 152
Obrázky: 75
Založený: 18 Aug 2008 19:32 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Odieranie o dno

Odoslaťod 260403 » 14 Sep 2014 09:58 am

teplota vody 23-24 stupnov ph v norme iné parametre som nemeral druh Ctenochromis benthicola
260403
 
Príspevky: 3
Založený: 14 Sep 2014 09:12 am

Re: ryby sa obtieraju o kamene.

Odoslaťod kvietik » 15 Sep 2014 09:46 am

akvarijne-ryby-choroby-ako-postupovat-ke-chcem-radu-t14331.html
testy na dusitany a dusičnany si robil? mas v akva rastliny?(predpokladam , ze skor nie, kedze ide o afriku)
trosku nechapem preco si nasadil entizol, ked nevies co rybam je. entizol sa pouziva na crevne bicikovce a musi sa pouzivat podla istych pravidiel(davkovanie). ak nevies co rybam je, moze im viac uskodit ako pomoct....
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: ryby sa obtieraju o kamene.

Odoslaťod 260403 » 15 Sep 2014 19:05 pm

entizol som nasadil práve pre toto vlákno na jeho začiatku sú popísané podobné príznaky a všimol som si aj občasné biele vykali rovnako som aplikoval soľ na zvýšenie tvorby kožného slizu rastlinky tam naozaj nemám. Dusičnany som tiež nemeral z dôvodu že akvárko funguje takto zariadené už pol roka a jediná zmena je filter a ryby. Entizol som aplikoval 1 tabletka na 60L rovnako ako soľ 1 ližička na 50L
260403
 
Príspevky: 3
Založený: 14 Sep 2014 09:12 am

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.