Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar



Všetko okolo akvarijných rýb

Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod Rohacka » 27 Apr 2011 19:25 pm

Ahojte,
chcela by som poradit akymi rybkami zariadit nove akvarium. som uplny zaciatocnik. akvarium ma 65l a je myslim plne dostatocne zariadene (vid obrazok). zatial mam v nom len dve rybky a to bojovnicu - samca (ktoru som premiestnila z maleho betaria) a zavojnatku ciernu. zatial (1 tyzden) spolu nazivaju myslim dobre, neutocia na seba, prijimaju potravu, plavu. jedine co som si vsimla je, ze sa nevyskytuju pri sebe, ked sa priblizi jedna ku druhej ta druha hned odchadza. chcem si dokupit dalsie osadenstvo. velmi sa mi pacia zivorodky, kupila by som ich tak dokopy 10 (5x cierne (black molly), 5x biele), dalej chcem kupit nejake cistice, jeden az dva na sklo a nejakeho na vykaly. co myslite bolo by to ok? nebude ta bojovnica utocit na vzrastovo mensie zivorodky? ak ano, tak ju presuniem naspat do betaria, lebo tie zivordky chcem. a zavojantka to ako bude prezivat? nepotrebuje aj zavojantka este aspon jednu svojho drhu?

dakujem za rady :angel:
Prílohy
DSC01479.GIF
Rohacka
 
Príspevky: 2
Obrázky: 4
Založený: 27 Apr 2011 18:30 pm

Reklama

Re: Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod Michal1987 » 27 Apr 2011 20:06 pm

Na sklo je najlepšia hubka na riad a na výkaly je dobrá hadica, resp. odkaľovač. Ancistrus je pekná rybka. :) Závojnatky sú aj napriek všetkým reklamám a fámam "vhodné" skôr do veľkých akvárií alebo ešte lepšie jazierok. Živorodky (stačí ich aj menej na začiatok, postupne sa namnožia) a bojovnica (záleží na povahe) budú fajn si myslím. Ak má to akvárium len týždeň, tak s ďalšími rybami opatrne. :)
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod martin_s » 27 Apr 2011 20:29 pm

Vyhladaj si a precitaj zakladne informacie o akvaristike, zakladani akvaria a o poziadavkach na chov tych ryb co tam mas a zistis ze jednak ta kombinacia nie je vhodna a jednak ze to akva "plne dostatocne zariadene" nie je. Ako dlho je zalozene?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod Rohacka » 27 Apr 2011 21:54 pm

ok, cize jednoznacne potrebujem este rastliny, kolko asi a ake druhy ak by ste mi poradili. asi sa teda tej zavojnatky budem musiet zbavit ked dorasta az taka velka. citam uz asi tri tyzdne vselijake info na nete aj z knih ale to o tych zavojantkach som nevedela :shock: , lebo co som sa docitala tak ze vyrastu max do 10 cm, ale ajto som si myslela ze podla druhu a dokonca som si myslela ze tato je uz dospela a vacsia nebude :) akvarko mam zalozene tyzden a za prve tri dni mi ta zavojnatka rozflakla jednu rastlinu uplne (vytrhala ju z piesku) a druhu (travu) ciastocne, aj preto sa pytam ze ake rastliny, a kolko asi aby boli tie ryby spokojne (myslim tie zivorodky, ktore sa chystam kupit).
tak ak mate este nejake rady, ocenim.
dakujem
Rohacka
 
Príspevky: 2
Obrázky: 4
Založený: 27 Apr 2011 18:30 pm

Re: Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod martin_s » 27 Apr 2011 21:59 pm

na kupu ryb mas este vela casu. Hlavne kup nejake rychlo rastuce rastliny. Pozri si informacie o kolobehu dusika. Akva nemas zabehnute a v spojeni s karasom a nedostatkom zivych rastlin moze nastat celkom slusny problem s dusikatymi latkami, co moze mat za nasledok choroby, pripadne uhyn ryb (otrava). O tomto vsetkom je tu toho ale dost vela a opakovane popisane a myslim ze netreba to znovu opakovat.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod Glitter » 29 Apr 2011 14:22 pm

Čo by som urobil ešte na tvojom mieste okrem toho čo ti tu chalani radia je, že by som dal preč tie umelé "veci", čo tam vidím. Predaj a za tie peniažky si napr. z burzy kúp nejaké rýchlorastúce rastliny na začiatok. Určite to bude robiť lepší dojem a bola by spokojnejšie minimálne rybky a neskôr aj ty :)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod Vlado21 » 29 Apr 2011 15:03 pm

Tak-tak. Tu zltu rybarsku barku aj fialove koraly (?) von a na ich miesto nejake pekne echinadorusy alebo trs Sagittarie! Krehkejsie rastliny by pri tej zavojnatke asi v dne dlho nevydrzali. Dalsie ryby najskor tak po mesiaci, ked rastliny zakorenia a trochu sa rozrastu...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod baková5035 » 17 Sep 2014 17:30 pm

Chcela by som sa spytať či može byť bojovnica samčeka s 3 gupkami poradí mi niekto ? :/
baková5035
 
Príspevky: 35
Založený: 20 Aug 2014 13:05 pm

Re: Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod Hryzo » 17 Sep 2014 17:33 pm

3 gupky samci ci samicky? ak samci tak skor nie pretoze kvoli ich krasnym vejarovym farebne chvostom jej budu pripadat ako rivaly a bude ich napadat

to som sa mimochodom docital tu na fore niekde ked som tu pobehaoval :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod baková5035 » 17 Sep 2014 17:37 pm

Jaaj tak a kebi dam samicky ...? alebo niejake rby ktore by nemali take dlhe chvosti ?
baková5035
 
Príspevky: 35
Založený: 20 Aug 2014 13:05 pm

Re: Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod Hryzo » 17 Sep 2014 17:45 pm

nechcem byt zly ale ak mas stale len to 12L akvarium a chces ich dat tam tak moc neodporucam ... riesilo sa to tu post294263.html#p294263. do takeho malickeho akva by mohli ist len naozaj mmalicke rybky a tie by zase ta bojovnica mohla spapat ... ked tam das vacsie bude to zase moc vela a v ramci odpadu co robia rybicky a ostatnych veci ako je stres z maleho prostredia a podobne by rybky mohli velmi rychlo ochoriet a umriet a to tiez asi nechces ... ja by som tam dal nejakeho pekneho slimacika a pripadne par nenarocnych krevetiek a uvidis ake to bude pekne

napriklad:
http://rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni - i ked je celkom velka mozno by sa tam dala ale to nech pripadne povedia skusenejsi do slimakov sa tak nevyznam
http://rybicky.net/atlasostatnich/kreve ... red_cherry
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod baková5035 » 17 Sep 2014 17:51 pm

Hej ale na nate som sa dočítala že bojovnica s gupkami može byť kludne aj v 12 l ... ale tak radšej kupim toho spolamka .. da sa to dostať kupiť v každej akvaristike ?
baková5035
 
Príspevky: 35
Založený: 20 Aug 2014 13:05 pm

Re: Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod Hryzo » 17 Sep 2014 17:53 pm

mali h ovsade zatial kam som prisiel
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Ake rybky k bojovnici a zavojnatke - zariadenie noveho akvar

Odoslaťod martin_s » 17 Sep 2014 19:32 pm

Pytas sa zas to iste ako pred mesiacom! Uz vtedy ti bolo jasne vysvetlene ze do 12l k bojovnici ZIADNE dalsie ryby nie su vhodne... Naco sa teda pytas stale to iste? Co tak zacat konecne citat?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.