54 l akvárium



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod radorado » 17 Sep 2014 17:14 pm

No prave ta s vajickami na tom videu vyzera ako rili red.Obrázok
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Reklama

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod Hryzo » 17 Sep 2014 17:15 pm

MikelCRS napísal:Vsetci tu pisu ze ake su jednoduche na chov, myslel som si ze to bolo kvoli tvrdej vode ale ked ich vacsina davate do normalnej vody tak je chyba inde. Od vcera ma trapi to ze to mohlo byt medenymi trubkami v dome alebo jemnym pieskom kde sa hromadili jedovate latky, piesok je asi 1 mm.


naozaj neviem kde mas chybu ale mne red cherry prezili asi vsetko ... vlozene do akva bez zabehu na druhy den ... spolubyvajuce endlerky ... menenie vody +- 50percent v 15L akva kde povodne boli (teraz tam len davam tie najbledsie aby som to trosku selektoval) ... vypinam im na noc filter takze nemam v molitane biologicku filtraciu (su v spalni a drahej to vadi hehe) ... tvrdu bratislavsku vodu (odstatu vzdy niekolko dni) ... proste vsetko

radorado napísal:Toto niesu klasicke red cherry, to len tak pre istotu :)

tie zadne su red cherry len slaby stupen ... ta v predu mi pride ako red cherry krizena s rilli

vajicka ma prva aj druha co su na videu

...

inak okrem tej zadnej ktoru dobre nevidno a malickej nalavo so vsetky 3 samicky ak sa nemylim ... rodia cca 30 kusov mladych ale tak isto vedia mlade aj pozierat ... ja mam teraz z povodnych 14ich co som dostal asi 50 pricom uz minimalne 7 samiciek vynosilo vyjicka do konca tj by som mal mat okolo 250ks :))) a kardinalky ktore tam planujes ti budu tiez urcite kde tu uchmatavat mlade ... je to predsa eventualna potrava nie? :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod MikelCRS » 17 Sep 2014 17:16 pm

Hryzo ake mas v dome trubky a aky tam mas strk?
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod Hryzo » 17 Sep 2014 17:26 pm

strk obycajny riecny z obchodu a trubky neviem neprerabal som ich ja ale majitelia pred nami ...

inak teraz ich mam tu: hryzo-prerabka-54l-t15844-48.html a po preloveni ziaden problem ... neoplodnena samicka bola oplodnena uz v novom a niektora uz aj porodila bo mi tam behaju nove mlade ktore som tam ja urcite nepreniesol
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod Hryzo » 17 Sep 2014 17:30 pm

tu mas stupne red cherry podla sfarbenia ... ty mas asi ten najslabsi,, jedna je mozno sakura ale nikdy nevies co sa vykluje z mladych

Cherry-Shrimp-Grading - kópia.jpg


mne sa napriklad par kuskov vyklulo na fire red high grade a teraz su tehotne tak cakam co z toho bude potom
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod mato pavlik » 17 Sep 2014 20:33 pm

Sľúbené foto: http://imgur.com/a/lWeXM#0

Dnes som sa veľmi dlho hral s filtrom, keďže má podľa mňa dosť silný prúd a rastlinky v akva sú ako stromy počas víchrice v Tatrách. :D Skúšal som to namieriť do rôznych smerov, teraz tie rastlinky ako tak držia, nesmiem sa toho ani dotknúť a počkať, kým sa rastlinky zakorenia. Krevetky sa majú fajn, najmenšej (5 mm) sa páči biely pás v strede. :) Chodí z jedneho čierneho "brehu" na druhý, hore-dole.
Obrázok používateľa
mato pavlik
 
Príspevky: 152
Obrázky: 75
Založený: 18 Aug 2008 19:32 pm
Bydlisko: Poprad

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod mato pavlik » 18 Sep 2014 19:28 pm

Oprášil som svoju staršiu zrkadlovku, ešte by to chcelo vedieť lepšie fotiť, ale tu je pár lepších záberov. :wink:
Prílohy
Krevet_vajcia.JPG
Krevetka s vajíčkami :)
Didiplis.jpg
Menší detail didiplisu
Akva.JPG
Celkový pohľad na akvárium
Obrázok používateľa
mato pavlik
 
Príspevky: 152
Obrázky: 75
Založený: 18 Aug 2008 19:32 pm
Bydlisko: Poprad

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod MikelCRS » 18 Sep 2014 20:15 pm

Netrha sa jej nahodou pancier? Ak ano tak na zlom mieste.
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod mato pavlik » 20 Sep 2014 14:49 pm

Zatiaľ to pekne rastie, dokonca aj bez CO2 mi rastlinky pekne "bublinkujú". V štvrtok dodám foto, ako to bude vyzerať po týždni. Riasy zatiaľ vôbec, ani len náznaky, výmena vody každý 2. deň, svietim od 7:00 do 20:00. Keďže zatiaľ riasy nie sú, krevetky prikrmujem spirulinou a mrkvou. Tá mrkva sa mi fakt osvedčila, krevetky sa pekne zafarbujú, už skoro nemajú ani transparentné miesta. :)
Obrázok používateľa
mato pavlik
 
Príspevky: 152
Obrázky: 75
Založený: 18 Aug 2008 19:32 pm
Bydlisko: Poprad

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod Hryzo » 20 Sep 2014 15:12 pm

ja som zase v ramci pstrosti stravy dal dneska kusok mrazenej stuky a vrhli sa na nu ako po tyzdni bez jedla ... ale co ma viac prekvapilo ampularia tiez :p
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod mato pavlik » 28 Sep 2014 20:46 pm

Tak menší update po 2 týždňoch od založenia. Krevetkám sa darí veľmi dobre, pancier nezvliekla zatiaľ ani jedna takže malé krevetky budú. Už aj sú, ale vidím ich len keď som dlho pri akva a náhodou nejaké minimonštrum zazriem. :) Pribudli aj 4x Otíkov. V akváriu sa zatiaľ žiadna riasa nevyskytla, takže ich aj trochu prikrmujem. Cyklus kŕmenia je takýto: spirulina - mrkva - spirulina - uhorka - spirulina... Kŕmenie je každý druhý deň. Vodu mením pravidelne, trošku menej ako polovicu, 2 krát do týždňa. Taktiež pribudlo aj jemné vzduchovanie a burčiakové CO2. Rastlinkám sa darí výborne, takže mám dilemu, či spraviť to silnejšie osvetlenie, alebo nie, keď teraz šlape všetko tak ako má. Budúci týždeň by som už chcel naplniť akvárium rybkami, som rozhodnutý pre microrazborky. :)
Obrázok používateľa
mato pavlik
 
Príspevky: 152
Obrázky: 75
Založený: 18 Aug 2008 19:32 pm
Bydlisko: Poprad

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod mato pavlik » 26 Okt 2014 20:13 pm

Tak zdravím vás podlhšom čase :) Je to asi tak 6 týždňov od založenia tak to tu trošku aktualizujem. Fotku pridám hneď ako to bude možne, ale mám teraz nefunkčný pc a cez mobil je to komplikované.

Ako osádku som si zvolil 10x microrasbora galaxy. Krmim ich ráno aj večer. Ráno vitamínové vločky, večer patentky / artémie na striedačku. Dnes pri výmene vody ma veľmi potešilo, keď som uvidel malý plôdik :) Ikry nikde neviem nájsť a rybka bola pomerne veľká, možno 7 mm. Má nejakú šancu prežiť, aj keď jej nebudem dávať žiadne špeciálne prachové krmivo, ale jednoducho si ju nebudem všímať? Mala by kompletnú starostlivosť v menšom akváriu, len som takú malú vec nevedel vyloviť :D

Tie krevetky, čo som už kúpil s vajíčkami tak v poriadku porodili, po dne mi pobehuje asi 15 malých čerešničiek. :) Sú už dosť veľké, niektoré aj cez 1 cm a chytajú už aj sýte farby.

Začal som taktiež hnojiť. Nič špeciálne, len 1ml univerzálneho hnojiva od Dennerle denne. Na záver sa chcem opýtať ešte na jednu vec. Dnes som prvý krát na sklách uvidel také tie biele okrúhle organizmi. Ako sa to volá? Stačí mi názov, zvyšok si nájdem. Pekný zvyšok dňa a vopred vďaka :)
Obrázok používateľa
mato pavlik
 
Príspevky: 152
Obrázky: 75
Založený: 18 Aug 2008 19:32 pm
Bydlisko: Poprad

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod spid3r » 26 Okt 2014 21:05 pm

Ak prezila 7mm urco prezije aj dalsich 7 :) tj podmienky v akva jej vyhovuju dospelci sa donej nepustia nemas dovod ju prelovovat do ineho akva. A casom snad pribudnu dalsie ;) Drzim palec.
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod Mirko1A » 28 Okt 2014 11:42 am

mato pavlik napísal:Na záver sa chcem opýtať ešte na jednu vec. Dnes som prvý krát na sklách uvidel také tie biele okrúhle organizmi. Ako sa to volá? Stačí mi názov, zvyšok si nájdem. Pekný zvyšok dňa a vopred vďaka :)


akej veľkosti: nie je to toto:

http://rybicky.net/atlasostatnich/clunka_pravohrota
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod mato pavlik » 29 Okt 2014 18:48 pm

Áno áno je to to, vďaka. :) Čítam, že je to bioindikátor čistej vody bez dusitanov, čo je síce super, ale neviete ako sa toho zbaviť?
Obrázok používateľa
mato pavlik
 
Príspevky: 152
Obrázky: 75
Založený: 18 Aug 2008 19:32 pm
Bydlisko: Poprad

Re: 54 l akvárium

Odoslaťod Hryzo » 29 Okt 2014 18:53 pm

molucid nepomaha, algicid nepomaha, helenky nepomahaju - to su moje oskusane veci
...
nepoviem ti ze to mas spravit ale no planaria ich vie zabit (vlastna skusenost)

velmi vela akvaristov ju rado vidi v akvariu pretoze ako si napisal indikuje cistu vodu ale vela ludi zase naopak ju nechce kvoli estetickosti ...

varujem ta vsak - planariou si mozes aj viac uskodit ako polepsit takze velmi porozmyslaj ci to budes chcet riesit takto a ci sa s nimi nezmieris ... stale si niesom nastopercent isty ci mi aj ta planaria ktora krevetkam skodit nema nespravila nejaku sarapatu v akva pretoze stale mi kde tu nejaka krevetka odide (aj mladsie kusy)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.