Filter BlueWave 03



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Filter BlueWave 03

Odoslaťod viktorm » 17 Feb 2005 16:22 pm

Zdravim,

ma niekto skusenosti s filtrom BlueWave03? Zakupil som cely komplet od fy. FERPLAST a je tam aj tento typ filtra. Zaujimalo by ma ci tento model je vhodny pre 75 l akvarium. Mne sa zda prudenie vody dost silne. Prietok vody je 250l/hod.
viktorm
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Feb 2005 16:14 pm
Bydlisko: Humenné

Reklama

Re: Filter BlueWave 03

Odoslaťod xDodox » 18 Feb 2005 06:15 am

Tu je dake info.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Filter BlueWave 03

Odoslaťod Ceco » 18 Feb 2005 10:03 am

Tu je info priamo od vyrobcu:
www.ferplast.com/en/pagina_387.html
www.ferplast.com/en/pagina_601.html
www.ferplast.com/en/pagina_602.html

Ci ho niekto ma? Netusim. Prvykrat o takomto pocujem. Zrejme je to u nas medzi akvaristami rarita.

Ak ho mas v akvarku fungl novy, po case sa jeho prietok pravdepodobne znizi.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Filter BlueWave 03

Odoslaťod jacik » 18 Feb 2005 10:16 am

Ceco napísal:Ci ho niekto ma? Netusim. Prvykrat o takomto pocujem. Zrejme je to u nas medzi akvaristami rarita.

ja som si kupil principialne rovnaky filter ale od f. aquael http://www.aquael.com.pl/pl/akwarystyka ... w.php?id=9. po takmer polroku skusenosti s nim mozem povedat ze to bola zla kupa. filter sa prilis rychlo zanasal a filtroval velmi slabo.

z povodneho filtra som nakoniec pouzil len cerpadlo 300L/h a z molitanu 30x33x4cm som si urobil hmf filter. je to jednoznacne lepsie riesenie.

takze moja rada znie :), kup si samostatne cerpadielko + daj si vyrezat molitan na mieru, a urob si normalny HMF filter. viac info spolu s navodom ako vypocitat prietok cerpadla a rozmery molitanu najdes na http://sk.wikibooks.org/wiki/HMF_filtre (stranka je postupne doplnana) alebo tiez nejake foto na http://jacik.akva.sk/wiki/nahlad.php?clanok=hmffilter
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Filter BlueWave 03

Odoslaťod Spectre » 18 Feb 2005 10:41 am

jacik napísal:
Ceco napísal:Ci ho niekto ma? Netusim. Prvykrat o takomto pocujem. Zrejme je to u nas medzi akvaristami rarita.

ja som si kupil principialne rovnaky filter ale od f. aquael http://www.aquael.com.pl/pl/akwarystyka ... w.php?id=9. po takmer polroku skusenosti s nim mozem povedat ze to bola zla kupa. filter sa prilis rychlo zanasal a filtroval velmi slabo.


Zvonku možno vyzerá podobne, ale vnútri je to vyriešené inakšie (porovnával som to s katalógom aquaelu, kde je ten ich filter rozobratý. Ten filter od FerPlastu mám tu a je vyriešený IMHO dosť dobre. Vzhľadom na to, aké veľkosti filtrov dodávajú k akým akvárkam je to aj dosť naddimenzované :)
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filter BlueWave 03

Odoslaťod jacik » 18 Feb 2005 11:00 am

Spectre napísal:Zvonku možno vyzerá podobne, ale vnútri je to vyriešené inakšie (porovnával som to s katalógom aquaelu, kde je ten ich filter rozobratý. Ten filter od FerPlastu mám tu a je vyriešený IMHO dosť dobre. Vzhľadom na to, aké veľkosti filtrov dodávajú k akým akvárkam je to aj dosť naddimenzované :)

1. princip je u obidvoch rovnaky.
2. kvoli tomu ze vyzera naddimenzovany som si ho kupil aj ja :(. ale oproti HMF je to bieda. dolezita je rychlost prietoku vody molitanom a objem filtracnej naplne. a v neposlednom rade aj cena :)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Filter BlueWave 03

Odoslaťod Satyricon » 18 Feb 2005 11:14 am

..som si vsimol ze tema je filter..ako viete ktory je lepsi a ktory horsi? Ja mam (SHARK PF 400l/h) co je to zac?
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: Filter BlueWave 03

Odoslaťod Satyricon » 18 Feb 2005 11:20 am

..heh oprava (SHARK PFI 400l/h - 88gph U.K. - 136 gph U.S.A) ani neviem co to vsetko znamena..:)
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: Filter BlueWave 03

Odoslaťod Spectre » 18 Feb 2005 14:31 pm

jacik napísal:
Spectre napísal:Zvonku možno vyzerá podobne, ale vnútri je to vyriešené inakšie (porovnával som to s katalógom aquaelu, kde je ten ich filter rozobratý. Ten filter od FerPlastu mám tu a je vyriešený IMHO dosť dobre. Vzhľadom na to, aké veľkosti filtrov dodávajú k akým akvárkam je to aj dosť naddimenzované :)

1. princip je u obidvoch rovnaky.
2. kvoli tomu ze vyzera naddimenzovany som si ho kupil aj ja :(. ale oproti HMF je to bieda. dolezita je rychlost prietoku vody molitanom a objem filtracnej naplne. a v neposlednom rade aj cena :)


No ja som to pochopil tak, že princíp nie je rovnaký.

U aquaelu je vnútri kocka molitanu na čerpadle a na vstupe sú ešte nádobky s keramikou. Voda teda tečie cez keramiku -> molitan -> čerpadlo.

V tomto filtri nie je klasické filtrové čerpadlo s molitanom na rúrke, ale taká "ako" pumpa. Voda tečie TROMI paralelnými cestami: 1. ohrievač -> modrý molitan, 2. modrý molitan -> keramika, 3. hrubý čierny molitan (mechanická filtrácia). To znamená že prietok cez jednotlivé segmenty je tretinový oproti čerpadlu a až na výstupe čerpadla je plný prietok. Aj keď vyzerá, ako aquael, v podstatných detailoch je urobený dosť odlišne.

Cenu nemá zmysel hodnotiť, je jasné, že čokoľvek poskladané doma na kolene môže splniť očakávania a je to aj oveľa lacnejšie. Popisovaný filter je značkový výrobok pre koncového zákazníka, ktorému sa nechce patlať s výrobou filtra na kolene a tomu presne zodpovedá aj cena. Keď mám byť úprimný, tak ako samostatný filter by som si to za tú cenu určite nekúpil :) Ako komplet je to však celkom dobré riešenie, nakoľko výrobca myslel naozaj na všetko (akvárko, filter, kryt, časový spínač, ohrievač, teplomer), takže stačí už "iba" nahodiť dno, naliať vodu, zasadiť rastliny a vpustiť osadenstvo :D

HMF je fajn riešenie, nakoľko si kúpiš molitan a čerpadielko a máš fakt dobrý filter. HMF je v podstate pokročilou verziou "Rataj kocky" :) Keďže teraz režem a lepím sklá vo veľkom :) :) :), tak uvažujem aj ja o HMF do niektorých akváriek :D
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filter BlueWave 03

Odoslaťod jacik » 18 Feb 2005 15:51 pm

Spectre napísal:V tomto filtri nie je klasické filtrové čerpadlo s molitanom na rúrke, ale taká "ako" pumpa. Voda tečie TROMI paralelnými cestami: 1. ohrievač -> modrý molitan, 2. modrý molitan -> keramika, 3. hrubý čierny molitan (mechanická filtrácia). To znamená že prietok cez jednotlivé segmenty je tretinový oproti čerpadlu a až na výstupe čerpadla je plný prietok. Aj keď vyzerá, ako aquael, v podstatných detailoch je urobený dosť odlišne.

to zalezi od toho co povazujes za podstatny detail :)
inac na tom obrazku bluewave vidim len 2 paralelne cesty. http://www.ferplast.com/fercatal/dep/im ... _5976.jpeg ake cerpadlo tam vlastne je?

ad bluewave, rychlost prietoku vodu je aj po rozdeleni na tri samostatne cesty stale podstatne vyssia nez u HMF.
ide o vstupnu plochu. filter sa znecisti skor ked ma vstupnu plochu mensiu ako filter ktory ma vstupnu plochu podstatne vacsiu. u mna boli tieto cisla aquael 5x5cm=25cm2 oproti HMF 30x33cm=990cm2. to je cca. 40 nasobny rozdiel.

Spectre napísal:Cenu nemá zmysel hodnotiť, je jasné, že čokoľvek poskladané doma na kolene môže splniť očakávania a je to aj oveľa lacnejšie. Popisovaný filter je značkový výrobok pre koncového zákazníka, ktorému sa nechce patlať s výrobou filtra na kolene a tomu presne zodpovedá aj cena. Keď mám byť úprimný, tak ako samostatný filter by som si to za tú cenu určite nekúpil :) Ako komplet je to však celkom dobré riešenie, nakoľko výrobca myslel naozaj na všetko (akvárko, filter, kryt, časový spínač, ohrievač, teplomer), takže stačí už "iba" nahodiť dno, naliať vodu, zasadiť rastliny a vpustiť osadenstvo :D

nesuhlasim s teoriou znackoveho vyrobku. vyrobok je alebo kvalitny alebo je to sit alebo nieco medzi tym.
myslim ze keby si uzivatel nakupil jednotlive komponenty ktore potrebuje tak ma presne to co chce a za menej penazi. myslim tym hlavne poddimenzovane osvetlenia pre pestovanie rastlin. navyse zakladne komponenty sa zvacsa daju kupit aj lacnejsie (akva, stojan) a zvysne su cenovo zanedbatelne (ohrievac, hodiny, teplomer).

Spectre napísal:HMF je fajn riešenie, nakoľko si kúpiš molitan a čerpadielko a máš fakt dobrý filter. HMF je v podstate pokročilou verziou "Rataj kocky" :)

nesuhlasim :). ratajova kocka je v podstate pokrocilou verziou filtra s molitanovou kockou pohananym vzduchom zo vzduchovacieho motorceka.
s HMF ma ratajova kocka malo spolocne.
1. napriklad som este nevidel u bezneho akvaristu ratajovu kocku s objemom 3,6L. taky HMF mam doma.
2. takisto prietok ratajovou kockou nie je vsade rovnaky. smerom k vnutru filtra sa zvysuje. u HMF je vsade priblizne rovnaky.
3. a aj vstupna prietokova plocha vychadza pre beznu ratajovu kocku (1L) horsie (1L = 1x1x1dm = 6dm2 = 600cm2). pricom sa smerom ku stredu este zmensuje.

ps: ok. priznal si sa zeby si si ho samostatne nekupil tak to nechajme tak :)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Filter BlueWave 03

Odoslaťod Spectre » 18 Feb 2005 19:16 pm

jacik napísal:to zalezi od toho co povazujes za podstatny detail :)
inac na tom obrazku bluewave vidim len 2 paralelne cesty. http://www.ferplast.com/fercatal/dep/im ... _5976.jpeg ake cerpadlo tam vlastne je?


A mne sa zdá že sú tri, ale môžem sa mýliť. Cez víkend budem ten komplet asi rozoberať a robiť recenziu, takže potom presne uvediem.

jacik napísal:ad bluewave, rychlost prietoku vodu je aj po rozdeleni na tri samostatne cesty stale podstatne vyssia nez u HMF.
ide o vstupnu plochu. filter sa znecisti skor ked ma vstupnu plochu mensiu ako filter ktory ma vstupnu plochu podstatne vacsiu. u mna boli tieto cisla aquael 5x5cm=25cm2 oproti HMF 30x33cm=990cm2. to je cca. 40 nasobny rozdiel.


Tieto filtre (aj FerPlast aj Aquael) majú logicky menšiu plochu oproti HMF, v tom HMF nemá konkurenciu. Ich spoločná nevýhoda je v tom, že sa nedajú prerobiť na Rataj kocku, nakoľko sú uzavreté.

jacik napísal:nesuhlasim s teoriou znackoveho vyrobku. vyrobok je alebo kvalitny alebo je to sit alebo nieco medzi tym.
myslim ze keby si uzivatel nakupil jednotlive komponenty ktore potrebuje tak ma presne to co chce a za menej penazi. myslim tym hlavne poddimenzovane osvetlenia pre pestovanie rastlin. navyse zakladne komponenty sa zvacsa daju kupit aj lacnejsie (akva, stojan) a zvysne su cenovo zanedbatelne (ohrievac, hodiny, teplomer).


Ako hovorím, samostatne ten filter by som si nekúpil, preferujem lacnejší Aquael TF350, prípadne FAN2, pretože obidva sa dajú bez problému vytunovať na Rataj kocku (alebo aj HMF, ale s tým som ešte osobne nemal tú česť).

Každopádne ako výrobok je tá akváriová sada veľmi slušná (napr. v porovnaní so sadami Aquael). Tento kus, ktorý mám, má objem 40l a takáto filtrácia je pre 40l IMHO dostatočná. Čo sa týka osvetlenia, priznávam, že na rastlinky svetelne náročnejšie mohli byť aj dve trubice, ale nič nie je dokonalé.

Každopádne som rád, že sa tu táto téma objavila práve teraz, nakoľko chystám menšiu recenziu tohoto výrobku a prinesiem aspoň komplexnejšie informáciu.
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.