Davidova 112ka



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Davidova 112ka

Odoslaťod DavidG. » 31 Aug 2014 20:30 pm

Dobrý deň, založil som si tému kde budem s vami zdieľať moje zakladanie akvária.

Akva: 112L 80dx35šx40v

Filter: Tetratec EX 700

Osvetlenie: 2x18W T8

Ohrievač: Eheim Jager 50 (viem že to je málo, chystám sa kúpiť väčší)

Pozadie: Chystám sa nalepiť čiernu tapetu

Štrk: Plánujem dať čierny kremičitý 1-2mm.

Kamene: Asi bridlica

Rastliny: Tvrdolisté-asi Anubiasy

Rybky: Pôvodne som tam chcel chovať cichlidy ale bolo by to pre ne malé tak len jeden párik Pelvicachromis pulcher (ostriežik purpurový) a aby nebolo akva také prázdne tak 7ks Hyphessobrycon eques (tetra krvavá). Ak by ste vedeli o nejakej africkej tetre ktorá by bola vhodnejšia ako tetra krvavá tak mi napíšte.


Poprosím Vás o vyjadrenie k tomuto akváriu, čo by ste zrušili poprípade čo by ste pridali.
Prílohy
akva.jpg
Takto nejako si to predtavujem keď to bude hotové
Obrázok používateľa
DavidG.
 
Príspevky: 49
Založený: 13 Okt 2013 17:57 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: Davidova 112ka

Odoslaťod Insane » 31 Aug 2014 21:11 pm

Aj ja som veľmi často uvažoval nad čiernym štrkom, ale nevedel som si to celkom dobre predstaviť, myslel som si, že to bude ponuré, no na tomto obrázku to tak nevyzerá, vďaka za to :)
Inak to znie dobre, v tomto počte tetier by nemal byť problém s ostriežikmi. Len či to akva nebude veľmi prázdne, keďže nechceš veľa rastliniek a rybky sú pomerne malých rozmerov..
Obrázok používateľa
Insane
 
Príspevky: 47
Založený: 24 Jún 2014 09:46 am
Bydlisko: Levice

Re: Davidova 112ka

Odoslaťod Jozef I. » 31 Aug 2014 21:15 pm

Ta črepnikova kvetinka tam vizerá pekne :o
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Davidova 112ka

Odoslaťod DavidG. » 31 Aug 2014 21:16 pm

Moc rastliniek nechcem lebo donedávna som mal rastlinné akva a mal som veľké problémy s jeho čistením. Predpokladám že tá bridlica tam zaberie dosť miesta.
Obrázok používateľa
DavidG.
 
Príspevky: 49
Založený: 13 Okt 2013 17:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Davidova 112ka

Odoslaťod anubias44 » 31 Aug 2014 22:12 pm

Ty si jak ja DavidG ,ja som mal tiež dlhé roky rastlinné akváriá a teraz som viacej fanúšik kamenných ,či koreňových nádrží s minimom rastlín so slabším osvetlením a lepším prúdením vody. Moja predstava tohto akvária je: párik ostriežikov ako základ plus
iba JEDEN typ menšej , 15-20ks nie moc krehkej húfovej rybky či tetry plus možno nejakých pár čističov dna ako húf panciernikov alebo niečo podobné.Africkú tetru-malú 3-5cm zaujímavú farebnú nezoženieš, treba nahradiť americkými druhmi. Lebo tie predávané africké kongo a spol. tetry rastú do 12-14 cm. A sú rýchle a pažravé .Ostriežik by sa nestihol nažrat ani v 500l nádrži s nimi. Ostriežik purpurový myslím že pochádza z povodia rieky kongo a to je viac menej slušne prúdiva voda s množsvom kyslíka.
Videl som dokument o kongu a vylovili tam nejaké pelvicachromisy, nožovce, rypounov, synodonty, tetry s nejakej 10m a viac hľbky a len som zíral kolko druhov a rieka prúdivá ako na rafting.Boli tam velké gulaté kamene a jemný piesok.Voda bola hnedá ako čaj.No proste fascinujúce.
Takže naspať k akva . Skús nájsť nejaké tetry čo sa ti páčia ale Ja osobne by som tam dal tetry červenohlavé -hemigrammus rhodostomus -sú úžasne húfové ,držia spolu, nedajú sa lahko chytiť, pekné sú a na tom čiernom dne ešte krajšie. Nie sú také ako tie krvavé tetry a fantómové tetry ,to je jedna podobná banda , robia si teritória aj keď ich je 30ks a mne sa to nepáči, lebo nie sú jednotné. Ešte ma napadá ďalší druh tetier ako aphyiocharax tie sú tiež silné húfové občas sa vadia tie sú správaním niekde medzi vyšššie spomenutými.TETIER dať iba jeden druh a viacej ks! Aby sa to nemiešalo a nerobilo chaos pre oko pozorovateľa. Tu platí menej je VIAC.
anubias44
 
Príspevky: 3
Založený: 11 Sep 2012 16:44 pm

Re: Davidova 112ka

Odoslaťod cezar.milan » 31 Aug 2014 22:31 pm

Jozef I. napísal:Ta črepnikova kvetinka tam vizerá pekne :o

To budú umelé :wink:
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Davidova 112ka

Odoslaťod DavidG. » 01 Sep 2014 12:38 pm

anubias44 napísal:...Moja predstava tohto akvária je: párik ostriežikov ako základ plus
iba JEDEN typ menšej , 15-20ks nie moc krehkej húfovej rybky či tetry plus možno nejakých pár čističov dna ako húf panciernikov alebo niečo podobné...
...Takže naspať k akva . Skús nájsť nejaké tetry čo sa ti páčia ale Ja osobne by som tam dal tetry červenohlavé -hemigrammus rhodostomus -sú úžasne húfové ,držia spolu, nedajú sa lahko chytiť, pekné sú a na tom čiernom dne ešte krajšie. Nie sú také ako tie krvavé tetry a fantómové tetry ,to je jedna podobná banda , robia si teritória aj keď ich je 30ks a mne sa to nepáči, lebo nie sú jednotné. Ešte ma napadá ďalší druh tetier ako aphyiocharax tie sú tiež silné húfové občas sa vadia tie sú správaním niekde medzi vyšššie spomenutými.TETIER dať iba jeden druh a viacej ks! Aby sa to nemiešalo a nerobilo chaos pre oko pozorovateľa. Tu platí menej je VIAC.


Dik za radu. Takže tetry krvavé ruším. Buď tam dám tie tetry červenohlavé (hemigrammus rhodostomus) alebo mne sa ešte celkom páči tetra kráľovská (Inpaichthys kerri). Dám ich tam teda aspoň 15ks. A aký druh panciernikov (alebo iných čističov dna) by si mi odporúčal? Hlavne aby neprovokovali ostriežikov a nežrali im ikry.
Obrázok používateľa
DavidG.
 
Príspevky: 49
Založený: 13 Okt 2013 17:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Davidova 112ka

Odoslaťod DavidG. » 21 Sep 2014 20:13 pm

Takže menší update:

akvárium sa zabieha už týždeň, v utorok plánujem dať ryby
rastlinky v akva: Echinodorus grisebachii 'Bleherae', Anubias barteri nana, Cryptocoryne beckettii, Cryptocoryne wendtii 'Green', Vallisneria spiralis
do akva som dal 3 ks bridlice a 3 ks koreňov (dva zatiaľ plávajú na hladine)

testy vody
NO2= 0 mg/l
NO3= 0-10 mg/l
GH= >21°d
KH= 10-15°d
pH= 6,8-7,2
Cl2= 0 mg/l
Prílohy
IMG_20140921_184934-1.jpg
Obrázok používateľa
DavidG.
 
Príspevky: 49
Založený: 13 Okt 2013 17:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Davidova 112ka

Odoslaťod anubias44 » 21 Sep 2014 21:18 pm

Kludne to skus bez panciernikov, nech to maš prisposobené pulchrom. Vraj nemajú radi dnové ryby,vidia v nich konkurenciu. Tak aspoň sa dobre nažerú. A tie rhodostomy ináč dokážu zobrať potravu aj z piesku, sú to šikulky. A tá tetra královská je tiež teritorialny typ a podla mňa nudne pláve.
S tým nasadzovaním rýb radšej počkaj. Nevieš kolko no2 bude v po pravidelnom krmení pri záťaži rybami.Bojím sa o tie tetry.
Pulchre považujem za odolné.čakaj ešte nejaké 2 týždne, pokial je to novozaložené akva. Aj keď ja viem ,možeš preventívne robiť velké výmeny vody 2x-3x týždne ,takže dá sa to rýchlo založiť. Ale to je trochu stres na nové ryby.
anubias44
 
Príspevky: 3
Založený: 11 Sep 2012 16:44 pm

Re: Davidova 112ka

Odoslaťod DavidG. » 21 Sep 2014 21:25 pm

V akvaristike mi povedali o tých tetrách to isté čo píšeš ty. A odporučili mi razbory klinoškvrné. Panciernikov dávať nejde.
Obrázok používateľa
DavidG.
 
Príspevky: 49
Založený: 13 Okt 2013 17:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Davidova 112ka

Odoslaťod DavidG. » 23 Sep 2014 22:56 pm

Prinášam ďalší update:

Ohrievač a žiarivka vypovedali službu. Žiarivku som vymenil, ale akva sa bude musieť zatiaľ zaobísť bez ohrievača :/
Od včera som začal pridávať easylife easycarbo (podľa návodu 2ml denne)
Dnes pri prehliadaní som spozoroval v akva votrelcov=kotúľky. Ihneď som proti nim zakročil no obávam sa že ich bude viac...
Zajtra spravím testy vody. Ak budú OK tak vo štvrtok možno budú aj rybky

Ešte mám na vás otázočku. Svietim od 6:00 do 11:00 a potom od 15:30 do 21:00. Dokopy to je 10,5 hodiny. Nie je to moc?
Obrázok používateľa
DavidG.
 
Príspevky: 49
Založený: 13 Okt 2013 17:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Davidova 112ka

Odoslaťod kocur_82 » 24 Sep 2014 06:11 am

Podľa môjho názoru je toho svietenia na začiatok príliš veľa, keď budeš takto pokračovať tak si koleduješ o zelené riasy na skle a pod. Ja osobne som začal svietiť v zábehu prvý týždeň 5h a každý týždeň som pridával 1/2h až do 7h, viac nesvietim, osvedčilo sa mi to, ale každé akva je iné.
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Davidova 112ka

Odoslaťod DavidG. » 26 Okt 2014 23:27 pm

Akvárium je už založené asi mesiac a pol. BTW prepáčte že som dlho nič nepridal ale mám toho teraz veľa. :)

V akva mi momentálne pláva párik ostriežikov purpurových ktorý pred 3 dňami nakládli ikry. Ďalej tam je 15 razbor klinoškvrných. Plánujem tam dať ešte aspoň 5. A minulý týždeň som bol kúpiť otíkov. Pekne požrali hnedú riasu zo skla.
Obrázok používateľa
DavidG.
 
Príspevky: 49
Založený: 13 Okt 2013 17:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Davidova 112ka

Odoslaťod DavidG. » 26 Okt 2014 23:31 pm

Rastlinky denne hnojím PMDD a pridávam 2ml easylife easycarbo. Raz týždenne keď mením vodu tak pridávam easylife ferro a tetra plant plantamin
Obrázok používateľa
DavidG.
 
Príspevky: 49
Založený: 13 Okt 2013 17:57 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.