Krevetkárium 30l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Krevetkárium 30l

Odoslaťod Hryzo » 25 Aug 2014 13:10 pm

chyba ti kurziva :p
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Reklama

Re: Krevetkárium 30l

Odoslaťod Mirko1A » 25 Aug 2014 13:39 pm

viem, prúser, ale neviem, ako zmeniť typ písma...
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Krevetkárium 30l

Odoslaťod Mirko1A » 26 Sep 2014 10:56 am

Po dlhšej dobe aktuálne foto krevetkária.

Vďaka Lokimu12 sa oživilo peknou Hydrocotylou, zatiaľ mimo substrátu, nech je bližšie k svetlu.
najväčší "problém" sú malé potvorky Ferrissia clessiniana (člnky). napriek tomu, že kŕmim veľmi striedmo (1x večer), tak sa dosť množia a vizuálne to začína vadiť. nemáte skúsenosti, ako ich obmedziť?

inak včera som videl ako A. helena žerie krevetku, doteraz som taký atak nezaregistroval... asi už bola kreveta mŕtva, pochybujem, že A. helena je tak rýchla.

A pred pár týždňami sa narodili 2 kardinálky vietnamské, teraz pekne žiaria a zatiaľ sa im darí.
Prílohy
P92303929-2014.jpg
P9230388krev9-2014.jpg
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Krevetkárium 30l

Odoslaťod Hryzo » 26 Sep 2014 12:36 pm

Mirko1A napísal:najväčší "problém" sú malé potvorky Ferrissia clessiniana (člnky). napriek tomu, že kŕmim veľmi striedmo (1x večer), tak sa dosť množia a vizuálne to začína vadiť. nemáte skúsenosti, ako ich obmedziť?

inak včera som videl ako A. helena žerie krevetku, doteraz som taký atak nezaregistroval... asi už bola kreveta mŕtva, pochybujem, že A. helena je tak rýchla.


cluniek sa nezbavis ... halvne nie ked tam mas krevetky cize nemozes pouzit nic na slimakov bo tym ublizis aj im ... ja som komplet vycistil akvarium, vyhubil algicidom, vymenil strk, nedal tam nic z povodnej osadky ci rastlinky a aj tak sa mi tam znova usidlili a zacinaju sa mnozit ... naopak v 15l krevetkariu sa mi ich podarilo odstranit - rucne ... nejakym zahadnym sposobom sa vacsina drzala na egerii densa tak tu som proste vytiahol a tych par co tam ostalo som proste pucil az kym nezmizli uplne .. uz som ich odhadom 2 mesiace nevidel takze snad zmizli .... treba vela vela trpezlivosti ... helenky ich nevyzabijaju ... to viem na 100 percent ... ani si ich nevsimaju asi kvoli tomu ze su naozaj malicke a su pricapene celou ulitou ako "stitom"

krevetka musela byt mrtva inak nema sancu ju helenka chytit ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Krevetkárium 30l

Odoslaťod Mirko1A » 26 Sep 2014 13:01 pm

Hryzo napísal:cluniek sa nezbavis ... .


toho som sa obával.. občas ich pučím, avšak jednak na to človek nemá stále nervy a jednak stále chodiť do tak malého akva s nejakou pinzetou , nie je moc asi dobré z hľadiska hygieny... naviac, sú aj na rastlinách a tam nemám šancu ich zničiť

jedine som si všimol, že na skle v horných partiách akva sú hlavne hneď po zasvietení akvária, resp. ráno ak natvrdo zapnem svetlo, tak jedine tak možno má zmysel so škrabkou čo najviac vyzbierať, aj keď asi je to sizyfovská robota...

tak dúfam, že sa nájde niekto s nejakým babským receptom, lebo fakt, žiadne chemikálie tam nechcem dávať kvôli krevetkám
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Krevetkárium 30l

Odoslaťod Hryzo » 26 Sep 2014 13:26 pm

clunky su moja nocna mora ... lutujem ze som pri prerabke to akvarium nevycistil poriadnou davkou sava ale len vypustil a vysusil po davke algicidu :( ale teraz do toho rypat uz nebudem ... k tomu sa mi pridali este aj nezmary teraz takze pol dna travim odstranovanim cluniek a zvysok vymyslania ako sa zbavit nezmarov :)

ako clunky niesu zle ... len su neesteticke ... dali by sa vyzabijat botiou (mrenka nadherna) ale ta do takeho akva nepatri a vyzrala by aj krevetky ... ako som pisal som na tom uplne rovnako ... krevetkarium s tymito potvorami a krevetky brania akemukolvek zasahu okrem rucnej prace .. ale den dva to zanedbas (neoberies co vidis) a si opat na zaciatku :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Krevetkárium 30l

Odoslaťod Mirko1A » 10 Okt 2014 11:53 am

momentálny pohľad na krevetkárium.

Loki, tvoja hydrocotyla zdá sa, rastie veľmi pekne aj v low-tech v strednom stĺpci vody prikvačená na dekorácii, púšťa malé korienky, krevetky sa v nej radi prehrabujú
skúsim ju trošku prestrihnúť a skúsiť fázu 2 (t.j. zasadiť ju aj do substrátu)

člunky sa mi podarilo trpezlivým pučením (t.j. 1-2 min večer) znížiť na minimum, presunuli sa na anubias a filter, na skle sú už minimálne

dozadu som zasadil 3 rastlinky cryptocoryne lucens, po 2 týždňoch sa zdá, že sa uchytili, tlačia sa im nové lístočky
Prílohy
PA080027-kr.jpg
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Krevetkárium 30l

Odoslaťod mosfet » 10 Okt 2014 12:47 pm

Čo tak NO-PLANARIA ? tá krevetkám neublíži ( odskúšané ) a tvrdia že pozabíja slimákov.
Skúšal to už niekto ?
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Krevetkárium 30l

Odoslaťod martin_s » 10 Okt 2014 12:58 pm

Hryzo napísal:... dali by sa vyzabijat botiou (mrenka nadherna) ale ta do takeho akva nepatri a vyzrala by aj krevetky ...

Krevetky necha na pokoji aj ked uz nema slimaky...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Krevetkárium 30l

Odoslaťod Hryzo » 10 Okt 2014 13:48 pm

tak sa ospravedlnujem za chybnu info mne tak bolo povedane ... no planaria mi vyzabijala tie clunky ktore som mal v 54L a zabijal som nou nezmarov ... napisal som to tam tusim kedze si sa ma pytal mirko :) ... a ak nie - tak clunky sa mi po planarii pomalicky vytratili a uz som ich chvylu nevidel takze asi posli aj s nezmarmi aj ostatnymi cervickami
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Krevetkárium 30l

Odoslaťod Mirko1A » 15 Dec 2014 15:01 pm

Tak iba predvianočná info v zmysle: nič nové, rastliny rastú, krevetky sa množia (pritom ich stav je stabilizovaný, čiže asi aj umierajú, ale cez noc ich slimáci a krevetky upracú)
riasa (okrem slabého nádychu zelenej na skle) nie je žiadna
hnojenie žiadne (okrem 1 ml Vital CO2 Rataj)

najaktuálnejšia foto je tu:
gallery/akvaria-a1/krevetkarium-30l-p46666.html

a video tu:
http://www.youtube.com/watch?v=8LdZ5SK2 ... e=youtu.be

dúfam, že to bude takto pokračovať, čiže dosiahol som stabilitu v LOW TECH, o čo mi od začiatku išlo.
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Krevetkárium 30l

Odoslaťod Mirko1A » 15 Dec 2014 15:03 pm

Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Krevetkárium 30l

Odoslaťod Pavligin66 » 21 Aug 2017 11:14 am

úžasné akvárium nech sa mu darí aj naďalej :pivo:
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.