mastny povlak na hladine



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: mastny povlak na hladine

Odoslaťod Giftzahn » 10 Mar 2014 08:53 am

U BBA (čierna štetinková riasa) je to trošku o inom. Ona toziž nikdy neodijde sama od seba. Treba ju mechanicky odstraňovať a prípadná náprava prevádzky ukáže, či bude pridávať nová.


jj, tak tak svata pravda ... a ja by som len dodal ze ani sama nepride a s tym odidenim :twisted: .... pokial sa v akva BBA hryzne ergo boli jej vytvorene podmieky je to beh na velmi dlhu trat ... na druhej strane pokial sa postihnuta rastlinka napr. taky anubias alebo buces ... :lol: ... presunie do akva kde BBA nikdy nebola .... ergo nie su pre nu podmienky je velmi rychlo po nej ... do mesiaca ani "pes po nej nestekne" .... :wink:

njn, pokial je mrcha na kamehoch korenoch pripadne na listoch anubiasu, buces ...cize hrube kozovite .... tak vypustit vodu postihnute miesta mechanicky opracovat = BBA odstranit ...odliat si napr. EC do vrchnaku vziat stetec na postihnute miesta "napatlat" EC nechat posobit aspon 5min a vypustit vzduch ... problem odstraneny .... nie vsak pricina ... na odstarenie priciny je treba zmenit hnojenie ... pripadne prudenie vody zlepsit ... zmenit svetlene podmienky ... cize nebat sa trosku aj zaexperimentovat .... :wnk:

njn, mastny povlak na hladine nie je ziadna tragedia ... najlepsie je ho mechanicky narusat ... cize papierom napr. kuchynska rolka ho pravidelne stahovat ... casom sam zmizne ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: mastny povlak na hladine

Odoslaťod transporti686 » 27 Sep 2014 16:29 pm

Pridám jednu otázku k tejto téme. Môžu plávajúce granule pre cichlidy spôsobovať mastný povlak na hladine? Nie je v nich nejaký tuk alebo niečo, čo ich nadľahčuje, aby plávali?
transporti686
 
Príspevky: 81
Založený: 31 Aug 2014 13:41 pm

Re: mastny povlak na hladine

Odoslaťod Jirka Scobak » 13 Mar 2017 00:03 am

Hele, skifie se mi krmí na slepé hladině: https://www.facebook.com/groups/1336440 ... 261541830/
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: mastny povlak na hladine

Odoslaťod Jirka Scobak » 13 Mar 2017 00:14 am

Pro Stano15:
Slepá hladina je biologického původu a tvoří ji mikroorganizmy živící se na organických látkách v akváriu. Pokud ji mám a pokud nevypadá po projetí prsty takhle: https://rybicky.net/fotogalerie.php?sek ... &s=14&sl=0 , nic se neděje. Levatky, okružáci, ráčci CPO a jak ukazuje video výše, i některé ryby, se na ní živí. Detail je, že má akvária jsou bez filtrace a voda se nehne. Netuším, jakou silnou hladinu musí mít lidé s filtrem.

Není těžké dosáhnout hladinu bez pohybu a bez slepé hladiny. Mám x takových nádrží. Pokud není, mohu opatrně, jemně přihnojit. Pokud je mírná, neřeším, ale nehnojím. Pokud ji projedu prsty a vidím, co na fotce výše, měním obden 10% vody třeba dva týdny.

Časopis Akvárium, hledej v tématickém rejstříku článek o slepé hladině: http://e-akvarium.cz/tematicky-rejstrik/ Nejkomplexnější materiál, co jsem o ní kdy našel.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: mastny povlak na hladine

Odoslaťod vincent van gogh » 14 Mar 2017 15:49 pm

Jirka Scobak napísal:.... Detail je, že má akvária jsou bez filtrace a voda se nehne. Netuším, jakou silnou hladinu musí mít lidé s filtrem.

Netušíš čo presne?

Akú silnú "mastnú/slepú" hladinu musia mať ludia , čo používajú filter ? Neviem ,ako lidé s filtrem všeobecne, ale ja ti poviem za seba : žiadnu.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: mastny povlak na hladine

Odoslaťod matte » 16 Mar 2021 09:12 am

seachem excel likviduje slepu hladinu, takze som zrusil skimmer
davkujem kazdy druhy den podla navodu
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: mastny povlak na hladine

Odoslaťod Seraph » 16 Mar 2021 15:54 pm

excel? nie pristine?
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: mastny povlak na hladine

Odoslaťod matte » 16 Mar 2021 16:13 pm

ved prave, vedlajsi efekt excelu, az sa mi nechcelo verit prve tyzdne
pristine som mal davnejsie a vobec nemalo vplyv na slepu haldinu
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: mastny povlak na hladine

Odoslaťod matte » 19 Mar 2021 11:18 am

beriem spat, nelikviduje slepu hladinu uplne, iba ju zmiernuje, takze som skimmer vratil :roll:
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: mastny povlak na hladine

Odoslaťod patizon » 19 Mar 2021 14:33 pm

no neviem ,nemam pocit že excel, ...glutardehyd by mal nejaký vplyv na slepu hladinu(aspoň u mňa určite nie).Nijaký rozdiel sním,alebo bez neho nevidím,je tam stále(okrem prvého dňa po výmene vody a nepoužívania co2)
Obrázok používateľa
patizon
 
Príspevky: 106
Obrázky: 23
Založený: 07 Nov 2015 21:58 pm
Bydlisko: PN

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.