Hryzo - prerabka 54L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Sunkafit » 27 Sep 2014 14:20 pm

nechapem ako si niekto môže svinit akvarko takym humusom ako no planaria len koli nezmarom....už sa v tom prestan konečne hrabať a to bude najlepšie čo urobiš
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 27 Sep 2014 14:43 pm

vies preco? su 2 dovody ...clunka pravohrota ktorej sa neviem zbavit (ano nechcem ju tam) a nezmary

toto akvarium som prerobil a mal v nom uz davno naplanovane elegansky ... tie rodia 2mm mlade a tie nezmary mi ich budu zrat a nezmiznu ... preto planaria ako jeden z mala prostriedkov ako sa toho zbavit a nezabit krevetky ktore tam mam

rad by som nezasahoval vobec ale takto som to teraz rozhodol :(
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Jozef I. » 27 Sep 2014 14:44 pm

S tymto sa plne stotoznujem.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Sunkafit » 27 Sep 2014 15:13 pm

este si tie elegansky ani neskusil a už vieš že ich budu žrať...radšej nič a krevetam sa nestane nic
pokial sa v tom budeš hrabať vzdy ked uvidiš slimaka tak zbohom
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 27 Sep 2014 15:20 pm

ja hovorim o ich potere ktory meria cca 2mm po narodeni

1. http://rybicky.net/atlasostatnich/nezmar_zeleny - "Větší kusy napadají i rybí potěr."
2. rozpraval som sa o nezmaroch s ludmi na burze ... s ludmi ako vysluzil a podobne ... potvrdili to
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 27 Sep 2014 15:42 pm

inak ja viem ze mi chcete len dobre a radite mi ako viete a vasich rad si cenim.

verim vsak ze tento zasah (aj ked nie najoblubenejsi) bude mat uspech a bude posledny na dlhu dobu ... uz hodinku po aplikovani vidno mensi uspech a to vo velkom ubudnuti havede (cervickov a ostatku) co mi lozili po skle ci plavali vo vode a polovica nezmarov je stiahnuta do seba pricom krevetky funguju bez hocijakych naznakov podrazdenia a rybky su v pohode tiez.

len pre info preco ten zasah (z mojho pohladu zaciatocnika) - nezmary mi prisli neviem odkial (kupoval/dostaval som rastlinky od viacerych ludi) a z prveho ich odhalenia par dni dozadu sa ich pocet kontinualne zvacsuje ... pred 3mi dnami som ich videl mozno 5 ... dnes som ich napocital uz 20 z toho tretina ma uz vyrastky cize budu dalsi ... nekrmim planktonom ani nicim inym len krevetkam som doteraz hadzal granolky pre nich
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 28 Sep 2014 18:25 pm

priebezne vysledky hryzo(no planaria) vs nezmar - hryzo ma zapas zatial! pod kontrolou a nezmary po 24h od prvej davky vacsinovo podochli a poodpadavali ... ostatnych ktorych vidim su vsetky stiahnute do seba a skor uz len tak mrtvo ovisaju takze aj napriek tomu ze je to zasah z vonka tak som zatial s vyslekom spokojny

tak isto napisem aj svoju chybu - doteraz som nemal zapnuty ohrievac a zistil som ze z povodnych 25 stupnov ktore mala voda doteraz sa pri tychto chladnejsich dnoch a hlavne nociach voda ochladila na 22 stupnov co pre neoheterandrie asi nebolo moc povoli takze boli nejake otapene ... hned ako som si to vsimol siel ohrievac do zasuvky a postupne to kvoli mojim novym "tigrom" planujem dat na 26.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 30 Sep 2014 05:41 am

tak snad to nezakriknem ale vyzera to ze no planaria s nezmarmi zatocila ... uz vcera som nevidel ani jedneho ziveho a uz len zo 2och poslednych ovisat ... cas sice ukaze ale ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Mirko1A » 30 Sep 2014 09:01 am

Hryzo, malo to nejaký vplyv na člnky? tá no planaria.

inak ja mám (mal som) plno člnkov v krevetkáriu (čiže žiaden chemický zásah neprichádza do úvahy). vadili mi kvôli estetike, keď liezli po skle. Pritom neprekrmujem (iba 1x večer menšia dávka krmiva + jeden deň v týždni pôst, mám tam len pár kardinálok a krevety). Minulý týždeň, keď ich výskyt presiahol moju dávku tolerancie, vždy večer asi na 3 minúty som zobral dlhú pinzetu a hranou pinzety som ich jednoducho pučil (na prednom a bočných sklách). Vźdy asi tak 15-20 ks. Hneď ako som ich rozpučil, nabehli tam krevetky a doslova ich vyžrali, resp. kardinálky si tiež zobli. Robím to momentálne 4. večer a rapídne klesol počet, na skle sa prakticky už ani nevyskytujú. Čiže podľa mňa sa dajú nejako takto mechanicky udržať v rozumnom (vizuálne tolerantnom) množstve. Síce ty máš 54l a ja len 30l ...
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod vysluzil2 » 30 Sep 2014 09:05 am

Po pouziti lieciv alebo chemie je velmi velka pravdepodobnost vyskytu zelenej mazlavej riasy , ktora sa vytvori po po urcitom case. Podla mna sa to deje v dôsledku likvidacie uzitocnych bakterii vo vode , filtry , a pôdnom substrate. Cize teraz by som odporucal odkalit substrat, vymenit vsetku vodu , vycistit filtracnu vlozku. Napustit cerstvu vodu , pridat nejaky pripravok na upravu vody , bakterie , dodat vyzivuvo forme tabliet alebo guliciek ku korenom rastlin . A hlavne sa spravat k aq aku ku cerstvo zalozenemu. Rybam, krevetam tato procedura prospeje , pri spravnom krmeni ich vitalita prudko stupne.Len sa s tym vela nehraj , za desat min musis mat cele aq prerobene. Ja by som mal za 5 . Caff :wink:
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 30 Sep 2014 12:24 pm

po praci odpisem dlhsie len teraz narychlo - nezmar yvykapali takze uspech :) uz som nenasiel ani jedneho ziveho ... clnky som vcera vecer este nasiel potom skontrolujem a dam vediet ...

vysluzil dakujem za ukazkove radenie slabsim :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 30 Sep 2014 17:51 pm

takze som doma tak pred planovanou vymenou vody som si nachvylku sadol aby som oddychol ...

mirko - tak aj teraz po ukonceni liecebnej procedury som dost rychlo nasiel jednu clunku a to som kukal naozaj narychlo takze likvidacny ucinok to na nich nemalo ... redukcny mozno ano ale likvidacny nie ... takze ma caka dalej a dalej ich rucne zbierat a dufat ze im to poskodilo aspon rozmnozovacie ustroje :) (bol by to zazrak ale nadej umiera posledna)
- ja krmim krevetky menej ... 2-3x do tyzdna ako si spomeniem ... v oboch akvariach mam nieco z rise rias (v 15L prachovu a dost a v 54 prachovu ktora teraz na cas po no planarii zmizla a chlpkovu v zacinajucom stadiu) takze krevetky oberaju riasy a niesu take hladne ... napriklad pred 3 dnami som do tejto 54ky hodil 1 granolku a vcera som vacsinu z nej musel vysavat bo jej moc nedali ... asi boli nazrate rias (alebo spapali nejaku inu krevetku :p) ... v nedelu som im tam dal dubovy list a teraz ked som prisiel som tam strcil kusok uhorky aj kvoli otikom takze krevetky dostanu najskor predpokladam v piatok ... ani rybky vsetko nespapaju (uz tam mam 6 elgansiek ktore krmim 1x denne) a to co popada si krevetky najdu

vysluzil - hlbkove odkalovanie nedokazem kvoli rastlinkam ktore som nastrkal uz snad vsade v ramci mozností ale povrchovu spravim neboj ... dnes mam v plane 50% a potom v nedelu spravim zase 50% v ramci pravidelnej udrzby .... mam tam molitan na bublifuk takze to vyplacham a mal by som to stihnut do 15 minut ... gulicky teraz nemam ale skusam zohnat nieco v normalnej cene .. zatial tam aspon kvapkam plantamin od tetry (minimalne rotale to prospieva statocne ostatnym snad dostatocne)

tak pokracovanie neskor snad osm napisal secko co som chcel
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 30 Sep 2014 19:49 pm

a este jeden spamm

samicka, ktoru som kupil od paša, uz porodila prve mlade ktore som si teraz pri udrzbe vsimol takze uz ich tam mam tych elegansiek 7 :) dufam ze vydrzi, ze mam pre mlade podmienky dostatocne ...

btw bolo to predsa len o nieco dlhsie .. som zabudol ze pri cisteni vzdy vycucam aj nejake mladucke krevetky a tie potom lovim z kybla nech ich nesplachnem takze sa to natahuje :(
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 04 Okt 2014 13:09 pm

dnes druhe dalsie kolo 1/2 vody ... akva vyzera v pohode zatial ... narodila sa dalsia eleganska a zije aj ta prva tak verim ze to bude alles in ordnung ...
trapi ma vsak jedna rastlinka a to hygrophila corymbosa ...

vyssie pisane - svetlo 2x t5 13w - dokopy 1600Lm na cisty objem cca 45L - co2 nedavam - hnojim trosku raz tyzdenne plantaminom od tetra
rotala ide skvelo a ma ruzove konce
krypto aff ide super tam sa asi neda nic ani pokazit
krypto wendii green sa krasne pozbieral (ked prisiel vyzeral celkom zle) a teraz ma nove krasne zelenocervene syte listy
egeria densa uz zakotvila dlhe korene do strku a vyzera zdravo len rastie pomalsie (dostal som len take 5cm kusky)
amania sp. bonsai ide pomaly ale taha sa hore a okrem par spodnych listov ma krasne syte zelene listky
staurogyne od lokiho ktory bol len odrezky uz zacal pustat korene a vyhanat nove vrcholky takze podla mna super
mach ide turborychlostou
eleocharis skor stagnuje ale sem tam hadze nove mlade odnoze
a nakoniec ta smutna hygrophila corymbosa - starsie listy zltnu, robia sa dierky a pomaly odchadzaju a nove vrcholky su sice pekne ale skor zlte ako zelene takze nieco jej chyba a neviem co ...

viem ze informacii je tu aj inde vela vela ale ja sa v tom uz trosku stracam hlavne ked jedna ide a druha nie ... je to niecim co mi zasadne chyba alebo proste len u mna nema stastie? svetlom to tipujem nieje .. v druhom akva mam zase svetla malo a tam tiez zacina prevladat zlta nad zelenou ale echinodorus v rovnakom akva je krasne sytozeleny ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 06 Okt 2014 21:02 pm

takto vyzeraju krevetky na schodzi

krevetky 004.JPG


a toto su teda moji novy obyvatelia z predtyzdnovej burzy

elegansky.JPG


ako som uz spominal rodime vo velkom a zatial vsetky mlade ziju (aspon tie o ktorych viem) .. dnes som uz napocital 3 ... kazde 3-4 dni najdem novy prirastok takze tesim

smutna sprava - dnes som nasiel jedneho otika hore bruchom a neviem preco, je to ten ktoreho som mal uz dlho nie jeden z prichodzich ... teplotu v akva drzim na 26,5 kvoli eleganskam a u otikov pisu rozmedzie 20-26 takze to ma napada ako jedna z pricin, zmena akvaria pretoze isiel z 15L kde bol predtym sam, umrel na hlad bo som ich moc jest nevidel ani uhorke moc nedali, stres - mozno ho bili ostatny celnovia hufu, alebo neviem co su dalsie moznosti ...elegansky bez problemov, ostatny otici zatial bez problemov, krevetky bez problemov (mimo 2 umrti za poslednych cca 10 dni) ... cas ukaze ci sa nieco deje
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Jozef I. » 07 Okt 2014 01:47 am

No pokiaľ ma wendi green zelenočervene listy tak to asi wendi green nebude, že? :) A to že maš v akva o pol stupna viac ešte neznamena že kôli tomu skapal. mnoho akvariek počas leta ma vodu teplu aj 30 stupňov a otici tam nekapu..
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 07 Okt 2014 05:21 am

tak mi bol ten "wendii" predany noooo cez inzerat ... ale tiez pochybujem ze je to green ale sfarbenie ma pekne tak mi to je asi aj jedno nooo...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod vLato » 07 Okt 2014 08:11 am

To bude asi crypt affinis
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 07 Okt 2014 11:32 am

affinis nie .. ten tam mam tiez a je iny ... aj tvar listov je iny aj sposob rastu ... ked tak wendii braun ... nemam ho teraz ako z blizka odfotit ale aff to urcite nieje
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Jozef I. » 08 Okt 2014 01:51 am

Hryzo daj radšej veru tu foto, lebo ty už tak neskutočne strielaš... :o
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Mirko1A » 08 Okt 2014 13:03 pm

Hryzo napísal:ako som uz spominal rodime vo velkom a zatial vsetky mlade ziju (aspon tie o ktorych viem) .. dnes som uz napocital 3 ... kazde 3-4 dni najdem novy prirastok takze tesim


možno ten otík uhynul, lebo bola vyššia teplota a tým menej kyslíku vo vode...
alebo ako mi hovoril jeden nemenovaný predavač: otíci kupovaný v obchodoch na 90% uhynú, iba tie z jeho predajne prežijú všetky, tak asi si nenakupoval u neho :-)

inak, čo chceš robiť s tými živorodkami, keď sa ti každé tri dni narodí potomstvo? či keď sdoiahneš húfik, znížiš teplotu a budú menej rodiť?
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Mirko1A » 08 Okt 2014 13:07 pm

Hryzo napísal:takto vyzeraju krevetky na schodzi


nie je ten štrk pre krevetky moc veľký? myslím, že sa nemôžu v ňom prehrabávať. tiež, ak nejaké minizvyšky padnú na dno, tak sa im to bude ťažšie odtiaľ dolovať, ako keby to bol krevetkový piesok.

inak želám veľa úspechov. a čo robia kamaráti člunky, predýchali tú no planariu?
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Sunkafit » 08 Okt 2014 14:53 pm

Prosím ta už sa v tom aspoň chvíľu nehrab nieco tam zasaď a bude dobre
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 08 Okt 2014 18:37 pm

sak sa v tom uz nehrabem omg ... dnes som len dosadil jeden echinodorus quadricostatus a to je vsetko nic neriesim len beznu udrzbu

mirko neviem co spravim miesta tam je zatial dost
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.