Green cube



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Green cube

Odoslaťod MaximusSk » 30 Sep 2014 18:31 pm

No nic zatial to sklo nebudem riesit. Najskor musim na vlastnej kozi nabrat skusenosti s ADA substratmi to zatial poriesim s akvariom do 30L. Ked na tom vychytam vsetky muchy tak sa pustim do niecoho vacsieho. Ako sa hovori menej je niekedy viac.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: Green cube

Odoslaťod triscene » 30 Sep 2014 19:29 pm

Hlavne netreba zabudat aj na nevyhody CV,OW ze su nachylnejsie na poskrabanie takze na to bacha :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Green cube

Odoslaťod MaximusSk » 30 Sep 2014 20:44 pm

triscene napísal:Hlavne netreba zabudat aj na nevyhody CV,OW ze su nachylnejsie na poskrabanie takze na to bacha :)

dakujem za novy postreh
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Green cube

Odoslaťod MaximusSk » 01 Okt 2014 21:31 pm

skusali ste uz niekto z vas aj len cistu amazoniu popripade s nejakym inym vyzivnym substratom?
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Green cube

Odoslaťod triscene » 03 Okt 2014 22:28 pm

Ja mam jedno s vyzivnym od JBL a jedno s tym supersandom alebo ako sa vola od ADA, vysledok asi rovnaky. Amazonia sama o sebe ma fajn vysledky, vyzivny sluzi na predlzenie zivotnosti a korenove systemy.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Green cube

Odoslaťod MaximusSk » 03 Okt 2014 22:42 pm

ok triscene dakujem za info skusim to tiez najskor iba samotnu amazoniu lebo davat 25€ za 2L nejakeho zazracneho substratu sa mi zda ozaj hodne vela. Mam doma nejake vyzivne substraty tropica tak to suponem pod amazoniu.

Idealne by bolo ak by niekto predaval Amazoniu na Akvatera v Trnave neviete nahodou ci tam niekto chodi zo znamych eshopov co ponukaju aj amazoniuhned by som si ju nechal doviezt.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Green cube

Odoslaťod triscene » 03 Okt 2014 23:08 pm

S marlom sa isto dohodnes ako dostat tvoj balicek k tebe ;)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Green cube

Odoslaťod chnuro » 03 Okt 2014 23:08 pm

Mam v sucasnom minicku pod Amazoniou vyzivovy substrat Tetra a v 60-tke mam Power sand. Rozdiel je podla mna vidiet. Samozrejme v prospech Power Sandu. Do minicka by som dal Power Sand + Amazonia a vykaslal sa na aditiva, ked chces setrit.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Green cube

Odoslaťod MaximusSk » 03 Okt 2014 23:19 pm

viem ze by to bolo urcite lepsie ale ja sa potrebujem vzdy poucit na vlastnych chybach. Skusim to najskor cistu amazoniu uvidim ako to pojde a potom do toho vacsieho to zainvestujem aj s powersandom.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Green cube

Odoslaťod MaximusSk » 05 Okt 2014 20:49 pm

Takže dnes som uskutočnil prvý krok a objednal som si cez prirodní-akvaria.cz 4L ADA aquasoil amazonia.
Dnes som taktiez navstivil akvateru ale bol som sklamany z akvaristiky velmi slaby vyber. Chcel som do tohto planovaneho minicka aspon nejaky koren ale bezvysledne vsetky boli riadne velke a ak sa aj nieco naslo tak to malo otrasny tvar.
Zhanal som tiez aj náhradu za ADA amazoniu boli tam poliaci myslim v tretej ulicke ktory ponukali nieco podobne bolo to urcene hlavne pre kevetky. Cenovo sa to vyrovnalo Amazonii cize myslim ze som spravil dobre ze som sa nenechal zlakat a stavil uz na overenu a odskusanu vec.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Green cube

Odoslaťod MaximusSk » 07 Okt 2014 21:37 pm

Obrázok

Akvarium je uz pripravene na zajtrajsie zakladanie. Spolu s amazoniou dorazia aj rastlinky. K dispozicii z dekoracii mam dva finger wood mensich rozmerov a nejake kamene. Predstava ako by malo akva vyzerat ma dve verzie

1verzia: v strede akvaria vytvorim ostrovcek do ktoreho vsadim dva spominane korene a naokolo pojdu kamene. Z rastlin v strede medzi korenmi by bol eleocharis vivipara, didiplis diandra,hemianthus micranthemoides na korene nejake machy a anubiasy. V okoli ostrovceka travnik bud z HCcka alebo glossostigma.

2verzia: po bokoch akvaria vytvorit dva mierne svahy smerujuce do stredu akvaria. Na kazdom svahu by bol koren a v okoli kamene. Rastliny by boli pouzite rovnako ako v prvej verzii.

Osobne sa budem utiekat asi k prvej verzii.
Kedze s amazoniou budem pracovat po prvy krat neviem ako budu spominane ostrovceky a svahy drzat hlavne po napusteni vody. Ak mate nejake skusenosti ako ich udrzat aby aj po dlhsom case vyzerali dobre budem za kazdu radu uprimne rad.

Pre mna je toto akvarium asi zatial najvacsiou vyzvou po mnohych nezdaroch. Uz len koli tomu ze som zainvestoval do amazonie.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Green cube

Odoslaťod vLato » 07 Okt 2014 22:22 pm

Hlavne bacha pri Amazonii na zábeh, meň vodu každý deň, ako odporúčajú, lebo inak ti môžu vyhniť rastliny ako mne
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Green cube

Odoslaťod MaximusSk » 07 Okt 2014 22:56 pm

vLato napísal:Hlavne bacha pri Amazonii na zábeh, meň vodu každý deň, ako odporúčajú, lebo inak ti môžu vyhniť rastliny ako mne

hej hej to mi je jasne tuna je popisany presny postup. http://www.rostlinna-akvaria.cz/plan-pr ... kvaria-140
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Green cube

Odoslaťod MaximusSk » 08 Okt 2014 22:00 pm

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Dnes mi prisiel konecne ADA substrat ale nakolko som mal hlavu plnu napadov a predstav ako vytvorit layount som ho zabudol v praci. Takze dnes zo zakladania zatial nic nebude. Tak ci tak so samotnym zakladaním pockam este asi nejaky tyzden kedze o par dni mam naplanovanu rybacku do Spanielska na Rio Ebro co by asi moc dobre nebolo keby som nechal v prvych dnoch akvarium bez vymen vody.
Na ukazku pridavam aspon nejaku tu foto aby bola ako taka predstava.

Kedze drevo ktore som pouzil dost dlho plava upevnim zo spodu platnu bridlice tato metoda upevnenia korena sa mi osvedcila najviac. Koren je stabilny a dobre drzi aj ked nechtiac donho drgnem pri sadeni rastlin. Centrálny koren je zlozeny z dvoch mensich ktore spojim transparentnym silikonom. Prebytocne casti zo spodnej casti korena zreziem aby dobre sedel v ostrovceku.
Z coho mam trosku obavu neviem ci sa mi podari rozmlatit kamene na drobnejsie kusky aby dobre pasovali ku korenu.

Z rastlin som si uchmatol 6x HCcko, 2xDDidiplis diandra, 2xHMko 1xhygrophila pinnatifida a v zalohe mam este pomerne velke mnozstvo lilaeopsisu a eleocharisu vivipara.

Sam som uz velmi netrpezlivy kedy sa pustim do samotneho zakladania, avsak musim to uz nejako vydrzat tyzden a nic neunahlit.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Green cube

Odoslaťod MaximusSk » 09 Okt 2014 20:56 pm

Obrázok
Obrázok
dnešná predstava layountu asi takto. Len sa obavam ci sa mi ten ostrovcek v strede nezosunie ked to napustim vodou.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Green cube

Odoslaťod vincent van gogh » 09 Okt 2014 21:44 pm

Škoda,že vela toho nevidieť.Obr.síce rozkliknem,ale potom....nič.
Ten návrh,to je celé?Pribudne ešte niečo?Kamene sa nepodarilo rozmlátiť?A dobre vidím čierny silikón?
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Green cube

Odoslaťod MaximusSk » 09 Okt 2014 23:35 pm

Neviem preco tie foto nejdu zobrazit lepsie aj po rozkliknuti mam to uploadnute cez imageshack.

Este na tom trochu popracujem zatial som na lamanie kamena moc casu nemal.
Akvarium celkovo napustim a osadim rastlinami az po prichode zo spanielska, bo by som nerad ak by sa stala nejaka nehoda len koli tomu ze sa tam nemenila voda.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Green cube

Odoslaťod Stewie » 20 Okt 2014 21:33 pm

IMG_0033.JPG
Stewie napísal:To by zaujimalo aj mňa :) jedno OW mam objednane takže keď to dorazí budem mať možnosť porovnať Pavlica CV vs ADA OW


takže sa k tomu po nejakej dobe vraciam aj keď v tomto prípade sú už kocky hodené a každopádne držím palce a teším sa na výsledok
Dnes dorazilo akva, zatial som nemal čas na rozbalenie fotaku robim nejake prerabky v byte a k nejakemu detailnemu skumaniu sa dostanem az cez vikend.
Každopádne už prvý pohľad mi naznačil že kvalita ADA vs Pavlica je na inej úrovni aj keď o to v tomto prípade nejde.
Samotný rozdiel medzi CW a OW je vidieť už pri takomto tenkom skle, nie je to nejak výrazné ale OW je o fúzik svetlejšie, skúsim nafotiť aj keď ideálne podmienky na porovnanie budú až vtedy keď akva napustím vodou a postavím vedľa seba.
Rozdiel bude určite výrazný pri hrubých sklách ale tam je výrazný aj rozdiel v cene akva, za seba môžem povedať že keby som mal neobmedzený rozpočet určite by som šiel aj pri veľkej nádrži do ADA skla.
V mojom prípade 60 l ten rozdiel až tak veľký nebol a bral som ho hlavne zo zvedavosti aj keď v očakávaní že to bude stáť za to.
Zatiaľ len informačne foto mobilom....na taketo darčeky by som sa dokazal pozerať častejšie :)
Prílohy
IMG_0034.JPG
ako bonus sú pribalené nerezové háčiky na krycie sklo ( nemienim použiť ale ako pozornosť určite poteši )...kvalita spracovania No:1 ale nič iné som ani nečakal
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Green cube

Odoslaťod vincent van gogh » 21 Okt 2014 10:42 am

@Stewie : Najvyšší čas založiť novú tému.
Fandím.....aj myšlienke,aj investícii,aj prístupu.....Na dvojičky som velmi zvedavý. :)

(Bonus je vtipný,ale rozbalovať takéto /a podobné/ veci musí byť čistá pasia...)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Green cube

Odoslaťod MaximusSk » 28 Jan 2015 23:40 pm

Takze po dlhsej odmlke sa chcem spolu s vami podelit o radost ktoru mam momentalne z mojho 25L minicka. Ako sa ukazalo tak ADA amazonia funguje ozaj na 100% a za tu investiciu to naozaj stoji. Vsetko ide tak ako ma zo zaciatku som sa sice moc akvariu nevenoval co sa odrazilo aj na rastlinach na 75% vsetko odhnilo tu musim ale dodat ze o akva skoro nebolo vobec postarane.
No potom som doplnil 8 kosikov HC, 4kosiky pogostemonu a hned to vyzeralo lepsie. Vodu som menil cca kazdy 3 den hnojil som len profitom a easy carbom plus som dodavam co2 cez burciak. Vsetky rastlinky na tuto zmenu hned zacali reagovat. Pekne zakorenili HC sa pomaly rozrasta avsak co ma najviac tesi zatial tak nikde ziadna riasa. Dnes som do pozadia doplnil Blyxu japonicu takze si z prace budem musiet zakupit ferox complet NPK a zacnem davkovat kazdy treti den.
No a momentalny vysledok je takyto: Obrázok
Nieje to sice este presne podla mojich predstav ale uz to pomaly dostava tvar. Hlavne v lavom rohu dostal Didiplis riadnu ranu pocas spomenutej odstavky, ale uz sa pekne zacina prebudzat aj iba ciste stonky zacali pustat nove korene a sem tam sa objavuje aj listok, takze vsetko ide spravnym smerom.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.