Obyvačka remake



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Viktor » 23 Sep 2014 06:47 am

No ja so zistil, ze som do akva tlacil zbytocne vela CO2 a mal som z toho len zbytocne zelenu prachovu riasu.
Pozor na te DC. Ak miesas vodu s RO vodu, tak sa Ti meni KH, GH. Treba sa riadit prilozenou tabulkou k naplni do DC. Ja som toto zistil, az ked som pouzil original napln do DC od Dennerle. Potom som CO2 nastavil podla Denerlackej tabulky.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Reklama

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 23 Sep 2014 14:57 pm

No DC je taký skôr do žlta než do zelena, a ide tam asi 1-2 b/s čo je podľa mňa akurát, Prachovú riasu na skle mám tiež, tú škriabem, ale skôr ma hnevá to hnednutie, veď akva funguje už pomaly 2 možno 3 mesiace, zabiehal som to výmenu 3-4x do týždna 70% vody, tak nechápem, teraz nehnojím, pod Amazoniou mám dennerle deponit mix, pridávam iba Draslík v malom množstve a EasyCarbo, používam Peroxid Vodíka, netuším čo je zle :D Svetlo 2x24W, ako napr také Staurogyne sa ťahá do výšky, ale bojím sa pridať ďalšie 1-2x24w čo by to spravilo.. už rozmýšlam aj nad prekopaním :D a prevarením tých lávových kameňov..

Čo sa v akva darí tak je na nepodiv Pogostemon Helferi, ten sa tam naštartoval neskutočne, keď som ho dal do veľkého pod nové svetlo tak sa krásne uchytil a robí mi konečne radosť, taktiež Christmass moss ide nádherne a Hygrophila Pinnatifida
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod sappa » 23 Sep 2014 18:26 pm

preco pridavas iba draslik a ktomu easy carbo a peroxid vodika ? nejak mi to nepasuje nechybaju ti tam ine prvky.
a stauro ak sa taha dohora tak ma malo svetla
prevarenim lavovych kamenov noc neziskas aj tak je unich jedna velka nevyhoda ze nevies co obsahuju a ake prvky sa mozu a nemusia uvolnovat do vody
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 23 Sep 2014 18:44 pm

Mám vyhnojené dno - Dennerle Deponit Mix profesional + ADA amazonia soli
Easy Carbo proti riasam
Peroxid vodíka dávam injekčnou striekačkou na riasy
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Loki12 » 23 Sep 2014 20:53 pm

Ak pridavas CO2 tak ze je DC do zlta - tak si na dost vysokej hranici CO2 na liter. V tomto pripade si myslim, ze pridavat EC je uz zbytocne vyhadzovanie penazi.
Ak chces ale napadat riasu, ala peroxid, tak toto som skor videl, ze sa robi prave EC-ckom - aj ja som takto nicil ruduchu. Ale nie peroxidom - teda priznam sa na youtube som to videl, a niekde sa to tu aj preberalo. Ale... ja by som len CO2 davkoval a EC priamo na riasu.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 23 Sep 2014 21:56 pm

Skúšal som aj tak Loki, no aj keď riasu povysávam, do 3 dní je zase všade :D neviem ako na to už .) či mám meniť každý deň vodu alebo ako.. či filter nestačí ? Mám Eheim2213 prúdenie vyzerá byť fajn, všade sa všetko hýbe mám ešte Skimmer eheim, tak fakt neviem :)
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Viktor » 23 Sep 2014 22:22 pm

Ak davas peroxid, tak je dôlezite ho aplikovat den pre vymenou vody. Ak sa nemylim, tak z rozpadu rias vznika amoniak (nie som chemik) a vies ze ten nerobi dobrotu.

Co sa tyka CO2 spolu s EC? Hmmm, chvilku som to skusal, no nic konkretne som si nevsimol. Ale niekto tu na fore o tom pisal, ze ich davkuje spolu a ma dobre skusenosti.

@Loki peroxid zlikviduje riasu ovela skorej ako EC. No vela ludi sa ho boji pouzit. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 23 Sep 2014 23:04 pm

Okej, skúsim to stým peroxidom ako píšeš.
CO2+EC, ani popravde neviem, skúšam s tým eliminovať riasy, ale nedarí sa, tak tento týždeň už nedávam.
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod chnuro » 24 Sep 2014 09:48 am

CO2 a EC nie je úplne nezmysel, pretože EC má aj algicídne účinky okrem toho, že je zdrojom uhlíka pre rastliny. V mojom prvom miníčku som s ním fungoval dosť dlho a zbavil som sa mnohých rias. V súčasnosti ho používam skôr ako prevenciu po zásahoch do akvária a lokálne na riasu.
EC a podobné prípravky iba potláčajú dôsledky, často neriešia príčinu vzniku rias. Preto z dlhodobého hľadiska to nie je najvhodnejšie riešenie.

@vLato - nesledujem veľmi tému, ale pozrel som fotky v téme a techniku v prvom príspevku a pri 70W HQI môže byť Eheim 2213 + skimmer nedostatočný. Ak dokážeš spraviť DOBRÉ video, je to len plus. Foťák na statív a sprav 30s video bez pohnutia foťáku.

V tomto akváriu je viac prblémov. Keby si mal poriešené CO2 a jeho distribúciu, čiže prúdenie, tak stále máš problém hnojenie. Pozri si prezentáciu tohto akvária. Pretože máte s autorom spomínaného akvária úplne rovnaký problém: svietiš na plný plyn a nehnojíš. Toto nemôže fungovať! Nemám toľko času aby som každému nadiktoval čo má robiť, ale s takým svetlom odporúčam sledovať tú tému a robiť to isté.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 24 Sep 2014 12:13 pm

chnuro napísal:CO2 a EC nie je úplne nezmysel, pretože EC má aj algicídne účinky okrem toho, že je zdrojom uhlíka pre rastliny. V mojom prvom miníčku som s ním fungoval dosť dlho a zbavil som sa mnohých rias. V súčasnosti ho používam skôr ako prevenciu po zásahoch do akvária a lokálne na riasu.
EC a podobné prípravky iba potláčajú dôsledky, často neriešia príčinu vzniku rias. Preto z dlhodobého hľadiska to nie je najvhodnejšie riešenie.

@vLato - nesledujem veľmi tému, ale pozrel som fotky v téme a techniku v prvom príspevku a pri 70W HQI môže byť Eheim 2213 + skimmer nedostatočný. Ak dokážeš spraviť DOBRÉ video, je to len plus. Foťák na statív a sprav 30s video bez pohnutia foťáku.

V tomto akváriu je viac prblémov. Keby si mal poriešené CO2 a jeho distribúciu, čiže prúdenie, tak stále máš problém hnojenie. Pozri si prezentáciu tohto akvária. Pretože máte s autorom spomínaného akvária úplne rovnaký problém: svietiš na plný plyn a nehnojíš. Toto nemôže fungovať! Nemám toľko času aby som každému nadiktoval čo má robiť, ale s takým svetlom odporúčam sledovať tú tému a robiť to isté.


Ahoj chnuro, vďaka za reakciu, nemám nakoniec 70HQI, ale 2x24W s trubicami Giesemann Midday a Aquaflora, distribucia co2 je cez externy atomizér, takže všade sú mikrobublinky, hnojil som dostatočne EI ale Gift mi poradil na chvíľku vysadiť hnojenie a prejsť na niečo stabilnejšie v sobotu prechádzam na Tropicu, svietim len 6h
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod chnuro » 24 Sep 2014 13:03 pm

Ok, ako som spominal, necital som celu temu podrobne. Ak ti nieco radil gift, potom by bolo najlepsie, aby v tom pokracoval priamo v teme, nech to ma ucelenu myšlienku.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 24 Sep 2014 15:06 pm

Inak, po zhliadnutí tvojho akva, som skonštatoval že naozaj bude treba viacej prúdenia, akurát som vymenil 80% vody a strašne veľa bordelu bolo medzi rastlinami od poslednej výmeny (4dni), ak to dobre chápem, tak bordel, sa usadí, pomaly rozloží a keď nieje vyfiltrovaný tak z neho vzniká amoniak ? Teraz som pridal jednu koraliu a teda už je to ako u teba koralia má výkon 1000-3000l/h nastavil som ho tak aby bol prúd všade v každom rohu. Na listoch anubiasov, microsoria bol taký hnedý mazľavý povlak.
Zoškŕkal som opäť sklo od rias a v sobotu kúpim to hnojivo od Tropica, len teraz ktoré, to oranžové ? alebo to zelené ?
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Viktor » 24 Sep 2014 15:41 pm

Zelena Tropica je s fosforom a aj s dusikom. Ja pouzivam tu.

Uz si asi olutoval, ze si mi predal tu 2215-tku. :-)

Ten bordel mal urcite velky podiel na tych riasach. Aspon u mna to vtedy tak bolo. Uvidis co povie cas. Drzim palce.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 24 Sep 2014 16:38 pm

Viktor napísal:Zelena Tropica je s fosforom a aj s dusikom. Ja pouzivam tu.

Uz si asi olutoval, ze si mi predal tu 2215-tku. :-)

Ten bordel mal urcite velky podiel na tych riasach. Aspon u mna to vtedy tak bolo. Uvidis co povie cas. Drzim palce.


Ale nie, vtedy keď som ho predával tak som nevedel že budem robiť toto akva :) Tú 2215ku som kúpil s 450l akvarkom a vtedy som potreboval kúpiť lepší filter.
Zase až taký veľký rozdieľ tam nemôže byť.
Inak filtračnú náplň mám eheim mech a substrate pro a uplne hore mam jeden molitan a vatu, je to ok ? Niekto tvrdí tak, niekto zase opak :)

Asi kúpim tú tropicu oranžovú aj zelenú, zídu sa asi obe, nie ?
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Viktor » 24 Sep 2014 18:02 pm

Ja mam tie peny a 2x filtracna vata. No chcem tam dokupyt keramicke valceky a vytiahnem ale 2-3 peny.

Kup len zelenu (potrebujes N a aj P), oranzova Ti bude zbytocna (jedine, ze by si chcel k nej primiesavat prvky) .
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 04 Okt 2014 20:12 pm

Tak pridal som čerpadlo, teraz sa to v akvárku hýbe naozaj všade, začal som hnojiť Tropica zeleným hnojivom, no stále sa tvoria riasy, aj po tom ako som dôkladne opucoval kamene so zubnou kefkou a vytiahol ich všetky von, skúsim napojiť na akvarium ďalší externý filter - Tetratec ex600
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 05 Okt 2014 18:52 pm

Po dnešnom zostrihu 450ky, som pridal nejaké čerstvé rastliny do akvária, iba čisto na pozorovanie, čo to stým spraví, možno sa to konečne rozbehne :?:
momentálny Hardware -
Eheim Classic 2213
Tetratec ex 600 - kôš zo 700ky
Eheim Skimmer 350
Prídavné čerpadlo 1000-3000l/h - momentálne asi tak 2000

CO2 disribúcia cez externý atomizér asi 2b/s slabo zelený DCH

4Aqua svetlo 2x24W - Giesemann MidDay a Aquaflora

Hnojím s Tropica zeleným hnojivom, podľa plánu ako je písané
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 09 Okt 2014 18:50 pm

Tak, dneska som to trochu prekopal, zistil som že mi v zadnej strane do vody prenikala Tropica Plant Growth Substrate, tak aj tomu dávam príčinu tých rias, spravil som teraz pekne rovinku, pár kameňov a hodil som tam koreň z 30ky, pridal nejaké rastliny.. hnojím podľa návodu Tropica, uvidíme čo to ukáže :)
Prúdenie vody je teraz už naozaj dostatočné, točí sa to po celom akva, všetky listy sa hýbu :mrgreen:
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod Viktor » 09 Okt 2014 21:33 pm

No ved uvidis. Hlavne treba vsetok bordel/usadeniny odkalovat. Nic nenechat. Teraz si nepamatam, ci tam mas nejake slimaky, no ak nie tak odporucam neritiny.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 09 Okt 2014 21:34 pm

Nemal som tam nič zive, teda nepocitam zopár kotuliek a áno všetko som teraz povysaval je to omnoho cistejsie, tak uvidíme aký budú mať efekt tie filtre :)
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 02 Nov 2014 18:27 pm

V akvárku momentálne pláva 30 Red Cherry, 20 Amano kreviet, 7 otíkov a 3 Neritiny.
Po Riasach ani stopy, momentálne svietim 2x24W 6h, CO2 2b/s hnojím podľa návodu Tropica Spec. N+P a pridávam navyše Fe s CSM+B

Všetky hnedé riasy boli spasené armádou krevetiek, a zatiaľ sa im darí držať to pod kontrolou. Rastliny idú pekne bez viditeľných nedostatkov.
Voda zatiaľ som menil 50% ku 50% RO - Vodovodna, ale asi pôjdem 3:1
Fotku pridám neskôr :)
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 08 Nov 2014 17:15 pm

Od včera som skúsil nasadiť ďalšie osvetlenie čiže celkovo 4x24W a to následovne:
Prvé osvetlenie 2x24W - 13:00 - 18:00
Druhé osvetlenie 2x24W - 16:00 - 20:00
Uvidíme čo to spraví :) Dnes vymením vodu a zajtra spravím konečne nejaké tie fotešky :)
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 09 Nov 2014 17:51 pm

vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Obyvačka remake

Odoslaťod vLato » 10 Nov 2014 16:08 pm

Dneška som dal preč HMko z predu preč a dosadil som tam staurogyne, v sobotu na burze kúpim hemiathus alebo monte carlo dopredu
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.