PROBLEM s EXTERNYM FILTROM.....



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

PROBLEM s EXTERNYM FILTROM.....

Odoslaťod petersimek » 19 Feb 2005 20:41 pm

Ahojte nadsenci.

Mam problem, preto sa obraciam na Vas. Mam 1400 l akvarium. Akurat som si dorobil biofilter o objeme 300 l. Mam v nom cerpadlo 6000 l /h !!!

Otazka na Vas:

Kedze som pred zalozenim akvaria neplanoval pouzitie externeho biofiltra tak som ani nevrtal ziadne otvory do akvaria ( na prepad)., takze to chcem riesit externym prepadom, tak ze na stenu akvaria zavesim nadobku tak aby ich hladiny (v akva a nadobke) boli narovnako. Z nadobky pojde trubka, ktora bude spojena s biofiltrom ( pod akvariom). Lenze nastal problem v tom, ze
cerpadlo mi rychlejsie vytlaca z biofiltra vodu do akvaria ako stiha z akvaria vytiect samovolne spat do biofiltra. Z cerpadla ide hadica o priemere 5 cm. Taku istu som pouzil aj na vytok z akva do biofiltra.

!!!! PORADTE AKO TO MAM SPRAVNE NADIMENZOVAT ABY MI STEKALA Z AKVA VODA ROVNAKO RYCHLO AKO NATEKA DO AKVA !!!!

neviem si s tym radi.....

Diiikk za odpovede....
petersimek
 
Príspevky: 8
Obrázky: 6
Založený: 26 Dec 2004 10:22 am

Reklama

Re: PROBLEM s EXTERNYM FILTROM.....

Odoslaťod salik » 20 Feb 2005 03:09 am

...Z nadobky pojde trubka, ktora bude spojena s biofiltrom ( pod akvariom). Lenze nastal problem v tom, ze
cerpadlo mi rychlejsie vytlaca z biofiltra vodu do akvaria ako stiha z akvaria vytiect samovolne spat do biofiltra. Z cerpadla ide hadica o priemere 5 cm. Taku istu som pouzil aj na vytok z akva do biofiltra

ako dalsia trubka sa do toho prepadu-nadobky z akvaria uz nezmesti?
proste pridas dalsiu trubku/hadicu
skus to potom pofotit
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: PROBLEM s EXTERNYM FILTROM.....

Odoslaťod Palo » 20 Feb 2005 08:21 am

petersimek napísal:!!!! PORADTE AKO TO MAM SPRAVNE NADIMENZOVAT ABY MI STEKALA Z AKVA VODA ROVNAKO RYCHLO AKO NATEKA DO AKVA !!!!
neviem si s tym radi.....
Diiikk za odpovede....

Skus na vytokovu hadicu dat regulacny ventil a doregulovat vytok a spravny pritok. Alebo dat vecsi priemer hadice na prepad do biofiltra, samozrejme po preratani litrov za min. :D
Obrázok používateľa
Palo
 
Príspevky: 138
Obrázky: 38
Založený: 02 Nov 2003 03:06 am
Bydlisko: Spišská Stará Ves

Re: PROBLEM s EXTERNYM FILTROM.....

Odoslaťod petersimek » 20 Feb 2005 10:27 am

skor sa mi zda lepsi napad ked tam dam z akva do nadobky bud vacsi priemer trubky alebo 2 ks.

Len moc si este neviem predstavit ked sa zanesu v biofiltry molitany ci bude stihat cez to pretekat voda z akva, alebo cerpadlo stihne skor vycerpat vodu z biofiltra a tym padom mi zhori !!! (a akvarko pretecie)

Da sa tomu neako zabranit ???

Diiik za vasu ochotu....
petersimek
 
Príspevky: 8
Obrázky: 6
Založený: 26 Dec 2004 10:22 am

Re: PROBLEM s EXTERNYM FILTROM.....

Odoslaťod jacik » 20 Feb 2005 11:05 am

petersimek napísal:!!!! PORADTE AKO TO MAM SPRAVNE NADIMENZOVAT ABY MI STEKALA Z AKVA VODA ROVNAKO RYCHLO AKO NATEKA DO AKVA !!!!

jednoducho. v akva prepad a dostatocne dimenzovanu vstupnu hadicu do externeho filtra.
na vystupnu hadicu z filtra napojit cerpadlo.
cerpadlo nesmie cerpat vodu rychlejsie nez stiha pritekat z nadrze. toto ovplyvnuje prepad v akva, vstupna hadica a odpor filtracneho media.
precitaj si clanky/filtracia.php

ps: nabuduce ta poprosim pisat s jednym vykricnikom a nie velkymi pismenami. nie sme hluchi :)

petersimek napísal:Len moc si este neviem predstavit ked sa zanesu v biofiltry molitany ci bude stihat cez to pretekat voda z akva, alebo cerpadlo stihne skor vycerpat vodu z biofiltra a tym padom mi zhori !!! (a akvarko pretecie)

ked to mas urobene dobre tak ti akva nepretecie ani keby motorcek zhorel. v principe nastane rovnaky stav ako ked ti vypnu elektrinu.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: PROBLEM s EXTERNYM FILTROM.....

Odoslaťod milop » 24 Jan 2006 17:43 pm

Mam 1400 l akvarium. Akurat som si dorobil biofilter o objeme 300 l. Mam v nom cerpadlo 6000 l /h !!!

čo tak zmenšiť výkon čerpadla + pridať ešte jeden prietok z akva do nadobky a filtra, pripadne zväčšiť profil
, alebo ich môžeš pridavať dovtedy kým nebude pritok do filtra väčší ako
výtlak čerpadla

- Q = cca 1,5l/s , strašná hodnota,
- vymen čerpadlo, alebo skus pripadne riešiť výkon čerpadla nejakým reostatom, alebo elektronickou reguláciou otáčok
- ten prietok podľa mna musí narušať aj činnosť biofiltra za hod ho 20x preplachne
Naposledy upravil milop dňa 24 Jan 2006 18:03 pm, celkovo upravené 1 krát.
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.