priebeh mojej 200vky



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 10 Sep 2014 13:08 pm

základné info:
rozmer: 100x40x50 (dxšxv) hrubý objem 200l
dno: kremičitý piesok 2-4 mm
osvetlenie: momentálne 2xt5HO, a jedna rampa led (1x95cm 5050, 1x95cm 5630), svietim tak že najprv svietia ledky, potom trubice a nakoniec zas len ledky, pre ryby je to lepšie aj pre mňa, osobne ich račej sledujem len pri ledkách :)
dekorácia: kamene z hornonitrianskej oblasti, korene z Váhu
rastliny: anubias (neviem ktorý druh)
cryptocoryne affinis
hygrophila polysperma
echinodorus bleheri (ten sa nachádza na pravej strane ale opadali mu listy tak uvidíme či povie po čase :)
ludwigia repens
microsorum pteropus (tiež neviem aký druh daroval mi ho kamarát bol v celkom zlom stave, listy boli pokryté štetinovou riasou, v starom akva pomaličky ustupovala, uvidíme ako to pôjde teraz).
hygrophila difformis (pripevnil som ju o koreň, na skúšku čo to povie lebo vždy sa ťahá k hladine a dole ostávajú len stonky tak som ju dal teraz skoro hneď k hladine, uvidíme ako sa zachová, dúfam že sa rozrastie a spraví mi tam pekný krík na korienku :)
lemna minor ked som bol pre korene tak som si ju priniesol z rybníka, celkom fešná, neviem ale ako sa jej podarilo prežiť aj po prerábke, ale myslím si že je to len sezóna rastlina :)
osadenstvo: vo vedľajšom akváriu už čakajú na zábeh: 2 skalére
9 tetier neónových (Paracheirodon innesi)
3 prísavníci (2 zlatý, 1 klasik :) )
pár kotúl a vežoviek,ale moci ich už nie je heleny sú moc dravé, inak ak by mal niekto záujem rád mu pár helenz darujem za iný druh slimákov aby mali čo jesť :)

ďalej plánujem kúpiť ešte asi : 9 Neóniek (Cheirodon axelrodi)
Rasbora heteromorpha (uvidím či po pridaní neóniek ešte miesto ak hej tak by som si ich asi zadovážil :) )
hnojenie: do dna som nasýpal Substral osmocote, a k niektorým rastlinkám som pridal ku korenom tabletky Sera Florenette A (asi dve na celé akva) nechcel som to preháňať, aj osmocote som dal len trošku lebo predtým keď som prerábal akva som tam toho dal moc a bolo to hneď pocítiť od prvého dna samá katastrofa, teraz je to zatiaľ ok, sú to len dva dni, a keď bude treba pridám do filtra do pančuchy, plánujem tam pridať aj rašelinu nech akva dostane lepší vzhľad, po kontrole doma som našiel vrchoviskovú tak ma mamina aj potešila :)
Do vodného stĺpca plánujem pridávať FEROX 3x10 ml (P,S,P) a FOSFOR 3x9 ml (N,U,P), Sobotu plánujem výmeny vody, asi 30% uvidím podla potreby, aj hnojenie bude asi na bázy bay očka, keď som začal s akvaristikou som si povedal že nikdy si nekúpim žiadny test, keď to zvládli voľakedy musím aj ja, uvidíme ako to pôjde možno raz zmením rozhodnutie.
CO2 nemám ani neplánujem, uvidím v budúcnosti možno keď to budu rastliny potrebovať ak nie nebudem to siliť, zadovážim menej náročné :)
Filtrácia: V akváriu mám niekoľko predfiltrov, prvý je čierna nádoba ktorú môžete vidieť aj na fotkách je na pravej strane, objem cca pol litra ( je tam molitan 30), ďalší predfilter je samotný prepad o objeme cca 1,8 litra, tiež tam mám molitan 30, potom je samotný filter ktorý sa skladá z 4 komôr,40x25x31 cca 30 litrov hrubý objem, v prvej mam nastrihaný molitan na kocky rôzne druhy, aké som doma našiel, v tejto komore mám aj ohrievač 200w nastavený na 27 stupňov v akvarku je cca 25-26, ďalšia komora je len molitan 30, a v predposlednej komore mám na spodku 20 molitan, na ňom keramické valčeky, na nich som si vyrobil košík v ktorom mám filtračný piesok a na piesku mám filtračnú vatu ako posledné filtračné médium, poslednej komore mám malinku kocku 10 molitan pred filtrom, filter mam aquael turbo filter 1000, ale mám problémy zo zavzdušňovaním, niekedy keď prídem do izby dosť vrčí vypnem ho zapnem a potom to už ide potichu, vzduch ide do akva filter ide opäť ako hodinky ak máte na to dáky fígeľ ako tomu predísť tak budem len a len rád :) , rozstrekovaciu rampu nemám, skúšal som ale nepáčilo sa mi to asi neviem ako na to, mám to teraz vymyslené že tam mám vodárenskú trubku (takú bielu neviem ani aký je to materiál plast s neviem čím :) ale máme ich plný dom jak nám prerábajú kúpelku, možno aj spravím z nej rampu ak sa mi to nebude páčiť) na konci stlačenú a tvorí mi to také pomalé prúdenie smerom k prepadu :)

celkový ciel: akvárium by som chcel mať také že dominantou ostanú aj naďalej korienky, nakoľko sa mi moc páčia, a pozadie by mali tvoriť ludviga, echinodorus a microsorum v predu uvidím ako sa mi bude dariť tvarovať rastliny ale nehlcem im dať moc priestor na rozrastanie, tak dúfam že sa mi to podarí :)
Naposledy upravil bLiKaC dňa 10 Sep 2014 13:18 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Reklama

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod cezar.milan » 10 Sep 2014 21:16 pm

Znie to ako príbeh akvária, nie priebeh. Dobre sa mi to čítalo, fakt. Výborne si to vymyslel. Ak by si to všetko opísal aj s dátumami, tak by to bolo ešte lepšie. Ale aj tak fajn, držím palce!
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 10 Sep 2014 21:41 pm

Dakujem dakujem, ako dalo by sa to aj z datumii, vsetko je to fotene jednym mobilom, len toho casu je coraz menej s menej, teraz zmeny budem uz castejsie opisovat, kedze to budem robit priebezne a nie zhrnutie za dva roky.

Hmed prva zmena na lavom koreni v predu sa mi zacina zo spodu robit biely povlak, riasa, tak som tam dnes pridal vezkvky,cca 1o kusov viac ich uz po helenach neostalo a pozorujem ze sa motaju po tom povlaku tak uvidime zajtra, mozno tam dam aj zopar krevetiek ale bojim sa ci to nie je priskoro, dal som tam aj startovacie bakterie ale bolo ich moc malo cca na 5o l akvarko, najviac sa spolieham na zabehnuty filter ze to pomoze :)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod cezar.milan » 10 Sep 2014 21:58 pm

Aj tak s nimi (krevetkami) počkaj. Bielý povlak je súčasťou zábehu
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 10 Sep 2014 22:10 pm

Dakujem za utvrdenie aj ja si to myslim, dufam ze to bude ok :)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 14 Sep 2014 09:26 am

Dnes prebehla prva vymena, aj hnojenie uz zacalo, len ma trapia rybky, co by ste na to povedali mohol by som tam mat 5 cichlidov ? Kamarat ma ma ne vazne prehovara, celkom sa mi aj zapacili :)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 18 Sep 2014 19:37 pm

Chlapci mohli by ste mi pomoct s vyberom co dat do toho akvaria, najprv som planoval cichlidy, ale neviem ci je moje akva na to vhodne, fakt by mi pomohol kazdy nazor :)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod Hryzo » 18 Sep 2014 19:47 pm

otazka je ci to chces nechat menej rastlinne alebo viac rastlinne akva ... ja osobne preferujem mensie hufovite ryby a tie potrebuju viac rastlinstva ako mas na poslednej fotke :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 18 Sep 2014 21:19 pm

Povodne som tam planoval dvoch skalarov a huf neoniek, ale castejsie kukam u kamarata na tie cichlidy a fakt sa mi zapacili, alebo rozmyslam nad parom diskusov, je to realne do 2ool akva...
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod Hryzo » 18 Sep 2014 22:04 pm

na disky niesom nijaky odbornik ale da sa mi ze potrebuju vyssie akva tj tusim od 60 na vysku a viac
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod kvietik » 18 Sep 2014 22:50 pm

cichlidy zalezi od toho ake...je to moc siroky pojem aj tercovce su cichlidy:) inak myslim, ze 1 par tercovcov v pohode ale ak budes kupovat uz vybrany par tak to asi lacne nebude 8)
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 19 Sep 2014 11:50 am

No ved toto ja student, moc toho nemam :D, kde su tie casy ked boli koruny a penazi bolo viac, no ale k teme, dnes som volal s jednym chovatelom, a povedal mi ze najlepsie riesenie bude ked si kupim malickych, a casom ked zacnu rast ich budem odlovovat a necham si tam len jeden par, bude to tak lepsie aj pre tie ryby, lebo ze ked si zoberem dospelych, tak je tam vacsie riziko umrtia, tak zatial rozmyslam ako dalej, dnes zacnem zvysovat teplotu akva, momentalne mam 26, dvihnem na 27, a potom o dva tyzdne ci tri zas o stupen, nechcem to robit narazovo, nech si vsetko zvyka, tercovce su aj tak zatial malicke, volal som jednemu chlapcovi co mi poskytol heleny, on mal tercovcov cely dom, 28ool je jeho main akva, a povedal mi ze mam prist na kavu, vysvetli mi vsetko ze diskusy su jeho srdcovka, tak uvidim s akym nazorom pridem po kavicke, zatial som na tom ze 2 diskusy, a neonky :) ktore som do akva pustil uz dnes, nevydrzal som sa pozerat na to uz bez ryb, vcera vyzetalo vsetko ok, uvidim dnes..
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 23 Sep 2014 20:48 pm

Ryby som dal bokom zatial, najprv chcem vytvorit stabilnejsie prostredie, mam tam zatial 3 prisavnikov, 9 tetier neonovych a par krevetiek, 1oo vezoviek, nejake kotuly, physy(ak som nedal presny nazov tak sa ospravedlnujem predom :) ) a nasadil som aj 4 heleny, ale zacala ma trapit riasa, najprv zacala zelena,hned po tyzdni, vypol som ledky, a idem len na T5 2x39w, zatial kym sa akva viac rozrastie, hnojene som tiez znizil nakolko aj svetla je menej a do tyzdna zas asi hneda riasa, dnes akurat rozmyslam co vymyslim na nu,podla vsetkeho mam asi silny prietok a dost zivin, starostlivost o akva je zatial raz strihanie, ludvoga rastie dost rychlo, a h. polysperma sa uz tiez rozbieha, h. difformis na dreve pustila korene ale je na nej dost rias, takze uvidim co to povie, po par dnoch.
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 23 Sep 2014 20:56 pm

Aby som nezabudol, kazdu nedelu cca 2o-3o litrov som vymenil, denne dolievam liter dva ppdla potreby, kolko sa vypari, k tomu hnojeniu daval som len fosfor a ferox, ale mam pocit ze v feroxe nie je dost mikroprvkov.. ale to je len moj lajecky posudok, asi kupim dake mikro a sem tam tam dam dake mililitre, moc nie nakolko co2 nemam a zatial ani neplanujem. Co by ste poradili na tu riasu :) dakujem..
Prílohy
IMAG2428-1.jpg
Pohlad z postele, pod akva mam minicko, krevetarium 1ol akva 3 litre filter externy.
IMAG2429-1.jpg
Riasa zacina aj na kameni, len na strane kde je pridany interny filter na zvysenie prietoku.
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 23 Sep 2014 21:07 pm

Este ma trapi vyvod z externeho filtra, osobne si myslim ze filter mam urcite dostacujuci, co sa tyka biofiltra, ale prudenie je dost pomale tak sa obavam ci postaci taketo prudenie co si o tom myslite, po vypnuti inerneho filtra sa moc rastliny nehybu, iba hladina sa ceri, ako by som mal podla vas zabespevit dostatocny cirkulaciu, ako to riesite, velmii dakujem za kazdu radu, este dodam ze vyvod mam vodarensku trubku stlacenu nech je vecii tlak :)
Prílohy
IMAG2431-1.jpg
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod spid3r » 24 Sep 2014 15:48 pm

Hydor koralia alebo hociaky iny maly cirkulator...
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod banan1987 » 24 Sep 2014 17:40 pm

Tieto riasy som mal aj ja v statom akvarku. Do noveho som sa bal dat rastlinu s riasami no jednu som skusil dat do noveho akvarka. V novom bola slabsia cirkulacia vody ale hnojenie tam mam pmdd a to tomu asi aj pomohlo. Riasa aj z napadnutych rastlin casom ubudala a teraz po nej nieje ani stopy. Tuk tuk tuk.. len aby to tak aj zostalo. Ps v starom akvarku som hnojil malo a len jbl hnojivami.
banan1987
 
Príspevky: 28
Založený: 07 Feb 2014 01:18 am
Bydlisko: Brezno

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 28 Sep 2014 21:24 pm

Dnes som pridal echinodorus,nakolko tomu mojmu sa nechcelo tak som mu pomohol, riasa je stale, kroky ktore som podstupil, dva krat odkalil, dokupil rastlinu, zvysil svetlo z 6 hodin na 7, vypol vnutorny filter a spomalil cirkulaciu, pri vymene vody som daval zo studne, dazdovu nemam, a pridal som stipku soli, dolieval som aj z destilku, ale len odparenu vodu, vycistil filter ale len cast, prepral piesok, dal novu varu, prvu komoru som necistil ani prepad, kupil som dve ampulie, zevraj im ta riasa chuti uvidime, rozmyslam nad aplikaciou peroxidu, predtym som to skusal a riasa zbledla, tak uvidim necham tomu este cas, budem len vymienat a jemne odkalovat, este dodavam ze vybral som raselinu z filtra, vela drobnych castic mi plavalo vo vode..
Prílohy
IMAG2437-1.jpg
Aktualna foto
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod kvietik » 29 Sep 2014 11:14 am

raselinu do silonky a tak do filtra a ziaden bordel nebude ...alebo pouzivaj extrakt, ja pouzivam aquahum (aspon mam pocit, ze sa to tak vola:))
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 30 Sep 2014 00:23 am

Fuu no bola v silonke, vo filtri, v poslednej komore, ale ako som ju dal prec aj vata je cista, asi sa to trosku bilo, vata vodu cistila a raselina farbila, lebo som mal uz po tyzdni vatu spinavu, teraz uz preslo par dni a je stale cista :)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 22 Okt 2014 22:36 pm

Foto po 44 dňoch, pridal som echinodorus tropica, osadenstvo aktuálne 3x Otocinclus affinis, 10x neonka pravá, 8x tetra neonová, 3x prísavník, 6x danio pruhované, 2 ampulárie a dáke cley heleny, vežovky, kotule, chcel by som ešte zopár danio a slimáky netrina.
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod kvietik » 22 Okt 2014 22:40 pm

takze cichlidy nakoniec nebudu?
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod MikelCRS » 22 Okt 2014 22:49 pm

Z tych slimakov ti skor ci neskor zostanu len heleny. Vacsinou heleny zjedia kazdeho slimaka okrem heleny.
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 22 Okt 2014 23:23 pm

Noo zredukoval sok ich na 3 a pokial maju vezovky hadam nepoju na vecie :) , inak tie ulity zo slimakov tam mozem nechat, nijak nemenia hodnotu vody ?
Noo cichlidky nebudu, boli ale jedli mi rastliny :/ a to som im neodpustil :D
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.