Vrátenie rýb



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Vrátenie rýb

Odoslaťod sajmon1234 » 23 Okt 2014 22:05 pm

čaute
kúpil som si z obchodu pár prísavníkov už sú dosť veľké.
kúpil som si ich preto lebo tieto ryby sa mi páčia a naštudoval som si pred kúpou o nich úplne všetko ale jedno som sa nedočítal že strašne špinia akvárium.
a rád by som ich vrátil do obchodu kúpil som ich zo SUPER ZOO.
lenže predavač mi ich predal bez bločku. asi sa poistil proti vráteniu alebo si chcel iba privyrobiť.
myslíte si že mám šancu dostať peniaze späť? mám ich 5 dní.
sajmon1234
 
Príspevky: 12
Založený: 23 Okt 2014 21:59 pm

Reklama

Re: Vrátenie rýb

Odoslaťod martin_s » 23 Okt 2014 22:24 pm

Zvycajne mas v akvaristikach napisane, ze zivy tovar nie je mozne vratit. Ak by ho aj vzal, tak by to bola len cisto jeho dobra vola aj ked by si mal blok (zvlast po 5 dnoch)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Vrátenie rýb

Odoslaťod radorado » 23 Okt 2014 22:35 pm

A dalsia vec , ako chces dokazat ze su to tie iste rybky co prinesies na vratenie? :))
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Vrátenie rýb

Odoslaťod sajmon1234 » 23 Okt 2014 22:39 pm

neviem :D
ale pôjdem sa opýtať možno sa bude dať aj keď tomu neverim
sajmon1234
 
Príspevky: 12
Založený: 23 Okt 2014 21:59 pm

Re: Vrátenie rýb

Odoslaťod denis » 23 Okt 2014 23:09 pm

podla mojho nazoru nezobere ti ich uz len kvoli moznosti zavlecenia choroby do akvarii...
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Vrátenie rýb

Odoslaťod Maja » 23 Okt 2014 23:54 pm

Nebudú sa dať vrátiť. Keby si mal bloček a keby mali vadu ktorá súvisí s vadou ktorú zapríčnil predajca- napr. degenerácia , na ktorú kupujúceho upozornil niekto -kto sa vyzná, až po kúpe. Vtedy by mal predajca reklamáciu uznať. No keď sa jedná o subjektívny dojem kupujúceho, tak to nie. Ryby a celkovo všetko okolo vody, dokonca aj rastliny može kupujúci kvalitne zlikvidovať aj za 5 minút kým zájde domov. Len prvý deň tam máš minimálne 10 situácií kedy ich možeš totálne odrovnať, ale tak , že totál do mŕtva- a áno aj rastliny. Prísť po 2 dňoch, že pláva hore bruškom, alebo že kryptokoryna sa rozpadla, je nonsens, ale v tejto dobe je nová móda chodiť s mrtvolkami aj tak a robiť bordel a krik pred deckami, aby videli aký je tatinko borec a ako vie vrieskať do predavača.

Apropó, ani spodné prádlo a plavky ti seriózny obchodník nevezme ak tam fakt nie je skutočná reklamácia. A za komančov ti ani topánky nenechali skúsiť naboso a aj podprdy sme si museli skúšať len cez tielka prirovnaním. Hygiena je sviňa :).

Rada: to že majú veľa hovienok, je asi tým, že je kopa čoho na žranie, tj buď rád že ti to zlikvidovali a že to nehnije a nekazí vodu. Striedmejšie kŕm a dokúp koreň- ak ešte nemáš. Prísavníky si na ňom radi prilešujú. Na hov- výkaly :) a ďalší detrit vrelo odporúčam slimáky- vežovky malajské. Po zhasnutí svetla sa v tme vyroja z dna a ráno máš dno upratané ako od firmy :).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Vrátenie rýb

Odoslaťod sajmon1234 » 24 Okt 2014 23:46 pm

no predstavte si že tie ryby mi zobrali naspäť a vrátili mi peniaze
takže ich už nemám
:D :D
sajmon1234
 
Príspevky: 12
Založený: 23 Okt 2014 21:59 pm

Re: Vrátenie rýb

Odoslaťod peterf » 05 Nov 2014 23:56 pm

denis napísal:podla mojho nazoru nezobere ti ich uz len kvoli moznosti zavlecenia choroby do akvarii...


myslím že predajcom je to jedno (česť výnimkám), je to pre nich len tovar ako každý iný...
peterf
 
Príspevky: 5
Založený: 05 Nov 2014 23:17 pm

Re: Vrátenie rýb

Odoslaťod akvatera » 09 Dec 2014 02:06 am

Ja by som ich v našej predajni bez problémov zobral a dal druhé ryby, avšak nie za plnú hodnotu. Podľa dohody.
Obrázok používateľa
akvatera
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 24 Okt 2007 13:04 pm
Bydlisko: Závadská 18

Re: Vrátenie rýb

Odoslaťod akvatera » 12 Dec 2014 12:15 pm

Lepšie povedané. Logicky nesmieš čakať že Ti bude vrátená plná suma. Avšak ak si chceš zákazníka udržať, tak mu to spravíš bez mihnutia oka a vybavené.
Obrázok používateľa
akvatera
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 24 Okt 2007 13:04 pm
Bydlisko: Závadská 18


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.