Patrik 80l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Patrik 80l

Odoslaťod dreamax19 » 24 Okt 2014 20:18 pm

Ahojte,

som tu nový a rád bysom sa pochválil,no pochválil, proste rád by som Vám ukázal moje akvárium.

K akvaristike som sa dostal len nedávno,zhruba pred 3 mesiacmi kedy som si úplnou náhodou, len tak kúpil 30l nano akvárium.

To mi ale po cca 2 mesiacoch prestalo stačiť a keďže akvaristika sa mi vážne zapáčila, tak son aa vybral kúpiť niečo väčšie. Musel som ale pozerať aj na dispozične riešenia môjho bytu a vybral som si 80l set,kde som dokúpil 3D stenu, rastlinky,korene a nejaké umelé kamene.

Po zhruba troch týždňoch sa do neho sťahovali prví nájomníci, bohužiaľ neviem názvy,píšem mimo domu, a tam mám podrobné sruhy rybiek rozpísané. Čo si pamätám,tak black a gold molly, nejaké tie gupky,jeden prísavník ten klasický a zohnal som,si aj prísavníka zlatý nuget. Okrem toho sú tam ešte 3 druhy rýb. Dokopy 18KS.

V nano akváriu momentálne žije jeden samec bojovnice s troma samičkami.
Akvária išli na televízny stolík,telku son zrušil,aj tak ju nepozerám :)

Pripájam aj foto. Teším sa na prípadné pochvaly,rady aj kritiku.

Pekný večer.

Paťo
Prílohy
rps20141024_201825.jpg
dreamax19
 
Príspevky: 5
Založený: 24 Okt 2014 20:03 pm

Reklama

Re: Patrik 80l

Odoslaťod martin_s » 24 Okt 2014 20:42 pm

Kedze si nazvy nepamätas tak predpokladam ze si si o nich nic nezistil... Jedny z nepomenovanych podla fotky su mrenky stvorpruhove, ktore su hufovite ryby. Kedze tam mas dokopy 18 ryb v 7 druhoch (ak berieme black a gold molly zvlast napriek tomu ze ide o ten isty druh) tak predpokladam ze tato podmienka na ich chov nie je dodrzana... Dalej tie musle - nepatria do akvaria.
Akvarium vyzera ze by mohlo mat potencial, len by to chcelo co to dostudovat a upravit (zacal by som upravou osadky za vhodnejsiu kombinaciu vzhladom na druhy a pocet, aj ked nevieme stale ake su to tie 2 zvysne druhy)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Patrik 80l

Odoslaťod dreamax19 » 24 Okt 2014 20:49 pm

Som laik, proste som prisiel do obchodu v KE na Zvonarskej,ktorý mi každý odporúčal a povedal majiteľovi nech mi poradí a vyskladá "osadenstvo" akvária. Tie mrenky si trafil, mám ich 4. Zajtra kúpim ďalšie :) koľko už je húf? Čo sa týka mušlí,tie som vyvaril vo vode, ale tak keď je to problém vyberiem ich. Ďakujem za názor každopádne :)

Edit: mám tam ešte také menšie žlté rybky čo sa správajú ako prísavník :) a 3 kusy trocha väčších,štíhle telo a čierný pás pozdĺž tela a horná časť je červená, s dvoma žltými bodkami na chvostovej plutve :)
dreamax19
 
Príspevky: 5
Založený: 24 Okt 2014 20:03 pm

Re: Patrik 80l

Odoslaťod radovvv » 24 Okt 2014 21:00 pm

No tak akvaristiku v Kosiciach nepoznam ale podla tej skladby predpokladam ze par ich bolo najrahsich a par takych ktore nevedel predat :D vecsina akvaristov aspon si myslim, to robi skor tak ze si popozera rybky. nieco o nich pozistuje rozmysli si co je este ochotny robit a investovat do akvaristiky a podla toho si rybky vyberie. Ale ako pisal Martin akvarium ma potencial na prvy pokus to nieje zle ocenujem ze na prvy krat tam nemas ziadneho potapaca alebo umele rastlinky :D Inak rastlinky si myslim celkom dobry vyber na zaciatok...
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Patrik 80l

Odoslaťod martin_s » 24 Okt 2014 21:06 pm

Kym si nevyberies vhodnu kombinaciu osadky tak ziadne nedokupuj. Uz aj takto si na hranici prerybnenia (aj ked podla tvojho opisu tych neidentifikovanych ryb moze ist o viac druhov, ale naznacuje to dost "divoku" kombinaciu... Zacni tym ze vyberies musle a nastudujes si zakladne informacie o akvaristike a rybach ktore tam mas. Bez toho sa dalej neposunies.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Patrik 80l

Odoslaťod radorado » 24 Okt 2014 21:07 pm

Okrem tym musli mi tam nepasuju ani tie kamene, alebo co to je. oproti tomu pozadiu je to ako past na oko. Namiesto nich by sa mi tam pacil poriadny koren, ale to je len moj nazor :)
a suhlasim s chalanmi ohladom skladby osadky.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Patrik 80l

Odoslaťod dreamax19 » 24 Okt 2014 21:21 pm

Dakujem chalani, idem si teda co to precitat :)
dreamax19
 
Príspevky: 5
Založený: 24 Okt 2014 20:03 pm

Re: Patrik 80l

Odoslaťod Hryzo » 24 Okt 2014 21:25 pm

tu by som ti radil skusit pohladat tvoje rybky ktore nevies identifikovat http://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/

... ak ich mas doma spisane tak si ich vyhladaj http://rybicky.net/atlasy/
tak isto pouzivam aj stranku http://www.akvapedie.cz/

vela uzitocneho najdes aj na strankach -
http://www.akvarista.cz/web/
http://www.horacovoakvarium.cz/
http://prirodni-akvarium.cz/

inak kolko ta stal ten prisavnik gold nugget? u nas v BA som ho videl v hornbachu za 34,99e :)

musle v akvariu su zle kvoli uvolnujucemu sa vapniku, tie kamene su asi moc blede kedze mas tmave dno a tmavsie pozadie ... skor nejaku bridlicu alebo mohutnejsie drievko by som tam bral
ja osobne by som dal prec zivorodky (aj ked ich mam rad) a siel skor smerom mreniek ... stvorpruhe + machove alebo nejake ine ktore sa ti budu pacit ... spravit z nich jeden hufik

inak naozaj pekny pokus, doladis chybicky a bude to krasne akvarium
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Patrik 80l

Odoslaťod martin_s » 24 Okt 2014 21:29 pm

Hryzo machova = stvorpruha, len ina farebna varieta (rovnako ako black, gold a silver molly) ;)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Patrik 80l

Odoslaťod dreamax19 » 24 Okt 2014 21:41 pm

Ok hneď keď prídem dom tak tie mušle vyberiem. Ten zlatý nuget stál presne ako píšeš,keďže som ho kupoval tiež v Hornbachu :) aj tie rybky si naštudujem.

Už teraz ale viem,že toto je skvelý koníček a neskutočné odreagovanie-len tak si sadnúť pred akvarko a pozerať doň.

Staviam dom a projektant dostal za úlohu po novom naprojektovať a1500-2000l akvárium do obývacej časti. Vraj kvôli tomu bude treba vystúžiť základy pod akváriom :)

Inak v tom sete sa mi zdá,že je zbytočné silný filter,Claro1000, robí tam dosť "točky" a to ho mám na minimum.
dreamax19
 
Príspevky: 5
Založený: 24 Okt 2014 20:03 pm

Re: Patrik 80l

Odoslaťod Hryzo » 24 Okt 2014 21:47 pm

martin_s napísal:Hryzo machova = stvorpruha, len ina farebna varieta (rovnako ako black, gold a silver molly) ;)


ja viem :) preto som napisal ze spravil z toho jeden peny hufik
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Patrik 80l

Odoslaťod Loki12 » 25 Okt 2014 07:28 am

a ten projektant je akvarista? alebo máš pri sebe niekoho? to nie je len o vystuzeni zakladov.... to je o ďalších milión veciach....ja ti neviem...
nevies ako sa ti dostalo nano do ruk....potom hneď 80L miniakvarium.....uz toto je ukážka ze si si vôbec nič o akvariach nezistil....osadka.....vapenate kamene pre teraria..... Potenciál ano, ale.... a ten goldnuget za 35€....
Najdi si uzivatela Athlas a jeho Vodne dielo.... aby si mal predstavu o konstrukcii takto veľkého akva....inak to môže byt 2000litrovy pruser..... ale cenim si nadšenie....tak verim že ta to prinuti si sadnúť na študovať....

drz sa.
Loki
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Patrik 80l

Odoslaťod kilo18 » 25 Okt 2014 07:43 am

ten prisavnik je momentalne este asi mensi ale casom mu to akva stacit nebude, asi si zbytocne ako zaciatocnik investoval tak vela do toho prisavnika - bez skusenosti a znalosti

aj ked ho asi planujes do toho velkeho akva ale najskor studuj a studuj

co sa tyka 1500-2000L akva tak si pozri temu vodne-dielo-macov-t14674.html
tu zistis co take akva obnasa
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Patrik 80l

Odoslaťod dreamax19 » 25 Okt 2014 10:42 am

Viete čo robí projektant? Projektuje domy. :) Dostal za úlohu nájsť akváriu miesto a následne vyriešiť všetky veci z jeho strany okolo toho, vystuzenie a neviem čo ešte bude robiť. On nerieši samotné akvárium,to príde robiť firma,firma sa o neho aj bude pravidelne starať.

Mám na to rozpočet určitý, nie je to tak že si to budem robiť svojpomocne, chcem to zveriť profesionálom
dreamax19
 
Príspevky: 5
Založený: 24 Okt 2014 20:03 pm

Re: Patrik 80l

Odoslaťod vincent van gogh » 25 Okt 2014 10:56 am

Loki12 napísal:a ten projektant je akvarista?

Projektant musí byť akvarista? Zaujímavá myšlienka..... :o
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Patrik 80l

Odoslaťod martin_s » 25 Okt 2014 11:16 am

dreamax19 napísal:...On nerieši samotné akvárium,to príde robiť firma,firma sa o neho aj bude pravidelne starať.

Mám na to rozpočet určitý, nie je to tak že si to budem robiť svojpomocne, chcem to zveriť profesionálom

To potom uz nie je akvaristika... Ta v sebe zahrna aj starostlivost, vsetky procesy ktore v akvariu prebiehaju atd., nie len sedenie pred akvariom a pozeranie sa do neho...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Patrik 80l

Odoslaťod ferryno » 25 Okt 2014 11:47 am

Ale ak na zaciatok sa bude starat firma casom sa priuci a bude to robit sam ci??
ferryno
 
Príspevky: 185
Založený: 30 Sep 2012 18:07 pm
Bydlisko: Stropkov

Re: Patrik 80l

Odoslaťod Loki12 » 25 Okt 2014 13:13 pm

vincent van gogh napísal:Projektant musí byť akvarista? Zaujímavá myšlienka..... :o


nemusí byt. ale ak niekto projektuje akvarium a nie ja akvarista tak neviem ako zohľadni ostatne veci ako: privod a odvod vody, elektoinstalacia, vetranie,...
a keďže sme ešte nemali info, ze to vlastne cele navrhne a zrealizuje firma, tak som na základe info v teme začal mať pochybnosť ci to je dobrý nápad.

ale musis uznať ze ak je projektant zároveň aj akvarista, tak ma neporovnatelnejsie lepšiu predstavivosť a aj vedomosti ako neakvarista.

keďže tu sa však bude jednat o systém "na-vsechno-mam-lidi" tak je to v úplne inej rovine. a aby neprislo k omylu. neodsudzujem tento systém. sám robim v sluzbach a chvalabohu ľudia potrebuju stále niekoho na nieco. inak by som umrel hladom.

posuvam svoju zvedavost inam.
aký typ akva to bude?
hardscape? osadka? technika? rozpocet?

tému si dávam medzi obľúbené a budem sledovať.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Patrik 80l

Odoslaťod vincent van gogh » 25 Okt 2014 15:14 pm

martin_s napísal:...... nie len sedenie pred akvariom a pozeranie sa do neho...

S tým sa dá jedine súhlasiť.Nezaznamenal som si síce ,žeby autor témy mal v úmysle nerobiť absolútne nič,len sedieť a pozerať sa do akvária,ale ok,ludia sú rôzny......Možno je tá poznámka namieste a treba to neustále pripomínať.
martin_s napísal:To potom uz nie je akvaristika.....

Rozumiem tomu dobre,že ludia čo realizujú pre klienta akvária na mieru,často aj so servisom a údržbou,...tak to už nie je akvaristika?
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Patrik 80l

Odoslaťod martin_s » 25 Okt 2014 19:27 pm

vincent van gogh napísal:Rozumiem tomu dobre,že ludia čo realizujú pre klienta akvária na mieru,často aj so servisom a údržbou,...tak to už nie je akvaristika?

Nepochopil si to ako som to myslel. Nemal som na mysli tych co to realizuju, ale tych klientov. Tam z mojho pohladu ani nejde o konicek ako taky, ale len o cisto dekoraciu. Mozem povedat ze sa mi to paci, ale nemozem celkom povedat ze sa tomu venujem - to robi predsa za mna niekto iny, koho si objednam na tento ucel...
Mozno som len nespravne pochopil co mal na mysli dreamax19, ale z toho co napisal my to vyplynulo, ze on bude to akvarium mat len doma, ale zakladat a starat sa o neho budu ini...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.