automaticky davkovac hnojiva



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: automaticky davkovac hnojiva

Odoslaťod danielt » 09 Sep 2014 07:31 am

Má niekto skúsenosť s týmto dávkovačom hnojiva? Je v celkom slušnej cene.
www.ebay.com/itm/Jebao-Auto-Dosing-pump ... 1385039565
Obrázok používateľa
danielt
 
Príspevky: 84
Obrázky: 27
Založený: 27 Máj 2005 19:11 pm
Bydlisko: Prešov, Trenčín

Reklama

Re: automaticky davkovac hnojiva

Odoslaťod triscene » 09 Sep 2014 23:19 pm

Skusenost nemam ale na uvod si treba zhodnotit ze ci mas akvarium a rastliny ktore potrrebuju az tak pravidelny prisun zivin.
Pri pouzivani vodovodnej vody ktora je u nas vacsinou tvrda, tak hnojenie ma svoj ucel a rastlinam sa nemusi az tak darit ako v podmienkach ktore su mu prirodzene z prirody, tj makka voda.
Ako je pisane, efektivne je to pri vacsich nadrziach ci uz morskych alebo sladkych. Do rozmerov 100 a menej je to aj neprakticke kedze ma to ako take nastavenie davkovania, ale zasa chces si poistit aj to ze ak sa nahodou pokazi tak nemas pohromu doma, takze ludia pouzivaju vacsie riedenie a radsej davkuju viackrat za den.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: automaticky davkovac hnojiva

Odoslaťod danielt » 10 Sep 2014 07:26 am

O kúpe dávkovača hnojiva premýšľam hlavne z dôvodu pravidelného prísunu mikro a makro prvkov. Keďže hnojím metódou Estimative index, pravidelnosť hnojenia je dosť podstatná. Vo svojej 250 l rastlinnej nádrži pestujem druhy rastlín ktoré vyžadujú hnojivo (Staurogyne repens, Pogostemon erectus a helfery, Blyxa japonica, Proserpinaca palustris.... ) Víkendy som často mimo domova a niekedy aj pár dní cez týždeň som na služobke, takže nie je možné metódu EI pravidelne aplikovať. Pozoroval som to hlavne v lete, keď som bol na dovolenke. Aj keď som znížil intenzitu svetla a obsah CO2, rastliny za 10 dní bez dávkovania hnojiva trpeli nedostatkom živín. Boli vytiahnuté za svetlom bez výrazných farieb. Pri zmeraní NO3 a fosforečnanov boli hodnoty mierne nad nulou, skôr nemerateľné. Po nabehnutí na pravidelnosť dávkovania hnojív sa za týždeň opäť dostali do normálu.
Obrázok používateľa
danielt
 
Príspevky: 84
Obrázky: 27
Založený: 27 Máj 2005 19:11 pm
Bydlisko: Prešov, Trenčín

Re: automaticky davkovac hnojiva

Odoslaťod radovvv » 26 Okt 2014 16:11 pm

Stale nikto kto by napisal nieco o Dennerle Dosator ci je spokojny alebo ci je to take dobre ako prezentuju? Pozrel som si videjko
https://www.youtube.com/watch?v=faW_uOXLwdU

ale osobna skusenost je uplne nieco ine ako prezentacne video.
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.