Konečne prerobené.



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Konečne prerobené.

Odoslaťod Dunaj » 27 Okt 2014 20:41 pm

Akvárium je konečne prerobené,aby boli aspoň ako tak vhodné pre ryby aj rastliny. Prerábať som začal od 9.- 12. októbra.

Z flóry boli pridané rastliny: Limnofila menšia / Limnophila sessiliflora,
Echinodorus ? / druh neznámy ( privítam pomoc v určení)
Anubias nana / Anubias barteri var. nana "Mini"

A z fauny: Prísavníček jednopruhý / Otocinclus affinis 3 ks
Prísavník obyčajný / Ancistrus 2 ks ( traja , ktorých som mal predtým, boli už na akvárium veľký a tak boli v chovprudukte vymenenení za Anubias a 2 malých prísavníkov)
Z techniky sa vymenilo len svetlo. Zo žltého na červené ( Tropical Red)

2014-10-04 12.31.35.jpg
Akvárium predtým.
Prílohy
2014-10-27 19.08.58.jpg
Detail Echinodoru.
2014-10-27 19.08.51.jpg
Akvárium teraz.
Dunaj
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Okt 2014 20:38 pm
Bydlisko: Prievidza

Reklama

Re: Konečne prerobené.

Odoslaťod Barbora =) » 27 Okt 2014 21:02 pm

Zišiel by sa presnejší popis - filtrácia, osvetlenie, veľkosť akvária. Neviem, či je červené svetlo to pravé orechové, bežne sa používa cool white. Uvidíš, ako budú rásť rastlinky. Tých je tiež dosť málo - pridaj si do profilu bydlisko, určite sa nájde niekto, kto ti nejaké nenáročné daruje. Rovnako štrk je na môj vkus dosť hrubý, no to zas uvidíš na raste rastlín, či to pôjde aj tak.
Ale akvárium sa mi kompozične páči, doladíš to a bude to super. :wink:
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Konečne prerobené.

Odoslaťod Dunaj » 27 Okt 2014 21:18 pm

Filter je od Hailea, 7W. Veľkosť je obyčajná, 60l = okolo 55l využitého objemu. Svetlo je 15W. O Cool White svetle viem, veď je od tej istej firmy ako Tropical Red, mne však bolo odporučené červené spektrum. (podpora modrých a červených odtieňov u rýb) Pomoc s rastlinkami uvítam, pokojne napíšte čo by sa vám tam hodilo a ja si to premyslím.
Ďakujem za komentár. :)
Dunaj
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Okt 2014 20:38 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Konečne prerobené.

Odoslaťod radovvv » 27 Okt 2014 21:37 pm

to cervene svetlo je take divne mne sa nezda ze by az nejako extremne vynikali ryby alebo nieco ine cervene. Mohol by si nam napisat kto a kde ti ho poradil? chcem len vediet ktory clovek ma taky divny vkus :D
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Konečne prerobené.

Odoslaťod Dunaj » 27 Okt 2014 21:59 pm

radovvv napísal:to cervene svetlo je take divne mne sa nezda ze by az nejako extremne vynikali ryby alebo nieco ine cervene. Mohol by si nam napisat kto a kde ti ho poradil? chcem len vediet ktory clovek ma taky divny vkus :D


radovvv, to svetlo nespôsobí, že tie ryby budú svietiť ako disko guľa, keď sa na to akvárium pozrieš z blízka a v skutočnosti, vidíš lepšie odrazy červenej a modrej, to svetlo farebné spektrum zlepšuje, nie spôsobuje. Ale tvoj názor rešpektujem, svetlo bolo kúpené v Prievidzi a poradila mi ho predavačka.
Dunaj
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Okt 2014 20:38 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Konečne prerobené.

Odoslaťod radovvv » 27 Okt 2014 22:03 pm

ako ked sa ti to tak paci tak nieje nic dolezitejsie. kazdy mame iny vkus.

Inak akvarium na zaciatok celkom pekne chcelo by to mozno trosku zarast rastlinami.
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Konečne prerobené.

Odoslaťod Barbora =) » 28 Okt 2014 22:50 pm

Ono pri tom svetle nejde tak o to, či budú rybky ,,žiariť", ale narážala som na to, že sa používa ako doplnkové svetlo - ak máš dve a viac trubíc. Pre rastliny je lepšie spektrum, ktoré má spomínané cool white. :wink: A ešte mám takú maličkosť - filter by som otočila, aby prúd z neho bol nasmerovaný od bočnej steny k bočnej - zdá sa mi, že teraz to je od zadnej k čelnej.
Nech sa darí. :)
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Konečne prerobené.

Odoslaťod Dunaj » 29 Okt 2014 21:10 pm

Ďakujem, dúfam, že sa bude. A filter tak možno vyzerá, ale stále miery od bočnej steny k druhej bočnej.
Dunaj
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Okt 2014 20:38 pm
Bydlisko: Prievidza


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.