Vázove Nature Mini.



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Vázove Nature Mini.

Odoslaťod martin_s » 05 Aug 2014 10:10 am

Relevantny zdroj na pracu, kde bolo zistene, ze prave aktivne uhlie branilo pri dezinfekcii vody chlorom, pri ich sucasnom pouziti (praca je dokonca z roku 1984, cize nejde o ziadnu novinku):

LECHEVALLIER, M.W., HASSENAUER, T.S., CAMPER, A.K. et al. 1984. Disinfection of bacteria attached to granular activated carbon. In Applied and environmental microbiology, 48, 5, pp. 918-923
Disinfection of Bacteria Attached to Granular Activated Carbon.pdf


Ide o to aby ked si niekto tvoje tvrdenie precita, tak napr. pri vyskyte ochorenia hned supne do akvaria aktivne uhlie v domneni, ze tym odstrani z neho patogeny, pripadne z tohoto dovodu ho bude pouzivat preventivne...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Reklama

Re: Vázove Nature Mini.

Odoslaťod Jozef I. » 02 Sep 2014 18:31 pm

vaza v tychto dňoch oslavuje 5 mesiacov. všetko pekne rastie. cryptocorinky su mini. C.tropika je vysoka do 6cm a c. my Oia je vysoka do 8-9 cm. pekne sa zahuštuju no inak rastu veľmi pomaličky.

pred pár dňa mi som meral ph a bolo na hodnote 7,6, Takže ta zemina to ph moc nestiahla.

Riasy nikde žiadne aj keď som ho na par dni stiahol z okna, lebo som doň hodil male mikrosorka a boli trošku zariasene. ked som to zistil vytiahol som ich a všetku riasu čo som našiel a pre istotu som vazu z okna stiahol, ak by tam niečo ešte z riasy ostalo, aby sa nerozmnožila ale už to vizerabyť uplne čiste, tak pôjde späť na okno... aj tak toho slnka moc teraz nesvieti.

Rozmýšlam, že vymenim vodu a použijem asi daždovu dohnojenu vodu... že čo to spraví...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Vázove Nature Mini.

Odoslaťod Jozef I. » 30 Okt 2014 00:47 am

vaza v tychto dňoch opäť oslavuje. tentoraz už 7 mesiacov svojej existencie. neveril by som, že tak dlho vydrží fungovať a ešte k tomu bez akehokoľvek zasahu z mojej strany. od posledneho prispevkusa toho moc nezmenilo. Slnečneho svetla je citelne menej a aj rastlinky rastu len nepatrne. vVodu som nemenil a ani nedoplnal odpar (kedže žiadny nie je). hnojenie žiadne, to vlastne nie je od prveho dňa a na rastlinkach sa nedostatky hnojenia neprejavuju. riasy žiadne. škoda že takto bezudržbovo nefunguje aj moje veľke akva... :o.
Momentalne čo ma najviac zaujíma je, ako dlho sa budu schopne rastlinky zasobovať živinami zo zeminy než sa začnu na nich prejavovať nedostatky prvkov.

len keby sa to tak zle nefotilo, ale tak ako odfotiť sklenny valec plny vody... ?
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Vázove Nature Mini.

Odoslaťod mosfet » 30 Okt 2014 09:31 am

Jozef a foto je kde - ja ti verím že to dokážeš !!! som zvedavý !!! a myslím si že je nás viac zvedavých :-)
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vázove Nature Mini.

Odoslaťod Jozef I. » 30 Okt 2014 12:02 pm

Tu je:
Prílohy
vaza mini 2.jpg
vaza mini 1.jpg
C. Mi Oya v plnej krase.
vaza mini.jpg
C. w. Tropica
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Vázove Nature Mini.

Odoslaťod Jozef I. » 30 Okt 2014 12:03 pm

Pohľad z hora.
Prílohy
vaza mini.4.jpg
vaza mini. 3.jpg
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Vázove Nature Mini.

Odoslaťod Jozef I. » 30 Okt 2014 12:05 pm

V rovnakom duchu ako toto vazove mini som už založil aj akvarečko... 4,5l hruby objem. prezentaciu urobím večer, teda v noci keď prídem z prace.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Vázove Nature Mini.

Odoslaťod Viktor » 30 Okt 2014 12:25 pm

Pekne sa Ti to zahustilo, dobre to vyzera.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Vázove Nature Mini.

Odoslaťod mosfet » 30 Okt 2014 13:03 pm

No vidíš že sa to dá :mrgreen:
pekné len mi tam chýba aj niečo vyššie.
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vázove Nature Mini.

Odoslaťod Jozef I. » 30 Okt 2014 13:22 pm

Ono vysoké rastliny tam sú len vysoko nerastu :-D.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Vázove Nature Mini.

Odoslaťod mosfet » 30 Okt 2014 13:53 pm

Áaaaha :-)
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vázove Nature Mini.

Odoslaťod Jozef I. » 31 Okt 2014 01:54 am

ta c. tropica dorasta nejak okolo15-20 cm a C. My Oia až do 25-30cm no všetko zaleži od svetla. čim je ho viac tym sa rastlinky držia viac pri dne a su nižšie. pri slabšom svetle sa ťahaju hore za svetlom.
tato nadrž bola cele leto na južnom okne a to aj v najväčších horučavach. Denne svetlo bolo cez leto nejakych 16 hodin a vzhladom na tvar a veľkosť je tato vaza dobre presvetlena aj denny svetlom, takže rastlinky sa držali dole.
uvidime čo sa stane teraz cez zimu keď svetla je pomenej a čo sa stane keď sa už zahustili a budu sa predhaňať za svetlom. myslím, že sa začnu ťahať už aj hore.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.