Mini S 40l - zaciname :)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Sijo » 09 Aug 2014 20:57 pm

DinoMit, dik za reakciu a Mirko v pohode :), osobne nemam problem so silnejsim prudom a s filtrom som spokojny len zabera dost miesta. Ja som ho uz vyberal a je pravda, ze pod nim bolo dost kadecoho...do buducna budem riesit externy ale to uz bude mozno aj vacsia nadrz.

Inac akva preslo mensou premenou, blixy to zial neprezili, rozpadavali sa im listy tak som ich nahradil rastlinkami Limnophilla aromatica, kt. su pekne cervene a v popredi sa mi zakorenuje Hemianthus micranthemoides, ked bude cas pofotim
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

Reklama

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Sijo » 10 Aug 2014 20:31 pm

aktualizacia :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Aug 2014 09:08 am

Výborne,už tam cítiť tvar. :wink: ....pekné.
Sijo napísal:
blixy to zial neprezili,...... v popredi sa mi zakorenuje Hemianthus micranthemoides...

No jo,tak to chodí,.....treba skúšať,čo sa nakoniec chytí.
Pozor na ten HM. Rastie ako besný....a takto v popredí,hmmm.
A čo tá hadička?! :P
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Sijo » 12 Aug 2014 09:23 am

Dakujem pekne, ono sa to vsetko stale este meni, niecomu sa dari a niecomu zas nie...ked som zacinal, nevedel som kam sa budem uberat a nemam tam ziadne vyzivove dno ani nic..teraz som dal som do dna par guliciek BIVOJ a zacinam prihnojovat s BRUTUSom tak uvidime.

Ten HM som dostal od kamosa, uz mu pripravujem 8l kocku len este vyrabam osvetlenie, myslis, ze ked ho ostriham tak tam nebude vyzerat dobre? Chcel som nejaky travnik do popredia...? Zatial som nestrihal, nech sa zakoreni..

Hadicka :D, no mal som ju uz vo filtry ale nevidel som ako rozprasuje bublinky (musel som difuzor uz aj cistit lebo bol zaneseny)..ale ja s tym nieco vymyslim ;)
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Aug 2014 10:15 am

HM (už len ten názov:malokvětka drobnokvětá :kiss: ) určite strihať.Ja ju mám velmi rád,dá sa parádne tvarovať(za pár týždnov môže mať kludne 15-20cm)...práve v takýchto menších nádržkách.Do úplného popredia sa mi ale viac hodí trebárs HC-Cuba.

Ten hydrocotylyle stagnuje,alebo zle vidím? Ten sa tam náramne hodí......keby trošku "zmohutnel".

Difúzor sa zasviní raz-dva,taktiež bežná vec....(malý kúpel v save),ale prečo tú hadičku len neposunieš? Ale verím,že niečo vymyslíš. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Sijo » 12 Aug 2014 11:14 am

A myslis resp. nevies kde by som ju (HC-Cuba) zohnal?

Pokial ide o hydrocotyle tak nestagnuje ale prestal rast tam, kde som chcel :D a taha sa mi po celom dne...mam ho uz vsade, uz sa mi na 3 miestach plazil po skle ale velmi sa mi paci ako mi nim zarasta dno. Ako dosiahnem to aby rastol prave tam "do krika"?

Davam verejny prislub, ze na dalsich foto uz hadicka nebude :D :D
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Mirko1A » 12 Aug 2014 11:35 am

Sijo napísal:Pokial ide o hydrocotyle tak nestagnuje ale prestal rast tam, kde som chcel :D a taha sa mi po celom dne..


pekne to je. mam otazku: aky presne druh hydrocotylu to je? skoda, že si na druhej strane republiky, pár tých buriniek by som kúpil :-) ja som skúšal hydrocotyle, ale bohužiaľ, nerástol, listy sa rozpadli...
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Sijo » 12 Aug 2014 11:57 am

Hydrocotyle tripartita, zatial nemam velmi na predavanie a uz mam jedneho cakatela (Milan myslim na teba :)) ale ak bude dost, neni problem, poslem postou ;). Pokial ide o rast atd..urcite su tu vacsi odbornici ale ja som si vsimol, ze ked som na 3dni vypol CO tak listy okamzite stratili farbu.
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Mirko1A » 12 Aug 2014 12:06 pm

tak nič, je to síce krásna rastlinka, ale určite moc náročná pre mňa (nemám CO2). myslel som, že to je nejaký burinný hydrocotyle rastúci aj na asfalte :-)
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Aug 2014 12:48 pm

Sijo napísal:A myslis resp. nevies kde by som ju (HC-Cuba) zohnal?


V každej lepšej akvaristike,zaručene aj u Vás.........o e-shopoch nehovoriac. :)
Hodil by sa aj najmenší eleocharis,aj nechať zarásť hydrocotyle na celý predok....,ale hemianthus calli. mi príde na dané akva najkompaktnejší.(alebo ich nakombinovať..)

Sijo napísal:
hydrocotyle prestal rast tam, kde som chcel :D Ako dosiahnem to aby rastol prave tam "do krika"?

:D... Tam,kde nechceš....odstrihnúť.Tam,kde chceš......:zasadiť.Trochu mravenčia práca,ale však pasia,nie?
Dobré svetlo, CO2,a nožničkami udržiavať. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Sijo » 12 Aug 2014 12:56 pm

Vincent: nad tym, ze necham hydrocotyle zarast aj cely "predok" som uvazoval aj ja, myslim, ze to moze vyzerat dobre ale aj ten hemianthus calli vyzera velmi dobre, no uvidime :). Este raz dik za usmernenie, snad sa mi z toho mojho akva podari nieco vytvorit.

Mirko: burina rastuca aj na asfalte to velmi nie je :D, ale casom poriesit nejaky CO2 setik a bude.
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Sijo » 18 Aug 2014 21:45 pm

Dnes pribudla nova nadrzka 20x20x20, kde chcem skusit LED osvetenie. Vodu som pouzil komplet z vacsieho akva.

Technika:
Osvetlenie - vyrobene LED osvetlenie z 2 pasov po 18 diod, kombinacia studena a tepla v hlinikovej liste
CO2 z flase cez difuznu trubicu vyrobenu z napajadla pre hlodavce
Filter ziadny

Substrat:
Cierna drt + hnede granule co som nasiel doma. Bez vyzivoveho dna, dal som len par guliciek BIVOJ

Flora:
Hemianthus micranthemoides, Heteranthera zosterifolia, a taky mensi druh "travy" neviem presne aky ale zistim a doplnim

Fauna:
nic, casom mozno nejaka krevetka
Obrázok
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Sijo » 19 Aug 2014 14:12 pm

ta hore spomenuta "trava" je echinodorus tenellus :)
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Sijo » 04 Nov 2014 13:47 pm

Aktualizacia po 10 mesiacoch od zalozenia.

Rastlinstvo:
- Heteranthera zosterifolia - zo zaciatku jej cernali starsie listy ale uz krasna :)
- Nymphoides sp. taiwan
- Hydrocotyle tripartita - uz je po celom dne
- Limnophila aromatica - po zasadeni mi pomaly vsetky odhnili ale uz mi rastie asi 5 kuskov
- Ludwigia repens 'rubin' - rastie velmi pekne, po 2 tyzdnoch som ju uz musel strihat

a posledna novinka zo vcera je Limnobium laevigatum, tak uvidime ako sa jej bude u mna pacit

https://www.youtube.com/watch?v=F2JnXbl7qnM
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Vlado21 » 04 Nov 2014 14:44 pm

Sijo napísal:a posledna novinka zo vcera je Limnobium laevigatum, tak uvidime ako sa jej bude u mna pacit
https://www.youtube.com/watch?v=F2JnXbl7qnM

velmi prijemne posobiace minicko!. :pivo:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Sijo » 04 Nov 2014 20:56 pm

dakujem 8) :wink:
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

Mini S 40l

Odoslaťod Sijo » 06 Nov 2014 20:26 pm

Nocne osvetlenie
Obrázok
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Sijo » 07 Nov 2014 16:52 pm

Ahojte, chcel by som vyplnit priestor pod heterantherou nejakou rastlinkou, kt. nie je narocna na svetlo, kedze je pod nou tien a zaroven nebude vysoka..znamy mi dnes daroval cryptocorynu..myslite, ze sa tam hodi? zatial je tam len polozena a trochu vaham ci ju sadit...??
Obrázok
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod radovvv » 07 Nov 2014 17:23 pm

Ahoj velmi pekne akvarko. Podla mna by tam ta criptocorina rastla ale nejako sa mi tam moc nehodi skor by som skusil radsej anubias nana ten ma mensie listy a cele to mas take drobnolistkove ale to je len moj nazor niekomu sa to moze zase pacit viac takto...
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Hryzo » 07 Nov 2014 19:22 pm

mne sa tam zase naopak paci .. taky gigantosaurus v tom drobnolistom :) .. skoda ze si z presova anubias nana by som ti vedel odstrihnut :(
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Sijo » 07 Nov 2014 19:55 pm

dakujem za reakcie, idem okolo akva a celkom sa mi to paci, potom idem o chvilu a nejako mi to nesedi resp. ma to rusi..no neviem :D..vyhovuje mi ta farba cryptocoryny, ze je kontrastna k tej zelenej len ta velkost listov :?:
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Viktor » 08 Nov 2014 12:37 pm

Pekne to je s nou. Cele akvarko vyzera pekne. Nech sa dari. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Viktor » 08 Nov 2014 12:37 pm

Pekne to je s nou. Cele akvarko vyzera pekne. Nech sa dari. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Mini S 40l - zaciname :)

Odoslaťod Sijo » 08 Nov 2014 14:12 pm

Este raz vam dakujem za pozitivne ohlasy, je to moje prve akva a po tych 1O mesiacoch co ho mam a co pozeram aj vase akvarka by som ho uz spravil inak ale na druhej strane sa mi uz konecne zabehlo a robi mi radost. stale vaham ci tam tu crypto dat ale asi tam nakoniec pojde..rozmyslam aj nad tym anubiasom nana len farebne neviem ci by tam uz nesplival..napada vas aj nieco maloliste, nizke, co nepotrebuje vela svetla a nie je to zelene :) ?
Obrázok používateľa
Sijo
 
Príspevky: 56
Založený: 13 Dec 2013 21:44 pm
Bydlisko: Presov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.